Metoda e Vrasjes së Policisë në Minneapolis George Floyd për të Nisur Luftën Civile?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Qershor 2020 12 Comments

burimi: vip.pt

Vrasja e të zezit George Floyd nga oficerët e policisë Derrek M. Chauvin në Minneapolis ka elementët e nevojshëm të dyshimtë që japin përshtypjen se një luftë civile ka filluar me paramendim. Do të ishte shumë e shkurtër të thuash që kemi të bëjmë me një prodhim filmi dhe natyrisht nuk duam të quhemi mendimtarë të komplotit.

Sidoqoftë, është e dobishme të kuptosh që me teknikat e ditës së sotme të greenscreen dhe CGI nuk është e vështirë të skena plotësisht karaktere të thella dhe ngjarje të përhershme (përfshirë videot e smartphone dhe deklaratat e dëshmitarëve). Lexoni për atë më shumë këtu.

Fakti që George Floyd është i shtypur me gju në qafë për 4 minuta dhe fakti që është filmuar aq gjerësisht, mund të quhet i dyshimtë.

Për të shmangur stigmën e të menduarit të komplotit, është e dobishme të referoheni gjithashtu në median kryesore. Grabitja masive dhe sasia e ndërtesave të djegura erdhën si trazira profesionale. Nëse edhe media i referohet kësaj, duhet të tingëllojë një zile alarmi.

Reagimi shpërthyes i protestuesve të Lështjeve të Jetës së Zezë nuk është një i izoluar, pasi protestuesit e Antifa janë gjithashtu të përfshirë në trazira. Lara Logan i Fox News shpjegon në intervistën me hostin transgjinor më poshtë se këta janë rebelë profesionistë. Ajo që ajo nuk thotë, por ajo që ju vë në dukje, është se zonjat dhe zotërinjtë e skenarit master e kanë planifikuar prej kohësh këtë kaos. Amerika duhet të bjerë në kaos. Kjo do të thotë që kemi të bëjmë me ushtarë civilë; rebelët profesionistë për të ndezur luftën civile të ardhshme.

Kalimi i trazirave në qytete të tjera është në vetvete gjithashtu një shenjë në mur se ekziston një fushë e kontrolluar e forcës pas kësaj. Almostshtë pothuajse e pamundur të shpjegohet se vrasja e policisë Derrek M. Chauvin (sepse mund ta quajmë kështu) mbi 1 burrë, shkakton kaq shumë dhunë. Shtë në të vërtetë e pamundur të shpjegohet se kjo vrasje u filmua aq gjerësisht nga agjenti dhe që bashkëpunëtorët e tjerë të policisë nuk bëjnë asgjë. Shtë sikur lufta civile është shtyrë me policinë si një armik kryesor.

Gjithashtu faqen e internetit Veteranët e DFNS ekzaminoi me kujdes pamjet nga Detroit, Atlanta dhe Minneapolis dhe gjeti kontraktorët e Pentagonit që morën pjesë në çdo protestë. Ata janë ata që shpërndanë bomba zjarri dhe hodhën gurë të mëdhenj. Ata janë ata që drejtojnë dhunën.

Prej vitesh kam parashikuar që hegjemonia amerikane është e dënuar në botë. Kriza e koronavirusit tashmë shkaktoi inflacionin e flluskave malore të borxhit. Bllokimi dhe distanca sociale kanë krijuar tashmë një tension të konsiderueshëm në mes të popullatës dhe tani që këto trazira duket se janë nxitur profesionalisht, kaosi i dëshiruar është i afërt.

Kur Perandori Nero humbi kontrollin e perandorisë së tij, ai e vuri zjarrin Romën (i tillë është një nga ligjëratat historike). Perandoria e madhe Amerikane duhet të bjerë dhe një luftë civile duhet të krijojë një vakum të pushtetit. Gjithmonë mund të krijoni një rend të ri nga kaosi, por para se të ndodhë kjo, ekonomia amerikane duhet të tërheqë dollarin në rënien e tij. Kjo do të ketë një efekt në të gjithë botën, por sigurisht që do të krijojë hapësirë ​​për një rivendosje financiare globale, me dollarin që humbet përgjithmonë statusin e tij si një "monedhë e besueshme tregtare" dhe standardi botëror. Allshtë e gjitha pjesë e skenarit master që përshkrova në librin tim 2019.

librin tuaj

Lista e lidhjeve burimore: veterans.dfns.net

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Lydia Roosje ka shkruajtur:

  Shumica e "protestuesve" veshin maska. Frikë nga korona kur vendosni zjarr makinat? Yep. Sigurt. Sigurisht.

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Oneshtë një skenar i madh dhe asgjë nuk ndodh rastësisht, kjo shfaqje e orkestruar nga të dyshuarit e zakonshëm tradhton masterplanin e Ordo ab Chao pas tij. Aktori porno Floyd e njihte Chauvin për më shumë se 17 vjet dhe punoi në një klub nate si derëtarë, gjithashtu nuk ka asnjë gjurmë në bazën e të dhënave të policisë për arrestimin e Chauvin sepse Hoax !! Masat bien për këtë tradhti që vitet e larjes së trurit po shlyhen.

  Oh po Floyd Unë nuk mund të marr frymë pasqyruar NLP e basketbollistëve NBA. Kobe Bryant (Corona) LeBron James etj.
  https://www.investing.com/news/general/vanessa-bryant-shares-kobes-i-cant-breathe-photo-2187770

 3. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Gjatë fundjavës shikoja imazhet e drejtpërdrejta dhe raportet jo-live; Nuk është mënyra siç do të raportonit normalisht nëse do të ishte vërtet një gjendje spontane; Për ata prej jush që janë të rinj për të hequr qafe punë brenda dhe nuk janë të sigurt nëse e gjithë kjo është me të vërtetë e qëllimshme, shikoni videot në YT dhe mendoni për veten tuaj;
  Për shembull, gjithnjë theksohet se sa e keqe është për pronarët e dyqaneve që biznesi i tyre është në zjarr dhe se ata sigurisht janë të siguruar për këtë dhe se kjo mund të ketë pasoja të tmerrshme për ekonominë etj etj. Kështu që këtu në Francë kryesisht kam rezultate të kërkimit francez dhe është e qartë; Ata gjithashtu duan kryengritje këtu. Mos besoni se djali është me të vërtetë i vdekur, por si u shpjegoni diçka të tillë njerëzve që kanë marrë rrëmujat e terrorit dhe thellësitë e viteve të fundit si tortë e ëmbël? Kohët e fundit i pyeta vjehrit dhe të njohurit e mi se çfarë mendojnë për ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike 2012. Ata nuk kishin asnjë mendim; Jemi kaq të trishtuar;

 4. Sanne ka shkruajtur:

  Në fakt, agjenti nuk është aspak Derek Chauvin, por në realitet është zoti Benjamin Ray Hailey. Dhe ka gjithashtu shumë histori për Z. Floyd, ai kishte një tatuazh në gjoksin e tij ku shkruhej: Ordo Ad Chao, porositje nga kaosi.
  Ata njerëz që e vënë tërë zjarrin janë anëtarët e Antifa dhe ju mund ta merrni me mend se po financohemi. Për fat të mirë, shumë njerëz janë të vetëdijshëm për këtë.

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Dreamndrra e lagur e të dyshuarve të zakonshëm është realizuar, tani duhet të presim pak para se të dorëzojmë zgjidhjen e krijuar vetë moshiach.

 6. falsifikues ka shkruajtur:

  Prej vitesh kam mësuar vetëmbrojtje, ndër të tjera, stafit të sigurisë dhe oficerëve të policisë. Arrestimi dhe teknikat e kontrollit janë gjithashtu pjesë e kësaj.
  Pasi kemi parë shpesh videot së bashku me një koleg, së shpejti arritëm në përfundimin se ky njeri nuk ka vdekur. Të paktën jo për shkak të arrestimit që mund të shihet në video. Para së gjithash, burri është në barkun e tij, dhe gjuri është në qafë. Pavarësisht sa presion të vendosni, nuk mund të bëni kurrë aq forcë nëpër qafë sa gypi i erës të jetë i mbyllur. Së dyti, nëse mund të bërtisni, gjithashtu mund të merrni frymë.
  E vetmja gjë që ndoshta mund të jetë shumë e keqe është që ju të mpiksni arteriet në tru. Por atëherë ai do të zhdukej brenda gjysmë minutëshe dhe gjithashtu, për shembull, zbardh fort fytyrën e tij.
  Por ju nuk e shihni atë duke u larguar nga sytë, ngjyra e lëkurës është e mirë, ka ende ajër të mjaftueshëm për të komunikuar, teknika e kontrollit mund të mos jetë plotësisht proporcionale, por sigurisht jo vdekjeprurëse. Jo në këtë mënyrë.

 7. Zonnetje ka shkruajtur:

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/885208600/george-floyd-overleed-door-hart-en-longfalen-en-had-coronavirus

  Sigurisht, George Floyd gjithashtu kishte koronë. Mantra e koronës është e përfshirë në gjithçka. Në fund të fundit, gjithçka duhet të mbetet e kushtëzuar në një humor të trashëgimisë.

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/31171618/patient-moet-lang-wachten-1-2-miljoen-uitgestelde-verwijzingen

  Pacientët duhet të presin një kohë të gjatë në spital. Dofarë bëjnë të gjithë ata mjekë atëherë. A nuk janë të specializuar ata të gjithë në 'virusin' e koronës? Pacientët që presin numërohen si korona e vdekur. Ju padisni pacientë ose mjekë. Bëni të paktën një ankesë. Mos qëndroni pasiv nga frika. Gjithmonë ajo frikë e përjetshme por njerëzit ende besojnë se ata janë 'të lirë' dhe jetojnë në një shtet kushtetues?

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër