Nanoteknologjia "Nanotransfekcioni i indit" mund të riparojë qelizat e dëmtuara të trupit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 gusht 2017 10 Comments

Nuk është një lajm i rremë apo SciFi. Gjithashtu nuk është një teori konspiracioni, është një mesazh nga OSU Wexner Qendra Mjekësore ose Ohio State University Medical Center. Studiuesit e këtij universiteti, së bashku me Kolegjin e Shtetit Ohio të Inxhinierisë, kanë zhvilluar një teknologji të re që lejon trupin të riparojë veten, ashtu siç ishte. Nanotransfekcioni i indit (TNT), mund të zhvillojë çdo lloj qelize trupore për trajtim brenda trupit të pacientit. Kjo është shpallur nga Universiteti.

Ky është një zhvillim teknologjik që unë kam parashikuar këtu në vend për vite dhe ky është një hap logjik në zhvillim, por ndoshta pak më shpejt se sa pritej. Cila është teknologjia e bazuar? Për riprogramimin e qelizave; Shkurtimisht, në lidhje me ADN-në, ku qelizat janë programuar me një kod të veçantë gjenetik, në mënyrë që ata të marrin një strukturë qelizore të dëshiruar. Përdorimi është bërë nga ADN-ja specifike të trupit. Teknologjia ende nuk është testuar mbi njerëzit, por tashmë është testuar me sukses në minj.

Ajo kujton Transcendencën e filmit, ku njerëzit trupat e të cilëve përmbajnë nanobots automatikisht shërohen në rast të lëndimit. Nëse e shihni videon më poshtë, mund të merrni përshtypjen se kjo është një lajm i rremë, sepse është pothuajse e pabesueshme për këdo që nuk ka studiuar kurrë zhvillimet në teknologjinë nano të përshkruar në këtë faqe ose për këdo që ka menduar gjithmonë se këto janë teori konspirative. Nanoteknologjia mundëson riprogramimin e qelizave. Kjo do të thotë se nga e qelizave të lëkurës mund të bëhen me llojet e tjera të qelizave, ADN e vet trupit. Për shembull, enët e gjakut mund të shërohen, por edhe indet e muskujve dhe indet e trurit. Me pak fjalë, trupi i njeriut mund të riparojë veten pas një aksidenti.

Kjo vështirë se mund të jetë e vërtetë! A janë çmendur ata atje në Ohajo apo kanë marrë pjesë në përhapjen e lajmit të rremë? Jo, gjithashtu një vend i mediave si media Blikopnieuws.nl përmend lajmin dhe e pashë atë në lajmet e Google. Gjithashtu britanikët Telegraph.co.uk solli lajmin ashtu si faqet e internetit nature.com, medicine.osu.edu dhe shumë të tjerë. Ndoshta që listat MSM ju japin më shumë besim. Në fund të fundit, ne thjesht dëshirojmë të mbështetemi në atë media kryesore. Megjithatë, është e dukshme të theksohet se Martin Vrijland parashikoi këtë hap teknologjik për një kohë të gjatë dhe u qesh më parë nga shumë njerëz si një ide e çuditshme e konspiracionit. Unë nuk ju shesë idetë e komplotit, ju drejtohem për çështje konkrete dhe deshifrojmë konspiracionet aty ku është e mundur. Stigma 'teoria e komplotit' u krijua për t'ju penguar dhe për t'ju mbajtur larg studiuesve të lirë dhe ju nëpërmjet mënyrës së mediave të kontrolluara alternative (kontrolloi opozitën), duke u kthyer në mediat kryesore. Është koha që ta merrni këtë faqe dhe shkrimtarin seriozisht.

Shikoni videon më poshtë duke shpjeguar këtë teknologji revolucionare. Pasi ti dhe unë vendosim që trupat tanë të infiltrohen me nanobots, për të përdorur zhvillime të tilla (dukshëm fantastike), që hapin derën transhumanist faza. Pra, tani jemi në prag të asaj që e përshkrova në artikull me titullin 'Çka nëse nanoteknologjia dhe inteligjenca artificiale çojnë në pavdekësinë?. Lexoni atë artikull përsëri dhe le të gjitha këto informacione të zhytet përsëri.

Lista e lidhjeve burimore: blikopnieuws.nl, telegraph.co.uk, nature.com, medicine.osu.edu

Etiketa: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Më vjen keq, Martin, por nuk mund të të ndjek më.
  Mediat kryesore, siç e dimë, propagandojnë propagandë të vazhdueshme dhe lajme të rreme, përveç kur bëhet fjalë për kërkuesit e së vërtetës - mirëpo themi: "Edhe mediat kryesore raportojnë atë"
  Unë dua të shoh prova. Animacionet kompjuterike nuk thonë asgjë për mua.

  • mendjehollësi ka shkruajtur:

   Për ta vënë atë në terma metafizikë "Esse est percipi", ose "ekzistenca do të thotë të perceptohet". ???? Apo keqkuptoj metafizikën?

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Kjo ka qenë gjithmonë në rrjedhë. Njerëzit si Ray Kurzweil dhe Michio Kaku shpallin atë dhe unë kam qenë duke shkruar për këtë për një kohë të gjatë. Pra, nuk po i referohem vetëm një herë MSSH-së sepse më përshtatet mirë. Unë e quaj atë, ashtu si gjërat e tjera të përmendura në rrjedhë dhe japin një parashikim pak më shumë se rrjedha kryesore. Me pak fjalë: shpjegoj 'menaxhimin e perceptimit'.

   Ju nuk mund ta mohoni këtë zhvillim shkencor, por pranoni se kjo është kryesisht anën pozitive të zhvillimeve të tilla që sjellin dhe kjo nuk tregon rrezikun transhumanist të skllavërisë së Cyborg-it.

   Nuk mund të shkarkosh gjithçka në mediat kryesore si gënjeshtër. Pra, nuk mund ta mohoni nëse ka një lloj të ri Mercedes në treg ose një makinë Tesla me motor elektrik. Ju mund të shpjegojë se makina përdhunimi Tesla është emri i njeriut që e dinte se si të lirë të energjisë mund të korrur nga atmosfera dhe se e ashtuquajtura mirëdashësi mjedisore e makinave dhe farsë është (vetëm për shkak se bateritë e bëra nga mineralet nxjerrja e të cilave është shumë ndotëse).

   Nëse ju shkoni në nanoteknologji mund të kuptojnë se ky zhvillim nuk është e pakuptimtë dhe se shkallë sipas ligjit Moore do të çojë në se do të ketë formatin e një Nanobot ardhmen e parashikueshme chip treguar në film. Transcendenca e filmit nuk është më SciFi.

   Se kjo është sjellë si diçka që së shpejti do të jetë në dispozicion për të gjithë, është sigurisht suxhuk që do të paraqitet për ne. Për këtë arsye ne jemi thithur në një rrjet të ri transhumanist të sigurisë pikërisht nëpërmjet një zhvillimi të tillë dhe vetëm duke theksuar anën pozitive.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Me pak fjalë ..
    Po, ky lajm i msm gjithashtu bie nën kategorinë 'menaxhimi i perceptimit'. Pas të gjitha, njerëzimi duhet të dijë se çfarë do të jetë e mundur në të ardhmen. Ata duhet të tërhiqen nga kjo transhumanizëm përmes pranimit (të ardhshëm) të nanobotëve në trup etj.

   • mendjehollësi ka shkruajtur:

    Mirë, ligji i Moore.
    Unë kam lexuar edhe në një faqe të specializuar në UA - nuk e di se çfarë faqe ka qenë - se Gordon Moore absolutisht nuk beson në veçantinë dhe se Kurzweil është jorealist dhe se singulariteti ka diçka si fe techno.
    Unë pajtohem me këtë. Kështu që unë nuk mund të lehtësoj.

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     Nëse besoni apo jo në të ... miliarda janë investuar në të dhe z. Kurzweil ende ka një rol të mirë drejtues me Google / alfabetin.
     Për më tepër, ne jemi të përmbytur me transpropagandë. Ajo nuk do të jetë për asgjë.

 2. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Dhe nëse historia është e vërtetë atëherë ata mund të fillojnë në afat të shkurtër me shërimin e diabetit të tipit 1 që do të thonit.
  Por kjo nuk do të ndodhë, kam frikë, në këtë kuptim është natyrisht një komplot, sepse njerëzit nuk do të shërohen. Më pyesni se çfarë justifikimi do të dalin për të parandaluar shërimin e tipit 1 të diabetit.
  Unë do të kontaktoj atë klub të shkencëtarëve të shkëlqyer një herë në ditë.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Jo vetëm diabeti, por të gjitha sëmundjet ... kështu që edhe kanceri.
   Megjithatë, ju thjesht nuk do t'i bëni gjërat të disponueshme për të gjithë për të lira dhe për asgjë. Kështu që mund të vlerësoni se kush do të jetë i pari që ka një jetë të shëndetshme dhe të përjetshme. Shikoni filmin Elysium.
   SciFi na bën të mendojmë se fantazia është jashtë një filmi, por presim pak vite.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Dhe deri në atë kohë refugjati zakonshme njerëz sot varkë që dëshiron (si metaforë qëllim) të Elysium, por për të marrë se "jeta e përjetshme", ju duhet të bëj kurs për të gjithë. Ju e dini numrin e tij.

   • mendjehollësi ka shkruajtur:

    Do të përpiqem ta shikoj atë film të dimrit. Zakonisht kanë shumë telashe me filma të tillë. Zakonisht për shkak të aktorëve të këqij dhe efekte speciale fëminore. (që nga një sesion i rëndë LSD në 1983) Shpresojmë që ju të më falni për këtë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër