Pasqyrime mahnitëse për Panikun e Coronavirus nga Dr. Wolfgang Wodarg?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Mars 2020 6 Comments

burimi: wodarg.com

Wolfgang Wodarg është një mjek dhe politikan gjerman për SPD. Si Kryetar i Asamblesë Parlamentare të Komitetit të Shëndetit të Këshillit të Evropës, Wodarg nënshkroi një rezolutë të propozuar më 18 dhjetor 2009, e cila u diskutua shkurtimisht në një debat urgjent në janar 2010. Ai gjithashtu bëri thirrje për një hetim mbi ndikimin e pretenduar të paligjshëm të kompanive farmaceutike në fushatën globale globale të Organizatës Shëndetësore H1N1.

Një tingull tjetër koronavirus

Dr. Wodarg deklaron se flitet për efektin e përrallës "Perandori nuk ka rrobaNë të cilën askush nuk guxoi të thoshte se perandori nuk mbante rroba. Askush nuk guxoi ta pranonte duke parë këtë; përveç një djali të vogël. Të gjithë dukeshin se i nënshtroheshin presionit të kolegëve.

Ky mesazh ka të ngjarë të hidhet poshtë si lajme të rreme nga mediat kryesore ose madje të censurohet plotësisht nga Facebook. Apo do ta lejojë Facebook këtë mesazh? Unë do t'ju tregoj për arsyen që shpjegoj në fund të artikullit.

komunizëm teknokratik

Nën një qeveri të ardhshme teknokratike komuniste, ka të ngjarë të dëgjoni vetëm një histori. Atëherë duhet të dëgjoni të vërtetën e imponuar të politikës. Se një regjim i tillë teknokratik komunist tani po shpaloset me shpejtësi, nën pretekstin e koronavirus, unë shpjegoj në detaje ky artikull.

Për shijen time, ne jemi dëshmitarë të një bashkëveprimi të të gjithë liderëve botërorë në të cilin shpërthimi i koronavirusit është një PsyOp (kirurgji psikologjike) e përdorur për të rrëzuar ekonominë dhe për të arritur qëllimet që vendosa atë artikull përshkruajnë. A do të thotë kjo që koronavirusi nuk ekziston? Jo, ai coronavirus me siguri ekziston. Sidoqoftë, kjo nuk përjashton që mund të jetë një bioapon i krijuar me vetëdije. Shtë gjithashtu e mundur që dëmtimi i tij të tejkalohet në mënyrë disproporcionale.

Ne jemi dëshmitarë të shpalosjes së 'skenarit master' që përshkruaj në librin tim. Tani që keni parë që kam bërë disa parashikime të sakta, është koha për të hedhur poshtë stigmën e të menduarit të komplotit dhe me të vërtetë të njiheni me atë script master skenar ’, në mënyrë që të shihni se çfarë po ndodh dhe tani e tutje mund të merrni një pozicion elastik. Në librin tim tashmë parashikova që do të kishte një pandemi tjetër si kjo. Ju lutemi lexoni atë libër dhe pastaj lexoni më poshtë kjo lidhje shtesat në libër.

Tenxhere me mjaltë, kundërshtim i kontrolluar

Mund të jetë që Dr. Wodarg është vendosur për të dhënë një tingull plotësisht kritik (shiko videon më poshtë); një tingull kritik që prek pothuajse të vërtetën, por tregon qëllimisht figura të gabuara, në mënyrë që më vonë mund të hidhet poshtë si lajm i rremë. Për shembull, censura e mediave sociale mund të zbatohet dhe një faqe interneti si martinvrijland.nl mund të detyrohet të mbyllet (nëse do të kopshtoja në të). Loja luhet në një mënyrë kaq të sofistikuar.

Qëllimi i kësaj strategjie? Mundohuni t'i bindni të gjithë se gjithçka që nuk është lajm kryesor i mediave është lajm i rremë.

Kjo metodë quhet strategjia 'tenxhere e mjaltit'; një strategji në të cilën shërbimet vendosin një kurth duke përzierur 95% të vërteta me informacion të rremë dhe duke e lëshuar këtë në një mënyrë të kontrolluar (vetë) përmes një pengu (kundërshtimi i kontrolluar). Kështu që nuk mund të them me 100% siguri nëse historia e Dr. Wolfgang Wodarg është numerikisht i saktë. Unë vetëm mund të mbështes pamjet e mia. Këto njohuri mund t'i gjeni këtu në faqen e internetit dhe në librin tim.

Sidoqoftë, është udhëzuese të merren parasysh edhe metodat e tilla të kontrolluara të 'tenxhereve të mjaltit' të kundërshtuara. Do të dëgjoni pothuajse të gjithë të vërtetën, por do të helmohet me pak rreme, kështu që përfundimisht fëmija me ujë të banjës duhet të hidhet larg.

librin tuaj

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Shtë befasuese të shohësh që politikanët (nëse shikoni në Hollandë) janë të gjithë në të njëjtën faqe. Nga e majta në të djathtë, të gjithë marrin pjesë në hype. Dallimi është vetëm në qasjen, ku partitë në të djathtë dhe të majtë duan bllokimin e plotë dhe partitë disi të moderuara duan një bllokim të moderuar. Por në parim ata janë të gjithë në komplot dhe të gjithë marrin pjesë. e njëjta vlen edhe për mediat, nuk ka njeri që të dyshojë nëse virusi korona është aq i keq dhe nëse masat nuk janë pak të ekzagjeruara (për shembull 1000x).

  Sidoqoftë, ka akoma njerëz në NL (ndoshta më shumë sesa mendojmë) që kanë dyshime serioze ose më pak serioze për atë që po ndodh, dhe Jensen është mobilizuar për këtë. Jensen mund t'i kapë dyshuesit dhe njerëzit që nuk e besojnë atë, ai mund të përmbushë funksionin "mjaltë" në Hollandë për njerëzit që nuk e besojnë atë.

  Pse njerëzit po e bëjnë këtë? Xhensen tregon shumë të vërteta në podcast-in e tij, por sigurisht që dush i ftohtë vjen kur ai tregon pse elita botërore po e lëkundet këtë koronavirus: Ai thotë se është sepse Trump duhet të mposhtet, dhe sepse "E drejta" (pra anti globalizmi) po fitonte dhe kjo duhet të mposhtet një herë e përgjithmonë me formimin e diktaturës për të luftuar koronën.

  Kështu që ai kap dyshuesit dhe njerëzit që nuk besojnë dhe pastaj i dërgon në pyll.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Jensen është rreshti i fundit dhe duhet t'i kapë lexuesit larg Vrijland. Ai thjesht vazhdon ta shesë Trump si hero. Jo, unë e kam shkruar me vite të tëra: të gjithë politikanët nga e majta në të djathtë janë maska ​​të ndryshme në të njëjtën fytyrë. Xhenseni nuk më referoi kurrë. Askush nuk guxon dhe mund t'i referohet mua dhe librit tim. Ky është kërcënimi më i madh për ta.

 2. Kreu i peshkut ka shkruajtur:

  Martin po merr gjithnjë e më shumë të drejtë

 3. Goodbye Babylon ka shkruajtur:

  Duke folur për kundërshtimin e kontrolluar, Xhenseni nuk është as njëri prej tyre

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër