Rezultatet e zgjedhjeve holandeze në muajin 4 nga e djathta në të majtë tek Timmermans? Votuesit mashtrojnë!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2019 4 Comments

Si është e mundur? Në muajin 4, i gjithë Hollanda ka ndryshuar krejtësisht nga e drejta e votimit më të drejtën për PVDA të majtë! Mrekullitë nuk janë jashtë botës! Ne mund ta bëjmë këtë shumë mirë "Efekti zdrukthëtarKujtoni ose thjesht shihni se zgjedhjet janë mashtrim i pastër. Ne jemi dëshmitarë të mashtrimit zgjedhor këtu! Bëhet fjalë për shtyrjen e Frans Timmermans (i cili është përgatitur për pozitën e tij për vite), drejt presidencës së BE.

Videoja hipokrite në vijim nga cicërima e Jean-Claude Juncker, në të cilën ai shpreh preferencën e tij për Manfred Weber, sigurisht është kryesisht dhe vetëm për qëllim të krijojë përshtypjen se ekziston një proces demokratik (në të cilin rezultati i Timmermans nuk është tashmë i sigurt) . Kjo tashmë është fikse. Timmermans është trajnuar për ta vënë në mënyrë të vendosur shtetin totalitar të BE në shalë. Në të njëjtën kohë, grupi kritik që i është dhënë stigma për të djathtët, nacionalistët dhe 'mendimtarët e konspiracionit' do të zgjidhet. Kjo pagesë lidhet me dështimin e Brexit. Është një skenar i madh. Ata që ende nuk e shohin këtë, duhet të marrin një abonim vjetor të testit të IQ.

burim: persgroep.net

Kështu po shikohen rezultatet e zgjedhjeve për zgjedhjet e para të dhomës në mars të këtij viti. VVD dhe FvD ishin ende më të mëdhenjtë, kështu që në të vërtetë gjysma e Holandës votuan drejtë. Tani duhet të kuptoni se ky i tërë votimi nuk është në të vërtetë një votë, por është paksa se si ndjenja është nën turmën. Rezultati është përcaktuar prapa skenave dhe nuk ka të bëjë fare me votimin. Si mund të ndodhte që Holanda papritur u zhvendos masivisht drejt PVDA në ato pak muaj; një parti që vështirë se mori pjesë më? Efekti "Timmermans"? A nuk është një qesh?

Në tim artikulli i mëparshëm Kam shkruar tashmë se këto zgjedhje të fundit në veçanti tregojnë se ato nuk janë zgjedhje. Është mashtrim i pastër i votuesve për të shtyrë përpara agjendën e paracaktuar! Frans Timmermans (i cili nuk njihte asnjeri për 2014 dhe prania e tij në sheshin Majdan në Ukrainë) duhet të bëhet presidenti i BE. Ah, prit një minutë! Holandezët natyrisht janë kaq krenarë sa ka një person holandez që mund të marrë këtë detyrë, që ata kanë ndërruar papritmas nga e majta në të djathtë. Kolder!

burimi: elsevier.nl

Sigurisht që ende shohim fitime në të djathtë në pjesën tjetër të Evropës, por kjo është kryesisht për të mbështetur të njëjtën pamje të pastër të demokracisë dhe për shkak se e drejta ende ka nevojë të rritet. Kjo flotë e rrjetit të sigurisë së shpejti do të fundoset kur skandalet të dalin nga kapela e lartë dhe (siç u tha) dështimi i Brexit në Mbretërinë e Bashkuar tregon për të gjithë Evropën se ai grup i stigmatizuar në të djathtë (i cili duhej të ndërmerrej me vetëdije në mbështetje parti të kontrolluara nga opozita dhe shtypi i medias) duhet të ulen. në ky artikull Unë shpjegoj saktësisht se si funksionon ky proces i opozitës së kontrolluar dhe pse flota e rrjetit të sigurisë së krahut të djathtë duhet së pari të rritet.

Është koha që ju të ndaloni duke e lënë këtë larg dhe është koha që me të vërtetë të bëni diçka. Natyrisht, mund të mendoni:Oh mirë, atëherë, por mashtrimin e votuesve. Oh, mirë se Timmermans bëhet presidenti i BE. Epo, të paktën kemi një holandez atje. Nuk ka asgjë të keqe me këtë?".

Kur isha rreth 16 për një vit, punova në një thertore derrash të madhe gjatë fundjavës (si punë me kohë të pjesshme). Pastaj ju duhet të hapni kamionët që vijnë (të mbushura me derra) dhe mbyllni dyert e bllokimit të lidhjes kur hapi derën e pasme. Unë kurrë nuk kam parë procesin e therjes, sepse puna ime ishte vetëm t'i mbyllja këto porta dhe t'i jepte derrat një tronditje kur ata nuk ecnin brenda. Derrat gjithmonë kishin një dush të nxehtë përpara se penisi të qëllonte me kokat e tyre (më thanë). Kjo siguroi se ata ishin disi të relaksuar pas udhëtimit dhe se niveli i adrenalinit nuk u bë shumë i lartë. Pastaj mishi ka shije më të mirë.

Ju jeni çuar në therje, por për shkak se jeni nën dush të nxehtë të mediave (që ju mbajnë të ëmbël me bukë dhe lojëra), ju nuk e kuptoni se çfarë po pret në fund të tunelit. Unë përpiqem ta tregoj këtë për ju nëpërmjet artikujve të mi. Është koha që ju të shihni se çfarë po ndodh. Seriozisht!

Çfarë po ndodh? Një shtet totalitar i policisë drejtohet nga një BE jodemokratike që po paraqet gjithnjë e më shumë ligje dhe rregullore që kufizojnë (dhe heqin) liritë e secilit. Këto ligje dhe masa shërbejnë për të spiunuar dhe kontrolluar njerëzit skllevër. Ne po ecim drejt një regjimi totalitar dhe nëse nuk e shihni ende se keni fjetur vërtet. Ju jeni nën dush të nxehtë. Apo i përkisni grupit që vepron pajisjen e shokut dhe e drejton pjesën tjetër drejt masakrës? Lexoni disa artikuj prapa në këtë faqe dhe zbuloni se si jeni luajtur.

Lista e lidhjeve burimore: tpo.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (4)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Natyrisht kjo është përsëri një "zgjedhje" e drejtuar nga djemtë nga shkrimi. Thirrni atë djemtë e efektit script. Ju nuk mund të prisni gjëra të mira nga Hen përkundrazi.

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Për fat të mirë, ne kemi ANP që 'regjistron' të gjitha votat 'e numëruara' të komunave, me ANP asgjë tjetër është një kompani e shkëlqyer e udhëhequr nga një Mole. 😀

  https://www.npostart.nl/nieuwsuur/26-05-2019/VPWON_1297115 (nga 5: 29)
  https://www.nu.nl/economie/5197274/john-mols-talpa-network-neemt-persbureau-anp.html
  https://www.nu.nl/economie/5310773/talpa-neemt-fotobureau-hollandse-hoogte.html

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Pse është përfshirë një kompani private në numërimin e zgjedhjeve? A nuk duhet të shmanget shfaqja e konfliktit të interesit?

  Pas hapjes së kutive të votimit, anëtarët e qendrave të votimit së pari e bëjnë numërimin e shpejtë në nivelin e listës: shuma e të gjitha votave të vlefshme që secila parti politike ka arritur. Vendvotimet e quajnë rezultatin e këtij numërimi të shpejtë në komunën e tyre. Komunat e quajnë numrin total të votave për komunën e tyre përmes ANP (Zyra e Përgjithshme e Shtypit Hollandez). Bazuar në totalin e votave, NOS paraqet rezultatet paraprake në mbrëmjen e ditës së zgjedhjeve.
  https://web.archive.org/web/20170314164153/https://www.kiesraad.nl/adviezen-en-publicaties/vragen-en-antwoorden/tweede-kamer-verkiezingsuitslag/hoe-wordt-de-uitslag-bij-de-tweede-kamerverkiezing-2017-vastgesteld

  Në mbrëmjen e ditës së votimit, një media preliminare, jozyrtare në nivel partiak tashmë është paraqitur në media. Kjo bazohet në anketat e daljes dhe / ose numërimin e shpejtë nga vendvotimet. Numërimi i shpejtë është numërimi i parë manual në vendvotimin, në nivel partiak. Këto janë kaluar përmes telefonit përmes vendvotimeve në komuna. Ajo i mbledh ato dhe i kalon ato në ANP
  https://www.kiesraad.nl/verkiezingen/provinciale-staten/uitslagen/bekendmaking-uitslag

  Menjëherë pas seancave në shtetet provinciale, rezultatet jo zyrtare tashmë janë shpallur nga ANP.
  https://www.kiesraad.nl/actueel/nieuws/2019/05/22/stemming-eerste-kamer-in-provincies-27-mei

  Kulla WTC C
  Kati 4e
  Prinses Beatrixlaan 582
  2595 BM në Hagë

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër