Lexoni të gjitha rreth eksperimentit të dyfishtë të prerjeve dhe se si ne jetojmë në një simulim: qasje të hapur

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 gusht 2018 1 Comment

burim: images.genius.com (Muse, diçka njerëzore)

Për shumë njerëz, ideja që jetojmë në një simulim do të tingëllojë e çuditshme për veshët. Kjo është arsyeja pse ndoshta është më mirë që ta bëj provën e asaj deklarate në dispozicion për këdo që dëshiron ta lexojë atë. Nëse unë do të publikoja këto prova në formë librash, natyrisht do të duhet të blini librin. Megjithatë, mendova se mund ta zgjidhja këtë duke botuar këto tekste në formën e artikujve në faqen e internetit dhe duke kërkuar një donacion të vogël në formë të anëtarësimit. Kjo ishte e mundur nga euro 1 si një anëtar i ditës. Duket, megjithatë, se mijëra në ditë janë kuriozë për atë që shkruaj, por shumica nuk u intereson për këtë (përveç disa duzinë lexuesish, faleminderit për këtë).

Për shkak të të gjitha llojeve të problemeve të pashpjegueshme në web server, sistemi i anëtarësimit nuk dëshiron të funksionojë. Unë e konsideroj këtë si një shenjë të universit (me një dremitje të artikullin tim të mëparshëm) se, për momentin, unë do të duhet të bëj dokumentet e mia lirisht të disponueshme dhe të lexueshme për të gjithë.

Kur e lashë punën time si menaxher i shitjeve në fund të 2012 dhe fillova të shkruaja, pasojat kanë qenë mjaft të rënda. Në asnjë kohë unë u sulmova përmes fushatave të rënda të shpifjes dhe të shpifjeve në internet. Kjo u provua gjithashtu nga këndi i një punonjësi shtetëror i rrethuar nga një ekip i madh dhe disa faqe interneti që përdorin sulmin. Me deklaratat kundër këtyre njerëzve dhe faqet e internetit, asgjë nuk është bërë deri më sot. Ajo që ka ndodhur është se për shkak të gjithë këtij shpifje dhe shpifje, kurrë nuk do të mund të shkoj kudo dhe prandaj çdo gjë ishte e mbërthyer financiarisht. Për shkak të kësaj, unë u dëbova me forcë nga shtëpia ime, unë kam për të jetuar anti-squatting dhe unë tani jetoj shumë primitive. I gjithë ky proces ka treguar se kur je një lojtar i padëshiruar në fushën e forcës, bëhesh një filxhan më të vogël.

Gjëja më e rëndësishme tani është se faqja e internetit do të vazhdojë të funksionojë dhe unë mund të përqendrohem në shkrimin në vend të problemeve teknike. Ditët e fundit koha ime kryesisht u fokusua në analizimin e problemeve në server. Për të zgjidhur këtë problem unë do të duhej të punësoj një programues, por thjesht nuk ka buxhet për këtë. Është e mundur që faqja e internetit herë pas here të ngarkojë shumë ngadalë, pavarësisht konfigurimit të rëndë të serverit. Natyrisht unë nuk dua të lodhem me teknologjinë, por për techies mes jush, kjo ndoshta është sepse disa module nuk duket se funksionojnë në PHP7.0, kështu që faqja e internetit nuk ngarkon më. Versioni më i vjetër i PHP-së në të cilin ndodhet faqja e internetit tani shkakton vonesa. Mjaftë për këtë.

Ju mund të shikoni artikujt rreth 'eksperimente të dyfishta'dhe të gjitha shpjegimet në lidhje me jetën'një simulim'lexoni duke klikuar në lidhjet.

Megjithëse po luftoj financiarisht, shpresoj që ju të vazhdoni të mbështetni. Njerëzit ende mund të bëhen anëtarë përmes PayPal ose kartë krediti, por kufizimi i artikujve është hequr. Debiti i drejtpërdrejtë nëpërmjet modulit iDeal nuk funksionon dhe nëse tashmë keni bërë një përpjekje të mëparshme për t'u bërë anëtar, sistemi me sa duket rrëzohet gjithashtu. Nëse akoma dëshironi të mbështetni përkundër të gjitha këtyre problemeve teknike, mund të vendosni, për shembull, një pagesë bankare të përsëritur ky numër llogarie. Ju gjithashtu mund të mbështesni me anë të një një herë kontributin nëpërmjet faqes së crowdfunding. Faleminderit paraprakisht për mbështetjen tuaj dhe, natyrisht, faleminderit përsëri për të gjithë njerëzit që më kanë përkrahur deri më tani për të gjitha këto vite! Falë tyre ju keni qenë në gjendje të lexoni artikujt e mi gjatë gjithë kohës dhe keni mbijetuar.

Etiketa: , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Brendshëm ... shtytje drejt singularitetit

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër