Sulmi i Zelandës së Re: vendosja përfundimtare e censurës në mbarë botën, çarmatimi i popullsisë dhe polarizimi

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Mars 2019 29 Comments

burimi: theguardian.com

Nëse sulmi i 'Brenton Harrison Tarrant' në Christchurch në Zelandën e Re nuk është një PsyOp, atëherë ai sigurisht i shërben agjendës së madhe shumë mirë. Censurimi i imazhe të dyshuara të transmetimit të drejtpërdrejt, duke argumentuar se ajo mund t'u japë më shumë njerëzve idenë e kryerjes së sulmeve, është një alibi perfekte për të gjithë botën censurimi i mediave sociale për t'u bërë një normë. Ju mund të pyesni veten se kush është duke parë një lumë të tillë të drejtpërdrejtë? A e ka njoftuar zoti në listën e miqve të tij në Facebook? Nuk është për t'u çuditur që njerëzit duan të shohin imazhet më pas, sepse çfarë kanë bërë mediat për vite me radhë, kur na tregojnë imazhe të luftërave apo terrorit? "Sulmi" ishte gjithashtu një arsye e mirë për të çarmatimin e popullsisë për të hyrë. E fundit por jo më pak e rëndësishme, ajo kontribuon në mënyrë të konsiderueshme në polarizimin ndërmjet popullsisë së majtë dhe të djathtë dhe asaj fetare, siç përshkruhet në ky artikull.

Ne jemi dëshmitarë të një skenari që duhet të vendosë themelet për një qeveri globale. Kjo qeveri botërore përpiqet për një fe botërore, një gjini dhe një racë. Kjo do të bëhet përmes parimit të vjetër romak 'Ordo ab Chao' (urdhër nga kaosi). Për këtë, popullsia botërore duhet së pari të kalojë nëpër një luftë të tretë botërore (sipas shkrimit), në të cilën mbizotërojnë interesat fetare. Profecitë e feve të mëdha botërore luajnë një rol më të rëndësishëm në këtë. Sapo mbaroi beteja për Jerusalemin, popullsia e botës do të duket e lodhur dhe e zhgënjyer dhe do të përqafojë rendin e ri botëror të Luciferit të OKB-së. Për këtë proces, tensioni fetar duhet së pari të rafinuar. Vlerësimi im është se blloku islam do të fitojë fuqi. Unë besoj se Turqia do të luajë një rol udhëheqës në këtë nëpërmjet Perandorisë Osmane që ringjall. Në të njëjtën kohë, do të shohim që fuqia amerikane të shkërmoqet. Unë do të përsëris në qoftë se unë e përshkroi të gjithë procesin (script) përsëri, kështu që unë ju referohem për atë për më shumë detaje ky artikull.

Ndërsa kjo agjendë e madhe vazhdon të gjëmojë, ne tani shohim se interneti në mbarë botën (internet) po mbyllet gjithnjë e më shumë. Masat e censurimit të partive kryesore të mediave sociale (Facebook, Google, etj.) Janë bërë definitive me "sulmin" e Zelandës së Re në goditjen e 1. Askush që mund ta mbrojë atë dhe për shkak të një "sulmi" të tillë të ndikimit të madh emocional, ne gjithashtu kemi parë dëshmi se si parimi "Problemi, Reagimi, Zgjidhja'punon në lavdinë e tij të plotë. Në të kaluarën, media u lejua të tregonte pamjet video të vrasjes së John F. Kennedy, sulmet 911 apo IS headheadings, pa u thënë se kjo mund të frymëzojë të tjerët. Sidoqoftë, mediat sociale tani pretendojnë pa luftë apo të drejtën për censurë mbarëbotërore të këtyre imazheve të Zelandës së Re. Imazhet që nga rruga mund të ngrenë pyetjen nëse kemi të bëjmë me një ilaç të thellë këtu.

Kanali im Vimeo u mbyll brenda pak sekondave të vendosjes së imazheve, ndërsa mbi të gjitha dëshiroja të tregoja sa të çuditshëm janë imazhet dhe sa i ngjajnë një të rreme të thellësepse nuk shihni ndonjë ndikim të gjakut apo plumbit në mure. (lexo më shumë ..)

Dhe ndërsa pas këtij "sulmi" të gjithë kanë rënë në frikë, trishtim apo zemërim dhe polarizimi është duke u hedhur në erë, agjenda e transgenderizimit dhe transhumanizimit është në garë. Edhe pse kontradiktat ndërmjet vendeve si SHBA, Rusia, Turqia, Kina dhe të ngjashme duket se po zgjerohen, të gjitha këto vende tani po punojnë për futjen e teknologjisë që mund ta sjellë njerëzimin në skllavëri dixhitale. Kjo ndodh sepse të gjitha vendet që luftojnë në fushën e dukshme i shërbejnë të njëjtit agjendë prapa skenave. Kjo polarizim në fushën e dukshme është e nevojshme vetëm për të qenë në gjendje të përfundojë skenarin e madh master. Kjo është bërë gjithmonë përmes luftës mes grupeve të polarizuara dhe përmes rrugës së profecisë fetare, sepse këto janë pjesë e atij skenari master. Qëllimi përfundimtar, megjithatë, është të sjellë njerëzimin nën sundimin e Luciferit. Njerëzimi duhet të jetë i lidhur me internetin me trurin dhe trupin, në mënyrë që të arrijë më në fund singulariteti. Figura e pritshme e mesisë nga fetë ndoshta do të vijë gjithashtu nga 'reja' (mendoni për Realitetin e Shtuar, shih këtu en këtu për më shumë).

Unë e kuptoj se e gjithë kjo mund të tingëllojë si abracadabra për ju, por është thelbësore ta studiojmë këtë koncept sepse ajo ato është ajo që ndjekin të gjitha kompanitë e mëdha të teknologjisë (të cilët tani e kanë marrë këtë masë të fundit të censurës). Ata përpiqen për transhumanizimin e njerëzve dhe veçantinë. "Çfarë? Transhumanisering? Singulariteti?Dëgjoj që po mendon. Po, transhumanization dhe singularity. Është shumë e rëndësishme të marrim parasysh këtë terminologji. Lëvizjet politike ndërkohë ndiqni shkrimet fetare në prag të betejës së madhe për Jerusalemin, por zbatojnë gjithashtu ligjet që shtyjnë transhumanizimin dhe transgenderizimin. Krijimi i rrjeteve 5G; instalimi i bazave të të dhënave të ADN-së; futja e legjislacionit të detyrueshëm të vaksinimit; shtyjnë legjislacionin transgjinor; ata të gjithë kontribuojnë pikërisht në këtë axhendë (shih këtu en këtu). Pra, të gjithë ata duhet ta quajnë atë 'dorëshkrim mjeshtër', siç zakonisht e quaj atë. Prandaj unë rekomandoj ky artikull studioni atë tërësisht, kështu që ju mund të shihni përmes pamjes së madhe. Merrni vështirësi për të lexuar artikujt nën lidhjet blu në mënyrë që shkrimi master të bëhet i qartë për ju.

Nëse vetëm mund të konkludojmë se gjithnjë e më shumë njerëz e kuptuan se e gjithë bota përmes mediave në një lloj Truman Trego mbajtur në realitet, ku masat janë luajtur përmes sulmeve të dyshuara për të polarizuar grupet e popullsisë. Pastaj procesi mund të ketë ndalur. Polarizimi është një proces i dëshirueshëm për të krijuar kaos. Pasi ka kaos, thirrja për ndërhyrje nga 'një krah i fortë' lind automatikisht. Vetëm nëse njerëzit fillojnë të shohin se gjërat po bëhen, polarizimi mund të parandalohet dhe skenari të dëmtohet.

Lista e lidhjeve burimore: theguardian.com

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (29)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Guppy ka shkruajtur:

  Ne nuk duhet të harrojmë se jetojmë në të njëjtën kohë si Noeja. Shumica janë ende të pastra nga ADN-ja, të paktën ne nuk jemi ende të përzier me teknologjinë. Ju mund të qij atë që ju doni një vërshim vjen, por shumica e njerëzve të mbajtur të qeshur me ju.

  Njerëzit këtu në Zelandën e Re iu përgjigjën mirë, nuk i kushtonin vëmendje të keqes dhe e bënë të qartë se nuk jemi kështu. Nga ana tjetër, asgjë nuk tregohet në lajmet rreth të krishterëve të therur në Afrikë apo nëse Izraeli i shfaros palestinezët.

  Shkollat ​​u thuhet të mos ndajnë filmat sepse është shumë e tmerrshme ose sepse është më mirë të mos i kushtoni vëmendje autorit. Nuk u thuhet që të mos luajë një thirrje apo detyrë ose dy javë më. Nuk thuhet se seria e dhunshme e Nedflix nuk është vërtet e mirë për mendjen. Po, por nuk po thuhet me të vërtetë, po sot e dimë mjaft mirë se ç'është e vërtetë dhe e rreme.

  Përveç kësaj, mund të jetë gjithashtu që koha këtu në Zelandën e Re është (vjeshtë) kohën e korrjes. Njerëzit ndihen shumë në depresion pas kësaj fundjave, mund të kontrolloni se sa energji ka gjeneruar, si pozitive dhe negative. Njëmbëdhjetë (frekuenca jashtëzakonisht e ulët) në veçanti vazhdojnë të ekzistojnë për shkak të të gjitha ndjenjave të hakmarrjes që janë krijuar. Për aq kohë sa këto ushqehen, bota vazhdon të rrotullohet në shtetin ashtu siç bën tani.

  Ekziston një vello mbi tokën nënë, kështu që gratë në këtë tokë ecin edhe rreth fshehur, pa dallim midis feve.

  Megjithatë, tani jemi në një kohë kur mbulesat po fillojnë të shpërndahen dhe po filloj të vërehem gjithnjë e më shumë se kohët po ndryshojnë. Kjo është arsyeja pse çdo gjë po lëviz shpejt sepse koha e botës së vjetër po mbaron.

  I uroj atyre shumë kënaqësi me botën e re dixhitale, unë e di ku anija ose arka është e bllokuar. Kjo është arsyeja pse mendoj se keni të drejtë për Turqinë!

  Unë nuk marr pjesë, sapo kam ardhur për të vëzhguar 😎

 2. mb. ka shkruajtur:

  Nëpërmjet miqve të krishterë kam marrë njoftime për sulme në Nigeri dhe Egjipt. Nëse është e vërtetë, shumë më tepër viktima se në NZ. Nuk e kisha parë atë në lajme, mund të jetë faji im.
  https://www.breitbart.com/africa/2019/03/16/nigerian-muslim-militants-kill-120-christians-three-weeks/?fbclid=IwAR3nkvuL7faIpCyH19Zgi9tR6v6vfSClxhFym5XPqHhWbWqKBQMnc8a0ti0

  Yjet do të japin para për NZ;
  https://www.msn.com/nl-nl/entertainment/nieuws/sterren-geven-geld-voor-christchurch/ar-BBUTQ7N?ocid=spartanntp

  Pyesin nëse ata gjithashtu do të dhurojnë para për Nigerinë dhe Egjiptin.

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Ok, unë e di se është cinike dhe Martin nuk është i lumtur.
  Por kjo tokë skllevër nuk është më e mirë. Ata kanë qenë në një grevë sot që mezi zgjati minuta 66 !! Publiku për këtë ka zgjatur më shumë. Cilat janë minutat 66 tani? Si një "sindikatë", ju jeni duke bërë një budalla me veten duke qenë në guximin e regjimit. Sindikata kërkon një pension 'të mirë'. E bukur dhe e paqartë ajo që tani është një 'mirë'. Vetëm vendosni kërkesat e vështira dhe shkoni për të. Nëse është e nevojshme, ndalo 2 për disa muaj në një kohë. Por po skllevërit nuk guxojnë. Janë kryer. Hollanda ka një gojë të madhe mbi vendet e tjera. Epo, si mund të ishte ndryshe, sepse ka të gjallë, të dyshuar të zakonshëm, një elitë armiqësore, të cilët janë përgjegjës për shërbimin, ata mbajnë pozitat kyçe. Ndryshimi i regjimit për sa i përket meje.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Mund të jetë koha që të përshtatni mantrën e ndryshimit të regjimit pasi të keni studiuar skenarin master. Atëherë do të zbuloni se ndryshimi i regjimit mund të bëhet vetëm nga shpirtrat zgjuar dhe kështu është e nevojshme për të shpjeguar sa më shumë njerëz të jetë e mundur se si luhet loja. Ju nuk mund të merrni atje me vetëm ndryshime politike.

   • Zonnetje ka shkruajtur:

    Faleminderit Martin. Skenari mjeshtëror i të dyshuarve të zakonshëm bazohet në fuqizimin dhe fitimin e më shumë pushtetit duke privuar popullsinë e përgjithshme të të drejtave. Ata bëjnë dhe mund ta bëjnë këtë, sepse ata kanë fuqinë në politikë, media, etj. Prandaj ata janë në pozita kyçe dhe nuk do të heqin dorë vullnetarisht. Kjo është arsyeja pse ata manipulojnë gjithçka. Nëse doni ta bëni këtë të ndodhë, sipas mendimit tim të përulur kjo nuk mund të ndodhë duke u bërë "i vetëdijshëm". Ata vetëm qeshin me këtë. Përveç kësaj, shpesh e shihni se opozita e kontrolluar ka miratuar termin 'vetëdije'. Shumë i zgjuar, nga rruga. Përfundimisht bëhet fjalë për veprim, nuk mund të heqësh qafe pengesë duke u bërë i vetëdijshëm. Vetëdijesimi ose manipulimi ka kuptim vetëm nëse keni pushtetin dhe kjo është ajo që dyshohet zakonisht dhe përdorin vetëdijen, për të sjellë shoqërinë në menynë e të dyshuarve të zakonshëm për t'u përshtatur. Mund të biem dakord të mos pajtohemi?

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     Mundemi, por mendoj se veprimi definitivisht do të vijë në qoftë se ju e dini se kush është në kontrollin e jetës suaj (shpirtit tuaj). Ju pastaj minojnë skenarin dhe nuk luajnë më lojë (simulimi) sipas rregullave. Për shembull, kjo çon në heqjen e fesë, paradigmave të majtë dhe të djathtë ose, në terma konkretë, për të mos kryer më detyra brenda sistemit (si në një punë). Kjo duhet të ndodhë në masë, por në nivelin e shpirtit mund të riprogramojmë / hack gjëra (nga shtresa origjinale në të cilën ndodhet shpirti)

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      Se termi "ndërgjegjësim" është rrëmbyer nga mediat e kontrolluara alternative, unë pajtohem me ju.

 4. Zonnetje ka shkruajtur:

  Faleminderit për vendet ose komentin e temës.

  Epo çfarë po ndodh tani. Tarrant paraqitet sikur ai
  përfaqësojnë një grup të caktuar. Kjo bëhet me qëllim nga të dyshuarit e zakonshëm, elita armiqësore, të margjinalizojë dhe të përjashtojë një grup të caktuar me të dhe kështu t'i nënshtrohet politikës së dyshimtë të zakonshme. Përveç kësaj, elita armiqësore keqkupton se Tarrant nuk është zgjedhur ose emëruar për të përfaqësuar një grup të caktuar. Nëse Tarrant do të kishte bërë diçka, ai vetëm do të përfaqësonte veten dhe askënd tjetër.

 5. johan hagës ka shkruajtur:

  Në fakt, është shumë e thjeshtë.

  Gjithmonë shpikjet janë përdorur për aplikimin e armëve dhe për këtë arsye përdoren për shtypjen e atyre që sunduesi mendon se duhet të shtypet.

  Kjo ishte druri, baruti, metalet, tanket, avionët, armët bërthamore, por pastaj ...... ..

  Pastaj erdhi interneti.

  Shtypja nga fakenews, transfertat e shpejtë të parave, rënia e privatësisë, survejimi i kamerave të vëllait të madh, sulmet e rreme terroriste, më tej kufizimi i lirive.

  George Orwell nuk mund ta kishte imagjinuar këtë. Kjo është 1984 por pastaj 1000 herë më keq.

  Interneti është një dhuratë për politikanët / bankarët tanë të korruptuar dhe ndërkombëtarët.

  Dhe qytetari idiot nuk e vëren veten, ai do të ndërpresë klimën.

  Asgjë nuk ndihmon më këtë.
  Jini të mirë për familjen, miqtë dhe të dashurit tuaj dhe le të ofrojë Perëndia një zgjidhje

 6. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Trajnuar nga Shërbimi Informativ Sekret i ISRAELIT ..

  Ne kemi një djalë të ri, 28, një trajner fizik me ton të parave të trashëguara, që udhëton në botë, fotografon gjithçka, është i dashur nga të gjithë, pastaj shkon misteriozisht në një vrasje personale të vrasjeve.

  Ajo që ne vërtet kemi është një vrasës i trajnuar, 42 vjeç, nga një familje hebreje, e trajnuar kundër palestinezëve dhe ka shërbyer në Siri Jugore dhe në Idlib me Al Qaeda, duke kaluar brenda dhe jashtë Turqisë.

  Gratë "turistë" të 4, të ndihmuar në "trajtimin dhe logjistikën" dhe forcat e policisë lokale kundër-terroriste ofruan një revole të dytë.

  Gjatë udhëtimit të tij në botën e tij si "njeri i ri me vërshime", ne nuk kemi media sociale. Ne nuk kemi fotografi shkollore, asnjë histori pune, asnjë arsim, asnjë histori të punës, një "person bosh" si "revole" Sandy Hook dhe shumë të tjerë.

  Këtë herë ai bëri gabim të kalimit në zonat e shikuara nga inteligjenca ruse dhe siriane, ku VT merr informacion të përditshëm privat. Ata e njohin atë, në fund të fundit, ai duhej të ishte Presidenti Assad. Oh kjo? CNN nuk e përmendi atë?
  https://www.veteranstoday.com/2019/03/17/new-zealand-the-unraveling-of-a-israeli-mass-murder/

  • mb. ka shkruajtur:

   Problemi me VT shpesh është se ata marrin një flamur të rremë në vend të mashtrimit, është ideja ime.

   • mb. ka shkruajtur:

    Nëse ka viktima të vërteta, të afërmit e mbijetuar (zakonisht nënat) do të duan shkëmbin e fundit. Megjithëse merr shumë vite.

    • Kamera 2 ka shkruajtur:

     @mb.
     Saktësisht MB, që është thelbi, nënat me të vërtetë (baballarët gjithashtu) do të përdorin të gjitha mjetet për të gjetur, ata nuk do të lejojnë një ditë të kalojë pa mërzitjen e autoriteteve etj. Kjo është thelbi.
     Në një mashtrim, aktorët thuhet se bërtasin vetëm në TV dhe radio, dhe pastaj duket për publikun e gjerë se anëtarët e familjes janë duke u çmendur. Media ka fuqinë

     Me një flamur të rremë Asgjë nuk është e parashikueshme dhe gjërat e çmendura mund t'u ndodhin të afërmve në rast mashtrimi, ata kanë 'gjithçka' në duart e tyre, aq shumë më të besueshme

   • Zonnetje ka shkruajtur:

    Erdogan, 'super-musliman', gjithashtu luan ndeshjen me vëllezërit e tij evropianë në Perëndim duke shprehur kërcënime. Nga rruga, a ka qëndruar ndonjëherë gjatë në revistën Time? Të gjithë aktorët që përdorin skenarin e njëjtë të cilët bëjnë vetëm diçka kur të dyshuarit ushal kanë dhënë leje për të. Ne jemi të qeverisur nga një elitë armiqësore, të huaj, dhe kjo po ndodh në nivel global. E fshehin këtë nga popullata e përbashkët. Kjo vlen edhe për popullsinë e zakonshme turke. Feja si një mjet për shtypje.

  • mb. ka shkruajtur:

   Ata gjithashtu hedhin komentet nëse nuk pajtohen me ju.

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Unë e kuptoj përmes mediave se një Tarrant është burgosur në Zelandën e Re për sulmin. Unë gjithashtu kuptova se asnjë foto nuk është botuar ndërsa është e mbërthyer ??? Bën thirrje për pikëpyetje. Nuk mund të përjashtohet që një i dyfishtë është në burg ose pretendon se Tarrant është shtrirë në plazh me një koktej të bukur në dorë. Pastaj merr një identitet të ri dhe vazhdon vetëm. Udhëtoni nëpër botë.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Me video të rreme të fallsifikuara thjesht mund të krijosh njerëz joekzistente

    • Zonnetje ka shkruajtur:

     Kjo është e drejtë, e keni bërë të qartë në faqen tuaj. Videoja "origjinale" e Tarrantit nuk mund të shfaqet në Zelandën e Re, një shkelje. Ata filluan të bëjnë gjithçka në vrimën e kujtesës të zhduket. Edhe dyshimet rreth 'fakteve' nuk mund të bëhen. Ne duhet të besojmë "faktet". Vetëm një fe.

    • ZalmInBlik ka shkruajtur:

     Ata punojnë me trup të dyfishtë, identitet të rremë, etj. Është bota e inteligjencës, kështu që videot e rreme idd, teknikat e ekranit të gjelbër shihni p.sh. videot e rreme të IS-së të prodhuara nga Bell Pottinger. Por ajo që është e qartë është se lëvizja sioniste brenda botës së inteligjencës ka dhënë përparimin për të aplikuar ndarjen dhe sundimin, veçanërisht midis bashkësisë islame dhe sionizmit, duke përfshirë edhe të krishterët ungjillorë. Vendi Christchurch po tregon ..

 7. Guppy ka shkruajtur:

  https://www.nzherald.co.nz/business/news/article.cfm?c_id=3&objectid=12214083

  Disa raporte që njerëzit marrin gjoba për postimet në Facebook me marrëdhëniet në sulm.

  Nuk lejohet ndarja për të mos i kushtuar vëmendje kryerësit. Gjoba, dënime me burg dhe të ngjashme mund të jepen për të shërbyer në axhendën e madhe.

  Me të vërtetë nuk ka të bëjë asgjë me njëri-tjetrin. Ata janë me të vërtetë të shqetësuar me veprime të vetme që bëjnë këtë 👽

 8. mb. ka shkruajtur:

  Mesazhi i parë funeral NZ, artikulli flet për 30 të plagosur (?).

  "Masakra me motive racore të premten e kaluar ka kushtuar njerëzit 50 deri më tani. Një tjetër 30 njerëz u plagosën. Kryerësi i dyshuar - një ekstremist i djathtë 28 nga Australia - është në paraburgim. "

  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/eerste-slachtoffers-christchurch-begraven/ar-BBUZ3ZA?ocid=spartanntp

  burimi; ANP

 9. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Ajo ka shkuar viralë që të shtënat erdhi si "të rreme" ose "të rreme", që duhet të jetë arsyeja pse ata aksidentalisht kanë rënë nëpër shportë. Është hetimi i dytë më i madh në Zelandën e Re për 1, woow, dhe shkon në burg nëse ndan pamjet?

  Shpjegoni edhe më poshtë

  shih filmin YT me shpjegim pas komenteve ...

  Bill Wagner1 ditë më parë
  Pa dyshim kjo është një psyop. Ora e burgut për shpërndarjen ose filmimin është arma e pirjes së duhanit.
  253
  PËRGJIGJE
  Shiko përgjigjet e 16

  chad calderone1 ditë më parë
  Devin Nunez ka nisur paditë e $ $ $ duke filluar me Twitter.
  61
  PËRGJIGJE
  Shikoni përgjigjen

  genesis7771 ditë më parë
  Arsyeja pse ata po i kërcënojnë njerëzit është nëse kapen dhe kjo është e gjitha që ata janë tradhtarë të angazhuar. Këtu ndodhemi atje ku politikanët janë kaq të korruptuar

  Filmi i Youtube më poshtë

 10. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Po, ping-pongu në mes të Freemasonry ka filluar dhe bastards mund të shikojnë se si çdo gjë është rrahur deri në lartësi të mëdha, ose si Kanis do të thonë ose duhet të them Tanis 😀 "Dhe pastaj trokasin"

  Dhe ne po shohim Stambollin gjithnjë e më shumë fazë të qendrës ... kjo ishte qëllimi
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/australi%C3%AB-woest-op-turkse-president-erdogan/ar-BBUZ3Zy

 11. Zonnetje ka shkruajtur:

  http://www.renegadetribune.com/wp-content/uploads/2019/03/11076644-0-image-a-20_1552748413386.jpg

  A ka njeri tani një shishe gjaku? Çfarë tjetër mund të jetë. Gjyqtari për veten tuaj

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër