Anja Schaap nga Katwijk të premten e ardhshme "varrosur" në një rreth të mbyllur

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 24 Qershor 2019 7 Comments

burimi: twing.com

Unë kërkoj falje, por ju duhet të padisni qeverinë holandeze për t'i dhënë fund çështjes definitivisht, pavarësisht nëse po luajnë me operacione psikologjike (PsyOps), si Anja Schaap ose Anne Faber. Megjithatë, kjo duket menjëherë si një ushtrim mjaft i pakuptimtë, sepse duke supozuar që shteti, në bashkëpunim me mediat dhe gjyqësorin, po ngre PsyOp-in dhe krijon prova të rreme, atëherë mund të krijohen edhe provat që duhet të sigurohen për të shfuqizuar një PsyOp. Dhe nëse gjyqësori tashmë është duke mashtruar, atëherë një padi do të çojë në asgjë.

Imagjinoni të kërkoni një test ADN për të provuar marrëveshjen me familjen e dyshuar. Pastaj ky profil i ADN-së thjesht mund të gjenerohet nga një kompjuter dhe marrëdhëniet e dëshiruara të ADN-së mund të bëhen në përputhje me rrethanat. Prandaj pakuptimtë. Megjithatë ju pyes veten nëse, për shembull, familja e Anja Schaap ekziston në të vërtetë kur jeni në kjo shpallje zie vetëm shikoni emrat e parë.

Të hapësh gjoksin dhe të kesh një agjenci të pavarur në vend të marrë një test të ADN-së dhe pastaj të bëjë pikërisht të njëjtën gjë me familjen e dyshuar? Unë nuk do të doja asgjë më shumë se për të konfirmuar përfundimisht ose të pavlefshme teorinë time të operacioneve psikologjike. Në fund të fundit, ju jeni krejtësisht krenar nëse shkruani këtë lloj teksti në Facebook:

Një grua 33 vjeçare mungon për disa javë dhe mediat promovojnë aplikacionin e kërkimit të Sherlock Holmes, ndërkohë që ajo ndodh që të ketë tërë Facebook faqen e saj të mbushur me shenja të Sherlock Holmes (duke përfshirë adresën në shtëpi). Ajo do të kishte qenë në kafene me familjen (por papritmas vetëm 1 njeri në ekran). Pastaj ajo supozohet të kalojë gjithë natën dhe thuhet se është gjetur 3 javë më vonë në det nga një kapiten gjerman. Vetëm historia e transportit është vonë nuk ka anije gjermane shihni se në (sipër) Schiermonnikoog 3 është i palëvizshëm për orë të tëra. Dhe sa e besueshme është që një trup lundron atje? Një mesazh i tillë do të duhet të ndahet me miliona herë 17 dhe prodhuesit e rreme të lajmeve psyop duhet të tymosen nga studiot e tyre. Megjithatë, për aq kohë sa Martin Vrijland dhe jo Telegraaf ose NOS e tregojnë këtë, të gjithë po rrinë mjaftueshëm. Pa marrë parasysh se sa e qartë është ... mediat mbeten të ndershme dhe Martin Vrijland vjen me komplot. Apo ndoshta është anasjelltas? Sa e qartë duhet të jetë për ta parë atë? Dhe me të gjithë ata që ndanë diçka të tillë, ushtria troll shfaqet me komente të tilla si "vijnë në funeral", "Unë e njoh atë", "lënë vetëm familjen" dhe kështu me radhë.

Për këtë arsye dëshiroj që të kisha mundësinë për ta zgjidhur atë në vend. Pastaj të gjithë shpëtojnë atë ngadhënjim të vështirë në lesh (Martin Vrijland) ose të gjithë më në fund zbulojnë se shteti dhe media po aplikojnë mashtrime dhe mashtrime të ashpra. Kjo e fundit ndoshta nuk është qëllimi.

"Por e çuditshme Freeland! Ju ende shikoni fotot e vërteta të Anja dhe motrës së saj Jacolien!Jo, shoh fotot. Në ditët e sotme nuk mund të thuash me siguri nëse fotot janë nga njerëz të vërtetë. Kjo vlen edhe për filmat, filmat nga e kaluara, fotografitë nga e kaluara, regjistrimet nga kamerat e sigurisë dhe kështu me radhë e kështu me radhë. Pse? Për shkak se prodhuesit e TV kanë pasur burime për një kohë të gjatë për të prodhuar të ashtuquajturat deepfakes. "Po, por kishte njerëz që e njihnin atë!"Ju nuk e dini këtë. Ju flisni në mediat sociale ose në situata të caktuara personazhe që pretendojnë të dinë karakterin kryesor. Ato profile të mediave sociale gjithashtu mund të krijohen shumë lehtë nga kompanitë që specializohen në manipulimin e profileve të forta dhe ato 'njerëz të vërtetë' mund të jenë Mitarbeiter Inoffizieller që janë këtu e atje gati për të mbuluar historinë. Asgjë nuk është ajo që duket më. lexoj ky artikull për të zbuluar saktësisht se sa e thjeshtë funksionon.

E vetmja gjë që mund të vëzhgoni është që sapo mediat t'i kushtojnë shumë vëmendje diçkaje, pas reagimit të stimuluar emocional në mesin e njerëzve, zakonisht futet legjislacioni i ri që nuk do të ishte pranuar pa këtë ngjarje të madhe. Në rastin e Anja Schaap, duket qartë se kemi të bëjmë me një PsyOp që njerëzit duhet të kthehen në gjuetarët e Pokémon Go, por pastaj bashkëbiseduesit e tyre. Duhet të shkarkoni aplikacionin Sherlock Holmes në mënyrë që tradhtia e shokut tuaj të bëhet lojë e ngjashme me Pokemon dhe mendoni se jeni duke shërbyer për një arsye të mirë (për shkak Anja Schaap, Anne Faber dhe të gjitha ato të tjera që mungojnë). Në të ardhmen e afërt, shteti mund të marrë me lehtësi këdo që ikën për regjimin e saj të policisë shtetërore, dhe në të njëjtën kohë gjithashtu të dëgjojë ligjërisht (dhe të shikojë) të gjitha ato telefona që kanë instaluar atë aplikacion.

Çfarë tjetër pyes veten? Pra, IMF ose i famshmi Anass Aouragh (PsyOp?) Patolog Frank van de Goot ka qenë tashmë në gjendje të bëjë një autopsi? Shkaku i vdekjes tashmë është përcaktuar? E pra, kjo ishte veçuar kur Frank van de Goot në AD tha se trupi ishte tashmë në një gjendje shumë të prishur dhe ndoshta ishte dëmtuar nga të gjitha llojet e qenieve të gjalla në det. Por si ndodh kjo me funeralin e mbyllur të premten tjetër? Dhe çfarë mund të lihet me motrën Anja (nga Jacolien) nëse ajo ishte e aftë të shpërndajë? A do të vendoset një stema e një Madame Tussaud në arkivolin sepse përndryshe do të fillojë të erë shumë pak në kishë? Më vjen keq për skepticizmin tim, por thjesht nuk e besoj këtë histori derisa të dalin prova të forta. Por ne ndoshta mund ta trondisim atë, sepse kush ende mund të kontrollojë cilat "dëshmi" për të vërtetën?

Në fytyrën tënde:

Lista e lidhjeve burimore: omroepwest.nl, ad.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Shënim: mundësia që Anja Schaap të ekzistojë është ende e pranishme.
  Pastaj mund të jetë akoma duke vepruar (në kontekstin e një PsyOp).
  Historia gjithashtu mund të jetë e vërtetë, por pika ime është se ajo përsëri ka të gjitha karakteristikat e një PsyOp të mundshëm.

 2. Riffian ka shkruajtur:

  Dashur Martin, ju përsëri jeni plotësisht të gabuar ... policia thotë se është Rasti i Mbyllur.

  "Sipas policisë, është e mundur që një trup do të goditur ujin në Katwijk dhe, për shkak të rrymave, të përfundojë mbi ishullin lindor të Holandës".

  "Ekuipazhi i një anije gjermane u takua rastësisht me trupin e Anja."
  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/4756431/anja-schaap-mogelijk-omgekomen-door-misdrijf

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Martin, ti po shijon vetveten. Dhe ju keni të drejtë të keni dyshime për 'faktet' e paraqitura nga qeveria. E drejta për të dyshuar, për të qenë skeptik, i takon dhe përshtatet me një shoqëri normale të lirë. Për fat të keq, ky i fundit nuk është rasti që është dhe do të drejtohet.
  Epo, djemtë nga shkrimi nuk e pëlqejnë të drejtën e dyshimit. Kjo nuk i përshtatet Hen. Këta djem dëshirojnë dhe kërkojnë monopolin për "faktet" dhe monopolin në interpretimin e "fakteve".

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Katwijkers për të gjithë ju

  De Telegraaf

  Nëse, si redaktor i një gazete, ju flisni për ngushëllimin e
  një të sapo identifikuar të dashur, atëherë ju e dini që kaloni të gjitha kufijtë e dhembshurisë. (shpesh përdoret teprica, por në këtë nuk është me të vërtetë dashamirëse)
  Apo e dini që nuk do të ketë rezistencë, sepse nuk ka të dashurit, të cilët do të thonë? Ne thjesht nuk e dimë

  Ka pasur një vend të dekoruar posaçërisht për shtypin gjatë ngushëllimit? Prit! Pse nuk kishte një konferencë shtypi paraprakisht për zbulimin e personit të zhdukur, pasi që shtypi pohonte se ndoshta ishte një krim. Njerëzit 17million, pa dijeninë e tyre, shkuan së bashku me të gjithë historinë dhe kanë të drejtën e plotë për transparencë, shpjegim nga mediat / pushteti / policia.

  Pse kapiteni nuk dëgjoi në një konferencë shtypi. përse nuk kishte asnjë konferencë për shtyp pas një vëmendje kaq të madhe në të gjitha mediat (forumet e prerë dhe ngjitur). Pse nuk dihet emri i anijes / anijes? Pse nuk ka imazhe të rojes bregdetare / policisë dhe ose marrechaussee për transferimin? Pse Peter R de Vries duhet të thotë se Anja ndoshta ka kryer vetëvrasje. Nëse Anja ishte vërtetë keq psikologjikisht, pse media nuk shkruan për këtë?
  Pse ishte publiku në dyshim për një parti familjare ose një anëtar të familjes në Blauwen Bock pas takimit të fundit, u njoftua së pari se ishte një pije familjare dhe "dikush" i familjes ende tha: të marrë një taksi.

  Dhe kështu ka dhjetëra pyetje që e bëjnë të gjithë çështjen me dyshim si një histori e pavërtetë, ku janë gazetarët që sapo mbërrijnë me fotot e anijes me ekuipazhin që Anja e gjeti.
  Apo nuk ka më gazetarë dhe a ka gjithçka të bëhet prerë dhe ngjitur? Katwijkers nuk hezitoni të pyesni njëri-tjetrin.
  Vetëm një zëdhënës i policisë (Dik Goijert) me një mikrofon ka sjellë historinë tek 17 milion njerëz, ne duhet të besojmë se ashtu si pastori

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1441961297/honderden-nemen-afscheid-van-katwijker-anja-schaap

  Këtu historia e Dik Goijert nga policia

 5. fshesë ka shkruajtur:

  Në xhiron e Jacolien Schaap vërehet se Jacolien është shumë i shqetësuar për deklaratat e Thierry Baudet, edhe gjatë periudhës së humbur të Anja. Ajo gjithashtu ka shumë raporte për antisemitizmin.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër