Anne Faber u varros së pari, pastaj u dogjën, tani u varrosën papritmas. Gabim ati Wim Faber?

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 27 Maj 2018 9 Comments

Mund ta fusim në një gabim gazetaresk, por në një rast kaq të rëndë sesa rasti i Anne Faber, mua më duket se nuk mund të ngatërrosh një funeral me një djegje. Tani ne mund të themi se Telegraph aq shpesh bën gabime, por në një rast të zhdukjes, si ajo e Anne Faber më duket se ka një editorial të plotë pazarllëqeve me diçka. Si mund të gabosh në raportimin se dikush është varrosur apo djegur? Në tetor 21 De Telegraaf njoftoi se Anne Faber do të varrosej ditën tjetër. Po atë natë mesazhi u ndryshua dhe Anne papritmas do të djegeshin. Në historinë shumë emocionale në Volkskrant të dje, në të cilën babai i Anne Faber duket të jetë personazhi kryesor në një roman të copëtuar shumë mirë me shkrim dhe përshtypja është krijuar nga një shkrimtar shumë i mirë i shkrimit, megjithatë, Volkskrant përmend më poshtë: 'Na Funeral Annes Wim mund të mendojë vetëm për një gjë: si ndodhi kjo? '

Babi nuk duhet ta kishte menduar këtë pas djegies? Në një rast të tillë, nuk jeni gabim? Nëse varrosni vajzën tuaj, kjo është një ritual i ndikimit të madh që qëndron me ju. E njëjta vlen edhe për djegjen. Këto janë elemente mjaft thelbësore në këtë histori, nga e cila mund të merrni atë që mund të na duhet të merremi me një PsyOp shumë të madh dhe të drejtuar mirë.

Pse do të bënit diçka të tillë? Pse do të krijonte dixhitale të gjitha ato fotografi për të vënë një krim dhe rastin e vrasjes në skenë? Cili idiot e concocts atë në duke menduar se kjo është një PsyOp!? E pra, në qoftë se legjislacioni është që të jenë të shtypura me të cilën ju kurrë normalisht do me shtypjen, ajo është e dobishme në qoftë se ju keni një vrasje të madhërishëm emocion-provokimin, i cili e vë vendin në trazira. Në qoftë se kjo ju lejon të arrijnë njerëzit në të ardhmen mund të burgoset pa ndërhyrjen e një psikiatër apo ekzaminimit psikiatrik nëse gjykata konstaton se kjo është e nevojshme, ju do të keni arritur një situatë të asaj që ndodhi në Bashkimit Sovjetik dhe e ashtuquajtura ' disidentët. Ata mund të mbylleshin pa mëshirë; asnjë karin që këndonte për të. Në dispozicion të shtetit për pjesën tjetër të jetës nëse gjykata vendos. Pra, një PSYOP i këtyre përmasave mund të sigurojë që njerëzit duke bërë thirrje për legjislacionin që normalisht do të konsiderohet si tmerr të kulluar, por për shkak se të gjithë janë të prekur nga vrasja e tmerrshme dhe vrasës tmerrshme Michael Panhuis, të gjithë do të përqafojnë këtë legjislacion të ri. Si një shtet, atëherë ju thjesht mund të kufizoni të gjithë ata që janë të vështirë. Ajo që na pëlqen t'i tregojmë gishtit Erdogan-it ose vendeve si Kina, por më pas përmes një marketingu shumë të zgjuar në formën e një PsyOp të shitur tek njerëzit.

Çdokush që hapi faqen e internetit të Telegraaf të premten 20 Tetor, mund të lexonte se Anne Faber do të ishte varrosur. Në 21 Tetor update 23: 32 orë mesazhi u rregullua dhe Anne u cremated papritmas. De Telegraaf në atë kohë vetëm harroi të ndryshonte url, kështu që ishte ende e dukshme se ata kishin ndryshuar mendjen. Ndërkohë ata kanë rregulluar url dhe kështu Anne (sipas ky mesazh) djegur. Pra, është e çuditshme që "babai" Wim po flet tani për një funeral. Ah, njeriu është hutuar aq emocionalisht saqë ai gabon.

Shikoni videon më poshtë për të zbuluar se çfarë mjete teknike duhet të na tregoni fotografi, imazhe dhe tinguj të karaktereve që nuk ekzistojnë ose nuk ekzistojnë fare në realitet. A mund të jetë që kemi të bëjmë me një PsyOp të përmasave të mëdha (duke përdorur teknika të tilla) për të shtyrë një ligj që të gjithë mund të zgjedhin nga rruga? merr Edith Schippers pastaj ende dënimin e saj? 'Problemi, Reagimi, Zgjidhja"është një metodë në të cilën krijoni një problem dhe pastaj provokoni një reagim emocional në mesin e njerëzve dhe më pas ofroni atyre zgjidhje që normalisht nuk do ta pranojnë. Një 'zgjidhje' që të gjithë mund ta prekin, por askush nuk e kujton, sepse ajo ngjallte kaq shumë emocione.

Lista e lidhjeve burimore: volkskrant.nl

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Është shumë e çuditshme të thërrasësh dikë që është varrosur së pari, pastaj i djegur dhe pastaj i varrosur përsëri. Nëse ajo është varrosur ku është ajo? A mund t'i kontrollojmë qytetarët?
  Mirë që mbani një gisht në pulsin.
  Siç e dimë, çdo gjë mund të ndodhë në Holandë. Nuk është menduar në një mënyrë pozitive. Ky është një vend i rrezikshëm. Veçanërisht kur kritikoni status quo, sistemin, të Grupit. Hollanda shet veten si një vend i të drejtave dhe të drejtave të njeriut përmes presstitutes për të fshehur të shëmtuarat, të pakëndshme. Nga jashtë çdo gjë duket e bukur, protocollerje këtu, kopsht i përditësuar mirë etj Holandë është dr Jekyl dhe mr. Hyde. Asnjë moral, por ku shkon vetëm me para nëse ata nuk mund të fitojnë moral. E pra kjo mbetet një vend carousel, witwasland me traktatet e saj të gjerë të taksave.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Se funerali i jashtëzakonshëm i paparalajmëruar të premten në 20e ndodhi, ishte në vetvete tashmë duke goditur. Një ditë më parë, u kujtoja lexuesve se ende nuk kishte asnjë shenjë të një funerali. Natyrisht, justifikimi ishte të nesërmen që familja nuk donte asnjë gazetar dhe prandaj ishte sigurisht roja e sigurisë. Në fund të fundit, ne të gjithë kemi gazetarë të vërtetë në këtë vend të cilët me të vërtetë bëjnë kërkime dhe ata duhet t'ju ndalojnë. Ose nuk ishin thjesht shikuesit të kërkuar, sepse sidomos "familja" nuk u lejua të hyjë në fotografi? Çfarë do të bënit nëse fëmija ose e dashura juaj do të ishte zhdukur dhe do të ishte vrarë? Dërgo gjithçka për atë ekspert të komunikimit super profesional nga një xhaxha Hans Faber?

 2. Frescinho ka shkruajtur:

  Hi Martin, Faber është një familje hebreje? Sipas besimit hebre janë hebrenjtë nuk djegur, por varrosur vetëm ... Unë nuk e di ndonjë hebrenjtë të cilët dëshirojnë të djeg ... pyetja ju do të kërkoni është arsyeja pse një çifut është djegur kundër traditës hebreje ... Çifutët janë varrosur në mënyrë që me ardhjen e Jezusi do të ringjallet ... me djegje kjo nuk do të funksionojë ...

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Komenti i mirë nga një komentues i ri ... pse papritmas shfaqet?
   Për të drejtuar zbehjen ndaj pyetjes nëse hebrenjtë krijojnë dhe në këtë mënyrë devijojnë me zgjuarsi diskutimin se pse tregimet e shkëmbimit të medias.
   Njeriu i mirë!
   Çështja është se historia ka ndryshuar në media dhe se kjo është shumë mbresëlënëse. Ju nuk flisni papritur për një djegje, pasi ishte funerali i parë dhe pastaj befas flisni për një funeral.

 3. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Babai pyeti: "Si ndodhi kjo?" Epo, dhe pyesim veten se si mund të kishte ndodhur që ajo të ishte varrosur së pari, pastaj të djegur dhe pastaj të varroset përsëri më vonë.

  Dhe në fund të fundit, ishte e njohur "se si mund të kishte ndodhur kjo gjë"? Ishte një budalla e humbur, apo jo?
  Kështu funksionon menaxhimi i perceptimit. Vazhdoni të përsërisni gënjeshtrën Stront që të bëheni të neveritshëm për ato media.

 4. Kamera ka shkruajtur:

  Në të kaluarën, kishte qetësi fotografish të Kremlinit, dikush thjesht pretendon të jetë diçka
  kohët e fundit, të paktën për pothuajse gjysmë shekulli ata tashmë mund të jenë, e lëre më si ju
  një buxhet qeveritar atëherë ju mund të vazhdoni. Teknikat përmirësohen por manipulimi është
  që nga rruga për në Romë

 5. mendjehollësi ka shkruajtur:

  Në lidhje me filmin 'Inteligjencë artificiale gjeneruese', Tintin është në çdo rast shumë entuziast.

 6. Zonnetje ka shkruajtur:

  Unë gjithashtu nuk e kuptoj pse është mbajtur sekret se do të varroset, të paktën datë e fshehtë e saj. Këto janë gjëra që ju nuk mbani sekret. Edhe një kafshë merr më shumë vëmendje. Siç ka shkuar, duket sikur ajo kurrë nuk ka ekzistuar, përveç nëse kjo është qëllimi. Edhe dikush e di se ku është varrosur? Kjo është ajo që presidenti do të ketë bërë me hulumtimet e tyre të zakonshme të kujdesshme. Kuch kollë

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër