Ata spiunë brutalë ruse! Por djemtë tanë nga MIVD i kapën! (më shumë para për sigurinë kibernetike)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 5 Tetor 2018 10 Comments

burim: rtl.nl

Është me të vërtetë një histori nga libri i një fëmije, por natyrisht që ndodhi me të vërtetë! Ata sapo dolën në pasaportë diplomatike dhe vetëm brenda Schiphol, majmunët pacipë! Është diçka me rusët. Ata janë aq të pacipë që të marrin me qira një makinë dhe vetëm të qëndrojnë përpara ndërtesës së OPCW për t'i dëgjuar. "Në raftet e parcelave, spiunët vendosin një antenë të madhe me të cilën dërgojnë sinjalin e tyre. Një xhaketë që shtrihet, fsheh gjërat nga pikëpamja. Para se hack është një fakt, punonjësit e MIVD ndërhyjnë. ", Sipas përshkrimit romantik nga Telegraaf. Djemtë tanë nga MIVD sapo kanë kapur këta gangsterë brutalë që janë zënë në aeroportin Schiphol dhe që meritojnë lavdërim! Kjo është arsyeja pse ne duhet të bëjmë më shumë para nga tatimpaguesi drejt sigurisë kibernetike. Ju shikoni se sa të mirë janë djemtë tanë! Ne kemi nevojë për to, por ata kanë nevojë për më shumë para.

Oh po dhe nga rruga:

Laptopi i paketuar Serebriakov më vonë zbulon preludin dhe vazhdimin e synuar të operacionit. Në kompjuter ju mund të shihni se si cyberspion në 2016 hyri në rrjetet në Brazil dhe Lausanne zvicerane. Sipas MIVD, prania e tij mund të ketë lidhje me skandalin e madh rus të drejtuar nga shteti. Laptop gjithashtu bëri kontakt me rrjetet në Malajzinë Kuala Lumpur. Për të qenë i saktë në rrethin ku gjenden shumë ndërtesa qeveritare. Ndër të tjera nga policia dhe Prokurori i Përgjithshëm. Të dy janë të përfshirë në hetimin për rrëzimin e fluturimit MH17.

Të katër spiunët janë vënë në aeroplan në Moskë të njëjtën ditë. Ata u shoqëruan në Schiphol, nuk ishte zyrtarisht dëbim sipas Ministrit Bijleveld (Mbrojtje). Në bagazhin e tyre, shërbimi i saj i inteligjencës gjen një biletë treni që nuk do të përdoret më. Një Bernë e vetme. Jo shumë larg është laboratori i njohur Spiez që kryen kërkime në armë kimike. Përveç rastit Skripal, britanikët shohin edhe më shumë lidhje me skandale të tjera nga hapësira kibernetike. Këta spiunë janë pjesë e të njëjtit grup të ushtarëve kibernetikë rusë, të cilët janë përgjegjës për sulmin ndaj Partisë Demokratike në SHBA, Shtëpinë e Bardhë, NATO dhe Bundestagun Gjerman. Në 13 Prill, Haga ishte vetëm vijë e parë në luftën digjitale me Rusinë.

Ajo që unë nuk e kuptoj është arsyeja pse këta zotërinjtë nuk kanë lënë thjesht një mini-drone ose përdorin të gjitha llojet e pajisjeve të tjera të teknologjisë së lartë. Ah, ata ndoshta nuk mund t'i merrnin ato në valixhet e tyre.

Unë mendoj se duhet vetëm të kemi një duartrokitje të madhe për djemtë tanë nga MIVD! Ka qenë një veprim i madh për këtë brutal Spiunë rusë vetëm kap në akt! Dhe ata bënë një përpjekje për të shkatërruar i-Phone në kohë.

A zotërojnë zonjat dhe zotërinjtë e këtyre operacioneve PsyOp dhe spiunët rusë të vetë-arsimuar (dhe / ose teknikat me greenscreen) me të vërtetë mashtrojnë njerëzit holandezë? Ah, po dëshmojmë një lojë hegeliane midis Lindjes dhe Perëndimit dhe kjo shfaqje duhet të vazhdojë deri në fund të orës.

Etiketa: , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Riffian ka shkruajtur:

  Asnjëherë mos u mundoni të fitoni atë që mund të fitohet me mashtrim
  - Niccolò Machiavelli

  Kështu që ne mund të shtojmë Eichelsheim në listë.

 2. mb. ka shkruajtur:

  Çfarë bote e mërzitshme do të ishte pa ato rusë. Çfarë duhet të raportojnë mediat?

 3. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  E kam shikuar atë përsëri. Ishte po aq e ngathët sa kur OJQ u sulmua nga një Tarik, e gjithë Holanda u mbajt peng deri natën vonë.
  ajo që është jashtëzakonisht e ngathët.

  Me një antenë në makinën tuaj, si e bëni këtë, dhe unë kam frikë se Hollanda me të vërtetë mendon se ata rusë janë kaq të trashë.
  Autoritetet tona kanë trurin e gjalpë badiava

 4. Alassad ka shkruajtur:

  Përshkruhet shumë!

 5. Diewer ka shkruajtur:

  Hee Martin, duket se ka një mesazh në mediat sociale (të lidhura me asnjë stil) për të shkuar me një foto të një posteri të 'shtetit islamik' për një "sulm" ndoshta në Amsterdam në ADE - Amsterdam Dance Event (20 Tetor). Një dizajn për një mashtrim të ri tani 'edhe në Holandë'? Ka një cicërimë të 'Terror News @ DreigingNL' që i referohet 'sulmeve' të Parisit - Bataclan dhe Barcelonës. A ekziston një stërvitje e planifikuar për shërbimet e emergjencës në 20 Tetor?

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër