Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Shtator 2019 10 Comments

burimi: thesun.co.uk

Diskutimi i Brexit ka qenë gjithmonë një plan i paracaktuar. Ata që kanë ndjekur këtë faqe për ca kohë kanë qenë në gjendje ta lexojnë pa pushim, por le ta përmbledhim përsëri. Nëse shihni se çdo politikan është vetëm një aktor që i shërben rëndësisë së axhendës së globalizmit dhe punon fshehurazi për aristokracinë, atëherë do të shihni që debaku i Brexit i shërben gjithashtu axhendës së globalizmit. Epo mund të thuash:Po, por Brexit është anti-BE dhe për këtë arsye kundër më shumë centralizimit të pushtetit". Kjo është ideja që është nxitur nga politikanët dhe media. Brexit ishte menduar gjithmonë të përfundonte në dështim.

Shtë vetëm aktrimi në dhomën e ulët britanike, përmes Theresa May kundrejt Jeremy Corbyn dhe gjithë bujë për një marrëveshje të mirë apo të keqe që duhet të japë përshtypjen se kemi të bëjmë me një proces politik autentik. Theresa May nuk mund të merrte miratimin për marrëveshjen dhe duhej të hapte rrugën për ngurtësuesin Boris Johnson dhe zhvillimet e fundit janë plotësisht mbresëlënëse, me një Johnson duke u përpjekur të detyrojë një Brexit pa marrëveshje dhe parlamenti britanik duke u përpjekur për të kundërshtuar këtë përsëri (shiko i nxituar lëvizje në Shtëpinë Britanike të Komunave të djeshme). A nuk mendoni se është emocionuese? Ju dëshmoni aktrimin e aktorëve kryesorë; i quajtur edhe 'politikanë'.

Unë e kam thirrur gjithmonë: Brexit duhet t'i tregojë gjithë Evropës që kur dëshiron të largohesh nga BE, do ta ndjesh në xhep. Sidoqoftë, së pari, u krijua një ndërtim i kujdesshëm për të stigmatizuar atë rrjedhë anti-BE. Në fakt, ne shohim në të gjithë botën që një markë e njëjtë është ndërtuar me kujdes: marka 'e drejtë'. Kjo filloi me Nigel Farage dhe ekipin e tij në BE, i cili kritikoi hapur dhe me forcë përbindëshin administrativ jodemokratik. Në SH.B.A. është Donald Trump që përfaqëson markën në të djathtë dhe në Brazil është Jair Bolsonaro. Në vendet e tjera të BE-së shohim emra të tillë si Marine Le Pen, Thierry Baudet dhe ju mund ta plotësoni listën. Kjo markë 'e drejtë' përmbahet ideve të caktuara që kanë karakteristika të ngjashme. Shumicën e kohës ata janë nacionalistë, ata kritikojnë çështjet historike (të cilat mund të stigmatizohen si "teori konspirative") dhe përpiqen për mbrojtje të fortë të ekonomisë së tyre. Nga kjo ju mund të kuptoni se kemi të bëjmë me gurë të të njëjtit bllok energjie, megjithëse mund të tingëlloni si kontradiktor. Do ta shpjegoj

Arsyeja që kjo markë right e drejtë ’është ndërtuar me kaq kujdes është sepse linjat e gjakut aristokrate në pushtet (për të cilët këta aktorë janë pena që po rritin aktrimin e tyre politik për t’ju ​​bërë të besoni se demokracia me të vërtetë ekziston) e dinë që ekziston një nënkuptim i madh i saj ndjenjën e popullatës në të gjithë botën, kundër axhendës së globalizmit. Farë mund të bëni më mirë sesa ta zgjeroni jashtëzakonisht shumë këtë markë në të djathtë, përmes një vëmendje të madhe mediatike dhe duke i bërë lëvizjet politike jashtëzakonisht në favor, dhe pastaj duke i bërë ata përgjegjës për një kolaps të ekonomisë; pasuar nga trazira të mëdha shoqërore? Nëse sjellni gjysmën e popullatës botërore në anije të flotës së krahut të djathtë dhe më pas sigurohuni që ajo flotë të mbahet përgjegjëse për kaosin dhe kolapsin total, mund të caktoni atë flotë të krahut të djathtë dhe të gjithë personat në bord si fajtorë.

Bombat në fund të anijeve të flotës së djathtë tani aktivizohen pothuajse njëkohësisht. Uebfaqja alt-market.com shpjegon në mënyrë të përsosur se si globalistët kanë planifikuar prej kohësh kolapsin ekonomik të SHBA nën Trump. Unë marr pozicionin që ne shohim diçka të ngjashme në Mbretërinë e Bashkuar me shenjën në të djathtë. Pavarësisht nëse ka një marrëveshje Brexit apo jo, ose shtyrja e Brexit-it përmes akoma më shumë politikave të luftës ose zgjedhjeve të reja: të gjitha janë të dënuara të rrëzojnë ekonominë britanike dhe të tërheqin pjesën tjetër të Evropës në prag të saj.

U takua me prishjen e kontrolluar nga marka në të djathtë keni arritur një fitore të madhe për axhendën e globalizmit në një rënie të shpejtë. Të gjithë njerëzit e mbytur të flotës së krahut të djathtë do të zhyten nga pjesa tjetër e popullsisë dhe do të rrëzohen me gropa dhe pendë. Më pas, këta mendimtarë qesharak të komplotit mund të ngrihen në bordin e flotës së vjetër të besuar që do të vazhdojë rrugën drejt globalizimit të mëtutjeshëm dhe centralizimit të pushtetit. Mbytësit sigurisht që do të lahen nën spërkatësin me presion të lartë. Ai grup kritik, i cili, nëse ishte e nevojshme, do të ishte ndryshe, atëherë heshtet plotësisht. Ne jemi në prag të kaosit të planifikuar si në SHBA ashtu edhe në Evropë (si rezultat i një procesi Brexit që është i dënuar të arrijë kulmin në një fatkeqësi). Bravo rripin e sigurimit, Dorothy! (Lexuar këtu vazhdim)

Lista e lidhjeve burimore: Rtkcom

Etiketa: , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Dhe për të përfunduar ngjarjen, grupi i krahut të djathtë është i lidhur me të gjitha ato shaka (duke përfshirë gjenocidin në Serbi) që ne kemi parë në media si lajme të rreme (psyops) vitet e fundit. Me këtë, marka wing krahu i djathtë ’përshkruhet si ekstra e zezë. Në këtë mënyrë ju i bëni ata tepër të rrezikshëm dhe të çmendur.

  https://www.rt.com/op-ed/467908-hussain-bosnia-altright-propaganda/

 2. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Unë e di me siguri se është një karaktere e madhe. Të gjitha këto kukulla janë luajtur një rol që ata do të përmbushin deri në fund, me dhimbje të ... Por ka diçka që po ndodh më e madhe: Cabio Zio Nazi po vdes pas vdekjes dhe ajo që vjen më pas është ende duke pritur!

 3. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  me fal ...

  deri në fund

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Artikull i mprehtë përsëri, faleminderit.

  Mund të jetë një lëndë e këndshme për Fakultetin e Shoqërisë: -) - dhe shkencat e sjelljes në UVA.

  Nëse profesorët ende shpallin demokracinë, le të hamendësojmë

  https://www.uva.nl/faculteit/faculteit-der-maatschappij-en-gedragswetenschappen/organisatie-en-contact/disciplines/politicologie/politicologie.html?1567584303509

 5. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Boris Johnson një pasardhës i një familjeje elitare turke (osmane) mund të fillojë kaosin në Evropë; kaosi nga i cili do të rikuperohet Perandoria Osmane:

  Ali Kemal
  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Shko te navigimi Shko te kërkimi
  Në këtë emër të stilit osman turk, Ali Kemal është emri i dhënë, dhe nuk ka asnjë emër familjar.
  Ali Kemal
  bej
  Ali kemal.jpg
  Ministri i Brendshëm
  Në zyrë
  4 Mars 1919 - 20 Qershor 1919
  Monarku Mehmed VI
  Kryeministri Damat Ferid Pasha
  Paraprakisht nga Mehmed Ali Beu
  Suksesi nga Hacı Adil Arda
  Detaje personale
  Lindur 1867
  Stambolli, Perandoria Osmane
  Vdiq 6 Nëntor 1922 (në moshën 54 - 55)
  Mitzmit, Perandoria Osmane (Turqia e sotme)
  Kombësia osmane
  Bashkëshortja (e) Winifred Brun
  Sabiha Hanım
  Fëmijët 3, përfshirë Zeki Kuneralp
  Të afërmit Stanley Johnson (nipi), Boris Johnson (nip i madh)
  Pushtimi Zyrtari qeveritar (forca profesioniste), gazetari, poeti
  Ali Kemal Bey (turqisht osmanisht: عَلِي كمال‌ بك; 1867 - 6 nëntor 1922) ishte një turk [1] [2] gazetar turk, i lindur nga osmanët, dhe një politikan me nënshkrim liberale, i cili ishte për disa tre muaj Ministër i Brendshëm në qeverinë e Damat Ferid Pasha, Veziri i Madh i Perandorisë Osmane. Ai u vra gjatë Luftës Turke të Pavarësisë.

  Kemal është babai i Zeki Kuneralp, i cili ishte ish ambasadori turk në Zvicër, Mbretëria e Bashkuar dhe Spanjë. Përveç kësaj, ai është gjyshi atëror i të dy diplomatit turk Selim Kuneralp, dhe politikanit britanik Stanley Johnson. Përmes Stanley Johnson, Ali Kemal është stërgjyshi i kryeministrit britanik Boris Johnson, si dhe Jo Johnson (deputet për Orpington), gazetarin Rachel Johnson dhe sipërmarrësin Leo Johnson.

 6. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Kjo është një provë tjetër që kjo nëndetëse do të sundohet deri në sobën e fundit nga një familje e madhe satanike e gërshetuar me gjyshin e madh, Yahweh! Ju e dini që përbindëshi i huaj quhej edhe zot i cili rikrijonte njerëzit origjinal në imazhin e tij ...

 7. Majtas ose djathtas ka shkruajtur:

  Nuk është aq e vështirë:

  https://ibb.co/nkMqrtC

 8. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Izraeli i Madh dhe më pas pjesa tjetër e botës?!

  Rendi i Ri Botëror?!

  Perandoria e Re Osmane?!

  Humbja e Evropës. ?!

  Prishja e Zio Nazi USA

  Lufta e Tretë Botërore?!

  Një lojë e madhe e keqe konfuze satanike apo ndryshe?

 9. Riffian ka shkruajtur:

  Gjithçka po shkon sipas planit ...

  "Jam i sigurt që euro do të na detyrojë të prezantojmë një grup të ri të instrumenteve të politikës ekonomike. Impossibleshtë politikisht e pamundur të propozosh tani. Por një ditë do të ketë një krizë dhe do të krijohen instrumente të reja ”.

  - Romano Prodi, Dhjetor 2001

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër