Anja Schaap u gjet i vdekur në det nga një anije gjermane? A është e mundur sipas ligjeve të natyrës?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Qershor 2019 5 Comments

burim: rtlnieuws.nl

Sipas disa njoftimeve për shtyp (ANP është John de Mol, producent televiziv) Anja Schaap (33) është dje pasdite në 13: 30 (përsëri në 33 në mes) gjetur në det. Në artikujt e mi më herët vura në dukje se Anja Schaap që mungon është ndoshta një PsyOp (operacion psikologjik).

Për hir të lehtësisë supozojmë se Anja Schaap hyri në det, pasi ajo kishte një parti me familjen në një pijetore (por në Opsporing Verzocht papritur ishte vetëm me një anëtar të familjes) dhe mund të shihej në "të gjitha llojet e kamerave të sigurisë" (prodhimi i John de Mol)? (deri në natën), atëherë pyetja është para së gjithash nëse një trup shkon nga bregu ose është i shtyrë nga rryma? Rreth asaj kohe është (sipas faqja e internetit katwijk.info) Ebb në Katwijk aan Zee, kështu që ju mund të supozoni se ata kanë zgjedhur atë kohë mirë (nëse është një PsyOp) ose se "Anja" ka të ngjarë të ketë domethënie (ose hedhur në det).

Pyetja e dytë është se sa kohë duhet që një trup të fundoset dhe kur do të ulet sërish. Pse është e rëndësishme kjo pyetje? E pra, Anja Schaap ka munguar që nga e marta 28 Maj 2019. Kjo është 3 javë dhe 2 ditë që mungojnë për të gjetur. Deti i Veriut nuk mund të konsiderohet si një zonë e nxehtë e ujit. Ndërsa Anja Schaap nuk mund të quhet e guximshme në videon e Opsporing Verzocht, ajo do të jetë fundosur mjaft shpejt (nëse nuk kthehet në plazh). Një trup i vdekur vjen vetëm pas disa javësh si rezultat i ënjtjes dhe formimit të gazit në procesin e kalbjes së trupit (shih këtu ose Google madje). Duke pasur parasysh trupin e brishtë të Anja, ky proces duhet prandaj të ketë marrë disa javë para se të dalë në sipërfaqe. Cila është probabiliteti që trupi i saj do të notojë në sipërfaqe (duke supozuar se historia është e vërtetë)? Mund të jetë e mundur. Por a nuk ka më shumë të ngjarë që ajo të ketë qenë flushed përsëri në tokë?

Cili është shansi që një anije gjermane (çfarë lloj anijeje?) Do ta shohë atë duke lundruar në det? Unë nuk jam një specialist i probabilitetit, por duke pasur parasysh të gjitha ndryshimet dhe ndryshimet në media, shtytja e kërkimit të Sherlock Holmes së bashku dhe fakti se e gjithë faqja Facebook e Anja Schaap (duke përfshirë adresën e saj të specifikuar në shtëpi) ka qarkulluar rreth Sherlock Holmes , a mund të pyesim nëse kjo nuk është një PsyOp për të mirën e shtyrjes së aplikacionit Sherlock Holmes (app i spiunazhit të madh të të dhënave)? Lexo në ky artikull shpjegimin e detajuar.

Lista e lidhjeve burimore: ad.nl, katwijk.info, quora.com

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Sa e qartë mund të jetë që hetimi ofron programe të personalizuara.

  Anja ecën nëpër rrugë dhe ju nuk shihni ndonjë hije.
  Anja ecën brenda Blauwen Bock dhe drita është verbuese.

  Dhe pse filmi youtube i Opsporing Verzocht është offline për orë të tëra?

  Koha që Anja hyn në Grand Cafe nuk korrespondon! me orën e argjendarit pranë dyqanit që gjithmonë shkon në kohë.

  Hija që shihni në programin e Detection Wanted mund të jetë po aq mirë sa Maxima, është aq e paqartë dhe pastaj më vonë në program ata gjithashtu pranojnë

  100% e rreme, edhe une them se nuk ka me shume mundesi, eshte koha per gjera si kjo
  të marrë një vendim publik

  nml, Informacion i rremë në lidhje me çështjet e përfshira të zhdukurve dhe mashtrimit të qytetarëve 17.000.000

 2. ludcor ka shkruajtur:

  Nëse dikush sheh imazhet atëherë nuk është e drejtë. 1) në anën e jashtme nr1 2) sapo Anja është brenda kamerës së mbikqyrjes nr. 2 dhe 3) kamerën e vëzhgimit nr. 3 që synon ata njerëz 2 në shirit.
  Sipas mendimit tim nr 1 është realiteti dhe 2 dhe 3 janë regjistrime sipas një skenari dhe nuk kanë të bëjnë me realitetin. dhe Bakerstreet sipas Facebook-ut të Anja nuk ekziston (google "map Katwijk").
  Supozoni se asnjë 3 nuk do të jetë i vërtetë atëherë pyetja është "çfarë motivi ka për të treguar kamerën tek këta njerëz 2?". Sipas mendimit tim, asnjë arsye, sepse në atë kohë nuk ka asnjë çështje për të zhdukur nëse ......
  Pra nr 3 nuk mund të jetë e vërtetë. Kombinimi nr 1 dhe nr 2 nuk është realist. Çdo gjë shkoi sipas një skenari të hartuar paraprakisht. Nëse e krahasojmë këtë me imazhet e kamerës së të zhdukurve belgë në Australi (e fundit e parë në një dyqan) atëherë ajo e Anja është e qartë, pasi Martin tha se është një psyop.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Saktësisht ... ato imazhe kamera u qëlluan shumë mirë.
   Çanta duhet të shqyrtohet herë pas here për shkak se Anja e ka hequr qafe e saj (kështu që telefoni i saj nuk ka lënë një matës) sipas stines. Pra, qesja duhet të jetë në figurë ... herë pas here

   Kush shkon në shtëpi në mes të natës duke ecur? Ku ka shkuar partia familjare papritmas? Historia tani është adaptuar papritmas vetëm për një anëtar të familjes 1 (me të cilin ishte ulur në bar).
   .
   Historia e bukur dhe ashtu si me Siebe Viegers ka një kufomë .. fund psyop. Më në tjetrën. Kërkoni së bashku pse! Bëhet më shumë argëtim sesa Pokemon Go!

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Thuhet një anije gjermane. Cili ishte emri i atij anije? Numri i anijes?
  Unë mendoj se ka faqet e internetit ose aplikacione që mund t'i përdorni për të gjetur rrugën e një anijeje. Kush, kush do ta zgjidhë këtë? A është marrë trupi nga anija gjermane nëpërmjet një anije holandeze ose a ka sjellë anija gjermane në breg? Unë besoj se anijet që hyjnë në Holandë janë të gjitha të regjistruara. A është ajo tani në morg? Kush e di për këtë?

  • Kamera 2 ka shkruajtur:

   Sa çmendur ne duam ta bëjmë atë

   Shikoni në historinë e, sa larg është gjetur nga bregu?

   https://www.myshiptracking.com/nl/

   Asnjë anije që qëndronte ende në atë kohë. Pothuajse të gjithë bëjnë rreth nyjeve 9, kështu?

   dhe gjithashtu vini re në vijim,

   Të gjitha gjërat ishin në çantën e saj, ata madje e quajtën "Të gjitha" gjërat e saj
   Në javën e dytë ajo ka lulëzuar dhe ka rënë jashtëzakonisht, era duhet të ketë larë trupin në breg.

   Ne kemi parë se sa shpejt kaluan kontejnerët që ishin larë nga një anije kontejnerësh vitin e kaluar.
   Si e dinë aq shpejt sa është Anja, trupi duhet të jetë në një gjendje të largët të shpërbërjes pas tre javësh, atëherë ajo është pre, pa marrë parasysh se sa makaber

   Pse nuk ka kërkime të mëdha për gjurmët e mundshme të nisura nga roja bregdetare?
   pse nuk kemi imazhe të rojes bregdetare që shkojnë në anijen gjermane?
   pse nuk është përmendur kapiteni insanely i vëmendshëm i anijes?

   1000 po kërkon njerëz dhe kapiteni mund të gjejë trupin në det?

   Mbi ishujt Wadden, ha ha, prandaj është e pamundur që të hidhet deri në det kundër rrymave të bregdetit!
   po në fabeltjeskrant gjithçka është e mundur, shih bregdetin aktual bregdetar të bregdetit Holland, rryma shkon çdo gjashtë orë
   Trupi duhet të ishte hedhur në det më larg se distanca Texel / Den-Helder, sepse ndryshe do të duhej të lahej në breg të detit.
   Çdo gjë është e mundur, por është e çuditshme

   Katwijkers gjithashtu e di më mirë
   Pse jo një anije bregdetare apo heli, pse jo një film, peshku i kalbur nuk ka erë aq keq sa ky rast

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër