'Dhuna kundër propagandës së punëtorëve të ndihmës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 1 Tetor 2018 3 Comments

burim: i.ytimg.com

Për vite me rradhë jemi përmbytur me 'dhunën kundër propagandës së punëtorëve të ndihmës, që përfshijnë filmat dhe programet si Dëshmi vandal përdoren për të luajtur perceptimin e njerëzve me sulme të dyshuara ndaj personelit të ambulancës. Si zakonisht, a kemi të bëjmë me numrat dhe çfarë duket? Sipas studiuesve, kjo është veçanërisht e vërtetë regjistrimin më të mirë dhe zgjerimin e kritereve (citoj Telegraaf). Zëvendësimi i fjalëve "regjistrim më i mirë" me: shënimin e secilës fatkeqësi dhe zëvendësimin e fjalëve "kritere më të gjera" por me çdo gjë që mund të vërehet si një incident është vërejtur dhe voilà! Aty ju keni rritjen e dëshiruar në shifra.

"Nuk ka asgjë të keqe me këtë, sepse ata punonjës të emergjencës mund të mbrohen më mirë pak më shumë", Mund të thuash tani. Kjo do të ishte aq e pastër si dielli, dhe se mendimi nuk do të ndodhë për shkak se fjala "punëtor" është përdorur gjithnjë e më shumë për të nënshkruar një fjalë qetësues për diçka që nuk është një grant-ndihmë, por gjithnjë e më shumë paraqet SS- si praktikat.

Unë kam nevojë për ju, por vetëm për të kujtuar Mitch Henriquez i cili mbytura brutalisht nga "shpëtimtarët" nga policia, ose unë ju kujtoj "ndihmë" për të dëbimeve shumë pas prapambetura me "shpëtimtarët" Get policinë. Gjithashtu, 'ndihmësit' e kujdesit të shëndetit mendor në qoftë se përsëri nuk mund të paguajnë një njeri të hutuar prapambetura tij dhe është rreth me familjen dhe tërë shtëpia që të deportohen, fëmijët shkojnë në rininë sepse babi thjesht nuk është në gjendje të mbajë biznesin duke ecur financiarisht. Ajo që unë jam duke u përpjekur për të sqaruar është se termi "emergjencës" është zhvendosur në njerëz jashtëzakonshme dhembshura me një çrregullim psikiatrik aktuale në situata çnjerëzore që shkatërrojnë njerëzit psikologjikisht. Njerëzimi shpesh duket se ka humbur plotësisht shikimin. Sa histori nuk kemi parë në vitet e fundit, ku njerëzit janë dërguar nga një ndalesë në një dyqan të ndaluar dhe psikologjikisht e mbytur nga të ashtuquajturit "ofruesit e kujdesit"?

Po, punonjësit e emergjencës bëjnë gjithashtu gjëra të mira. Kjo është pikërisht arsyeja pse vëmendja jonë përqendrohet në të ashtuquajturat sulme ndaj personelit të ambulancës. Kjo stimulon ndjenjat tona të gutëve dhe kështu ju mund të filloni një fushatë si një shtet ku mund të rrisni dënimet për 'rezistimin e ndihmës'. A e kupton se nëse i rezistoni ofruesit të kujdesit të të rinjve që fëmijët tuaj do të vijnë nga shtëpia, për shembull për shkak të një opinioni arsimor divergjent, që edhe ju të hyni në kutinë. Pra, supozoni që t'i tregoni fëmijës tuaj në të ardhmen e afërt, për shembull, se mësuesi në shkollën fillore mund të thotë se ende duhet të zgjedhë seksin e saj, por se ajo është me të vërtetë vajzë, atëherë nuk mund t'i rezistosh "punonjësit social". që merr fëmijën tuaj në një kamp ri-arsimor (institut për kujdesin e të rinjve) ose familje kujdestare. Ne po bëhemi gjithnjë e më shumë të përgatitur për një shtet policor ku çdo formë e rezistencës (e rregulluar me ligj) po shtypet gjithnjë e më shumë.

E gjithë kjo shkon përmes emo-ndërtimit përmes tregimeve si ajo më poshtë nga Telegraaf:

Jeta e Marieke u kthye kokëposhtë tre vjet më parë. Agjenti kryesor nga Breda pësoi dëmtime të rënda të trurit gjatë punës së saj. "Ndihesha Jeugdorg në marrjen e dy fëmijëve nga shtëpia. Unë kisha vetëm një nga fëmijët në duart e mia kur dy burra më rrahën, "thotë ajo. Deri më sot ajo përjeton pasojat: pa forcë në krahun e djathtë, mungesën e kujtesës afatshkurtër, problemet e përqendrimit dhe epilepsinë.

Shumë keq, por ndoshta Marieke ishte një nga 'ndihmësit' që po përpiqej t'i çonte fëmijët larg prindërve të tyre. Ndoshta tërësisht sipas rregullave, por kjo nuk do të thotë gjithmonë se rregullat respektojnë gjithashtu njerëzimin. Shteti është gjithnjë e më shumë i përfshirë në situata familjare dhe megjithëse ka një kundërvënie për gjithçka, kjo nuk do të thotë kjo me të vërtetë punon për të gjithë.

Edhe pse shumica e holandezët do të gjeni se kur ju bëni ju e keni këtë të falënderoj vetes probleme (sepse për të gjithë është një kundër), ajo shpesh është pikërisht ato sportelet - dhe akumulimi i rregullave dhe brutaliteti - e cila për një reaksion zinxhir merak. Kjo tashmë mund të fillojë një familje me një mesatare ose nën ardhurave mesatare që një pengesë financiare, të cilat shkronjat e para nga agjencitë e mbledhjes apo zyrat përmbarimore bien në mat. Pasi të bini prapa dhe autoritetet e tilla i hedhin normat e tyre në krye, kjo mund të japë një efekt mbledhjeje në të gjitha llojet e situatave, duke përfshirë situatën psikologjike dhe stabilitetin në dhomën e ndenjes.

Para se të kaloni në marrjen e rastësishme të kësaj fushate propagandistike për 'ofruesin e kujdesit', mund të jetë e rëndësishme t'i kushtoni vëmendje. Ndoshta "ofruesi i kujdesit" është ai i ardhshëm që do ta nxjerrë fëmijën nga shtëpia, t'ju heqë nga shtëpia ose t'ju japë një shiringë, sepse nuk bashkëpunoni në paraburgim për shkak të sjelljes së devijuar.

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl, demonitor.kro-ncrv.nl

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. Skllavi i pagave ka shkruajtur:

    Ndihma = Ndihma

    Aristokracia, e cila qëndron prapa sistemit, nuk ka pasur për qëllim të zgjidhë problemet e popullsisë (skllevërit e pagave). Ata janë edhe shkaku i shumë problemeve të njohura për shoqëritë perëndimore.

    Por po ... vetëm bëhuni një zyrtar i mirë (gjysmë) dhe jepni bamirësi për organizatat bamirëse. Mos harroni të shikoni futbollin për tub, të konsumoni dhe të blini junk në supermarket ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër