ADN-ja në shtresën e Anne Faber çoi në Michael Panhuis, por shumë vonë!

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 14 Tetor 2017 13 Comments

ADN-ja mbi shtresën e Anne Faber tani do të ishte sipas njoftimit zyrtar nga NOS çoi në Michael Panhuis. Shtresa e Anne ishte tashmë e hapur 3 tetor u gjet. ADN-ja e Michael ishte 100% e sigurt në bazën e të dhënave të NFI. Pas të gjitha, Michael u dënua për shkelës seksual. Michael duhet të ketë qenë dhe mund të ishte arrestuar në 3 Tetor. Në vend të kësaj, Michael vetëm erdhi në polici në 8 Tetor dhe u arrestua në 9 Tetor. Vetëm ne mund të shohim se ky rast duhet të jetë një psikophone!

IFN mund të ketë një ndeshje të ADN-së brenda orëve 6. Sepse Michael Panhuis ishte një shkelës seksual, duhet të jetë e qartë se ADN-ja e tij 100% ka qenë sigurisht në bazën e të dhënave. IFN ka hequr shpejt tekstin në artikull (nga 2010) në të cilin është shpjeguar teknika e re (shih këtu). Për fat të mirë, ende e gjetëm tekstin origjinal Tweakers.net.

Ju lexoni në të artikulli i mëparshëm Unë mendoj përsëri pse ne kemi shumë gjasa të kemi të bëjmë me një psyop këtu; një psyop do të thotë për të refuzoi ligjin nga Edith Schippers për tu masazhur nga njerëzit. Njerëzit duhet të besojnë në një vrasës të tmerrshëm i cili donte asnjë ekzaminim psikiatrik dhe së shpejti do të ketë një ligj që lejon të gjithë ata që mund të jetë i ekspozuar sjellje jonormale bllokuar në sytë e ambientit për vëzhgim. Se në bazë të gjitha në emocion rreth një psyop gjithnjë e më shumë të ngjarë duke u bërë, ku një kërkim për "Anne" përfundon në një vrasje të tmerrshme.

Lista e lidhjeve burimore: nos.nl, nrc.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (13)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Këtu gjejmë (ndoshta pak modifikuar) informacionin në një herë në faqen e internetit të IFN:

  https://www.forensischinstituut.nl/pers/Nieuws/nieuwsarchief/2010/BinnenzesuureenDNAprofiel.aspx

  Po, kjo është (papritmas) kontrollojnë informacionin, sepse saktësia do të jetë më pak, por ADN Michaels në xhaketë është gjetur ajo ishte dërguar të mjaftueshme për të marr atë. Pra, kushdo që përpiqet ta mohojë këtë thjesht dëshiron ta mohojë atë. Ne e quajmë atë disonancë kognitive.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Së shpejti të gjithë do të jenë në gjendje të qëndrojnë 'në dispozicion të shtetit' (TBS). Për shembull, nëse drita e biçikletës nuk funksionon ose sjellja juaj nuk i pëlqen ato. Në TBS ata mund t'ju sigurojnë dhe t'ju trajtojnë një kohë të pacaktuar. TBS nuk është gjithashtu një dënim, por një masë. Dhe një masë mund t'u imponohet të gjithëve, nëse gjyqtari e konsideron të nevojshme.

  https://www.ad.nl/binnenland/kamer-vaart-maken-met-wet-die-opleggen-tbs-makkelijker-maakt~a0c2b2d8/

  • mendjehollësi ka shkruajtur:

   "Bëni shpejtësi me ligjin që e bën më të lehtë për të aplikuar tbs"
   Nga të gjitha këto lloj mesazhi tashmë tregon se kjo tashmë ishte në raft.
   Kam lexuar reagime nga punonjësit në psikiatri (në facebook) të cilët janë gjithashtu të hutuar plotësisht.

 3. Kamera ka shkruajtur:

  i dashur,

  Ju me të vërtetë nuk keni nevojë të studioni për Detective për të parë se kjo histori është plotësisht e qeshur.

  Çfarë, pra, ka polici të ketë një përkushtim të vogël që nuk e morën njeriun më herët se familja u lirua nga pasiguria. Kjo ishte gjithmonë aq e matur, "pasiguria". Ai ishte tashmë në sy, në fund të fundit, dhe ata e kanë lejuar atë të shkojë me vullnet dhe nuk ka qenë e qartë në të gjitha mediat.

  Se ata njerëz të këtyre bisedave tregojnë (Peacock, DWDD, etj) nuk kanë skuqem në faqet e tyre. Pa kuptim si duhet ta shpjegoni këtë.

 4. marijke ka shkruajtur:

  Një off temë Martin: Mbrëmë në orët e 19.35 përgjigj djalin tim (në smartphone e tij në një vend alternativ, unë nuk e di se cila) një mesazh të shëmtuar, e cila ishte në lidhje me ju ... dhe djali im ka shkruar: "Ti nuk duhet të shkoni për të biseduar rreth Martin Vrijland, sepse ju jeni nën kontrollin e elitës, dhe ju gjithmonë e bëni atë të zi! "... ka pasur disa komente për djalin tim, dhe në orën 19.40 ai mori një BAN! Pra Martin, ju jeni të drejtë, ne mund t `përjetuar në vetë
  tani mund të shikosh atë që thua se liria është zhdukur, censurë e çuditshme!

 5. marijke ka shkruajtur:

  E pyeta cili vend, i cili ishte ndalimi: Kjo ishte në Alternative Media Netherlands në Facebook.

 6. marijke ka shkruajtur:

  Me fjalë të tjera, AMN nuk është e mirë as! A është elita prapa, që nuk është ndryshe!

 7. Hapni sytë tuaj ka shkruajtur:

  Se kjo shfaqje e tërë nuk është e mirë është e qartë. Nuk është gënjyer qëllimisht. Një ose më shumë parti gënjejnë.

  Vetëm pas arrestimit të të pandehurit e bëri këtë mesazh:

  (AD)
  Policia kishte shpresuar se me arrestimin e Michael P. Ankuesit e humbur Anne Faber së shpejti do të gjendeshin. Por më shumë se një ditë më vonë, ende nuk ka gjurmë të Utrecht-it të vjetër 25 dhe kërkimi vazhdon të mërkurën pa u pakësuar.

  Tani që ajo 'gjendet' lajmi është papritur krejtësisht ndryshe:

  Sipas The Telegraph përputhet ndjekur xhaketë me një profil P, pas një bindje më herët është përfshirë në bazën e të dhënave të ADN-së të Institutit të Mjekësisë Ligjore holandez. Zëdhënësi i prokurorisë nuk do të shpëtoj se "të gjitha gjetjet kanë çuar hetimin dielën në mëngjes P." Për kërkime të mëtejshme se dëshiron OM tani nuk bëjnë ndonjë deklaratë në interes të hetimit dhe për shkak P. është në kufijtë.

  Prokurori Publik vërtet pranon se rasti nuk është i drejtë.

  Raporti i parë ishte se (policia e vendit)

  E diel tetor 8 udhëhequr informacione kërkimore për 27-vjeçar, i cili ishte në një repart psikiatrik të mjekësisë ligjore të një spitali në Den Dolder. Shërbimi i Prokurorisë Publike dhe policia vendosën të mos arrestojnë të dyshuarin menjëherë, me shpresën se ai do të drejtojë ekipin e hetimit tek Anne. Për këtë arsye ai u monitorua nga afër. Kur atë pasdite të së hënës nuk kishte ndodhur, ai u arrestua.

  Si është e mundur që ai të kualifikohet si i dyshuar, përputhet me ADN-në e tij me shtresën e Anne? ADN-ja e tij tashmë kishte OM për një kohë të gjatë. Pra, ata me vetëdije lejojnë një të dyshuar të vrapojë? Si e morën Michael P. Në rrugën e duhur? Ju nuk jeni thjesht të vëzhguar. Pse ai? Ata kishin dikush në sy, i cili ishte i njohur nga policia, për të cilët ata tashmë kanë ADN-në e tij. Pastaj ata e respektojnë atë për disa ditë dhe ringjallet sepse nuk mund të gjejnë "asgjë". Dhe pastaj dëgjon disa ditë më vonë, se përmes shtresës së Anne (pak ditë që ajo mungonte) ata arritën në një ndeshje me anë të ADN-së dhe kështu u shfaqën tek i dyshuari? Kjo ishte dita përpara se ai të identifikohej si i dyshuar në nivel kombëtar, por në të vërtetë si kryerës.

  Pse po gënjeni këtu? Kjo çështje e tërë ngre më shumë pyetje se sa që u është përgjigjur.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër