Donald Tusk "Pyes veten se cili vend i veçantë në ferr duket si për ata që kanë promovuar Brexit"

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Shkurt 2019 5 Comments

burimi: ndtvimg.com

Në fjalimin e mëposhtme thotë Donald Tusk: "Pyes veten se si vend të veçantë në ferr duket për ata që kanë promovuar referendumin e anëtarësimit Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimi Evropian, edhe pa pasur nevojë të drejtuar këtë skemë një plan" (3: 32 min.). Ferme gjuha dhe në të gjithë fjalën është në të vërtetë e qartë se script, të cilën unë tashmë në ky artikull përshkruhet, shpaloset më tej dhe më tej.

Tusk në fakt hedh këtë derë fjalim që do të ngushtë për Tereza maj me vështirësi të mëdha ka qenë në zonën e Dhomës së Komuneve për t'u marrë me një alternativë ndaj problemit të kufirit backstop në Irlandën e Veriut në Bruksel. Përsa i përket përmbajtjes, ende nuk e dimë se çfarë do të jetë pikërisht kjo ide, por Tusk tashmë tregon se ka pak gjëra për të negociuar. Në 2: 18 min Tusk përsëri thotë se nuk ka vend për spekulime për shkak të BE-së një "projekt i paqes", që nuk do të ngacmoj me të. Marrëveshja e premte e mirë nga 1998 në lidhje me paqen në Irlandën e Veriut. Në 1: 27 min Ai madje deklaron qartë se vendet 27 në BE nuk do të bëjnë një propozim të ri.

Ata paqes EU ne shohim janë natyrisht provuar luftërave në Jugosllavi, Ukrainë dhe të gjitha të tjera "ruajtjen e paqes" në vendet ku tiranët tmerrshme kishte për të bërë rrugën për pamje perëndimore të demokracisë dhe instalimin e një peng në tubat e SHBA-ve dhe qenin e saj të xhiron e BE-së. Nuk përmendim vetë qetësinë e Donald Tusk, sepse ai gjithashtu duket se ka një grimcë të ndyrë. Në 10 Prill 2010 një president erdhi në një katastrofë ajrore misterioze Lech Kaczyński, gruan e tij dhe disa personalitete të tjera për jetën. Hetimi mbi katastrofën ajrore ra nën përgjegjësinë e Donald Tusk dhe u bë në mënyra të ndryshme prishur.

Në hapjen fjalimin e tij Tusk përsëri hapet me përsëritjen mendjen e tij, se ai beson se shumica e britanikëve nuk ulem në Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimit Evropian referendumit anëtarësimi pritur. Qëndrimi i tij arrogant pasqyron se ai është në fakt nuk është më duke pritur për negociata, por thjesht nga Theresa May dëshiron për të vënë ato Mbretëria e Bashkuar dhe referendumin e anëtarësimit Gibraltar Bashkimit Evropian. Në fakt, ai psherëton nën maskën e "Mirë, ato slogane duan të ndodhin, kështu që ne do të duhet të kemi një tryezë tjetër". Ngadalësia rrezaton nga ai. Por kini kujdes: kjo është e gjitha vepruar, sepse Brexit kurrë nuk kishte për qëllim të ketë sukses. Që Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimi Evropian referendum Anëtarësimi vetëm kishte siguruar nivelimin e ekonomive dhe përafrimin e kursit të këmbimit euro-paund, me qëllimin përfundimtar që do të gjykojnë këdo në Evropë se "nacionalistët", "teoritë e konspiracioneve" dhe "flow ndarë" vetëm të shkaktojë dëm të madh financiar. Se vetëdija është bërë për një çështje kaq të kushtueshme, qytetari i zakonshëm nuk do ta shohë. Pas të gjitha, ka pasur "negociuar shumë".

Dat de grootste promotor van de Brexit, Nigel Farage, inderdaad de keutel ingetrokken heeft toen hij de kans had om het Verenigd Koninkrijk (nou ja verenigd) ook daadwerkelijk uit Europa te leiden, was al een teken aan de wand dat de Brexit nooit bedoeld was te slagen. De knullige karakterloze Theresa May mocht de taak op zich nemen. Op 4 Korrik 2016 Unë parashikova al dat de Brexit zou gaan mislukken. Dat er vervolgens allerlei gerommel in haar kabinet ontstond, waaronder het opstappen van Boris Johnson, hoorde allemaal bij het opwekken van het gevoel van mislukking onder de bevolking. U wordt grootschalig bespeeld met zuiver acteerwerk om het spel ‘Ordo ab Chao’ te spelen: schep chaos, lok de reactie uit en vervolgens kun je meer macht naar je toetrekken. Problemi, Reagimi, Zgjidhja, përsëri dhe përsëri.

Bshënimet e ron link: wikipedia.org, wikipedia.org

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Oh po dhe në Britani të Madhe ata janë natyrisht stërvitje në Tusk ... por kjo është pjesë e punës së aktrimit

  https://www.zerohedge.com/news/2019-02-06/uk-furious-after-eus-tusk-says-there-special-place-hell-those-who-backed-brexit

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Edhe Luciferi tani është shtuar në të nuk duhet të jetë më i çmendur

 3. mb. ka shkruajtur:

  Faqe interesante është sipas meje http://freenations.net/

  Keni lexuar ndonjëherë librin se si nënshkrimi i Traktatit të Mastrihtit nga Anglia ishte tradhëti i kushtetutës (Tradhëti në Maastricht). Do të doja të dija nëse kjo vlen edhe për Holandën.
  Në të kaluarën ju keni mbrojtur vendin tuaj, tani ju jepni me anë të disa nënshkrimeve.

 4. mb. ka shkruajtur:

  ... ose e hedhni atë në shitje (forcat e tregut).

Lini një Përgjigju

Leja e AVG

Nga 25 Maj 2018 ne duhet t'ju informojmë për rregulloret e reja të BE-së në lidhje me Rregulloren e Përgjithshme të Mbrojtjes së të Dhënave (AVG). Lexoni deklaratën e privatësisë dhe futni ose rregulloni cilësimet tuaja të lejes.

Deklarata e privatësisë | afër
Cilësimet

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër