Drejtoresha e rebelimit të zhdukjes Margaret Klein Salamon: "Hapi tjetër është të pretendosh se e vërteta është e vërtetë"

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 10 Tetor 2019 6 Comments

bronL ytimg.com

Pas rebelimit të zhdukjes ekziston një organizatë profesionale pasi ne e njohim atë nga revolucionet me ngjyra që CIA ka përdorur me dekada për të shkarkuar "diktatorët" dhe instalimin e versionit amerikan të demokracisë. Shtë një metodë e 'demonstrimeve paqësore' në një humor festiv dita-ditës me shumë muzikë dhe tubime simpatike evokuese, me shumë kampe të këndshme. Një armë e rëndësishme në ndërtimin e një revolucioni të tillë janë media sociale dhe përpjekjet e aktorëve të famshëm. Në këtë rast, është një revolucion me ngjyra globale, sepse propaganda për ndryshimin e klimës është pararojë e manipulimit të një qeverie botërore.

Ju duhet një problem global për të siguruar një zgjidhje globale. Kështu që së pari kompanitë tuaja të mëdha të naftës ofrojnë shumë naftë të papërpunuar në fabrikat e plastikës dhe zëvendësoni të gjitha gotat dhe shishet e qumështit me plastike dhe sigurohuni që oqeanet të notojnë bukur plot plastikë. Dan përbëjnë gjithashtu një problem CO2 si shkaku i ngrohjes globale, tregon disa shigjeta që hidhen vetë nga shkëmbinjtë i ashtuquajturi mungesa e akullit dhe vendos një vajzë të re të ashpër që po luan me emocione ”Sa guxon!"Dhe Kees është gati.

E gjitha rregullohet përmes një organizate globale të formuar profesionalisht. Një revolucion i vërtetë profesional siç e njohim nga CIA. Uebfaqja theclimatemobilization.org shërben si portal i organizatës Klimatizimi i Klimës dhe është e qartë se ka para të mëdha. Uebfaqet alternative të mediave përdoren për të minimizuar financimin në maksimum disa fuçi, por supozoni se ekziston një makinë e vajosur mirë pas kësaj dhe se nuk është e gjitha e drejtuar nga vullnetarët. Sidoqoftë, nuk do t'i shihni kurrë ato flukse parash, sepse ky është parimi i shërbimeve sekrete: është sekret.

Margaret Klein Salamon është një psikologe klinike, kështu që ai di shumë pak për të luajtur psikikën njerëzore. Gjithçka ndodh nën mbulesën e "Unë jam shumë i mirë për mjedisin", por le të kërkojmë nga një zonjë e tillë një kopje të fletëpagesës së saj ose orëve të faturuara për pozicionin e saj si Drejtor Ekzekutiv i Klimatizimit të Klimës.

Në prezantimin më poshtë shohim se si sytë e vdekur të këtij kllouni të pajetë në kamera ndezin fjalimet e saj të përsëritura për kursimin e klimës. Ajo në të vërtetë shpjegon me detaje të shkëlqyera se qasja e grupit të rebelimit të shfarosjes po zhvillon një fushatë të bazuar në psikologji. Ne e dëgjojmë përkufizimin e propagandës këtu. Pastaj pije për një moment në 11: 30 minutë për të dëgjuar përkufizimin e së vërtetës së këtyre zonjave dhe zotërinjve. "Ne i themi të vërtetën dhe pastaj veprojmë ashtu siç është e vërteta”, Është ajo që thotë zonja Salamon atje. Sigurisht, disa do të thonë se ajo do të thotë se e vërteta duhet të veprohet, por në të vërtetë e gjithë fjalimi i saj ka të bëjë me ngjalljen e panikut në mesin e popullatës, e cila, në sytë e saj, nuk është aq e tronditur për situatën në të cilën njerëzimi gjen veten. Në fakt, ajo shpjegon se organizata ishte themeluar për të ngjallur frikë midis njerëzve. Kjo frikë është plotësisht e pajustifikuar dhe ata e dinë vetë ata, por historia tani është se ajo "duhet të ekzagjerohet vetëm" sepse përndryshe asgjë nuk ndodh nga qeveritë. Një psikolog në krye të një klubi të tillë demagogjik është i dobishëm, nuk mendoni?

Organizata gjithashtu është mbështjellë profesionalisht në Hollandë. Një lexues i kësaj faqeje shkoi për të parë në Vondelpark dhe pa se si organizata rekruton dhe udhëzon pjesëmarrësit në lidhje me strukturën organizative dhe metodën e punës. Clearlyshtë qartë se një Revolucion i Metodologjisë në të gjithë botën Gene Sharp dhe të rinjtë janë rekrutuar të shtyjnë axhendën, duke mos ditur se po gërmon varrin e vet dhe duke thirrur një shtet global policie mbi veten përmes një problemi të sajuar plotësisht. Paguani më shumë, kontrolloni gjithçka që blini dhe shisni rregullisht përmes një sistemi shtetëror policor në të gjithë botën (model Kina).

Ne jemi dëshmitarë të një tjetri Metoda e revolucionit të ngjyrave Gene Sharp (një metodë e njohur CIA), por kësaj radhe në shkallë globale. Ne e pamë të njëjtën metodë në kohën e luftës së Jugosllavisë, kryengritjet në Egjipt dhe Ukrainë dhe në shumë vende të tjera të botës. Shtë një metodë shumë e kristalizuar që aktualisht po përdoret përsëri në Hong Kong. Ne gjithashtu shohim të njëjtën metodologji prapa rebelimit të zhdukjes. Kjo metodë është diskutuar shpesh këtu në faqe gjatë Revolucionit të Ukrainës, por për hir të lehtësisë po postoj një video këtu të një zonje që shpjegon mirë metodën Gene Sharp. Shikoni lidhjet në këtë artikull për informacione në lidhje me rrënimin e klimës.

A nuk besoni se ne jemi dëshmitarë të metodës Gene Sharp CIA? Pastaj lexoni kuotën më poshtë:

Tregimi i parë i madh erdhi në formën e një prezantimi të dhënë nga Gail Bradbrook, një nga themeluesit e Reincion të shfarosjes (XR për shkurt - grupi kryesor britanik që mbron Mobilizimin e Klimës) në Off-Grid Festival disa vjet më parë, duke e promovuar atë Revolucioni i dhembshur / Rritja! konceptet / markat. Në të, ajo u përmend si Otpor!, Nxitësit ost thelbësorë ’të dukshëm të 'Revolucionit Bulldozer' serb ose 2000, si 'vetëm një grup i fëmijëve'. Ajo gjithashtu foli me shkëlqim ose Gene Sharp, strategjitë e të cilit u aplikuan në atë dhe secila prej të ashtuquajturave "revolucione me ngjyra" që më pas përfshiu pjesë të ndryshme të globit, duke arritur kulmin në pranverën arabe, e cila nga ana tjetër frymëzoi shumë për të marrë pjesë në lëvizjen Pushtimi. (lexuar vazhdoni këtu ..)

Lista e lidhjeve burimore: notalotofpeopleknowthat.wordpress.com, nowhere.news

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Shihni edhe videon më të fundit dhe lidhjen e Jeffrey Epstein me laboratorin e mediave MIT dhe metodën Gene Sharp, përfshirë lidhjen me Rebelimin e zhdukjes.

  Nuk është interesante!

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Ne nuk kemi turp për këtë. Ne thjesht po aplikojmë hapur metodën Gene Sharp dhe po e sjellim atë si diçka pozitive, pa raportuar se ka për qëllim instalimin e një sistemi global shtetëror të policisë. Shtë një metodë e CIA-s dhe organizata pretendon se tani po përdor atë metodë si një nismë spontane të qytetarëve (dhe njerëzit do të vendosen përsëri këtu):

 2. Kornizat ka shkruajtur:

  Financimi i operacioneve të tilla është bërë gjithashtu i mundur me standardin e kontabilitetit FASB 56, i cili bën të mundur mbajtjen e fluksit të parave të caktuara para syve. Me këtë, ndarja e parave tatimore është legalizuar.

  FASB 56 = AKTIVITETET E KLASIFIKUARA "lejon agjencitë qeveritare të" modifikojnë "pasqyrat financiare publike dhe të lëvizin shpenzimet nga një zë i linjës në tjetrin. Ai gjithashtu lejon në mënyrë të shprehur agjencitë federale të përmbahen nga llogaritja e taksapaguesve nëse dhe kur pasqyrat financiare publike janë ndryshuar.

  Taksat mblidhen në të ashtuquajturat buxhete, të cilat, megjithatë, nuk thonë asgjë në lidhje me pozicionin financiar të institucioneve qeveritare.Pra, shtoni Raportin Gjithëpërfshirës të Kontabilitetit Financiar në standardin e ri FASB 56 dhe ju mund të financoni opsione të mëdha të zeza.

  CAFR - një përmbledhje e pasqyrave financiare të qeverisë amerikane, përfshirë raportin financiar të një entiteti qeveritar shtetëror, komunal ose tjetër që përputhet me kërkesat e kontabilitetit të shpallura nga Bordi i Standardeve Qeveritare të Kontabilitetit (GASB).

 3. Kamera 2 ka shkruajtur:

  ME humbet një lojë futbolli pasdite.

  Tani ME ishte një javë e plotë para agimit, çdo ditë, jo një pasdite dhe vendndodhja 1, pa dhjetëra vende.
  Plus të gjithë ata autobusë ME me një naftë, kuajt, autobusët e policisë, policinë me helikopterët Motor? etj. etj

  Si do të paguajë rebelimi për këtë, një pyetje interesante

  https://www.businessinsider.nl/wat-kost-de-politie-inzet-bij-een-potje-voetbal/

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  E shtunë Amsterdam 12 Tetor 2019

  Alpinistët që shqetësonin njerëzit duke vendosur mure flakërues (vetë) me flamur, qoftë me flamur, ose jo, ishin depozituar sot në 12 Tetor në një vend, ku të gjithë mund të hynin në tarifën km dhe të futnin orët që bënin. Shihni telelegrafin e lidhjeve, ku ata përsëri kanë fituar një platformë të madhe.
  Pastaj të gjithë shkuan në shtëpinë e tyre të ngrohtë komode ose janë
  vazhdoni blerjet në Kalverstraat. ME duhej të punonte jashtë orarit të sotëm pasi botëtarët që ecnin kishin qenë gjatë rrugëve të Kryeqytetit gjatë gjithë javës.
  Ambulancat dhe zjarrfikësit duhej të bënin një largim, ose si rezultat i kësaj emergjencat janë bërë fatale është ende i panjohur.
  Telefonimi me celular në trafik ju kushton një gjobë, çiklizmi në trotuar ju kushton gjobë
  varja e një flamuri nazist do t'ju kushtojë një gjobë.

  Shuarja e rebelimit, por më pas u kthye, është provuar të ketë një pozicion të privilegjuar
  Kështu vërtetoi gjithashtu se është inskenuar. Pra, një agjendë e vetë qeverisë shërben.
  A mund të jetë edhe më transparente!

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1007789634/alle-activisten-weg-blauwbrug-weer-vrij

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër