E veja e një zyrtari nazist 8 muaj në qelizë për shkak të mohimit të Holokaustit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Shtator 2016 7 Comments

Ursula HaverbeckMund të mohoni gjithçka në botë; ju mund të mohoni se ka një Perëndi ose mohon se toka rreth është, por kritikimi i historisë në formën e mohimit të Holokaustit është ligjërisht e dënueshme. Kjo vetëm ju bën të mendoni. Pse nuk mund të bëni pyetje në lidhje me atë pjesë të historisë? Megjithatë, kjo vejushë e një zyrtari nazist, Ursula Haverbeck e 87-it e bëri. Raportet Nu.nl sot se ajo mori një dënim me burg prej 8 muajsh. Kjo në dijeni se shumë udhëheqës nazist thjesht shkuan pa pagesë dhe për shembull u ndihmuan nga princi ynë Bernhard për të ikur gjatë Operacioni Paperclip. Si për atë në të vërtetë gjashtë milionë dhe çfarë për atë në të vërtetë dhomat e gazit në Auschwitz dhe Sobibor? David Cole, me prejardhje hebre, e bëri këtë ky dokumentar.

Ndoshta është në çdo rast interesante për të dëgjuar dhe për të zbuluar pse kjo grua e vjetër 87 kishte idenë për të vënë në pikëpyetje Holokaustin, duke e ditur se ajo mund të dënohet për këtë. Në intervistën më poshtë ne e dëgjojmë atë të shpjegojë veten. Le Kushdo që është i lumtur që kjo grua të tillë një burg moshë të lartë në nevojë për mendjen e saj të çuditshme, dorën në gjoks deri në fund Princi Bernhard mendojnë dhe ëndrra larg për argëtim herë ai kishte me IG Farben për të mos përmendur rolin e tij fantastik në udhëheqjen e udhëheqësve nazistë pas luftës. Kritikimi i epokës naziste është jashtë diskutimit! Logjike, sepse nazizmi kurrë nuk ka pushoi së ekzistuari.

Lista e lidhjeve burimore: nu.nl, thetruthseeker.co.uk

Etiketa: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. PasOpSmoking parandalon tharjen e trurit ka shkruajtur:

  Një revizionist i mirënjohur është Ernst Zundel Zie youtube.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   a do të thotë?

   • PasOpSmoking parandalon tharjen e trurit ka shkruajtur:

    Ndoshta kjo është ai. Është një njeri që zakonisht shkon në rrugë me një përkrenare sigurie.
    Nuk mund ta shikoj videon për shkak të censurës.
    Kjo video nuk është e disponueshme në vendin tuaj. (France kështu).
    Për më tepër, unë nuk mund të them asgjë nëse historia e revizionistëve është e vërtetë apo jo, sepse unë nuk mund të shoh video të tilla.
    Po në atë liri atëherë kërkoni veten.

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     I pashë intervistën dhe në përfundimin se Ernst Zundel (si Ursula Haverbeck) nuk duket të njohin se Adolf Hitleri ishte në fakt një peng të sionizmit. Ai gjithashtu duket të japë një përmbledhje të mirë të asaj që ai e quan tallje më të madhe të të gjitha kohërave. Unë absolutisht nuk admirimin e tij për AH (dhe ushqen ide të ngjashme) një herë, por gjeni shpjegime në lidhje me Holokaustin interesante për të zgjidhur.

 2. Kamera ka shkruajtur:

  shih lidhjen më poshtë

  nuk ka komente

 3. PasOpSmoking parandalon tharjen e trurit ka shkruajtur:

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër