Kompania e Elon Musk, dantella neural e Neuralink do të vijë direkt nga DARPA (ashtu si interneti dhe smartphones)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 25 Mars 2018 9 Comments

Dr. Justin Sanchez, drejtor i Zyrës së Teknologjive Biologjike të DARPA-s, e pranon hapur në prezantimin e mëposhtëm. Të gjitha teknologjitë që menduam se u konceptuan nga sipërmarrësit e Dreams amerikan vijnë direkt nga laboratori i kompleksit ushtarak indutrial; Laboratori i zhvillimit të Pentagonit DARPA. Dhe sigurisht DARPA dëshiron njerëzimi në dukje vetëm për lumtur për të ndihmuar, në mënyrë që ushtarët e plagosur prapa për të marrë një krah proteza apo njerëzit mund të ndihmohen me epilepsi ose Alzheimer, por video më poshtë skemë më shumë. Prezantimi më poshtë skicon të ardhmen transhumaniste që fillon me lidhjen e trurit midis njerëzve dhe kompjuterëve. Kjo është ajo që kompleksi industrial ushtarak dëshiron të na udhëheqë, dhe natyrisht që është nëpërmjet mënyrës së tundimit të mundësive fantastike, por mos harroni: ne po flasim për një laborator zhvillimor të Pentagonit. Dhe cilat organizata ushtarake zakonisht kanë si qëllim kryesor? Vetëm po: të marrë kontrollin mbi zonat e mëdha dhe grupet e popullsisë.

Dr. Në këtë prezantim nga 2017, Justin Sanchez shpjegon mrekullisht gjendjen e artit dhe nga historia e tij ne mund të dimë qartë se teknologjia që ne tani kryejmë pjesë të mëdha të ditës në pëllëmbën tonë vjen nga DARPA. Prandaj mund të supozojmë se kur Elon Musk punon në dantën nervore (ndërfaqja midis trurit dhe kompjuterit), kjo teknologji do të vijë nga DARPA. Fakti që ish-regjisori i DARPA Regina Dugan gjithashtu zuri pozicionin e lartë me Google dhe Facebook, e bën të qartë se kompanitë e mëdha të teknologjisë fshehurazi i detyrojnë suksesin e tyre DARPA-s. Prandaj, duket qartë se popullsia po udhëhiqet në një drejtim teknologjik në mbarë botën nga kompleksi ushtarak industrial; të mbështjellë nëpërmjet tregtisë dhe të fshehur pas maskës së "sipërmarrësve të mençur" si Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zückerberg dhe kështu me radhë. Kjo ndoshta duhet të na bëjë të dyshimtë për pajisjet teknike që ne i përdorim me padurim dhe padurim çdo ditë.

Dhe nga rruga: nuk ka ndonjë dobësi për të gjithë këtë përparim fantastik teknologjik? Imagjinoni që ju jeni të lidhur në internet me trurin tuaj dhe dikush mund të kolloj kujtesën tuaj dhe të fshijë ose të mbishkruajë historinë tuaj me një mënyrë krejtësisht të re. Imagjinoni që dikush mund të ndikojë në aftësitë tuaja motorike ose të drejtojë disponimin tuaj. Imagjinoni që dikush mund të lexojë mendimet tuaja. Natyrisht që është joshëse që të shtohen të gjitha llojet e mundësive, të tilla si ato të komunikimit telepatik ose dizajni diçka duke menduar për të. Është gjithashtu interesante që ju të keni të gjitha njohuritë e Google të gatshme në dispozicion në trurin tuaj dhe që ju të mund të shkëmbeni kujtime ose përvoja. Gjithashtu do të ishte mirë të luani një lojë në një simulim që nuk mund të dallohet nga e vërteta dhe ku stimulohen të gjitha shqisat tuaja, si erë, kontakt, balancë, etj. Kjo është vetëm lojrave ashtu siç duhet të jetë! Dhe do të jetë kënaqësi nëse mund të takoni të tjerët në të njëjtën lojë dhe të eksploroni të gjithë botën së bashku. Por nëse jeni të lidhur në internet me trurin tuaj, a keni ndonjë kontroll mbi vullnetin tuaj ose mund ta ndërtoni atë sistem më vonë në trurin tuaj?

Nga rruga, nëse kjo është e ardhmja? Çfarë thotë kjo për botën tonë të tanishme? Kliko këtu për të dëgjuar atë që Elon Musk tha kohët e fundit për këtë. Kjo është një deklaratë e rëndësishme, kështu që me të vërtetë do të klikoja në linkun. Njeriu që na paralajmëron për inteligjencën artificiale (AI) dhe frika e përdorur për të na bindur se ne kemi nevojë për të lidhur trurin në internet dhe UA (para se të na eliminon), ajo supozon se ne tashmë mund të jetë në një simulim të jetës. Mendoni për këtë! Gjëra Wierd stuff!

Etiketa: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

Faqe që lidhen tek kjo postimin

 1. vip mjet master vigan zip | 23 nëntor 2018
 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Kjo ishte në 2015, por po lëviz përpara në mënyrë eksponenciale (ose prapa, por si e sheh atë)

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Një shijues i dantella neonike të Elonit? Kjo është teknologjia që ne mund të presim për lidhjen e trurit të Musk me valë:

 3. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Microsoft, kontrollon të gjitha përmbajtjet në kompjuterin tuaj,
  është super i dobishëm, ju merrni një çip me porosi me të gjitha dëshirat tuaja, me përjashtim të asaj që hunnie nuk vjen e vërtetë
  lexoni dhe dridheni ...

  http://www.thecommonsenseshow.com/the-new-king-of-censorship-microsoft-controls-all-content-on-your-computer/

 4. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Martin, pashë diçka, nuk e di nëse e kam parë të saktë, ndihmoj ff.

  të gjithë morën një shpulak thembër, A është e mundur, është ADN-ja jonë tashmë në një bazë të dhënash?

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër