Femke Halsema bën demonstrim pa leje formimin ligjor dhe grupor dhe 1,5 m distancim shoqëror të pakthyeshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Qershor 2020 18 Comments

burimi i fotos: nrc.nl

Ajo me të vërtetë e tha atë, mbrëmë pas demonstratës së pashpjegueshme në Digë; Femke Halsema në Op1: e drejta e demonstrimit është e drejtë kushtetuese. Kështu që ju nuk keni nevojë për leje fare. Këto janë të gjitha trillime të shtetit dhe ne të gjithë jemi të përfshirë në mënyrë të bindur, sepse jemi inicuar nga media për të besuar se kjo është mënyra për ta bërë atë.

Jo, nuk keni nevojë për leje demonstrimi. Kjo është një e drejtë kushtetuese. Në fakt, ju nuk keni pse të bindeni ndonjë ligj apo rregull që minon kushtetutën. Femke Halsema dje tregoi me ngulm se edhe politikanët e dinë që duhet të respektojnë kushtetutën. Sidoqoftë, ata e bëjnë këtë vetëm nëse u përshtatet atyre.

Nëse vërtet dilni nga shtresat më të thella të programimit, do të zbuloni vetë të drejtat tuaja themelore janë.

Demonstrata pasditen e djeshme në Diga në Amsterdam ishte natyrisht e planifikuar plotësisht. Shfajësimi i Femke Slis Halsema janë gjuha e zhdërvjellët. Prandaj gjuha e saj gojore skuqet. Kushdo që mendon pak mund të ketë vërejtur se protestat globale, përfshirë ato në Amsterdam dje, janë orkestruar (shiko këtu). Në ky artikull Unë shpjegova se si historia e George Floyd duhet të fillojë një luftë civile. Kjo është pjesë e skenarit master që e përshkrova tashmë në librin tim të Nëntorit 2019. Lexoni atë libër në mënyrë që të merrni njohuritë themelore për të.

Shtë e rëndësishme të kuptohet se si media, politika dhe një pjesë e madhe e popullsisë (Inoffzieller Mitarbeiter, siç është nën Stasi Germany në ish-RDGJ) të gjithë punojnë nën një kapelë në këtë skenar. U drejtua plotësisht që Diga mbushej me 5000 burra. Ne jemi dëshmitarë të trazirave profesionale në të cilat kaosi po shpërthen në të gjithë Perëndimin. Nëse e kombinoni atë kaos me një shpërthim të dytë të ardhshëm të virusit të koronës Bill Gates, së shpejti mund të vendosni krahun e fortë për t'i rregulluar gjërat. Përmes demonstruesve profesionistë dhe (së shpejti ndoshta) shtimi i trazirave profesionale, ju mund ta vendosni flakën në mënyrë të kontrolluar.

Kthesa dhe skema e Femke Halsema është e dobishme për të parë një vështrim nga afër, sepse kjo lloj gjalle gënjeshtarësh profesionistë në politikë ju mashtron me një fytyrë të drejtë.

Le të jetë e qartë se ajo po bisedon jashtëzakonisht shumë nga qafa e saj, kur thotë se gjatë transmetimit në Op1 nuk kishte asnjë indikacion që turma në Dam do të bëhej aq e madhe. Ne kemi mbledhjen e madhe të të dhënave për këtë. Skriptet e automatizuar të AI e dinë saktësisht se kush është duke vizituar në cilin grup në Facebook dhe mund të matë saktësisht dhe të dinë se çfarë synon të bëjë secili individ dhe grup, pa pasur nevojë as të regjistroheni në 1 Facebook ose Twitter grup. Ata e dinin saktësisht se sa njerëz do të vinin në Sheshin Dam. Skema e Femke në këtë ndoshta mund të kontribuojë në legalizimin e shikimit të të dhënave sociale nga distanca nga shteti (mbledhja e madhe e të dhënave).

Në të gjitha rastet, gjithçka që bën shteti, qoftë në nivel bashkie apo kombëtar dhe pavarësisht nëse bëhet fjalë për një metër e gjysmë ose grupim; gjithçka është në kundërshtim me kushtetutën. Pra, kur Femke është shprehur qartë se ajo në fakt nuk duhet të refuzojë një leje (shiko videon më poshtë), sepse kjo është një e drejtë kushtetuese, kjo vlen për gjithçka që u detyrua për ju gjatë kësaj krize kurorë (dhe shumë herë më parë).

Ligjet e nënshkruara nga kurora, të shitura nga politikanët dhe media, janë shtyrë në fytin e popullit përmes shfaqjes së demokracisë. Në realitet, është kurora që vendos firmën. Të gjitha me anë të hirit të papranueshëm të Zotit.

Pothuajse çdo ligj cenon jo vetëm privatësinë tuaj, por mbi të gjitha kushtetutën. Shumë larg kësaj, shumica e ligjeve shkelin të drejtën tuaj themelore dhe njerëzimin.

Me kalimin e viteve ne kemi qenë kaq të programuar nga gjarpërinjtë si Halsema dhe shumë të tjerë në politikë sa nuk i shohim më. Mark Rutte, Hugo de Jonge dhe e gjithë organizata e shitjeve të kukullave të folësve me gomarë të mençur, mbajnë pamjen e majtë dhe të djathtë, liberal, jeshil, të kuq ose vjollcë; demokraci e rreme.

Demokracia është një farsë dhe të drejtat tuaja themelore janë shkel me çizme shtatë milje si paracaktuar. E vetmja rrugëdalje është të çlironi këto shtesa nga fuqia e tyre ngjyruese dhe të marrin kontrollin e tyre përmes demokracisë së drejtpërdrejtë. Për ta bërë këtë, së pari duhet të kuptoni se sa tërësisht jeni mashtruar për shkak të programimit tuaj djep-varr dhe si vazhdoni të besoni në të vetëm sepse të gjithë rreth jush kanë kaluar të njëjtin programim dhe janë pjesë e sistemit. Për shembull, sistemi mirëmbahet nga varësia dhe 'nuk di më mirë'.

Isshtë koha për një revolucion dhe kohë për demokraci të drejtpërdrejtë në të cilën ne heqim gropën e vjetër politike të gjarprit dhe e provojmë atë publikisht. Itshtë koha që ne të zgjedhim vetë udhëheqësit tanë. Itshtë koha që ne t'i miratojmë vetë ligjet tona. Isshtë koha që ne të veprojmë vetë. Demokracia e drejtpërdrejtë e bën të mundur këtë. Demokracia e drejtpërdrejtë është e vetmja zgjidhje që realizohet shpejt. Kështu që kërkoni www.fvvd.nl ose klikoni butonin.

demokracia e drejtpërdrejtë tani

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (18)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Restorantet hapen
  Dyqanet hapen
  Palestrat hapur
  Gjithçka e hapur
  Maskat e gojës janë jashtë
  1,5 metra: injoroni pakuptimtë

  Të gjitha antikushtetuese, antikushtetuese dhe çnjerëzore

  Gjobat janë atje për të lotuar!

  Hapu! http://www.openup.shop

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Isshtë koha që sipërmarrësit, punonjësit të bashkohen dhe të padisin shtetin individualisht për të ardhurat e humbura. Merrni qij !!

  Rrjedhjet zyrtare gjermane raportojnë të denoncojnë koronën si 'një alarm të rremë global'

  Qeveria federale e Gjermanisë dhe mediat kryesore janë angazhuar në kontrollin e dëmeve pas një raporti që sfidon narracionin e vendosur Corona të dalë nga ministria e brendshme.

  Disa nga pasazhet kryesore të raportit janë:

  Rreziku i Covid-19 ishte mbivlerësuar: me siguri në asnjë moment rreziku i paraqitur nga virusi i ri nuk shkoi përtej nivelit normal.
  Personat që vdesin nga Corona janë në thelb ata që do të vdesin statistikisht këtë vit, sepse ata kanë arritur në fund të jetës së tyre dhe trupat e tyre të dobësuar nuk mund të përballojnë më asnjë stres të përditshëm të rastit (përfshirë këtu afro 150 viruse aktualisht në qarkullim).
  Në të gjithë botën, brenda një çerek viti, nuk ka pasur më shumë se 250,000 vdekje nga Covid-19, krahasuar me 1.5 milion vdekje [25,100 në Gjermani] gjatë valës së gripit 2017/18.
  Rreziku nuk është dukshëm më i madh se ai i shumë viruseve të tjerë. Nuk ka prova se ky ishte më shumë se një alarm i rremë.
  Një qortim mund të shkojë përgjatë këtyre linjave: Gjatë krizës në Corona, Shteti ka provuar veten si një nga prodhuesit më të mëdhenj të Fake News.
  https://www.ichbinanderermeinung.de/Dokument93.pdf
  https://www.strategic-culture.org/news/2020/05/29/german-official-leaks-report-denouncing-corona-as-global-false-alarm/

 3. Benzo Wakker ka shkruajtur:

  Kjo demonstrim në Digë ka të ngjarë të përdoret përsëri si shkaku i 'valës së dytë' për t'i mbajtur të gjithë pas disa javësh.

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Halsema, nëse është emri i saj i vërtetë, ka një të dyshuar kabalist dhe të zakonshëm Abramovich në broshurën e saj të shkruar "Fuqia dhe Imagjinata". Ndoshta ajo huazoi edhe disa nga Machiavelli. Perandori nuk ka rroba, është koha që një popull të distancohet nga këta njerëz të sëmurë.

  Pa përjashtim ata janë të gjithë kabalistë, përfshirë të ashtuquajturën shtëpi mbretërore.

 5. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Qeveritë në mbarë botën janë fjalë për fjalë në luftë me popullsinë e tyre dhe po kryejnë genocid pak a shumë në popullsinë e tyre, dhe të njëjtat qeveri nuk kanë qenë kurrë më të popullarizuara në mesin e popullatës së tyre.

  Histeri masive? larje masive e trurit? dhe gjithashtu hipnozë masive?

  Ngjarja Femke Halsema ka shumë qëllime. Unë mendoj se njëri prej tyre është gjithashtu një rast provë për të parë se sa është në gjumë popullata dhe e pranon këtë pa u zgjuar. Deri më tani një sukses i madh për Rutte dhe bashkëpunimin.

 6. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Një gozhdë tjetër në arkivolin e fiaskos Covid1984, çështja për pretendimin e dëmeve shumë të mëdha po bëhet më e madhe çdo ditë. Dhe me politikën e Chris Lagarde në BQE, sigurisht që është një fllad për të paguar për këtë 😉 Të gjitha institucionet po humbasin me shpejtësi besueshmërinë ..

  Një aktor porno, një model i dështuar i të dhënave të kolegjit Imperial që po bëhet më i çmendur ditën:

  Surgisphere, punonjësit e të cilit duket se përfshijnë një shkrimtar shkencor dhe një model të përmbajtjes për të rritur, siguruan bazën e të dhënave pas Lancet dhe New England Journal of Medicine studimet hidroksiklorurinë.
  https://www.theguardian.com/world/2020/jun/03/covid-19-surgisphere-who-world-health-organization-hydroxychloroquine

  Lancet tërheq një studim të madh mbi hidroksilklorinën
  https://www.nbcnews.com/health/health-news/lancet-retracts-large-study-hydroxychloroquine-n1225091

  Organizata Botërore e Shëndetit rifillon gjykimin e koronavirusit mbi hidroksiklorurinën për ilaçet nga malaries pasi të shqyrtojë shqetësimet e sigurisë
  https://www.cnbc.com/2020/06/03/world-health-organization-resumes-coronavirus-trial-on-malaria-drug-hydroxychloroquine-after-safety-concerns.html

 7. Riffian ka shkruajtur:

  Ligji i ri i koronës për t'i dhënë fund konfuzionit në lidhje me masat

  E detyrueshme mbani një metra e gjysmë larg ose përndryshe një gjobë. Kjo masë, e cila është ende e përkohshme, do të jetë e ankoruar në një ligj të veçantë për kurorën e Ministrit të Shëndetësisë Hugo de Jonge.
  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/5144731/coronavirus-afstand-houden-nieuwe-wet-hugo-de-jonge

  mirë ata e bënë përsëri, ju i rregulloni të gjitha dhe i vidhni banorët Madurodam të lirive të tyre të mbetura. Meriton një medalje me një avantazh xhingël
  👃👃👃👃👃👃

 8. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  gjithçka është e ligjshme njerëz të dashur, sepse kemi të bëjmë me një armik të padukshëm. "Fuqia dhe imagjinata" KUCH 😷 A duhet të them më shumë ..

  Autoriteti Hollandez i Mbrojtjes së të Dhënave (AP) i ka dërguar një letër shoqatës së industrisë së supermarketeve për të paralajmëruar kundër përdorimit të paligjshëm të kamerave për njohjen e fytyrës.
  https://www.nu.nl/tech/6056138/ap-waarschuwt-supermarkten-voor-onrechtmatig-inzetten-gezichtsherkenning.html

 9. Analizoj ka shkruajtur:

  asgjë nuk ndodh rastësisht në Madurodam gjithçka shkon sipas skenarit. Fermerët janë ndjekur nga toka dhe komplotet bosh janë mbushur me Qendra të të Dhënave. A mendoni se keni një botë të re të guximshme?

  https://www.nu.nl/tech/6056268/datalek-in-infectieradar-rivm-gegevens-van-gebruikers-in-te-zien.html
  https://www.omroepflevoland.nl/nieuws/123330/almere-krijgt-datacentrum-voor-clouddiensten

 10. xdenhaag ka shkruajtur:

  https://cultuurondervuur.nu/gemeente-amsterdam-geeft-subsidie-aan-demonstranten-op-de-dam/

  "- Komuna e Amsterdamit subvencionon protestuesit në Digë -

  Rreth 5.000 njerëz u mblodhën në Sheshin Dam të hënën. Ata protestuan kundër racizmit të pretenduar në Shtetet e Bashkuara. Me bekimin e kryetarit të bashkisë Femke Halsema. Në fakt, këshilli i qytetit të tij jep subvencione të konsiderueshme për organizatorët Mitchell Esajas dhe Jerry Afriyie. "

  Sa çmendur mund të marrë?

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Kjo është informacion i turpshëm dhe shpërqendrimi për të dhënë përshtypjen se një sasi e vogël e subvencioneve po zhvillohet në mënyrë që ne veçanërisht të mos marrim atë që gjithë turma prej 5000 njerëzve paguan dhe qëndroi atje

   • ZalmInBlik ka shkruajtur:

    rebelimi i zhdukjes së të njëjtës fletë një padi, gjithçka ka për qëllim të ketë axhendën e të dyshuarve të zakonshëm të kryer. Dhe nëse lejoni që disa idiotë të dobishëm të ecin rrugës dhe të paguajnë, atëherë kjo sigurisht që është një bonus i mirë.

    Tani shihni gjithashtu që të ashtuquajturat paketa të mbështetjes financiare Covid janë të lidhura me objektivat e klimës, dy zogj me një gur. Pra, ky ishte Plani B për të dyshuarit e zakonshëm për ta realizuar atë, një axhendë fiktive / axhendë klimatike fiktive. Të gjithë mekanizmat e kontrollit për të kontrolluar goyim.

    • Zandi Eyes ka shkruajtur:

     Duke folur për goyim, transmetimi i Op1 të Shtunën nuk lë asgjë për imagjinatën, porositë nënligjore për kafshët fluturojnë rreth kokës tuaj. Televizion i pështirë, të mos themi kush është në krye të transmetuesit holandez të propagandës.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër