Protestat e fermerëve: fermerët i kushtojnë vëmendje që liderët tuaj të protestës nuk janë agjentë të fshehtë të shtetit

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Tetor 2019 5 Comments

burim: persgroep.net

Kohët e fundit më pyetën nëse doja të mbështesja protestën e fermerëve. Unë u përgjigja me një përgjigje të shkurtër dhe të qartë. Sigurisht që unë mbështes protestën e fermerëve, por ne nuk duhet t’i drejtohemi politikanëve, sepse ata janë problemi 'në radhë të parë ’. Protestimi në Hollandë nuk është gjë tjetër veçse plotësisht e kapur. Ju duhet të keni një leje; thuani saktësisht nga çfarë ore në çfarë ore; me sa traktorë në Malieveld; të rrethuar nga një kordon policësh që janë të gjithë nën mendje kontrollin e veshëve të tyre. Mos bëni më shumë! E vetmja gjë që funksionon është vetëm të bësh shaka në të gjitha rregullat. Por nuk mund ta kërkosh këtë, sepse është i ndëshkueshëm.

Prandaj kam propozuar që të gjitha bagëtitë të ecin vetëm nëpër stallat dhe kullotat dhe që miliona lopë dhe derra të popullojnë rrugët. Le të shohim se çfarë krijon kaos!

Kjo natyrisht nuk do të ndodhë kurrë. Fermerët kurrë nuk do ta bëjnë këtë, sepse atëherë do të kenë humbur burimin e tyre të të ardhurave. Dhe nëse tashmë kemi kaos, atëherë kjo është pikërisht ajo që dëshiron shteti. Kryengritja e Pegida kundrejt Antifa dështuar plotësisht Nxitja e popullsisë indigjene kundër të ardhurve myslimanë (në të vërtetë nuk ka më të ardhur) nuk ka arritur. Thjesht nuk do të ketë sukses me ato kryengritje popullore! Hollandezët nuk mund të digjen përpara. A dëshironi kaos si shtet? Atëherë ekziston vetëm një mënyrë. Goditur atë grup që ka ende disa topa: fermerët. Ata gjithashtu kanë pajisjet e nevojshme për të krijuar kaos. Dhe nga kaosi krijoni rend. Ky është një rregull i vjetër romak. Po, njerëz të dashur: shteti kërkon kaos!

burimi: nos.nl

Shtetit i duhen alibitë kohë dhe përsëri për të qenë në gjendje të ndërtojnë gjithnjë e më shumë shtete të policisë. Pra, nëse doni dritën jeshile për vendosjen e pajisjeve të mëdha në Hollandë, keni nevojë për një armik. Ai armik tani është krijuar me shumë zgjuarësi duke i bërë zemërimin fshatarët me kërkesa të pamundura në lidhje me tkurrjen e emetimet e azotit. Pra, le ta themi vetëm: fermerët ju jeni duke u abuzuar për një kryengritje që alibitë duhet të japin për ndërtimin e mëtutjeshëm të shtetit të policisë.

Shteti dëshiron për të vendosur ushtrinë dhe ka disa automjete të blinduara të këndshme me qëllim këtu dhe atje. Nëse keni një popull që është i armatosur vështirë (përveç natyrisht i vetë-krijuar) mafioz i rremë Mocro - një tjetër alibi për më shumë shtet policor), nuk keni asnjë arsye të mirë për të ngritur një ushtri policie që mbron elitën kundër njerëzve.

Atëherë, pse shteti dëshiron gjithçka? Pse do të dëshironte një qeveri të ndërtojë një shtet policie? Pse ata së pari do të krijonin kaos për këtë? Epo, gjithçka që ju mund të ndërtoni në forcat e policisë dhe ushtrisë, të kontrolluar dhe të kapsuluar, siguron që ju të keni kontroll mbi çështjen nëse flaka Echt paniku dhe miliona njerëz Echt të sëmurë nga pështyma. Ndërtimi i një shteti të tillë të policisë prandaj konsiderohet 'i nevojshëm në mënyrë të dëshpëruar'. Vjen një kohë kur njerëzit Echt me shpinë përballë murit dhe më pas ju duhen shumë (shumë) njësi policie dhe njësie të ushtrisë, me shumë armë dhe pajisje të mëdha.

Hagë, 12 Tetor 2018

Programi i Zëvendësimit në të gjithë mbrojtjen e automjeteve me rrota operative (DVOW) ka të bëjë me zëvendësimin e gjeneratave të vjetra të automjeteve me rrota si DAF, Mercedes Benz dhe Landrover, si dhe kontejnerët për detyra specifike në të gjithë përbërësit e mbrojtjes. Me këtë letër ju informoj për një rivlerësim të programit DVOW me anë të të cilit blihen automjete shtesë. Kjo blerje duhet të zgjidhë pengesat në disponueshmërinë e automjeteve operative dhe të rrisë aftësinë e përdorimit të forcave të armatosura.

Jam i bindur që 99% e fermerëve që marrin pjesë në këtë protestë janë autentikë. Onlyshtë vetëm logjike që shumë njerëz nuk e pëlqejnë më atë. Videoja më poshtë është një shembull i frikshëm i kësaj! Unë kam më shumë lidhje me këta njerëz. Pyetja e vetme është nëse drejtuesit nuk janë pengesa të fshehta të gjendjes së një proteste të tillë.

Në atë kontekst, unë këshilloj fermerët që të shikojnë filmin "Surrogates" me Bruce Willis dhe të shohin se si lëvizjet protestuese zakonisht drejtohen nga pendat e fshehta të pushtetit. Ky është një parim i vjetër. Ata që janë në pushtet e dinë që njerëzit gjithmonë do të jenë të prirur të revoltohen, kështu që ata stërvisin kunj që le të infiltrojnë në një grup të caktuar synimi. Dekadat e përgatitjes mund t'i paraprijnë kësaj, sepse skenari master (shiko im libër i ri) është një shkrim i vjetër shekullor. Kjo i jep kohë fuqisë për të vendosur gurët e saj nën çdo grup profesional dhe të popullsisë (përmes shoqërive sekrete). Prandaj ajo Vladimir Lenin (e udhëhequr revolucionin rus dhe mund të financojë një tren plot me ar sionist): Mënyra më e mirë për të kontrolluar opozitën është ta udhëheqni vetë!

Prandaj, besoj se fermerët janë në rregull me rregulla të reja, sepse shteti dëshiron që një kryengritje e kontrolluar të krijojë një alibi tjetër, në mënyrë që të jetë në gjendje të ndërtojë gjithnjë e më shumë shtete të policisë. Skenari master është: kaosi i parë në Evropë; pastaj rivendosni rendin. lexoj këtu kush atë urdhër do të vijnë për tu rikuperuar.

Lista e lidhjeve burimore: officielebekendmakingen.nl, volkskrant.nl, volkskrant.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Këshillë për fermerët:

  Kontrolloni nëse drejtuesit tuaj të protestës janë anëtarë të një lëvizjeje të masonerisë ose, për shembull, një klub si klubi Lions (një spin-off nga ato shoqëri të fshehta).

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  dhe kjo është vetëm ashtu siç është ... ordo ab chao

  Protestanti: kabineti kërkon 'luftë civile'
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/protestaanvoerder-kabinet-wil-burgeroorlog/ar-AAIRZLN

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër