Fuqia e ndryshimit fillon me derdhjen e frikës, programimit dhe iluzioneve të rreme dhe shndërrohet në një revolucion të vërtetë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Maj 2020 5 Comments

burimi: sohf.nl

Në muajt e fundit, gjysma e botës është qëlluar nga frika e thellë e armikut të padukshëm të koronavirusit. Shumica nuk e kanë idenë sesi media dhe politika, në lidhje me piramidën e pushtetit (e cila ka qëndruar që nga kohra të lashta), përcaktojnë perceptimin e botës sonë. Pothuajse gjithçka që ne shohim dhe prandaj besojmë është e ngjyrosur si një Trumanshow kolektive, në të cilën maja e asaj piramide përcakton perceptimin.

Pjesa kritike e popullsisë ushqehet nga e njëjta piramidë e pushtetit, por e maskuar si dhe e fshehur midis borgjezisë.

Nëse e shikoni të vërtetën në rrjetën e merimangës, fije lëkundet dhe merimanga e di se jeni në rrjetën e saj. Nëse dridhni më shumë, merimanga do të vrapojë për t'ju fshehur. Ne jemi në rrjetin botëror (www) dhe duhet të kujtojmë se e vetmja rrugëdalje është e fshehur për të na penguar të fluturojmë në të. Por, pasi të jemi në internet, është e rëndësishme të shmangim përfshirjen. Përdorimi i krahëve tuaj në kohë dhe copëtimi i vetvetes është zgjidhja e vetme.

Kjo është e gjitha imazhet e bukura, por praktika është e padrejtë. Shtë e rëndësishme që ne të fillojmë duke zbuluar se kemi qenë në një rrjet programues gjatë gjithë jetës sonë; një realitet i rremë që ka ulur vetëdijen tonë dhe na ka vënë në gjendje të varësisë.

Nëse vazhdojmë të kërkojmë në internet për të parë nëse mund ta kapim merimangën në gënjeshtra, harrojmë se çdo fije është e endur përmes merimangës.

im Libri i nëntorit 2019 ofron një përmbledhje të mënyrës se si mirëmbahet kjo Trumanshow kolektive. Të gjithë radarët në orën e energjisë kanë vetëm nën-zonën e radarit të tyre. Ata nuk mund ose nuk duan ta shohin pamjen e madhe. Ndonjëherë kjo 'nuk dëshiron të shohë', sepse vjen me një kompensim financiar ose një karrierë. Paraja dhe prestigji janë arsyeja për shumë njerëz që të mbyllin sytë (nëse ata tashmë zbulojnë diçka nga fotografia e madhe). Zakonisht nuk është në gjendje të shihet, sepse të gjithë kanë kaluar një formë të ngjashme të programimit.

Ne kemi besuar në ktologji pasi 'njohuria është fuqi', ne kemi besuar se nëse ndjekim mësimet dhe jemi të zellshëm arrijmë më shumë, por në fund të gjithë vibrojnë vetëm në fijet e rrjetës së merimangës dhe ne ndihmojmë në internet të rritet.

Duhet një ndërrim i madh i vetëdijes për të fluturuar jashtë rrjetit. Dhe kjo fillon me një zgjim të vetëdijës suaj origjinale. Le të mos e ngatërrojmë fjalën "vetëdije" me "kërkimin e së vërtetës në internet", sepse do të vazhdosh të përqendrohesh në atë ueb. Sinonimi më i mirë për vetëdijen është ndoshta fjala 'shpirt'.

Në librin tim unë shpjegoj se vetëdija jonë ('fryma' jonë) percepton këtë realitet të virusit. Vetëdija jonë është bashkë-ndërtuese e saj univers origjinal, në të cilën çdo frymë mund të krahasohet me një qelizë burimore që përmban informacionin themelor të çdo formimi të qelizave të mundshme, por njëra aktivizon qelizat burimore për të formuar një krah ose këmbë dhe tjetra hapet në një qelizë të lëkurës. Ju dhe unë jemi, ashtu si të themi, bashkë-krijuesit e universit origjinal.

Në atë libër parashikova edhe një pandemi, si ajo që po përjetojmë tani. Mund ta bëja atë parashikim sepse zbulova se realiteti aktual (i rremë) sillet saktësisht si një virus. Një virus është, siç ishte, biznesi kryesor i sistemit të energjisë. Programi që e drejton këtë realitet nga piramida e tij nuk është asgjë pa informacionin e qelizave burimore nga qelizat e gjalla origjinale. Një virus nuk mund të jetojë pa një host. Ajo ka nevojë për informacionin e qelizave burimore origjinale të qelizave origjinale ('shpirtrat' origjinal).

Prandaj, ekziston vetëm një rrugëdalje nga rrjeti dhe kjo është 'shkëputja' dhe ndalimi i fuqisë së sistemit të virusit. Kjo fillon me zbulimin se ju jeni më të fuqishëm se kukullat në sistemin e virusit. Pas këtij zbulimi ju mund të rifitoni besimin; besimi se fryma juaj mbart informacionin e qelizave burimore për të ndërtuar rezistencë dhe për të eleminuar virusin.

Kjo fillon me besimin në forcën tuaj në vend të besimit në programimin që ju keni qenë të detyruar të bëni që nga fëmijëria (nga njerëz të cilët janë gjithashtu të programuar vetë). Fillon i vogël dhe efekti duket se mezi vërehet në fillim. Pastaj papritmas më shumë njerëz rreth jush zgjohen dhe një fushë forcash aktivizohet si kurrë më parë.

Krijuesit e universit origjinal zgjojnë dhe aktivizojnë fuqinë e tyre krijuese dhe - megjithëse në fillim në dukje të vogla dhe të padukshme - vetëdija rritet dhe virusi humbet fuqinë e tij që përfundimisht të shpërndahet. Prandaj, filloni sot dhe aktivizoni potencialin tuaj të vërtetë. Ndërtoni anti-substancat kundër sistemit, në mënyrë që të mund të riprogramojmë sistemin. Ne do ta bëjmë atë ndryshe; ne do ta riprogramojmë atë. Aktivizoni sistemin imunitar që ju dhe unë jemi!

demokracia e drejtpërdrejtë tani

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Kështu që mesazhi është: mos i shkelni këmbët, por zbuloni se keni krahë dhe fluturoni në internet.

 2. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Kështu mund ta dëgjoj, që nga dita e parë nuk më interesonte asgjë.
  Jo një herë lahem duart, preku të gjitha butonat e ashensorit, të gjitha banjot etj.

  Pasoja ... me mend se çfarë, me gjithë zemër të zbehtë për mua dhe unë shikoja sikur të isha shumë i ndyrë, ose më keq.

  Gjithashtu një përvojë e bukur.

  Kishte një njeri me mendje në tregun e deka, menjëherë kuptuam që kishim një lidhje, u përqafuam njëri-tjetrin në arkë, të paktën 30 sekonda! sikur kalimtarët të kishin armë ne ishim
  u shkatërruan, me të vërtetë të gjitha ato zombies. Ne i thamë lamtumirën me një buzëqeshje dhe i lamë njerëzit në çmendurinë e tyre. Sodemieter i dha fund virusit tuaj pidhi ishte pamja jonë.
  Kjo ishte e qartë !!

  Rroftë zot!

  Pra, a lejohej kjo nga Martin?

  dashuri

  Wilfred.

 3. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Media (de Krant) thotë se po mbahej një parti dinake

  Sidoqoftë, një parti nuk është e fshehtë, gjuha e rrjedhës kryesore
  po bëhet gjithnjë e më e fshehtë, në cilën anë janë këto të ashtuquajtura
  gazetarët? të cilët shfaqin këto tekste tinëzare.
  Dobësia është masa dhe jo anasjelltas, le të jetë shumë e qartë!

  https://www.parool.nl/amsterdam/politie-stopt-geniepig-mini-festival-in-vondelpark~bd1ed4ec/

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër