George van Houts, joshësit, fshehur asgjë nga banka apo placebo për kritikët?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 29 Janar 2019 10 Comments

burimi: georgevanhouts.nl

Çfarë është një performancë më e mirë që George van Houts dhe grupi i tij i teatrit kanë kryer të gjitha nga joshësit. Ekziston edhe një këshill kërkimor i krijuar në përgjigje të shfaqjes 'Asgjë për të fshehur'! Në 17 Janar, raporti me titull "Paraja dhe borxhi: roli publik i bankave" u prezantua në Hagë nga WRR (Këshilli Shkencor për Politikën e Qeverisë), një hetim që do të iniciohej si përgjigje ndaj këtij dokumenti. Kjo është një performancë e mirë. George van Houts thotë me fjalët e tij se demokracia ende punon dhe se ju si qytetarë mund të arrini diçka në Hagë, kjo është me të vërtetë e mundur. "Ne jemi vetëm qytetarë"Leopold Witte shton pak delikatesë. Jo: ju jeni aktorë.

Çfarë është arritur? E pra, se asgjë nuk ka ndryshuar, vetëm se "vetëdija" ushqehet në shoqëri se ndoshta diçka është e gabuar, por veçanërisht iluzioni se politika është duke dëgjuar për qytetarët. Dhe sigurisht kjo është një shtytje për ndryshimet që janë planifikuar tashmë, atë të një reset globale financiare, qeveria të rimarrë kontrollin e parave nëpërmjet, për shembull, një sistem të ri monetar të bazuar në një parim kripto-monedhës-si. Dhe sigurisht që kjo është e rregulluar në demokracinë super të quajtur BE.

Hidhni një sy në krijuesit e mëposhtëm, një mysafir me një bisedë të qetë dhe një menaxher të mirë-paguar për matjen Matthijs van Nieuwkerk. Ne shohim dëshminë e gjallë se delet e lehtë për t'u përdorur janë argëtuar me argëtimin e para-grirë që krijon iluzionin se ndryshimi do të përdoret me të vërtetë. Aktorët në teatër që lexojnë aktorët në teatrin më të madh të politikës në Hagë dhe Bruksel. Theaterclub A do t'ju mbajë të ëmbël me një shfaqje teatri në lidhje me klubin teatror B. A mendoni se uthull pshurr? Më pas lexoni nën video dhe lëreni veten të barteni në pjesën tjetër të teatrit për temën e fundit me të cilën duhet të arrihet edhe një avull nga kazanët e komunitetit.

George van Houts bërë rastësisht edhe teatër në ngastra si 911, e cila është qartë e dukshme se si çështjet me siguri kanë pyetjet e nevojshme për të ngritur shoqëri të gjithë do të diskutohen: në formën e teatrit. A e dini atë që ne e quajmë diçka të tillë? Opozita e kontrolluar. Qëllimi i opozitës kontrolluar është se subjektet subcutaneously jetës, kur njerëzit janë zmadhuar, janë të trazuar dhe shërbeu në një salcë e shpresës të rremë në shenjën e harresës. "Jo, jo! Pastaj nuk keni dëgjuar me kujdes! George madje dëshiron të bëjë një lojë pasuese në atë pjesë të marrë nga banka". Ah, lumtur, kështu që diçka do të ndryshojë vërtet! Do të jetë mirë! Ju keni blerë tashmë një biletë për një shfaqje teatrore dhe do ta bëni sërish, sepse duket se funksionon! Ekziston edhe një këshill i hulumtimit i manipuluar (ju e dini një bord të tillë me talkmakers të shtrenjta të paguar që më pas i bënë fjalë të këndshme për të nxjerrë fjalë të bukura në teatrin e Hagës)!

A besoni me të vërtetë se opozita e vërtetë merr një zëdhënës në këtë vend? Atëherë ju jeni optimist dhe se Vrijland është vetëm një pesimist. Çfarë do të bënit nëse do të donit të mbani pamjen se funksionon demokracia? Pastaj matni dhe kështu e dini. Dhe nuk është shfaqja e ardhshme e 'talcakers' mbi seducers 'rreth. Ata duhet të të provokojnë që të ndodheni në anijen e re në flotën e peshkimit. Peshqit në këtë det evolon së bashku me mjedisin e tij, duke shkaktuar mutacionet dhe llojet e peshqve që shfaqin sjellje të reja. Kjo është arsyeja pse pronari i flotës është duke ndërtuar një anije të re, me një rrjet të ri sigurie që duhet të ngre peshkun mutant (i cili peshon me ide dhe njohuri të reja) në bord. Kjo anije e re jep përshtypjen për të qenë në dorën e peshkut të ri dhe për t'i çuar ato në ujë të sigurt dhe më të qetë. Sapo të hipni në bord, ju ende përfundoni në filerij, por kapiteni i asaj anijeje të re nuk do t'ju tregojë kurrë. Ai duhet të jetë në gjendje të mbajë makinën e makinës së tij të shtrenjtë.

Luajtja e ardhshme e këtyre aktorëve të tërhequr të opozitës, ju duhet të bëni 'të vetëdijshëm' për sistemet e kontrollit në vendin tonë; sistemet e spiunazhit të shërbimeve sekrete të kombinuara me të dhëna të mëdha. Dhe ju mund të merrni pak zemërim për këtë dhe sigurisht imazhi i skicuar do të jetë një 'version i shkarkuar' i së vërtetës, por ju keni të pilula e kuqe e placebo nga trilogjia e filmit Matrix mund të gëlltisë përsëri për argëtimin e çmuar të babblers të qetë që ngre në anijen e re. Mirë se vini në bordin!

Tags: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (10)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  van Houts cum suis, pastruesit e parave të doktrinës së të dyshuarve të zakonshëm. Paguan për të dyshuarit e zakonshëm
  për të punuar. Kjo është e qartë.

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Më lejoni të them se nuk merret vetëm nga banka. Natyrisht, është e diskutueshme ...

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Në këta aktorë ata kanë gjetur përsëri një mbulesë pallto për të varur mendimtarin kritik, prandaj në mënyrë të parashikueshme kjo Trollongren kuchkuch

  https:// twitter.com/KajsaOllongren/status/1090168102069985280/photo/1

  https://panorama.nl/entertainment/ollongren-in-de-clinch-met-theatergroep
  https://panorama.nl/nieuws/politiek/ollongren-ergert-zich-aan-theatergroep
  https://panorama.nl/entertainment/films-en-tv/dwdd-onder-vuur-vanwege-nepnieuws

  një shumë e tërthortë rrëshqitëse kështu 😀

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Është shumë keq ... nuk është fare e mundur. Teatri ka filluar! Blini një biletë ose ecni në kutinë e votimit dhe votoni për aktorët në Hagë të cilët janë të ndershëm:

  https://www.telegraaf.nl/video/3083397/grote-stomme-fouten-in-dwdd

 5. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Po Po Po Dhe Mbretëria e Bashkuar ende mund të bashkohet

  Mesazhi apokaliptik: Sistemi na ka dëmtuar dhe truri ynë është sulmuar. Ka shumë kritika, gjithashtu nga ministri Ollongren.

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/de-curieuze-dwdd-uitzending-over-privacy-in-zeven-fragmenten~b8a8d6e9/

  Zëdhënësi i medias nga telekrant e quan dwdd: një infotainment

  Të gjitha mediat luajnë nën kapelen 1, por si do ta shpjegojmë këtë për fqinjët tuaj dhe banorët e tjerë të Holandës, pastrimi i trurit vazhdon sonte dhe e gjithë Holanda fillon sërish.

  Hans Teeuwen duhet gjithashtu të japë një parakushte pak nga pak Mathijsje van scheinhijlKerk (emri im është hare) (minutë 7, 33 Appeltjes nga Beatrix nga ORANJE) për shfaqjen e tij teatrore.

  Teatri është teatër apo jo ndonjëherë?

 6. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Për fat të mirë, sonte buka e zakonshme dhe cirk me makinë në formën e qarqeve, duke hedhur shigjetat dhe aktivitete të tjera absurd ku ne mund shkapërderdh kohën tonë ... dhe kështu me radhë përmes
  https://www.nu.nl/media/5712741/verleider-de-ket-geeft-toe-dat-uitspraken-in-dwdd-ongenuanceerd-waren.html

 7. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Televizioni nuk mund të jetë mjaft i madh (i fundit kam qenë me dikë që kishte një ekran më të madh se tabela e ngrënies, nëna dhe babi me tre fëmijë.
  Dhe për shkak se Mathijsje është në dhomën e ndenjes çdo ditë, ai bëhet dhëndri juaj ideal, ashtu si programet e tjera të trurit, Jinek, Pauw dhe kështu me radhë. ti e emërove. Televizioni gjithashtu dërgon masën tek ju, shih nën linkun.

 8. mendjehollësi ka shkruajtur:

  dhe çmimi machiavelli shkon në ....
  Unë vetëm pashë se çmimi i mëparshëm machiavelli shkoi në një kryebashkiak të rrezikuar.
  Nuk e di historinë, as nuk e kam lexuar, por e dimë mjaftueshëm.

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   faleminderit për përditësimin! ajo thotë shumë se shteti dhe agjentët e punësuar nga i njëjti shtet për shkak të mashtrimit, gënjeshtra dhe mashtrimi bëhet fortë në shalë në koston dhe shpenzimet e robit pagave të qytetarëve aka mirë ..

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër