Kim Dotcom 'zhbllokimin e shtetit të thellë', 'The Dark Overlord' dhe më shumë opozita

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 7 Janar 2019 9 Comments

burim: bankinfosecurity.com

Ajo vazhdon të mahnisë mua sa njerëz të thjeshtë janë mashtruar nga tregimet për hacks. Sigurisht që kemi mediat tona kryesore, ku zëri hipnozistik i lajmeve-lexuesit, i kombinuar me pokerface të mirë-trajnuar, fuqia e tregimeve, por edhe mediat alternative përdoren për t'i mbyllur masivisht sytë e njerëzve. Nga besimi në hakerët rusë që influencojnë zgjedhjet, tani kalojmë te hakerat e njohur rebelë që duan të ekspozojnë 'shtetin e thellë'.

Kohët e fundit kemi parë raportet për 'The Dark Overlord' duke thënë se ata kanë vjedhur dokumente në lidhje me 9 / 11 dhe do t'i publikojnë ato si jo miliona në bitcoins paguar. Kjo është në të njëjtën kohë shenja se kemi të bëjmë me një forcë absolute këtu, sepse çdo bitcoin mund të gjurmohet përmes bllokadës. Kjo do të thotë se destinacioni përfundimtar i bitcoins gjithmonë mund të shikohet dhe hakerat bien përmes shportës.

A nuk ka ndonjë gazetar serioz në këtë botë që po e ngre këtë çështje? Jo, ky është përfundimi i vetëm i saktë. Kujdes është fokusuar në një sfingë tjetër dhe askush nuk pyet pyetjet më të thjeshta. Mediat alternative duan të qëndrojnë më tej në gjëra të tilla të pakuptimta, sepse supozohet se godet të shtëna e rendit të vendosur.

Një shembull tjetër janë historitë rreth Wikileaks dhe Julian Assange. Masat nuk e kuptojnë se të gjitha bien nën kategorinë e opozitës së kontrolluar, sepse është kaq shumë e besueshme. Assange ka qenë duke e fshehur 2012 që nga qershori në ambasadën ekuadoriane në Londër dhe tashmë ka fituar statusin e një heroi. Edhe Pamela Anderson do të ishte një mik personal i tij. Pothuajse është me vlerë një roman!

Ajo që opozita e kontrolluar zakonisht e bën është që të angazhohet në opozitë në një mënyrë kaq të besueshme, por të vepruar, që masat të fillojnë të besojnë në të. Pyetjet më të thjeshta nuk kërkohen ose injorohen. Për shembull, nëse një grup hakerash dëshiron të paguhet në bitcoins, pyetja e vetme dhe më thelbësore që duhet kërkuar është si më poshtë: "Si ata duan ndonjëherë të mbledhin dhe të përdorin paratë nëse thelbi i bitcoin do të thotë që çdo transaksion është i gjurmueshëm?"Pra, kjo është një tregues i qartë se 'The Dark Overlord' është një tjetër shembull që duhet të vijë në mënyrë të besueshme. Dhe si për të gjithë vëmendjen e mediave rreth Julian Assange? "Nëse kjo tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë .."

Pozita e njohur e kontrolluar e krahut të djathtë Xandernieuws erdhi dje me mesazhin e mëposhtëm:

Haker i mirënjohur Kim Dotcom: Këtë vit kriminelët e Deep State po demaskohen

'Politikanët dhe gjyqtarët në xhepin e aksionarëve dhe bilardo, të cilët përfitojnë nga lufta dhe kaosi dhe kthejnë demokracinë në një iluzion' - Hacks në Gjermani tregojnë lidhje shumë të ngushta mes politikanëve dhe mediave

Lexoni të gjithë mesazhin këtu ....

Që nga 2015 Kim Dotcom ka lënë gjurmët e "thërmave të bukës" digjitale në lidhje me publikimet e WikiLeaks të e-maileve të Hillary Clinton gjatë zgjedhjeve të 2016. Në shkurt ai deklaroi se i ashtuquajturi kolltuk rus i Partisë Demokratike, ku erdhi ndërhyrja e plotë e "ndërhyrjes ruse në zgjedhjet", është e pakuptimtë. "Më lejoni t'ju siguroj se hack DNC nuk ishte edhe një hack. Ishte një person i brendshëm me një kartë usb. E di këtë sepse e di kush ishte dhe pse. "

Është koha që njerëzit të fillojnë të shohin përmes fundeve të dyfishta dhe se ekziston informacioni se media alternative përdoret për të shfaqur pjesërisht mediat kryesore. Kjo ndodh megjithatë, nëpërmjet një rrotullimi të ri që përfundimisht duhet të drejtojë anijen nga bregu.

A besoni me të vërtetë se fenomen i 'hakerëve të njohur' mund të ekzistojë fare? Nëse John F. Kennedy mund të vritej publikisht në makinën e tij, të ulur pranë gruas së tij, në një ditë të ndritshme dhe para kamerës, a mund të vazhdojnë të thonë diçka për këtë lloj "hakerësh të njohur"? Jo, natyrisht jo. Ata mund ta bëjnë këtë vetëm, sepse masat duhet të udhëhiqen rreth kopshtit nëpërmjet paraqitjes së opozitës, për të dhënë përshtypjen se ka njerëz që revoltojnë dhe kujdesen për këtë çështje (në mënyrë që ata të mos ngazëllehen) . Nëse vërtet keni diçka për të thënë në këtë botë, do të censuroheni dhe sigurisht që nuk do të merrni vëmendjen e mediave kryesore. Ju jeni injoruar dhe kapsuluar (në mënyrën se si unë e përjetoj atë) dhe nëse diçka merr shumë të madhe, gjithmonë ekziston mundësia e "rregullimit".

Vëmendja nga opozita e kontrolluar në mënyrë të përsëritur përqëndrohet në një shtet në dukje të thellë, kështu që gjendja e vërtetë e thellë nuk del në dritë. Ne jemi të paraqitur me heronj që guxojnë të rrezikojnë jetën e tyre për "zhbllokimin e madh" që të gjithë po presin. Ndërkohë, ekziston një lojë e dyfishtë, në të cilën çdo formë e opozitës do të kthehet në një afat të gjatë. Është shteti i vërtetë i thellë që plotësisht kontrollon ndeshjen e shfaqjes së opozitës. Ata gjithashtu pozicionuan Donald Trump në këndin e djathtë dhe e lidhën atë me këtë opozitë të kontrolluar. Duke kuptuar shpejt rënien e madhe të SHBA-ve, çdo formë e opozitës do të kthehet në një goditje të vetme. Përshkrimi më i mirë i këtij procesi mund të gjendet në ky artikull nga analisti Brandon Smith i faqes së internetit alt-market.com. Ju nxis fort që ta lexoni me kujdes këtë artikull.

Sa do të donim të dëgjonim se ka hakerë që e marrin atë për masat dhe i ekspozojnë ato flamuj të rremë; kjo është e gjitha një gjë popullore. Këshilla ime është: mos u mashtroni. Loja e opozitës është shumë e rafinuar dhe ka për qëllim të jetë e besueshme, por kjo nuk do të thotë se ai ka për qëllim të jetë fuqia e shtetit të vërtetë të thellë (një fushës së forcës në mbarë botën) për t'u demaskuar. Është menduar pikërisht për të ndihmuar fushën e forcës edhe më fort në shalë. Kërcënimi më i madh për vetëdijen tonë është tendenca jonë për të besuar në mite; sidomos nëse ato sjellin me besueshmëri.

Jo, nuk kam dhënë provë të plotë në këtë artikull; Unë vetëm apel për ndjenjën tuaj të përbashkët.

Lista e lidhjeve burimore: forbes.com, xandernieuws.punt.nl, alt-market.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Dhe për gjuetinë e miliona njerëzve mbi tehun, nuk do të ndëshkoheni, por do të shpërbleheni në këtë botë.

  Presidenti i WJC Ronald Lauder nderon ish Sek. i Shtetit Colin Powell me Çmimin Theodor Herzl
  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/wjc-president-ronald-lauder-honors-former-sec-of-state-colin-powell-with-theodor-herzl-award-11-4-2017

  Izraeli dërgoi miliarder hebre për të ndërmjetësuar me ne, thotë kryeministri turk
  Erdogan pretendon se 'hebre më i pasur në botë' u kërkua për lidhje riparimi; raportet sugjerojnë se misteri i mistershëm mund të jetë Ron Lauder
  https://www.timesofisrael.com/israel-sent-jewish-billionaire-to-intercede-with-us-turkish-prime-minister-says/

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër