Hipoteza e simulimit hacked

paraqitur në SIMULIMI, ANALIZA E LAJME by në 24 Shtator 2018 1 Comment

burimi: youtube.com

Sot kam marrë një video nga YouTube nga një lexues. Videoja ishte pothuajse menjëherë e befasuar për fat të mirë, dhe pastaj vetullat frowned. Ajo ishte të paktën disi e mrekullueshme për të përmendur se një holandez vjen me një ide të ngjashme pak pas publikimit të artikujve të mi për teorinë e simulimit. Meqë tani e di nga përvoja se si shërbimet sekrete kanë pionierët e tyre të trajnuar mirë të sigurisë, gati për të kopjuar një histori dhe pastaj të kapur grupin e njerëzve të interesuar, unë kam qenë disi i kujdesshëm.

Megjithatë, shikimi i videove më bëri të votoja përsëri pozitivisht. Në video Roald Boom flet për shpirtin dhe burimin origjinal dhe gjithashtu i referohet shkencëtarit natyror që përmenda Tom Campbell. Mendova se do të ishte e dobishme të postohet video këtu për të shtuar një koment të shkurtër. Më duhet të them se për këtë arsye unë u befasova me zbulimin e këtij Boom Boom.

Boom fillimisht dha përshtypjen se ai beson në 'teorinë e sheshtë të tokës' dhe një lloj projeksion holografik. Pas shikimit një tjetër video Nga dora e tij dhe gjithashtu duke shikuar përpara për përfundimin e videove më poshtë, bëhet e qartë se ai (fatmirësisht) e përdorte këtë vetëm si një imazh. Prandaj (sipas mendimit tim) ishte një zgjedhje e pafat për ta përdorur këtë metaforë. Unë gjithashtu nuk pajtohem me atë imazhet, por për disa njerëz, imazhet e tillë mund të jetë e vetmja mënyrë për të marrë një ide si projeksione holographic thjesht pjesë e shtetit tonë të tanishëm të teknologjisë në fushën e teknikave të projektimit image.

Nëse me të vërtetë e kuptoni fizikën kuantike në thelbin e saj, përkufizimi i materies bëhet i qartë pa këtë imazh. Fizika kuantike tregon se materia ekziston vetëm pas vëzhgimit. Në një lojë multiplayer, vëzhguesi i parë përfundimisht shënon vëzhgimin. Çështja është vërejtur gjithmonë nga të gjithë lojtarët e tjerë në të njëjtën formë dhe në të njëjtin vend (përveç nëse është objekt lëvizës, natyrisht), nën ndikimin e qasjes. Kjo shpjegohet me konceptin e "ngatërresës kuantike" nga fizika kuantike. Platforma online e Google për lojëra të shtuara të realitetit aplikon një metodë të ngjashme në të ashtuquajturat teknikë e ankorimit të reve. Aktualisht ka eksperimenti i dyfishtë tregojnë se nga ky "realitet" ne mund të tregojmë edhe se çështja ekziston vetëm nëse ka një vëzhgues.

Kuptimi i termit "mbivendosje" të fizikës kuantike është një tregues i qartë se (imazhet) çdo kodin tashmë në CD është djegur (ose kandidon në server qendror) dhe se nuk janë të fiksuara të gjitha opsionet e lojës. Kur flitet në fizikën kuantike "vijnë nga mbivendosje" për të gjitha mundësitë, atëherë në thelb e njëjta gjë ndodh si në një simulim apo lojë, të cilin lojtar bën një zgjedhje me kontrollues saj (levë) dhe rezultati do të tregojë në ekran.

Unë rekomandoj të gjeni të gjitha artikujt në lidhje me teorinë e simulimit nën këtë lidhje) mirë për të lexuar përsëri. ne kemi vënë imazhet e përdorur nga Roald Tree (duke qenë ai i një projektor holographic dhe një kube mbi një sipërfaqe të sheshtë) në këtë perspektivë, ju duhet të jetë i qartë (dhe unë shpresoj se ai Roald lexon këtë) ishte se ka në të vërtetë ka të një projekti të tillë, por që materia është një rrjedhë e të dhënave që vjen nga mbivendosja nëpërmjet perceptimit të shpirtit (në një lojë multiplayer, ku vëzhguesi i parë kujdeset për materializimin e parë). Vëzhguesi is në këtë hipotezë shpirtit.

Roald shpjegon bukur se shpirti vjen nga burimi origjinal i të dhënave. Me sa duket, ai artikuloi teorinë e Tom Campbell, të cilin unë u dërgova vetëm nga një lexues pas shkrimit të disa artikujve mbi teorinë e simulimit (por prodhimet e të cilave nuk i kam studiuar plotësisht). Ku unë tashmë erdha në përfundimin se simulimi ynë ka një ndërtues të veçantë (Luciferian), Roald e përshkruan atë si një hack. Nëse ai ka dalë me këtë vetë ose nëse është nga Tom Campbell, unë nuk e di, por të paktën kam ardhur në një përfundim të ngjashëm. Unë jam vetëm më specifik në lidhje me të nga kush ky simulim është sulmuar (i ndërtuar).

Të ashtuquajturat entitete demonike ose entitete arkeologjike në pozicionin tim janë pjesë e një shtrese në simulim (lexo këtu shpjegimi). Ka, si të thuash, simulime të shumta në të cilat ky univers dhe 'realiteti' ynë (që përjetojmë me trurin tonë dhe bio-avatarin tonë) janë një. Kam ardhur shumë konkretisht në përfundimin se simulimi në të cilin jetojmë është me origjinë Luciferiane. Kështu që ju mund të thoni se ne jetojmë në një krim Luciferian.

Nëse ndjek ndjekjen e Wes Penre (shih këtu shpjegimi) dhe nëse shkoj në teorinë e tij të një sistemi Orioni, në të cilin funksionon simulimi Luciferian, atëherë ekziston një simulim brenda simulimit. Simulimi Luciferian pastaj shkon në një simulim Orioni në të cilin dikush tjetër është bosi; në këtë rast një entitet femër. Më pas bëhet gjithnjë e më e qartë se simulimet jetojnë në simulime, në të cilat mund të zbatohen ligje dhe rregulla të tjera natyrore. Megjithatë, shpirti gjithmonë mbetet vëzhguesi.

Gjëja interesante për videon e Roald Boom është se, sipas mendimit tim, ai di të shpjegojë shkurtimisht dhe në mënyrë të përmbledhur se si janë ndërtuar shtresat e ndërgjegjes. Nëse filloni të shihni përmes kësaj, atëherë kjo duhet gjithashtu të bëhet e qartë diku nga shtresa origjinale hack mund të restaurohen. Megjithëse ende e humbas këtë shpjegim në historinë e Roald, unë me kënaqësi shtoj (me lejen tënde).

Ne mund të kapërcejmë "hackin" e Luciferit që duket se mban shpirtrat tanë të bllokuar në një cikël rimishërimi duke u bërë të vetëdijshëm për origjinën tonë. Ne jemi vëzhguesit në një simulim multiplayer (ose 'lojë' ose si doni ta telefononi). Diku në shtresën e vetëdijes 2 (ku formohet identiteti ynë) ne mund të zgjidhim dhe të merremi me këtë çështje. Pra, është art të kujtojmë se kush jeni. Ashtu si ju mund të mbani mend se ju nuk jeni kukull në lojë PlayStation, por ai që është në kontrollet. Ju keni bërë vetëm shumë të njohur me kukull në lojë.

"A do të ndodhë papritmas çdo gjë në këtë botë dhe pastaj papritur do të bëhesh i pasur apo i begatë ose i shëndetshëm dhe kështu me radhë?"

Jo, kjo pyetje është vetëm rezultat i faktit se ne jemi identifikuar me avatar në lojë (trupi ynë njerëzor dhe truri ynë me të gjitha përvojat e tij). Ju do të kuptoni se kjo lojë nuk ka rëndësi fare. Ju do të mbani mend se kjo ju bën të kujtohet gjendja juaj origjinale e qenies (shtresa juaj origjinale).

Kjo lojë na mban mbërthyer përmes frikës. Shkaku më i madh i frikës është frika e vdekjes. Nëse ju kujtohet se kush jeni, vdekja është vetëm fundi i këtij iluzioni. Por mund të jetë e dobishme nëse përpiqemi ta hapim këtë hack nga pozicioni ynë origjinal. Nëse vetëm për të liruar shpirtrat e tjerë nga fakti se ata kanë ardhur për t'u identifikuar me avatar në lojë dhe kanë frikë të vdesin. Qëllimi është të hedhin jashtë të gjitha frikërat tuaja. Kjo frikë ju mban në identifikimin me simulimin.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (1)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

    "Iluzioni i lirisë do të vazhdojë për aq kohë sa është e dobishme të vazhdosh iluzionin. Në pikën ku iluzioni bëhet shumë e shtrenjtë për të ruajtur, theywill marrë poshtë peizazh, lëvizin tavolina dhe karrige nga rruga, atëherë theywill tërheq prapa perde dhe ju do të shihni mur me tulla në pjesën e pasme e teatrit.

    Frank Zappa

    "Kush kontrollon të kaluarën kontrollon të ardhmen, i cili kontrollon të tashmen kontrollon të kaluarën.

    George Orwell

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër