Peter M. (nga motra e besueshme te Jeroen Pauw) është arrestuar përsëri

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Qershor 2019 3 Comments

burimi: nos.nl

Ju le një grua me cilësitë e nevojshme të veprimit 10 minuta Jeroen Pauw në tryezë dhe i gjithë Hollanda është i bindur se Peter M. për shkak të mungesës së oksigjenit në lindje është bërë kaq i rrezikshëm saqë dëshiron të bëjë gjithçka për nënën e tij pa ilaçe. Megjithatë, motra ime viziton Pjetrin pothuajse çdo javë, sepse nuk ka asgjë më të ndërprerë në marrëdhënien e saj me Pjetrin pas të gjitha këtyre kërcënimeve ndaj Mamasë. A nuk tingëllon logjik për ju? Epo, kur vjen puna për të futur rregulla të reja që ju kurrë nuk do të pranonit pa të gjitha veprimet (e mundshme). Peter M. është pra sipas mediave u ndal përsëri (të paktën kjo e bën historinë edhe më të besueshme).

Supozoni se kjo zonjë dhe "vëllai i saj i çmendur" kanë marrë një tenxhere parash për të vepruar për të kontribuar në legjislacionin më të rreptë shtetëror të policisë, atëherë kjo jo vetëm që ka fituar paratë e Judës shpejt, por pastaj edhe mesatarja holandeze do të donte të vepronte për këtë. .

Vëllai Pjetri nuk duhet të ekzistojë, sepse fotot dhe videot thjesht mund të bazohen në motrën dhe të krijohen përmes softuerit të thellë. Megjithatë, teknologjia shkon aq larg sa edhe motra e Pjetrit mund të jetë krejtësisht e panjohur për pjesën tjetër të Holandës, sepse fytyra e saj mund të realizohet në kohë reale në tryezën e Jeroen Pauw nëpërmjet një mbulesë të shkëmbimit të fytyrës. Është TV dhe kështu ju nuk e dini më atë që shihni (siç shpjegohet në ky artikull). Nga minuta 19e në Peacock transmetuar Pauw në të vërtetë tregon pa shikime apo skuqem se si ata kanë të gjitha llojet e softuerëve në studiot aty për ta bërë dikë të duket më i vjetër, për shembull. Në atë moment është në lidhje me moshën e pensionit të ri shtetëror dhe Jeroen shpejt sjell fotografi të disa mysafirëve të tryezës, e cila tregon se si ata shikojnë rreth moshës së pensionit shtetëror.

Studiot televizive, John de Mol dhe ANP e tij kanë të gjithë softuerin që mund të imagjinoni dhe pse nuk do ta përdorin atë për të mashtruar njerëzit? A mendoni se kjo është shumë negative? Më pas vini vëmendjen se cilat masa do të shtyhen prapa në periudhën e ardhshme. Se arratisja e Peter M. do të sigurojë që marrëveshjet për pushime nuk janë më opsion dhe se familja do të konsultohet nga tani në vendimin për të kapur dikë, ishte e fshehur në këtë humbje. Dhe natyrisht, ajo duhej të konfirmonte sërish historinë e Anne Faber. Përveç kësaj, është e qartë që nga tani në klinikat thjesht duhet të shndërrohen në burgje. Lexojeni këtu përsëri se si rastet e ndryshme të vrasjeve (operacionet ndoshta psikologjike) duhet të çojnë në ndryshime të reja legjislative dhe cilat saktësisht.

Të gjitha rastet kryesore që aktualisht mbizotërohen nga mediat kanë një fund të dyfishtë dhe një nga ato fundër të dyfishtë është se ne duhet të bëhemi tradhtarë masivë për këdo që është raportuar të humbur (nëpërmjet app Sherlocktregojnë). Se këto mund të jenë edhe adoleshentë të rinj që punojnë në të rregjim të rreptë shumë përpiqen të arratisen nga institucionet e kujdesit rinor dhe se mund të jenë edhe njerëz që në të ardhmen e afërt thjesht do të duhet të zhduken si disidentë në gulag, shumë prej tyre nuk do të shqetësohen. Tradhëti bëhet kështu një lloj gjuetie e gjuetisë Pokémon. Njerëzit janë duke u tronditur me spektakle të medias që japin përshtypjen se të gjitha këto shërbejnë për biznes të mirë. Shkarkimi i kësaj aplikacioni gjithashtu i jep shtetit me kohë të plotë për të përdorur të dhënat e kamerës, mikrofonit dhe vendndodhjes, kështu që gjithashtu do të përdoreni ligjërisht, por që të anashkaloni.

Në ndërkohë, të gjithë ata që ndajnë artikujt e mi në Facebook do të sulmohen nga rrotullat e shtetit që pretendojnë të jenë mik, njohje, anëtari i familjes së protagonistit, për të shkurajuar ata që ndajnë artikujt dhe mbajnë një kontroll mbi operacionet. Prapa këtyre profileve të mediave sociale janë zakonisht Inoffizieller Mitarbeiter ose ju flisni me një agjent AIVD i cili fshihet pas një profili deepfake (i lidhur me profile të tjera deepfake, kështu që një profil i tillë duhet të ketë një rrjet të besueshëm social). Mprehtësia e sulmeve është kaq fanatik që shumë njerëz nuk guxojnë të ndajnë ose pëlqejnë artikujt. Mos kopsht në!

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  A mund të më tregojë pse motra e pretenduar e Peter M. është vullnetarisht në TV? Normalisht të gjithë të tjerët nuk do të donin të vinin në TV nëse një anëtar i familjes kërkoi të mbante një profil të ulët. A mund të më thotë dikush pse Pjetri M. i cili është kaq i rrezikshëm dhe nuk mund të funksionojë pa lëshuar ilaçe? Cili është emri i mjekut që e trajton atë? A ka qenë tashmë në televizor me Shtetin Pauw për të shpjeguar? A nuk është spastruar një mjek i tillë apo është hetuar disiplina?
  Cili është një vend i korruptuar, hipokrite? Zgjidheni larg me djemtë nga skripta sa më shpejt.

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Është sigurisht një histori krejtësisht e pabesueshme. Dikush që nuk mund të funksionojë pa ilaçe, të cilit i jepet pushimi gjyqësor për të ri-socializuar.
   Me të vërtetë nuk ka fare kuptim.
   Ooh po dhe pastaj atë histori të asaj "bombë atomike" .. se sigurisht ai ishte vetë.
   Ata dalin me tregime gjithnjë e më shumë idiotike dhe masat thjesht hyjnë në të sepse dikush po tregon një histori në fytyrën e pokerit Jeroen Pauw dhe të gjithë mysafirët e tryezës janë gjithashtu gënjeshtarë profesionistë që vërtetojnë historinë.

 2. Zonnetje ka shkruajtur:

  Çuditshme, gjë e pabesueshme. Unë nuk jam i qartë se ku saktësisht dhe sa kohë Peter M. ka qëndruar që nga arratisja e pretenduar. Apo i kishin treguar tashmë rrugën për të shkuar? Çfarë hëngri dhe pinte? Nuk ka uri, etje, tualet? A ishte paguar kjo? A e kishte rripin e kyçit të këmbës? Pse jo? etj

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër