Institucionet rinore tingëllojnë alarmin për agresionin sepse 'kujdesi' është në të vërtetë abuzim?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 nëntor 2019 11 Comments

burim: nu.nl

Ministri Sander Dekker (ju i njihni ata gjyqtarë, të cilët mund t'i shihnin të gjithë si dhëndër ideal, por që është ndoshta një ujk në veshjet e deleve) thotë të jetë i tronditur për shkak të intensitetit të incidenteve në kujdesin e të rinjve. Epo, Sander, ndoshta kjo sepse George Orwell tashmë shpjegoi diçka në librin e tij 1984 fjalim i ri është. Në atë libër shpjegohet se fjalë të tilla si 'kujdes' në të vërtetë mund të nënkuptojnë abuzim dhe më shumë nga ai lloj tmerri. Unë tashmë e vizualizova atë me regjistrimet e mia të fshehura të kamerave në një mjedis "kujdesi për të rinjtë" në 2013 (shiko videon më poshtë). Drejtori i këtij institucioni në Heerhugowaard u pushua nga puna si rezultat i këtyre regjistrimeve dhe rregullat u rregulluan pak, por sigurisht që synonte kryesisht të mbante skautët jashtë derës edhe më përfundimtar në të ardhmen.

Kjo video siguron një pasqyrë të tmerrit të institucioneve të tilla. Unë e bëra këtë regjistrim kur një vajzë e një miku im përfundoi në një institucion të tillë. Për shkak se ajo kishte ethe, ne u pranuam jashtëzakonisht dhe unë mund të filmoja me një aparat fotografik të fshehur. Me një telefon të kontrabanduar, të cilin e fsheha në dyshekun e shtratit të saj, ajo mundi të bënte regjistrime të shëndosha të abuzimit të fqinjit të saj (nga stafi i institucionit). Do ta dëgjoni këtë në fund të videos. Në pjesën e parë të videos ajo raporton se si duhej të raportonte çdo aktivitet që bënte jashtë derës. Tmerr i pastër për adoleshentët që nuk kanë asgjë serioze në shkallën e tyre, por thjesht kanë një situatë të vështirë adoleshente apo situate në shtëpi. Dhe natyrisht kjo ishte vetëm një fotografi dhe një majë e velit. Historitë që më janë thënë nga disa ish-banorë të (vetëm) të këtij instituti janë thjesht jashtë kësaj bote! Tmerr i pastër dhe askush nuk e sheh atë! Kopshte dhe ndërtesa të zota, por brenda saj është ferri në tokë.

Në të kaluarën ju lejohej të jeni një adoleshent normal; në ditët e sotme jeni të kyçur në një qelizë izolimi. Nëse prindërit tuaj ju mbyllin në shtëpi, ata do të marrin titullin e keqtrajtimit; nëse një punonjës i kujdesit për të rinjtë ju jep "stimuj dhimbjeje" (lexoni: goditni njëri-tjetrin) ose ndezni në qelizën izoluese, kjo është edukative dhe "e nevojshme". A është papritmas mirë? Ku përfunduam !?

Ndërgjegjja e këtyre punonjësve të kujdesit rinor duket se është e margjinalizuar për të paguar një hipotekë ose qira dhe Nike-të e fundit të pasardhësve të tyre. Duket fort që një pagë e rregullt por e vazhdueshme hesht ndërgjegjen. Ndërgjegjja e një punonjësi mesatar të kujdesit rinor ndoshta plotëson konceptin e 'befehl ist befehl'. Tani ju mund ta gjeni atë sjellje shpirtërore dhe me të vërtetë të bindeni se ka edhe shumë njerëz që kanë një zemër të mirëfilltë për këtë çështje. Na vjen keq, por ka të ngjarë që nuk ka asgjë që të ketë kaq shumë dhunë ndaj punonjësve të kujdesit rinor. Kam marrë shumë ankesa (shërim: Dua të them jashtëzakonisht shumë) për kujdesin e të rinjve. Shumë për të përmendur! Në atë aspekt, më duhej të hidhja në sëpatë për t'iu kushtuar vëmendje personale të gjitha atyre ankesave. Justshtë thjesht shumë dhe emocionalisht shumë stresues!

Sipas mendimit tim, kujdesi për të rinjtë nuk është shqetësim. Ne jemi dëshmitarë të kampeve të riedukimit të tmerrit, ku çdo njerëzimi anashkalohet. Epo jo, nuk jemi dëshmitarë të tij, sepse nuk e shohim atë. Ndodh në vjedhje; prapa dyerve të mbyllura dhe kopshteve të zoti. Bllokimi i adoleshentëve të ndërlikuar, shtëpia e të cilëve mund të mos shkojë mirë dhe administrimi i të ashtuquajturave "stimuj dhimbjeje", përfshirë mbylljen në qelizat izoluese, është thjesht më keq se mesjeta. Atëherë një ministër i tillë me syzet dhe kostumin e tij të rregullt dhe të saktë mund të thoshte se ai është "i tronditur", por për mua nuk është asgjë tjetër përveç ujku në veshjet e deleve që thotë 'beh'. E gjithë kujdesi i të rinjve është një qark institucionesh që fitojnë shumë para nga "shërbime" dhe që pompojnë para përreth përtej shpinës së fëmijë të pafajshëm të cenueshëm. Hasshtë bërë një industri e vërtetë!

Unë do të thoja: Ju Sander Dekker kaloni një ditë në një qeli të këndshme (sepse nuk ka më vend me një bllokim të kodit PIN në një "institucion" të tillë) në një institut të tillë "kujdesi" për rininë. Kini një kapëse të bukur të krahut ose qafës për vëzhgim që të hidhet në një qelizë izolimi për tu ftohur (lexoni: i rraskapitur dhe i zhgënjyer plotësisht i shtrirë në dysheme). Atëherë do të dëshironim t'ju shohim përsëri në kostumin tuaj të bukur me kravatë. Shihni nëse keni akoma biseda.

Ju mund të pyesni veten: A është e çuditshme që lind më shumë dhunë ndaj punonjësve të "përkujdesjes" rinore apo është e çuditshme që këta punonjës duket se e kanë humbur ndërgjegjen gjithnjë e më shumë? Cila është çështja me Hollandën, vendi në të cilin duket se të gjithë po mbajnë duart e njëri-tjetrit për të justifikuar sjelljen e keqe dhe për të rritur anomalitë në normalitet? Kush ka guxim për të rigjetur ndërgjegjen dhe t'i japë fund një tmerri të tillë? Kush kush? (Shikoni gjithashtu videon në komente)

Lista e lidhjeve burimore: nu.nl

Etiketa: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (11)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Shpërndani aksionin e aksioneve!

  JU LUTEM SHENIM: Facebook do ta bllokojë këtë mesazh në afatin kohor të njerëzve sepse e konsiderojnë atë "të parëndësishme" (lexoni censurën shtetërore), kështu që ndajeni edhe me postë personale, WhatsApp ose sidoqoftë!

  Gjëja më e keqe është se shumica e njerëzve që nuk e kanë mendjen të guxojnë të ndajnë artikuj ... nga frika se të tjerët do t'i hedhin keq në vend që të kuptojnë se vetë basherët e turpit duhet të jenë të turpëruar.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Ne shohim herë pas here se si regjimet që gjoja luftojnë kundër padrejtësisë vetë kryejnë të njëjtin lloj padrejtësie madhore. Aleatët do të kishin dëbuar nazistët, por duke bombarduar Dresdenin me urdhër të Winston Churchill kur të mbaronte lufta. Nazistët vrasin njerëz për asgjë, por "shpëtimtarët" bënë pikërisht të njëjtën gjë. Shumë larg nga pyetja se kush e financoi në të vërtetë Adolf Hitlerin (a nuk ishin ato para sioniste që vinin nga SH.B.A.): A nazizmi ndonjëherë pushoi së ekzistuari? Apo ishte zhdukja e Adolf Hitlerit nga skena në të vërtetë fillimi i rindërtimit të fashizmit në një xhaketë të re demokratike me pamje të ëmbël?

  Epo për fat të mirë ne kemi ende imazhet .. kështu vazhdoi pas luftës (shiko të shtënat befehl ist befehl të "shpëtimtarëve" aleatë).
  Kampet e riedukimit sovjetik nuk njihen më si gulag dhe kampet naziste të përqendrimit nuk kanë më atë pamje të thyer. Në ditët e sotme quhet klinikë GGZ ose institucion i kujdesit për të rinjtë. Ne jemi bërë pak më të sofistikuar dhe i vendosëm të gjitha në një xhaketë të bukur orwelliane të reja, në mënyrë që askush të mos shqetësohet nga ndërgjegjja. Dera e përparme është e rregullt dhe kopshti i rregullt dhe dera e qelizave ka një dekoratë të bukur dhe një bravë pin.

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Numri i vdekjeve ishte zyrtarisht mijëra 25, por kjo bazohet në konceptin e Churchill për "Historia është shkruar nga pushtuesi"

    Në fakt, ne po flasim për qindra mijëra deri në një milion vdekje pas kësaj bombe. Sidoqoftë, sigurisht përsëri pretendohet se janë neo-nazistët ata që thërrasin numra të tillë. Fituesi rishkruan broshurat e historisë (dhe natyrisht që del me shkëlqim).

    Ishte një vazhdim i madh i valëve të mëdha të një shiu bombastik fosfor i ndjekur nga zjarre të mëdha që zhduknin gjithçka që ishte gjallë. Shënim: lufta tashmë kishte mbaruar!

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    Pse e postoj më lart?

    Për të treguar se ne ende jetojmë nën një regjim të gabuar; një regjim që burgos njerëzit dhe i vendos ata në kampe. Ato kampe duken vetëm pak më të këndshme, kanë titullin e institucionit të kujdesit dhe të punësuarit kanë një rrogë të zoti, një Volkswagen të rregullt dhe një kopsht ndarjeje të rregullt.

    Ndërgjegjja e të punësuarve është larguar nga paga dhe ndarja e tregimeve për punën në ahengje dhe ahengje ose në aparat kafeje.

    • ZalmInBlik ka shkruajtur:

     Grappemaker ka një shije për të pas psyop Wiersum

     https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/4908356/110-miljoen-euro-extra-voor-strijd-tegen-drugsmisdaad

     dhe sa i përket Dresdenit ... edhe dyshimet e zakonshme që nuk mund t'i shpëtoni

     https://www.henrymakow.com/2019/08/1882-Manifesto-Puts-NWO-in-Perspective.html

    • një sy hapur ka shkruajtur:

     Do herë që ndodh i ashtuquajturi problem që ju bën të reagoni dhunshëm ndaj thirrjes për zgjidhje, zgjidhje apo ndërhyrje. Më pas, vijnë gjithnjë e më të rrepta dhe më shumë legjislacion. Kërkoni më shumë mbrojtje dhe fuqi për një punonjës të kujdesit rinor. Thjesht mbylleni dhe bëni atë që thuhet nëse është e justifikuar apo jo. Përmes shantazhit imoral dhe të paskrupull, njerëzit detyrohen të merren me marrëdhëniet e tyre me klientin. Ju jeni afruar dhe trajtuar pothuajse po aq lëndë sa një i burgosur amerikan i izolimit maksimal. Ju me të vërtetë jeni një gjë në cilësime të tilla. Shoqëria e bukur, apo jo? Po, befehl ist befelh ndiqet bukur nga softveri, çdo devijim nga ai konsiderohet një përjashtim jashtëzakonisht i lartë. Përjashtimet janë thjesht "gabime" në sistemet e tyre. Shpesh ata nuk kanë fëmijë vetë, por duan të shkojnë me "të rinjtë" sipas një libri. A thuajse tingëllon si një produkt? Ju duhet ta mbani "atë" në një distancë të caktuar të përshtatshme përndryshe siguria e familjes suaj nuk mund të garantohet më. Ashtu si një i burgosur i vërtetë max. Ti nuk e di ti hej?

     Hej Martin dhe përsëri dëshirë për dijen. Faleminderit që ndan njohuritë tuaja, shumë të vlerësuara. Ndonjëherë i ndaj artikujt tuaj. Por njerëzit mendojnë se jam duke u çmendur. Ose njerëzit shqetësohen për lëndë të caktuara ose ju vijnë me atë lloj sendesh ekstreme të çuditshme. Nuk ka rëndësi se sa i lartë është inteligjenca, derisa një disonancë konjitive e lartësisë së caktuar të fillojë të luajë ose koka të hyjë në rërë. Ose ata kthehen kundër jush. Unë madje u bëra një luftë për këtë kur u referova këtyre artikujve.

     Mos e prekni botën e tyre me putrat tuaja, sepse atëherë do t'i prekni, ata do t'ju paguajnë. Mund të paguani përsëri?
     Ashtu si njerëzit varnin një shtrigë, ju keni të bëni me llojet e njerëzve që abuzojnë me të rinjtë.

     • Zonnetje ka shkruajtur:

      Një përgjigje e këndshme nga ju. Epo, është e vështirë të presësh avionë nga popullsia normale sepse të gjithë ata thjesht janë të frikësuar. Ata e zhvendosin atë sa më shumë që të jetë e mundur duke mbajtur presionin e grupit sa më shumë që të jetë e mundur dhe duke ndjekur çështjet e përcaktuara të axhendës. Popullsia flet për atë që përcaktohet nga qeveria. Hollanda, Madurodam, është ndoshta më e keqe se ish-RDGj. Këtu ata luajnë më të zgjuar. Disidentët në Hollandë janë bojkotuar, stigmatizuar, heshtur deri në vdekje, etj dhe nëse shqetësohen diku merrni një aksident të poshtër, natyrisht që drejtohet nga ata djem të poshtër që ju njihni. Sepse heronjtë nuk po veprojnë në grip. Sepse status quo-ja e djemve duhet të mirëmbahet me të gjitha mënyrat. Kthimi i asaj status quo nga popullata normale është i ndaluar. Skenari duhet të ndiqet.

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      E gjithë kjo nuk do të duhet më të jetë fshehurazi. Nëse legjislacioni kalon nëpër dhomë që të gjithë, familja, miqtë ose fqinjët mund të cilësohen si një person i hutuar potencialisht, atëherë psikolanca thjesht vjen për t'ju marrë juve pa ndërhyrjen e një gjykatësi ose psikiatër.
      Faleminderit Thijs H. PsyOp, Ruinerwold PsyOp dhe shumë të tjerëve nga viti i kaluar.
      Kështu pastroni disidentët ndërsa të tjerët fitojnë jetesën e mirë si një punonjës i GGZ (rojet e reja).

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Po, është e vërtetë që jetojmë në një diktaturë të qetë dhe delikate. Regjimi ndryshon sa më shpejt që të jetë e mundur, atëherë popullsia mund të jetojë më në fund në vendin e tyre të lirë, nëse nuk ka më pozicionet e tyre kryesore nga të cilat ata jetojnë shumë mirë, për një kohë të gjatë, shumë të gjatë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër