A ishte 911 një punë brenda? De Telegraaf ka përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shtator 2019 12 Comments

burimi: theatlantic.com

Ai është një djalë simpatizant, Wilson Boldewijn, gjë që ishte e dukshme në bisedën që pata me të disa muaj më parë (shiko këtu). Ujku në rrobat e deleve gjithmonë duken si delet e tjera dhe për këtë arsye duket se nuk paraqesin asnjë kërcënim. Wilson ka filluar një seri dokumentarësh në të cilat ai mbulon të gjitha teoritë kryesore të komplotit që, sipas De Telegraaf, po qarkullojnë. Ai sjell këtu mjeshtrin në kundërshtimin e kontrolluar, George van Houts, para kamerës, së bashku me Silvan Schoonhoven, "reporter i terrorizmit" të Telegraaf. Ju duhet ta shihni atë në atë mënyrë. Njëra përdoret nga kasapi për të siguruar shfaqjen e kritikave ndaj mishit të kasapit dhe tjetri përfaqëson vetë kasapin; kasap që inspekton mishin e vet.

Teoritë e konspiracionit mund të fitojnë mbështetje. Sigurisht nëse i ktheni në mënyrë të tillë që ato të përmbajnë propozime që i dini paraprakisht se mund t’i rrëzoni ato në një fazë të mëvonshme (bombë në fund të dyfishtë). Teoritë e komplotit mund të rriten në favor të një arsye të rëndësishme. Kjo arsye mund të gjendet në faktin se ato janë të lidhura me 'idetë e krahut të djathtë' ose markën 'e krahut të djathtë' (anglisht për 'të drejtën'). Nëse atëherë mund ta lidhni atë grup, i cili mendon kështu, me një lëvizje politike dhe gjithashtu të lejojë që ajo lëvizje të vijë në pushtet dhe pastaj të shkaktojë që ekonomia të rrëzohet shumë, do të keni trajtuar me atë grup të tërë dhe të gjitha kritikat në një ra përmbys. .

Shikoni raportin e Telegraaf këtu dhe lexoni më poshtë.

Ne e shohim që po ndodh në SHBA me Donald Trump dhe në Mbretërinë e Bashkuar me lëvizjen Brexit. Në Brazil është "e drejta" Jair Bolsonaro dhe gjithashtu në pjesën tjetër të Evropës kemi parë ngritjen nga e djathta, por prishja e kontrolluar e asaj marke tashmë është duke u zhvilluar (shiko këtu shpjegimi i plotë). Prandaj mund të filloni të besoni në komplote; vetëm ose në atë version të sajuar nga e njëjta fuqi. Mënyra më e mirë për të mbajtur kontrollin ndaj opozitës është ta kontrolloni vetë. Kjo është arsyeja pse ju jeni udhëhequr larg nga një sit si ky dhe kjo është arsyeja pse emri im është nxirë në çdo forum dhe në çdo diskutim në mediat sociale dhe digjet nga rolet e shtetit (punëtorët e shtëpisë dhe telemarketers pas profileve të thellë), në mënyrë që të notoni në rrjetën e sigurisë së flotës së kontrolluar.

Në fakt, mund të themi se nuk ka më rëndësi nëse e vërteta rreth 911 del ndonjëherë në dritë. Nëse nuk besoni në ligjëratën zyrtare 911, tashmë jeni stigmatizuar në grupin e 'mendimtarëve të komplotit' dhe i lidhur me markën 'e duhur'. Nëse ka një krizë të madhe dhe mund ta vendosni në këpucët e burrave të përparëm të asaj marke (të qenit Donald Trump, Jair Bolsonaro, Boris Johnson, Thierry Baudet etj.), Atëherë pjesa tjetër e shoqërisë përçmon atë grup dhe të gjithë bëhen i drejtuar prapa në median kryesore dhe në rendin e vjetër politik. Se një krizë e tillë e madhe po vjen, mund të jetë e qartë për shumë tani.

Në të vërtetë, rreth 911 mund të deklaroni që kishte mjaft arsye për të bashkuar një komplot, pavarësisht sa mirë Silvan Schoonhoven bën çmos për ta përkulur atë drejt. Sidoqoftë, 'historia e ngarkuar me prishje' e aplikuar, duket se është bomba në pjesën e poshtme të teorisë së komplotit 911. Teoritë e tjera gjithashtu mund të kontrollohen. shpjegimi i Judy Woods mund të tingëllojë më e besueshme, por edhe ajo duket se është e mirë për rolin e saj në rrëzimin e një shpjegimi (me sa duket) të bazuar në të vërtetën. Thjesht keni nevojë për dikë si belbëzues i pasigurt i çmendur largohu dhe ti ke mbaruar. Lëshimi i filmit Lo Ndryshim i lirshëm ’(siç përmendet nga Wilson Boldewijn në filmin telegraf) gjithashtu tregon qartë se si opozita në tërësi kontrollohet nga pushteti. Ata gjithmonë ndërtohen me gabime të qëllimshme që të mund të zhvlerësojnë tërë historinë më vonë.

Një metodë tjetër për të hedhur në erë opozitën ishte në 2009. 'Lëvizja e vërteta' amerikane 911 u drejtua kryesisht nga dikush me emrin Ace Baker. Baker ishte 'kërkuesi i së vërtetës' më fanatik 911 për vite me rradhë. Ai u dëgjua në mediat alternative në shumë shfaqje radio. Deri në momentin kur Ace Baker mbërriti në një emision Jim Fetzer për të kryer vetëvrasje (shiko videon më poshtë). Të paktën, kjo ishte se si dukej për shkak të armës, por jo shumë më vonë ai doli të ishte gjallë dhe duke shkelmuar përsëri.

Kurdoherë që shfaqen teori konspirative, si në rastin e Judy Woods apo të tjerëve, duhet të pyesni veten se kush e financon gjithë atë hulumtim. Ju nuk mund ta bëni atë nga xhepi juaj. Dhe gjithashtu me të gjithë ata burra, të cilët me sa duket kanë të gjitha paratë dhe burimet për të financuar punën e tyre, ne tani dimë se shumë janë duke punuar fshehurazi për kasap. Njerëzit e tjerë të përparuar në mediat alternative (i njohur edhe si 'lëvizja e së vërtetës') u lejohet të vizatojnë dhoma të mbushura me njerëz për vite të tëra të lidhura papritmas me pedofilinë.

Një shembull i mirë për këtë ishte Zen Gardner, për të cilin 2 papritmas doli vite më parë si një udhëheqës shpirtëror brenda sektit ekstremist të Fëmijëve të Perëndisë. Ai nuk ishte vetëm për një periudhë të shkurtër (për shembull, një vit). Jo, ai ishte një 27 dajak për vite me rradhë. Kulti i Fëmijëve të Perëndisë ishte i njohur për promovimin dhe praktikimin e seksit me fëmijë të vegjël në mësimet e tyre. Kjo është mjaft. Sidoqoftë, njerëz të tillë si Willem Felderhof dhe Ole Dammegard, të cilët mbushën sallat me, për shembull, konferencat Open Mind, vazhdojnë ta mbrojnë njeriun me duar dhe dhëmb (shiko këtu en këtu). Ne jetojmë në një kohë kur e vërteta është e vështirë të kuptohet për njerëzit e zakonshëm, nëse vetëm për shkak të të gjithë teknologjisë në treg (shiko këtu). Ndoshta problemi më i madh është fakti që pothuajse e gjithë kundërshtimi i pengut vjen nga kasapi. Kushdo që ka pak sens bujqësor mund të mendojë se 911 ishte një punë brenda.

Lexo në ky artikull si shkon me të nënshkruarit, sepse është e rëndësishme që të mësosh të bësh dallimin.

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Madje nuk ka më rëndësi se si ndodhi.

  Nëse lexoni lidhjet blu në artikullin e mësipërm, do të ridrejtoheni te.
  Problemi, reagimi, zgjidhja… ..

  Sa rreshta janë shtypur nga njerëz të veçantë pas 9 / 11. Kush do të përfitojë nga kjo? Dhe a ka dobi kjo tani?

  Bateria nga plusi në minus rrjedh përsëri.

  Përveç se qytetari i zakonshëm (pa CIA ose AIVD) 24 orë mund të vërehet edhe saktë
  punonjësit e atyre shërbimeve të sigurisë kontrollohen, sepse nuk e dini kurrë.
  Gjithçka është bërë e papërshkueshme nga detaji i fundit.

  Shërbimet e sigurisë kurrë nuk rrjedhin sepse kontrollojnë veten për rrjedhje.
  Vetëm shikoni në zyrën në Basisweg, Boldewijn nuk do të rrjedhë kurrë ... (sidoqoftë AT5 (anëtarët e shkollës AIVD nuk lejohen ta bëjnë këtë), Big Brother - pikërisht për ata që rrjedhin!

  https://www.martinvrijland.nl/tag/telegraaf-gebouw/

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Telegraaf si burim për këtë lloj rrëmuje, mirëpo ne nuk duhet të çuditemi me këtë .. izraelitët që vallëzuan që punuan për Mossad dhe u arrestuan nuk citohen, emri i Danny Jowenko nuk përmendet dhe as hetimet e vetë Fox-it i cili tregoi se në të njëjtën kohë kur ky operacion kishte dhjetëra sulmues izraelitë në radarin e FBI .. Sigurisht, katastrofa Bijlmer nuk flitet më, të njëjtët lojtarë?

  ato verë të guximshme, schoonhoven do të duhet të kalojnë për 'gazetarët', informatorët janë të thjeshtë dhe të thjeshtë ..

 3. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Ndikim
  Alan Sabrosky tha në një intervistë radiofonike në 2010, se skepticizmi i tij i historisë zyrtare 9-11 u nxit nga dëshmia e Danny Jowenko.Sabrosky përsëriti këtë në një intervistë 13th 2011 korrik.
  Vdekje

  Faqja e vdekjes së Danny Jowenko
  Ai vdiq në një aksident automobilistik në një rrugë të drejtë në fshatin Serooskerke, Hollandë, në 16th korrik 2011.
  Abreu Report titulloi një artikull në Mars 02, 2016 9 / 11 Whistleblower i vrarë me tokë holandeze nga Inteligjenca e SHBA.

  http://www.hereinreality.com/insidertrading.html

 4. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Unë isha ende një nga humbësit që mendoja se mund të mendonin vetë. Tani unë gjithmonë përpiqem të mos mendoj asgjë kur është fjala, ndër të tjera, gjetja e së vërtetës. Tani do të zbraz vetëm mendjen rregullisht dhe do të ftoj energjinë e së vërtetës ... Atëherë shpejt zbuloni se nuk ka asnjë të vërtetë fare. Por shkoni dhe shpjegoni se në disa fjali dhe çfarë rëndësie ka ?! E vetmja gjë që ka rëndësi është që gënjeshtarët satanikë e dinë që po ndiqen nga një grup shumë i madh i NJERZVE T CILT JANW MWSON!

 5. Kornizat ka shkruajtur:

  Ekziston një ndryshim i madh midis "vërtetës" dhe "realitetit". Ky ndryshim merr shumë forma në shoqërinë tonë. Unë mendoj se çiklizmi është më i njohuri për shumicën e njerëzve, por ne vazhdojmë ta pranojmë dhe ndjekim atë. Për elitën tonë pothuajse një tregues të bukur për të parë se sa larg mund të shkojnë me gënjeshtrat e tyre.

 6. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Ju keni më shumë njerëz dhe shumë njerëz?! Unë jam një nga njerëzit që nuk e kuptoj pozicionin tuaj!

 7. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  PS ...

  Shikuar tani ...

 8. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Transmetimi në 28 Qershor 2001….

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër