A duhet të merrni ose refuzoni vaksinën Covid-19 nëse bëhet e detyrueshme? Cfare te bejme

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Maj 2020 45 Comments

burimi: france24.com

Gradualisht, gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të shohin se qeveritë në të gjithë botën dëshirojnë të bëjnë ndryshime të qëndrueshme në shoqëri si një e tërë. "Bllokimi inteligjent" ngadalë po shndërrohet në një të përhershëm, ku duhet të riblerni lirinë tuaj. Normalja e re bëhet një metër e gjysmë e shoqërisë dhe duhet ta paguash vetë.

Ju mund të punësoni konsulentë të shtrenjtë për t'ju këshilluar se si të krijoni kompaninë tuaj në një metër e gjysmë dhe mund të mbështeteni në një vlerësim çmimesh; një vlerësim çmimesh për veten tuaj sepse ndoshta keni nevojë të merrni miratimin zyrtar për masat tuaja dhe një vlerësim çmimesh për klientin, sepse dikush duhet të kollit atë metër të detyrueshëm e gjysmë dhe rënien e të ardhurave që sjell.

Përveç kësaj, vaksina e ardhshme covid-19 do të bëhet e detyrueshme.

Përveç pyetjes nëse një vaksinë e tillë është testuar plotësisht dhe në mënyrë të barabartë larg pyetjes nëse duam apo jo atë pajisje të një metër e gjysmë të shoqërisë: qeveritë janë të padurueshme dhe me të vërtetë nuk shkojnë te njerëzit protestues dëgjojnë.

Teknologjia do të përdoret për të monitoruar të gjitha ato masa. Unë e parashikova këtë tashmë libri im në vitin 2019 dhe unë e parashikova tashmë në shumë artikuj në vitet e fundit. Ajo teknologji dhe të dhëna të mëdha thjesht do të shtyhen, sepse ka shumë kompani që mund të fitojnë përsëri një nibble interesante. Shumë prej tyre tani punojnë për kompani të mëdha që ofrojnë zgjidhje TIK ose për agjenci qeveritare që sigurojnë që ata të mund të vazhdojnë të paguajnë shtëpinë e tyre dhe të mbajnë familjen e tyre. Ata njerëz mund të shohin që diçka nuk është në rregull, por kur është fjala për të zgjedhur, shumica zgjedhin të përkulen për të garantuar të ardhura.

Ne të gjithë e dimë se si do të duket kjo shoqëri e re. Media dhe shteti vazhdojnë të thonë se shitja është e domosdoshme dhe mënyra e prezantimit është hap pas hapi. Hap pas hapi, në mënyrë që masat të vazhdojnë të besojnë se janë hapa të domosdoshëm për të përmirësuar koronavirusin.

Procesi do të shkojë në valë nga 'shtrëngimi i rripit' në 'vetëm le të pranvera të mbështjelljes' dhe pastaj të vijë vala tjetër. Media, ekspertët (prodhimi i figurave) dhe politika do të na tregojnë, pas një periudhe të mësimit të një e gjysmë metrave dhe pak më shumë hapësirë ​​për të lëvizur, një ringjallje të virusit të koronës, pas së cilës futja e pjesës tjetër të paketës nga njerëzit do të përqafohen.

Lexuesit në mediat alternative zakonisht kërkojnë informacione për mënyrën se si ne jemi luajtur. Ne do të dëshironim të lexonim një analizë të thelluar se sa vaksinat janë të rrezikshme, si 5G mund të përdoren për të na ndikuar, si patentat e Microsoft na japin një çertifikatë dixhitale të vaksinave, si investon Bill Gates në media dhe industrinë e vaksinave, si mund të përdoren aplikacionet për të na ndihmuar për të monitoruar. Jemi të uritur për informacione rreth mënyrës sesi po nxitemi në internet, në mënyrë që të mund të shtrëngojmë të tjerët në lidhje me çfarë rreziku po na vjen.

Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme, sepse nëse nuk e dini se çfarë rreziku po nxiton, ju nuk hidheni mënjanë me kohë. Sidoqoftë, duhet të ketë një hap tjetër. Ne duhet të dalim me zgjidhje.

Këtu në faqen e internetit keni lexuar disa artikuj për mënyrën sesi kemi të ngjarë të shkojmë në një shoqëri ku nuk ka më para, një shoqëri në të cilën aplikacionet, kamerat dhe të dhënat e mëdha e dinë saktësisht se ku jemi apo nëse kemi temperaturën e duhur (pa covid- 19) dhe me të cilët bashkëveprojmë të gjithë. Hapi tjetër është lidhja e të gjitha këtyre të dhënave me një lloj sistemi të rezultateve. Me ose pa një rezultat të mjaftueshëm mund ose nuk mund të dalë jashtë, me tren ose në aeroplan. Të gjithë mund ta parashikojmë deri tani. Lidhja e të gjitha atyre të dhënave në një shenjë të mundshme dixhitale dhe lidhja me bilancin tuaj bankar dixhital plotëson historinë.

Ne jemi duke u shtyrë në një ueb dhe Kina po jep shembullin se si ju si shtet mund t'i detyroni njerëzit t'i përmbahen asaj. Kina tregon gjithashtu se si individi që qëndron në opozitë thjesht lihet jashtë. Ky është efekti automatik i një sistemi të tillë. Në fund të fundit, masat do t'i përkulen, pjesërisht sepse shumë në shoqëri vetë punojnë për pjesë të 'sistemit'. Nëse keni një punë në TIK dhe furnizoni me softuer të bazës së të dhënave ose furnizoni sisteme kamerash, nëse punoni si oficer hetues ose si oficer policie, ju përsëri zgjidhni të ardhurat tuaja. Kështu shkon.

Shtë një iluzion të thuash, "Pastaj e hedh telefonin inteligjent në mënyrë që të dal nga sistemi". Ne do të shkojmë në një kohë kur pjesëmarrja në shoqëri bëhet praktikisht e pamundur pa digiD ose pa eHerkenning (për kompanitë). E njëjta gjë do të ndodhë me teknologjinë e re korona. Nëse e hidhni telefonin inteligjent, thjesht nuk do të keni më mundësi të hyni në supermarket.

A do të vijë deri tek ajo? Hap pas hapi me siguri do të arrijë në atë drejtim. Dhe atëherë mund të mbijetoni vetëm nëse keni kopshtin tuaj të alokimit, por atëherë duhet të merrni edhe farërat tuaja, sepse kjo vetë-mjaftueshmëri me siguri do të ndalohet edhe për një kohë të gjatë.

Hapi tjetër do të jetë që nuk do të lejoheni më të hyni në hapësirat publike nëse nuk keni pasur një vaksinë. Dhe të dhënat e mëdha gjithashtu do të luajnë një rol në këtë. Nëse aplikacioni juaj thotë se keni marrë një vaksinë, porta e hyrjes së supermarketeve do t'ju lejojë; përndryshe jo. Në fazën e fundit, një aplikacion i tillë ndoshta do të zëvendësohet nga një karakteristikë dixhitale që është e lidhur me trupin tuaj. Dhe do të jetë i plotë vetëm nëse bilanci juaj bankar lidhet gjithashtu me të gjitha këto. Së shpejti nuk do të shpëtojë nëse nuk vendosni të jetoni 'në egër', por për shumë njerëz do të jetë një urë larg.

Ne mund të bërtasim atë që duam; ne mund të bërtasim se nuk duam të gjitha, por është si një klithmë në shkretëtirë. Shumica varen nga 'sistemi'. Kjo është arsyeja pse është koha të filloni të mendoni për: Nëse nuk mund të mundësh 'em, bashkohu'.

Ne duhet të dalim me zgjidhje konkrete që mund të përqafohen nga ata që punojnë për 'sistemin'. Ne duhet të arrijmë me zgjidhje konkrete dhe të mundshme që sigurojnë që njerëzit të mos humbasin siguri, por që ata të thonë. Tani jemi plotësisht të varur nga vendimet e vendosura nga lart. Sistemi aktual politik na detyron të pranojmë ato vendime pa ndonjë formë pjesëmarrjeje. Kjo mund të bëhet ndryshe. Kjo duhet të jetë ndryshe.

Ka një shans! Mbi të gjitha, ekziston një mundësi për t'i kthyer gjërat rrënjësisht me të njëjtën teknologji në ditët e sotme, pa pasur nevojë të kthehet e tërë shoqëria me kokë poshtë. Nuk kërkon kryengritje apo revolucion të madh popullor. Të gjithë mund të vazhdojnë të bëjnë atë që bëjnë.

E vetmja gjë që ndryshon është struktura e vendimeve. Ministrat dhe zyrtarët të cilët tani po raportojnë në kurorë dhe po ndjekin ligjet pa miratimin e menjëhershëm të popullit, duhet të raportojnë para njerëzve. Ministrat duhet të zëvendësohen nga përfaqësues të zgjedhur direkt të popullit (të cilët me të vërtetë përfaqësojnë popullin sesa kurorën).

E gjithë kjo është e mundur përmes parimit të demokracisë së drejtpërdrejtë. Në atë demokraci të drejtpërdrejtë, ju zgjidhni përfaqësuesit tuaj në internet. Ju mund të bëheni vetë kandidat ose kandidatë të pranishëm dhe sistemi i votimit siguron zgjedhje dhe rritje të mbështetjes. Isshtë pak a shumë si sistemet e votimit si Holland's Got Talent dhe programe të tjera televizive. Teknologjia është atje, mundësitë janë atje dhe do të funksionojë.

Deputetët e zgjedhur direkt duhet të thjeshtojnë ligjet dhe t'i paraqesin para njerëzve për miratim ose rishikim. Nga mijëra ligje, deri në qartësi, nga sasia në cilësi. Pjesëmarrja e drejtpërdrejtë e publikut.

Mund të presim derisa ligjet e detyrueshme të vaksinimit të na lejojnë të zgjedhim të marrim vaksinën ose të shkojmë në burg, ose të mund të marrim vrullin. Ne duhet ta shfrytëzojmë këtë krizë për të sjellë ndryshime. Ndryshoni mënyrën se si duam! Demokracia e drejtpërdrejtë mund të zëvendësojë strukturën ekzistuese të pushtetit përmes një sistemi të votimit në internet brenda disa muajve.

Tani është koha për të krijuar mbështetje për këtë. Zhyt veten në mundësi, mendoni për të dhe lexoni se si funksionon. It'sshtë koha për të vepruar dhe për të qenë ndryshimi. Shtypni butonin për më shumë informacion dhe nënshkruajni peticionin.

demokracia e drejtpërdrejtë tani

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (45)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Bëhu drejtues

 2. Riffian ka shkruajtur:

  Por është falas Martin, Jan Peter luan një rol pionier

  Ish-kryeministri Balkenende dëshiron një vaksinë falas për koronë për të gjithë
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/voormalig-premier-balkenende-wil-gratis-coronavaccin-voor-iedereen/ar-BB144ITV

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Covid, pra qëndron për Certifikatën e ID të Vaksinimit (2020)

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Jepu atyre gishtin 🖕, thuaj JO

  • Future ka shkruajtur:

   Videoja e bukur, sidomos kjo e fundit është përfundimi me JAM, lexoni synimin, është qëllimi. Vrazhdësitë shpesh ndryshojnë fjalët.

   Këtu përsëri vetëm për lexuesit e rinj. Për fat të mirë, gjithnjë e më shumë shtohen. Njerëzit gjithashtu dhurojnë atë që e ndihmon Martinin çdo herë. Tingulli i tij është qartësisht i besueshëm dhe inteligjent. Ju nuk e lexoni këtë gjëkund tjetër. Vendi i tij duhet të mbahet lart në ajër. Shihni artikullin e tij në lidhje me sulmin e Ddos në faqen e tij

   Kjo është shumë më intensive sesa një video e fshirë e Jensen 33. E cila, natyrisht, u ra dakord me Yt. Me shitjen e këmishës së tij, dhe pastaj thuaj që do të jetë në rregull. Ai jeton në Vondelpark, kështu ka para si uji. Pushoj çështjen.

   Vini re gjithashtu se sa shpesh Jensen flet për këpucën e ushtarit në qafë.

   Dhe këtu përsëri kujtesa pse nuk duhet patjetër të marrësh atë goditje. Nëse mësoni si këtu në këtë sit, dhe merrni disa njohuri për numrin. A e dini se nuk duhet ose nuk duhet të besoni gjithçka që përmenden këta numra. Dhe sigurisht mos lejoni që ajo të hyjë në trupin tuaj.

   https://theocs101ark.com/2020/05/14/again-dont-take-the-shot/

   • XanderN ka shkruajtur:

    Pajtohem. Nuk mund të gjejë gjithçka që Martin shkruan ose propozon, ndonjëherë e gjen atë tepër ekstreme ose joreale, por me tingullin e tij mjaft unik ai është 'kanarieri proverbial në minierën e qymyrit' të lirisë së shprehjes në Hollandë. Prandaj, kjo faqe DUHET të qëndrojë në këmbë dhe të kandidojë, dhe në të vërtetë: sa më shumë vizitorë dhe mbështetës, aq më mirë.

    Unë mund të pajtohem me artikullin e mësipërm, por ende besoj se ndryshimet e propozuara duhet të përhapen për një periudhë më të gjatë kohore (nëse dëshironi të merrni sa më shumë njerëz, dhe mundësisht edhe vendet e tjera). Njerëzit së pari duhet të bëhen 'të pjekur' për një kthesë kaq drastike. Përndryshe, shumë do të panikojnë, do të pësoni dhunë, kaos, mjerim dhe kjo nuk mund të jetë qëllimi.

    Krahasoni barkun me dikë këmbët e të cilit janë ngrirë në -30 gradë në dimrin Suedez. Nëse e vendosni menjëherë nën një dush të nxehtë, do ta bëni dëmin të pariparueshëm. Ajo duhet të jetë shumë graduale, dhe kështu është me shumicën e njerëzve. Jepuni atyre 10 vjet për ta bërë këtë (megjithëse kam frikë se nuk kemi 10 vjet për të parandaluar që ligji aktual ushtarak të bëhet një shtet i përhershëm i policisë).

    • Martin Vrijland ka shkruajtur:

     @Xander

     Unë e shoh tonin qetësues të 'jorealizmit' dhe 'ekstremit' shumë të papërshtatshëm. Nëse njëra palë është joreale dhe jashtëzakonisht e zënë, është qeveria e mbyllur në detyrë.

     Nuk është se mendimi i Xander këtu në faqe vlerësohet si një matës dhe se ne po llogarisim në aktgjykimin vetë-të drejtë të Zotit tuaj X. It'sshtë koha për të hequr dorë nga kjo lloj kritike dhe për të ndërmarrë veprime. Bëhu ndryshimi duke bërë.

     Unë besoj fuqimisht se sistemi i ri i propozuar në fvvd.nl duhet të vendoset brenda disa muajsh. Ne nuk kemi kohë për të humbur.

     Unë kundërshtoj me forcë komentet tuaja. Nëse presim edhe disa muaj të tjerë, kabineti aktual ka shndërruar tërë shoqërinë në një metër e gjysmë të shoqërisë dhe të gjitha llojet e mjeteve teknologjike janë duke u zbatuar që na vendosin në një rrjet kontrolli totalitar.

     Prandaj do të thosha: mos e vendosni atë në rrugën e gjatë dhe mos e hidhni poshtë si ekstreme dhe joreale. Extremeshtë ekstreme dhe joreale që ne vazhdojmë të ankohemi dhe shkruajmë artikuj, ku të gjitha shkojnë keq dhe ku vaksinat dhe certifikatat dixhitale mund të na dëmtojnë.

     Cowshtë frikacak ta vendosësh atë në pjekurinë e njerëzve. Njerëzit gjithashtu nuk janë të gatshëm për këto masa bllokimi dhe tani ne shohim që qeveria po shtyn masa 'jorealiste' dhe 'ekstreme' brenda disa javësh.

     Kështu që unë them JO shumë ashpër ndaj kritikës suaj dhe sugjeroj që t’i thërrisni njerëzit për të Bëni veprime TANI. 1shtë 12 minutë në 10 dhe nuk mund të presim XNUMX vjet.

     Ju gjithashtu mund të bëni pyetje në seksionin e pyetjeve dhe përgjigjeve të faqes: https://www.fvvd.nl/qa/

     • Wilfred Bakker ka shkruajtur:

      Amin

     • rose ka shkruajtur:

      Shëruesit e butë bëjnë plagë të qelbura…
      Njerëzit duhet të tronditen, por duket se janë në gjendje kome.

     • Zonnetje ka shkruajtur:

      Unë e gjej përgjigjen tuaj ndaj Xander mjeshtërisht shumë i zoti edhe sepse kam dyshime shumë të forta se Xander është një dezinformues. Nuk do ta shpjegoj këtë. Lexuesi i rregullt mund të dijë se çfarë dua të them.

  • Future ka shkruajtur:

   Shtë e çuditshme që nuk e kam parë kurrë atë klip, nuk kam lexuar asnjëherë TV dhe e kam kthyer CD-në gri. Vërtet një klip shumë i paqartë. Dhe gjithashtu thjesht një tifoz i asaj muzike të këtij grupi. Në ditët e vjetra.

 4. Analizoj ka shkruajtur:

  Programim më parashikues, skenari ishte përfshirë tashmë në serialin Dead Zone - PLAGUE në 2003

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Klasa / klasa e mesme do të shtrydhur plotësisht financiarisht për të paktën një vit, në mënyrë që ata së shpejti do t'i dorëzohen Atit të Shtetit si qengja.

  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/eu-geneesmiddelenagentschap-ziet-op-zijn-vroegst-over-jaar-vaccin/ar-BB1449xj

  • Future ka shkruajtur:

   Në të vërtetë po Në këtë mënyrë të gjithë bëhen plotësisht të varur. Nuk mendon më në mënyrë kritike sepse është i shpëtuar. Shpëtuar vetëm në atë mënyrë që unë mendoj se ju mund të më mirë parajsë. Dhe atëherë shpëtimtari juaj është gjithashtu ai që me qëllim ju shtyu juve dhe familjen tuaj në atë humnerë. Por ata fillimisht do ta shohin ndryshe. Derisa të jetë tepër vonë, në fund të fundit, vaksinat tashmë mund të injektohen tek njerëzit në vendet e paprovuara në çdo rast. Vijnë nga të dyshuarit e zakonshëm dhe kanë rregulluar imunitet për veten e tyre. A duhet që kjo vaksinë të dëmtojë në çfarëdo mënyre. Ky rregullim tregon në të vërtetë tërë historinë.

 6. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Këtu një ujk tjetër në rrobat e deleve Eric Schmidt, të gjithë të dyshuarit e zakonshëm janë të përfshirë në këtë operacion përfundimtar skllavërie. Dhe ato përfshijnë gjithashtu axhendën klimatike në axhendën e tyre ndërsa ata janë të zënë
  https://www.marketwatch.com/story/microsoft-visa-and-others-worth-combined-115-trillion-want-congress-to-include-climate-in-covid-19-recovery-plan-2020-05-13

  Kontaktoni Grupin e Ndjekjes Financuar nga Soros dhe Gates, Ka Chelsea Clinton në Bord
  https://www.newswars.com/contact-tracing-group-funded-by-soros-and-gates-has-chelsea-clinton-on-board/

  'ne duhet të jemi' mirënjohës 'për korporatat gjigande që' njerëzit duan të keqdashës '(Ne e quajmë këtë FASCISM)
  Videoja është fshehur, saktësisht se si funksionojnë.

 7. Future ka shkruajtur:

  Shihni sa të zgjuar e luajnë atë lojë këtu. Ata thjesht tregojnë fjalë për fjalë atë që do të bëjnë. Lexoni fëmijë nga familjet. Nën maskën e shëndetit dhe për shkak se nuk keni 2 banjë për karantinë. Por, le të të thotë dikush që supozohet se është kundër. Dhe siguron aktrim shumë të dobët. Por ju keni një numër të vlerësuar, të ashtuquajtur për të parë njëri-tjetrin. Dhe kështu ata kanë numrin tuaj të gjurmimit të kontaktit. Oh po, fëmija juaj ka shumë të ngjarë të mos ju shohë më kurrë, dhe jo nuk vdiq nga Covid. Teksti 80123, lexoni 9 dhe 33. Dhe hidhni gjithçka që keni. Bëni Amerikë …… .. mirë

  Thjesht shikoni aktorin, dhe do të shihni se në çfarë po hyjnë.

  https://youtu.be/RWQMx4HxWIw

 8. Riffian ka shkruajtur:

  Zotoheni për besnikëri ndaj Rendit të Ri Botëror

  JO-pajtueshmërisë

 9. Guppy ka shkruajtur:

  Kushdo që ka votuar ndonjëherë në jetën e tyre, duhet ta nënshkruajë këtë peticion. Tani ne mund të shohim shumë qartë se çfarë ndodh kur ju lejoni kukullat e televizionit të sundojnë jetën tuaj. Nëse vetëm për të marrë vëmendjen se ajo është e bazuar në një gënjeshtër, siç lexohet në këtë artikull. Votimi përsëri na merr edhe më tej në mbyllje.

  Unë sigurisht që nuk marr një çip ose vaksinime, por ndalohem. Në çdo rast, ne duhet të kthehemi në natyrë për të gjetur veten. Edhe Jezusi duhej të shkonte në shkretëtirë për t'u lidhur. Unë nuk po them se duhet të besoni në Jezusin, thjesht po them se jemi në të njëjtën rrugë.

 10. Kornizat ka shkruajtur:

  Në videon e mjekut gjerman në lidhjen e mëparshme ajo thotë se është shumë e vërtetë.Në mënyrën e të thënë se NUK duhet të kthehemi te "normalja" e vjetër. Kjo është aq e vërtetë, sepse do të thotë se e vjetra normalisht ka bërë të mundur që të na manovrojë në situatën në të cilën gjendemi tani. Pra, ekziston një nevojë e re normale, e cila nuk është shoqëria 1,5 metër me të gjitha teknikat e mbikqyrjes, por norma e re e cila i përgjigjet kryesisht pikës së FVVD-së së Martinit. Ndoshta kjo mund të përfshihet në mesazhin e FVVD?

 11. Lace këpucësh ka shkruajtur:

  Të paktën për mua "në egër". Sapo të bëhemi një gjendje e plotë e politizmit, i paketoj gjërat e mia dhe unë jam zhdukur. Unë më mirë do të uroja për vdekje diku në mes të askund sesa le të hiqen liritë e mia.

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Unë nuk mendoj se ju mund të shkoni kur ai shtet i plotë i policisë është atje. shteti policor = sistemi feudal, ju jeni pjesë e shtetit. Në një sistem feudal, skllavi nuk mund dhe nuk duhet të bëjë asgjë pa lejen e pronarit / shtetit.
   Për më tepër, ku dëshironi të shkoni gjithçka është e lidhur ndërkombëtarisht, e koordinuar dhe e kontrolluar prej tyre. Pyes veten nëse banorët, të cilët dëshironi të shkoni, janë duke pritur për ju. Konkurrenca është gjithashtu midis individëve. Jemi në një situatë të vështirë dhe kështu duhet ta zgjidhim vetë këtu në Madurodam. Popullata e përgjithshme ende nuk e kupton atë me një zvarritje të përjetshme pasive.

 12. Future ka shkruajtur:

  Këtu Martin keni të drejtë për të gjithë atë rrëmujë, dhe veçanërisht efektin oxhak.

  Patenta e Vaksinës Coronavirus https://patents.justia.com/patent/10130701 që Coronavirus i Attenuated të përdoret si Vaksinë. Patenta e proteinave Chimera https://patents.justia.com/patent/8828407 Koka Chimera Lion, trupi i dhisë, bishti i Dragoit "Ajo-dhi" fjalë për fjalë do të thotë "Sezoni i dimrit" si Capricornus Bricjapi Saturnian i Dimrit; një Chimera është një kafshë vdekjeprurëse e krijuar nga kafshë të tjera, pikërisht ajo që është Vaksina.

  Dhe pjesa e poshtme është nga mësimet e masonëve dhe gazeta e tyre. Me fjalë të tjera, ne duhet të përgjigjemi shumë shpejt. Kështu që ju shikoni se çfarë mund të dalë dikush nga teksti i një etikete. Kështu që gjëra kërcënuese për jetën, dhe thjesht e thënë, ata duan të ju vrasin, dhe të krijojnë një botë të re për veten e tyre. Sa dreq janë bashkuar kaq shumë njerëz në këtë doktrinë.

  Induvidual është i hendikepuar duke ardhur ballë për ballë me një komplot.
  Aq shumë monstruoze ai nuk mund ta besojë se eksiton.
  Sodomite, Pedophille, 33 Frimason. J Edgar Hoover
  Drejtori i FBI, çfarë komploti?

  Moshë

  Galaadi

  Ai gjithashtu flet për Galaad, prodhuesi i vaksinave. Whatfarë në hebraisht nënkupton Galeed.

  Lexoni një grumbull dëshmitarësh një emër chaldee ekuivalent me Galeed në Hebraisht. Të dy shënojnë skenën e besëlidhjes. Midis Jakobit dhe gjeneralit laban 31:47 (kjo do të thotë se çfarë po ndjekin, për të mos e marrë dikë tek një bibël)

  Papa Françesku enciklike Laudato si (letër mësimore) bën thirrje për therje të 6 miliardë njerëzve.

  Shih shpjegimin: Dhe atë që ata me sa duket duan të zbatojnë. Trump gjithashtu duket se po bën thirrje në ushtri që të vaksinojë të gjithë, të lexuar të vdekur. Dhe Amerika, me 400 milion armë private në duar, gjithashtu do të ulet e qetë. Bizshtë e çuditshme që mund të kushtoheni kaq shumë. Dhe unë nuk mbroj dhunën. Por të dyshuarit e zakonshëm sigurisht që bëjnë.

  Burimi theocs101ark

 13. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Unë gjithashtu do të refuzoja ato teste, pasi ato gjithashtu mund të plotësojnë bazën e të dhënave të ADN-së. Die Schippers tani është në DSM dhe ish-kreu i DSM Sijbesma tani është përgjegjës për testet. Shikoji lepurinjtë e vrapuar, të dyshuarit e zakonshëm luajnë nga të dy palët, zgjohu !!

  https://www.telegraaf.nl/financieel/1592133933/rol-coronapaus-past-voormalig-dsm-baas-sijbesma-goed

  Vallja e karriges është e plotë

  • Future ka shkruajtur:

   Se ajo ende ka një rreth miqsh, të pështirë ... Shtë gjithashtu e shkëlqyeshme që na u bë e qartë në 13.33 minuta. Sa fantastike po zgjidhet kjo krizë. Dhe sa të ëmbël janë skllevërit. Fatkeqësisht, skllevërit shpesh janë njerëz të ndërgjegjes. Nuk mund të them për të gjithë ata aktorë.

 14. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Pse një vaksinë nëse ka ilaçe të mjaftueshme kundër një varianti të butë të gripit?

  WHO ofroi 20 milion dollarë ryshfet për helmimin kurë COVID-19 - President i Madagaskarit
  Nga GreatGameIndia-16 maj, 2020
  Në një zhvillim tronditës Presidenti i Madagaskarit ka bërë një pretendim të bujshme se WHO ofroi ryshfet 20 milion dollarë për të helmuar kurimin COVID-19. Ilaçi bimor i quajtur COVID-19 Organics i bërë nga Artemisia mund të kurojë pacientët COVID-19 brenda dhjetë ditësh, tha Presidenti.
  https://greatgameindia.com/who-offered-20m-bribe-to-poison-covid-19-cure-madagascar-president/

 15. Future ka shkruajtur:

  Unë vazhdoj të mahnitem nga BMF. Dhe veçanërisht që ka kaq shumë njerëz që i mbrojnë ata dhëmb dhe gozhdë. Sepse ai jep aq shumë për bamirësit. Ndërsa ai bën të paktën 80% kthim të investimeve. Nëse Billi ishte vërtet i ëmbël, ai dhe miqtë e tij të pasur mund të kishin shpëtuar botën nga uria dhe etja për një kohë të gjatë. Në vend që të luani përçarjen dhe sundimin në tokën e tij të testimit në të gjithë botën. Se ai nuk e bën, dhe i përdor njerëzit si kafshë provuese. Njerëzit ende duhet të qëndrojnë larg. Ata kanë kaq shumë para, mund të rregullojnë të gjitha mjerimet në botë brenda një jave. Pa uri, pa etje, më pak në asnjë luftë më pak vdekshmëri të fëmijëve etj etj. Por ata nuk e bëjnë këtë, kështu që asgjë të mirë për tërë BMF. Shfrytëzim i llojit më të ulët, me fat të keq më shumë para.

 16. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Ben benieuwd of het RIVM inmiddels die Imperial College modellen het raam hebben uitgegooid, want er klopt geen reet van. Nog meer bewijs dat het gefabriceerde data is om een bepaalde agenda te ondersteunen:

  Corona-Modellierung war “schlimmster Software-Fehler aller Zeiten”

  Mehr zum Thema.
  Benachrichtigung über neue Artikel:
  Politik Corona-Virus

  18.05.2020 12: 45
  Die Modellierung des Imperial College zur Corona-Epidemie, auf der umfangreich Maßnahmen und Verbote beruhen, weist massive Software-Fehler auf, sagen zwei weltweit führende Daten-Ingenieure.
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/504115/Corona-Modellierung-war-schlimmster-Software-Fehler-aller-Zeiten

 17. Riffian ka shkruajtur:

  Luister goed naar deze usual suspect om te weten wat ze in vaccins stoppen.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër