Avokati i të shtënave Philippe Schol dhe raporti i rremë rrëmbyesit Schiphol

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 nëntor 2019 6 Comments

burim: geenstijl.nl

Do të jetë shumë e tërhequr për shumë dhe do të duket si marrëzi e plotë kur them se emri Philippe Schol ka një lidhje subliminal me Schiphol. Shikoni emrin e Philippe Schol. Subliminal ka fjalën Schiphol. Programimi Neuro Linguistik ose programimi subliminal është pra diçka që ndodh pa vetëdije në trurin tuaj. Këto janë forma të "teknikave të hipnozës" që janë përdorur në media për vite me radhë. Sigurisht që është e tmerrshme që një avokat tjetër është qëlluar, por vrasja e Derk Wiersum ishte shumë e ngjashme me një PsyOp (operacion psikologjik) dhe këtu edhe ne nuk e dimë nëse kjo nuk mund të ndodhë përsëri. Deklarata se Philippe Schol është jashtë rrezikut në spital nuk përjashton mundësinë e një PsyOp. Në të gjitha rastet është e mundur të punoni me persona të kompromentuar në një PsyOp dhe / ose të punoni me thellime. Njoftimi për rrëmbimin e Schiphol tani shfaqet të jetë një alarm i rremë.

Shtë shumë thelbësore të kuptohet se si PsyOps mund të bashkohet përmes marrëdhënieve të thella dhe / ose personave të kompromentuar, por mbi të gjitha se si në ditët e sotme as edhe një muaj pritet të shtyhen përmes masave ose legjislacionit të ri. Krijimi i një problemi me ndikim të madh shoqëror, me qëllimin e më shumë shtet policor (më shumë para për policinë, drejtësinë dhe / ose ushtrinë dhe më shumë legjislacion shtetëror policor), është se si funksionon loja e Operacioneve Psikologjike. Si mund ta manipuloni teknikisht një PsyOp të tillë, filmi Wag the Dog nga 1997 i sugjeruar tashmë në një version të butë, por ne nuk mund të përjashtojmë që është praktika e përditshme e mediave dhe mjetet e sotme janë shumë më të avancuara sesa atëherë . Unë e shpjegova këtë në disa artikuj:

Këshillohet që ato artikuj të lexohen plotësisht. Gjithashtu në tim libër i ri Unë diskutoj përsëri këtë temë dhe diskutoj për foton totale se si luhet masa. Në rastin e vrasjes (të mundshme PsyOp) të Derk Wiersum, nuk kaloi shumë kohë kur Ministri Ferdinant Grapperhaus mori një kapje të fortë në tenxhere për të rezervuar më shumë para për shtetin e policisë. Shuma e vogël e 110 milionen jo me pak se! Po, ju mendoni se është në rregull, sepse është shumë i nevojshëm me gjithë atë krim:

Në fund të fundit, ne patëm sulmin ndaj tij (PsyOp?) Ndërtimi i panoramës, sulmi (PsyOp?) në Ndërtesa Telegraaf dhe ne patëm një likuidim në të (PsyOp?) Procesi Marengo me sa duket nga kryefjala kriminale (e krijuar vetë?) Mocro Mafia (deepfake?) Ridouan Taghi. Ne nuk e dimë Ato janë të gjitha histori mediatike. Isshtë sjellë tek ne nga media dhe kështu e besojmë. Dhe nëse media alternative është e heshtur, duhet të jetë e vërtetë. "Po, ju e keni atë Martin Vrijland i cili nuk beson aspak në atë që shohim në media, por hej nuk është në rregull!"Apo ndoshta është në përputhje me këtë dhe a po luajmë me të vërtetë në nivelin e prodhimit të studios John de Mol? Po, John de Mol është pronar i zonjave dhe zotërinjve të Algemeen Nederlands Persbureau.

Në kontekstin e metodave nënligjore të mediave, është gjithashtu shumë e dobishme të theksohen metodat e lartpërmendura të NLP. Shtë pikërisht kjo metodë delikate, e pavëmendshme e programimit që funksionon shumë më fuqishëm sesa programimi i theksuar përmes menaxhimit të perceptimit, që zbatohet për njerëzit çdo ditë. Një programim i tillë delikate bëhet përmes teknikave që janë të njohura vetëm për një grup të përzgjedhur njerëzish që kanë studiuar psikologji, psikiatër ose marketing. Shpesh flasim për titullin e një artikulli, fotografi ose imazhe lëvizëse ose ndërtimin e një skenari me të cilin zhvillohet ky programim subliminal. Rrathët rrotullues dhe lajmeshitësja mbrapa dhe me radhë në lajmet NOS janë shembuj të formave delikate të teknikave të hipnozës. Ndërsa mund të mendojmë se vetëm iluzionistët si Victor Mids aplikojnë këtë lloj gjëje, ne nuk i kushtojmë vëmendje praktikës së përditshme të metodave të tilla në lajme. Dhe, edhe sikur të kemi lexuar tashmë që teknika të tilla janë duke u aplikuar, ne thjesht vazhdojmë të lexojmë gazetën ose të shikojmë lajmet, sepse besojmë se mund të marrim përmes saj ose thjesht dëshirojmë të 'vazhdojmë të mbajmë përshtypjet e asaj që po ndodh'.

Videoja më poshtë tregon se si teknikat subliminal kanë një ndikim më të madh në nënvetëdijen tuaj sesa mendoni se është e mundur. Raporti i rrëmbimeve në Schiphol mund të duket si një alarm i rremë, por ka të ngjarë të ketë të bëjë me një formë të programimit subliminal për të ankoruar atë histori të tjera lajmesh sot në trurin tuaj: Philippe Schol. Gjithmonë duhet të silleni dhe të ruheni në modalitetin e pranimit, në mënyrë që të përqafoni të gjitha ato ligje të reja: më shumë para për shtetin policor dhe më shumë legjislacion shtetëror policor.

Jini vigjilentë për mundësinë që do të luani në një shkallë të gjerë në një bashkëveprim midis qeverisë dhe mediave dhe media alternative!

Në video, zgjidhni 'titrat' dhe pastaj zgjidhni 'automatikisht përktheni' dhe më pas 'Hollandisht' për titrat Hollandezë

Lista e lidhjeve burimore: wikipedia.org, destentor.nl, rtlnieuws.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (6)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Përsëri është e qeshur të thërrasësh idd, një alarm rrëmbimi dhe reporteri i paroolit bërtet në sallën e nisjes |
  "A mund të më thoni çfarë është gabim, zonjë?" Shihni tekstin e prerë nga lidhja, po po, Parool, Telegraaf, QKR nuk ka më rëndësi
  CUT & Paste dhe të nesërmen Pauwtje ka një temë tjetër (e cila ka qenë në raft për një kohë të gjatë).
  Whatfarë frymëzon ata njerëz që huazohen në veprimtari të tilla skenike, për t’i bërë ata që në mënyrë të paskrupull lehtësojnë një gjumë të natës së mirë, ju duhet një ushtri psikogjene, po bëhet gjithnjë e më e qartë

  https://www.parool.nl/amsterdam/air-europa-over-kaping-schiphol-vals-alarm-het-spijt-ons~b3cfd810/

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Ajo që del në MSM si një incident thjesht mund të jetë një ushtrim për rojet elitare. Shihni nëse të gjitha sistemet funksionojnë dhe provoni se si reagojnë delet e buta ... në fund të fundit, matja është dije

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   E vërtetë, edhe pse ata kanë fuqinë dhe paratë, ata gjithmonë mbesin të frikësuar dhe të pasigurt për njerëzit e thjeshtë. Ju kurrë nuk e dini. Ata janë stumperds me fuqi dhe para pa një identitet dhe integritet të vërtetë autentik. Kjo nuk është për shitje.

   • Zonnetje ka shkruajtur:

    Mos harroni se ka frikë dhe pasiguri sepse ata nuk mund dhe nuk duan të identifikohen me popullatën e zakonshme, sepse ata janë emigrantë, një elitë e emigrantëve që mban fjalët kryesore. Frikë të humbasë ato fjalitë e papritura me privilegjet e shoqëruara, paratë etj.

    • Zandi Eyes ka shkruajtur:

     Po, është e drejtë, zonjat dhe zotërinjtë e skenarit janë të përkushtuar të kapen sa më pak ose më pak nga masat që kanë krijuar. Sounddo tingull devijues monitorohet nga afër nga të dyshuarit e zakonshëm. Asnjëherë nuk ka qenë e ndryshme në Madurodam, ku janë mbajtur kopshtet dhe gardhet, peshqit janë peshuar .. të gjitha duken autentike, statike dhe sterile .. ju gati do të dëshironit të jetonit atje

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër