Kabineti i ri Rutte III: Rrëmbimi dhe vjedhja është pra më shumë policë në rrugët e shtetit

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 11 Tetor 2017 5 Comments

Kur të shihni planet e kabinetit të ri të Rutte III, ju menjëherë pyesni nëse nuk duhet të kapni menjëherë ato majmunë 4 në kostume për vjedhje. Kjo nuk mund të thuhet më, sepse ofendimi tani qëndron për 2 vit. Ju gjithashtu nuk mund t'i quani ato 'zonja dhe zotërinj', sepse mafia e ylberit është gjithashtu në qeverinë tonë dhe kështu regjistrimi gjinor mund të fshihet dhe ne duhet të fillojmë të flasim neutral ndaj gjinisë. Fjala 'mafia e ylberit' është ndoshta ofenduese, por ç'të themi për lirinë e shprehjes? A do të mbetet e paprekur? Po, sigurisht, përderisa është brenda kufijve të ligjit. Dhe ata janë duke u ngushtuar më së shumti. Le të kalojmë nëpër planet e shoqatës së aktorit të ri Rutte III.

Fillojmë me ekspertizën e ministrit tonë gjenetist Ronald Plasterk. Planet për hulumtimin e embrioneve në kulturë gjithashtu foshnja projektuesi quajtur - të bëjë të mundur për të prodhuar foshnjat hermafrodit, kështu që fëmija mund të zgjedhë më vonë. Kjo është e dobishëm dhe pastaj të gjitha ato programe informative në shkollën fillore gjithashtu kanë një kontakt shtesë të besueshëm. Ka më shumë liri në fushën e mbarështimit për qëllime IVF dhe ideja është që të mos hedhin vetëm ato embrione që mbeten (sepse ju duhet të bëni disa modele testimi përpara se të keni dizajnin e duhur) për kërkime. Embrionet e testit të gjallë për laboratorin e eksperimentit. Ëndrra e lagësht e Joseph Mengele.

Bandat e motorëve janë të ndaluara, sepse nuk doni një rezistencë të organizuar potenciale në një vend që po kthehet ngadalë në një shtet policor. Bandat motorike janë pak të pavarur dhe të organizuar dhe mund të kenë edhe armë. Pra, kjo është e vetmja rezistencë e mundshme që ende mund të presësh nga shoqëria, kështu që ju do ta ndaloni atë. Ndërkohë, më shumë para duhet të shkojnë në arsim dhe në polici. Natyrisht sepse gjithmonë duhet të keni brezin më të ri në dorën tuaj, kështu që ju duhet të keni më shumë mësues të mirë të trurit, të cilët mund të japin më shumë studentë të moshës së trurit që të jenë në përputhje me sistemin tuaj. Pastaj ju së pari i lini ata të bëjnë një punë vullnetare në mënyrë që ata të mësojnë se si të mbajnë ritmin përpara se të marrin pjesë në një shoqëri në të cilën rregullat dhe kufizimet kontrollohen nga një numër i mirë i trajnuar dhe i madh i inspektorëve të këtyre rregullave dhe kufizimeve. Sa më shumë punonjës që keni në anën e kontrollit të të gjitha këtyre rregullave, aq më pak njerëz ankohen për të gjitha ato rregulla; pasi të gjithë, ata fitojnë një jetë duke kontrolluar këto rregulla. Kjo është arsyeja pse më shumë para mund të shkojnë në polici, sepse vërtet kemi një mungesë dramatike të agjentëve të xhaxhait në vendin tonë. Nëse keni të bëjmë me personat e humbur, ata duhet të jenë në gjendje të kërkojnë në një vijë të drejtë nga veriu në jug të Holandës.

Ju gjithashtu dëshironi të shpëtoheni nga shumë njerëz të moshuar, sepse kjo do t'ju kushtojë shumë para AOW. Njerëzit po bëhen më të vjetër dhe më të vjetër dhe kjo është vetëm një mut. A keni ndonjë ide se çfarë dreqin kushton! Miliarda! Pra, kabineti i Rutte III do të shkurtojë 2 miliardë në kujdesin shëndetësor. Thjesht sepse më shumë të moshuar duhet të ulen mirë në pelenat e tyre pas geranive, në mënyrë që ata të bëhen mjaft depresion dhe përfundimisht do të vendosin të gëlltisin pilulën e re vetëvrasëse. Ajo gjithashtu do të vijë vetëm përkundër ndikimeve të krishtera në kabinetin e ri. Së fundi, Jezui gjithashtu kreu një lloj vetëvrasjeje në kryq. Ai mund të ketë thënë vetëm "Shaka, unë nuk jam biri i Perëndisë. Kjo ishte çmenduri madhështore"Por jo, ai duhej të qëndronte i fortë nëse ishte e nevojshme. Ndikimet e krishtera në kabinetin e ri janë vetëm me të vërtetë të qarta. Një pilulë vetëvrasëse është në rregull në qoftë se ju kërkoni Jezusin. Eja! Mos pshizo! Shpëtoje të gjithë ata njerëz të moshuar. Ne kemi gjëra më të mira për të bërë. Më pak para për kujdesin shëndetësor; më shumë për arsimin. Ne duam më shumë fëmijë të bindshëm hermafrodite dhe njerëz më pak të vështirë të moshuar. Ne mund t'i përgatisim ato hermafroditë të vegjël për të ardhmen tonë transhendente-transhuman. Kushdo që ka të rinjtë ka të ardhme.

Oh po. Dhe sigurisht 1,5 miliard ende duhet të shkojë në ushtri. Pas të gjitha, ne kemi hedhurinë në tregti. Ju e dini, ato granata të refuzuara që Ministri Hennis ende duhej të jepte dorëheqjen. Thierry Baudet gjithashtu ka theksuar se këta ushtarë të varfër duhet të blejnë xhaketat dhe sendet e tyre. Është e gjitha e keqe dhe e zemëruar. Epo, tashmë e thashë se do të ishte një alibi në përgatitje për 'më shumë para për mbrojtje' dhe sigurisht që drama Hennis ishte menduar kryesisht për të pastruar misionet tona të luftës në udhëtime paqësore ku bëhet vetëm një praktikë e vogël (dhe ku ndonjëherë ndodh një aksident për shkak të pajisjeve të dobëta). Pra, mos ankoheni: vetëm duhet të kaloni 1,5 miliardë më shumë në mbrojtje. Dhe edhe pse gjen CPB se planet e kabinetit të ri janë të gjitha të pamundura, kjo do të jetë shumë e mirë! Kjo CPB thjesht nuk e merr atë në të gjitha. Ajo që ata nuk e kanë përfshirë në llogaritjen e tyre është se numri i vogël i 2 në kujdesin shëndetësor do t'i shtyjë shumë njerëz të moshuar në dëshpërim. Si rezultat, të ardhurat do të vijnë nga pilula vetëvrasëse dhe më shumë para do të mbeten nga tenxhere AOW. Pra thjesht më shumë para mund të shkojnë në mbrojtje, arsim dhe në polici. Pra, planet janë vërtet realiste. CPB thjesht nuk e kupton se së shpejti do të ketë shumë më pak njerëz të moshuar. Gjithsesi i dobishëm. Poshtë me ato boomers baby: Kënaqen me keq.

Për më tepër, referendumi këshillimor shkon në plehra, kështu që të gjithë ata që duan të flasin për një referendum, për shembull, një ligj i tillë, mund ta shkruajnë atë në stomakun e tyre. Ju keni zgjedhur thjesht ne dhe kështu ju duhet të merreni me ligjet që zbatojmë. Dhe nga rruga; ju thjesht mund të votoni për një tjetër parti raundin tjetër. Kjo 'ligj tërheqës' është atje, gjithmonë do të jetë dhe gjithmonë do të jetë. Ndoshta bastardët mund të lejojnë 1x ta dinë që nuk e pëlqejnë. E madhe, por atëherë ata e dinë paraprakisht se asgjë nuk do t'u ndodhë kësaj kohe. Dot jashtë.

Për pjesën tjetër, planet e qeverisë mund të përmblidhen si gjithmonë: jepni pak këtu e atje për ta vjedhur diku tjetër. Një përfitim tatimor këtu dhe një rritje tatimore atje; një copë e çikë këtu dhe një kukull atje. Ndërtoni në disa hapësira negociuese këtu dhe atje për një diskutim të mirë në sallën e dytë të teatrit dhe për më tepër vetëm plaçkisni deri në kufirin e dhimbjes (të të gjithë atyre që nuk punojnë për shtetin). Publiku i krahut të djathtë shërbehet gjithashtu pak me atë që duket të jetë një politikë më e rreptë anti-refugjatësh dhe kështu të gjithë janë të kënaqur. Sepse hej, i cili tani po revolton në shtetin tonë mini-socialist të organizuar mirë? Askush nuk është i drejtë? Gjithkush beson fuqimisht në imazhin romantik të paraqitja e demokracisë që ne t'i tregojmë me veprimin tonë. Ne kemi median për këtë dhe ata po bëjnë mirë.

E pra, mirë: lexoni planet e qeverisë me fjalë të pastra përsëri ky artikull Volkskrant, atëherë ju mund të zbuloni se si është e gjitha e shprehur në një mënyrë politikisht korrekte.

Lista e lidhjeve burimore: ad.nl, volkskrant.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

    Kjo pastaj, woeha ...
    Kabineti i ri fokusohet në gazetarinë investigative dhe promovimin e gazetarisë lokale dhe rajonale. Kjo është e dukshme nga seksioni i mediave të marrëveshjes së koalicionit të VVD, CDA, D66 dhe ChristenUnie, që sapo është publikuar. Sidoqoftë, deri në dhe duke përfshirë 2021, pesë milionë euro janë vënë në dispozicion çdo vit për planet e gazetarisë hulumtuese, shkruan nota financiare.

  2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

    Reflektime 😀 Ne nuk mund ta bëjmë më fun ...

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër