Koncerti fantastik i Marco Borsato në Kuip në Roterdam!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 31 Maj 2019 3 Comments

burimi: ticketm.net

Jo se kam qenë atje, por duhet të raportohet: mediat ishin dje plot me koncertin fantastik nga Marco Borsato në De Kuip. Të gjithë emrat e mëdhenj të sotëm ishin atje: Davina Michelle, Maan, André Hazes, Lil 'Kleine, Armin van Buren dhe ndoshta unë do të harroj pak më shumë. Pse duhet të përmendet? Për shkak se ajo sillet rreth konceptit të bukës dhe lojërave dhe është interesante të shihet se si dhjetëra mijëra njerëz janë aq të zënë për të festuar ndërsa muret e burgut po ndërtohen rreth tyre. Megjithatë, shumica nuk e përjetojnë këtë si mure të burgut, pasi ato janë pjesë e ekipit të masonit, furnizuesit, menaxherët apo rojet e burgut të ri. Është një burg i padukshëm pa gurë fizikë dhe pa bare të dukshme dhe aq shumë sa askush nuk e sheh. Kjo është aq negative dhe ne nuk duam të infektohemi me negativitet.

Unë nuk e di nëse ju pëlqen filmi Truman Show e kam parë atë dhe në të vërtetë unë rekomandoj që të shikoni pak filma, seri dhe TV sa më shumë të jetë e mundur, sepse kjo do t'ju vërë nën hipnozë. Megjithatë, ky film ka të bëjë me zgjimin nga ajo hipnozë, por vetëm dhe vetëm për protagonistin Truman (të luajtur nga Jim Carrey). Tregimi Truman i realitetit tonë është pak më gjithëpërfshirës dhe shumë më tepër njerëz po punojnë me të dhe ka edhe shumë njerëz që po mbahen në këtë realitet të rremë. Është realiteti që koordinohet nga një përqindje e vogël e popullsisë dhe shumë prej atyre që janë pjesë e drejtorit të Truman Show nuk kanë idenë për veten e tyre. Kjo është për shkak se orari përbëhet nga disa radarë dhe pjesë. Për shkak se njerëzit krijojnë vetëm një radar në tërësi, ata vetë nuk e shohin se janë pjesë e orës së listës së kompanive dhe mashtrimit. Shtresa e lartë që është e vetëdijshme për këtë është thelbi i vështirë dhe ne nuk mund ta kapim atë për të pasur një ndërgjegje; përndryshe ata nuk do ta drejtonin këtë proces.

Ndoshta ju jeni një lexues i ri këtu dhe ju gjeni të gjitha të pakuptimta. Ju nuk mendoni se jeni në një lloj Truman Show në të gjitha. Ju ndoshta do të gjeni atë 'negativizëm' ​​dhe doni të qëndroni larg nga njerëzit negativë. Ju gjithashtu do të gjeni një shfaqje si ajo e Marco Borsato dhe artistëve të tij ndoshta vetëm argëtim të mrekullueshme profesionale dhe kënaqësi të pastër (në varësi të shijen tuaj natyrisht). Ju madje mund të jeni krenarë për prodhimet e mëdha që Holanda ende arrin ta heqë. Ju mund ta dini se romakët gjithashtu i dhanë popullit bukë dhe lojëra, por ju jeni mirë me të; ju thjesht e shijoni atë. "Ne jemi të gjithë shumë mirë së bashku!" Ju mendoni se mendimi që një burg do të formojë rreth nesh është ndoshta absurde. Në fakt, kjo ndoshta vlen për shumicën e njerëzve. Ky është efekti që shihni në videon më poshtë. Shikoni për hir të saj. Është gjithashtu një video qesharake, sepse njerëzit nën hipnozë mendojnë se po ha një mango me lëng të ëmbël. Pra, ata fjalë për fjalë nuk e shijojnë acidin e limonit në të cilin kafshohen.

Oh ju nuk besoni se jeni duke u mbajtur nën hipnozë? Në fillim, Truman nuk e kuptoi se ai po mbahej në një realitet të rremë derisa filloi të vinte re gjëra të jashtëzakonshme. Tani mund të thuash gjithashtu: "Unë nuk dua të shoh ato gjëra të mrekullueshme dhe mendoj se është mirë mënyra me të cilën jetoj tani". Për më tepër, rojet e Trumans Show-it (ndërtuesit e të gjithë punëve radare që e mbajnë këtë) kanë siguruar (shumë mençuri) që njerëzit që mendojnë në mënyrë kritike janë stigmatizuar në "mendimtarët e konspiracionit", "të drejtën", "nacionaliste" globalizimi ',' masat kundër klimës ',' njerëzit që besojnë se toka është e sheshtë ', etj, kështu që ju nuk dëshironi t'i përkisni atij grupi. Pastaj lexoje ky artikull për një shpjegim të hollësishëm se si e bënë këtë.

Pra, nëse do të qëndroje në atë fazë të hipnotizuesit Rasti Rostelli dhe do të ngrihesha dhe do të bërtisja se po ha një limon kosi dhe se smaltin e dhëmbëve po preket; nëse do t'ju tregoja lëkurën e verdhë dhe fara si dëshmi se është një limon, do të më kujtonit të largohesha dhe të mbaj gojën time të mbyllur. Ju e dini me siguri se po ha një mango të ngrohtë me lëng. Kështu që ju nuk doni të dëgjoni mua dhe ju jeni në mesin e grupit që është nën hipnozë me ju, i cili gjithashtu nuk dëshiron të më dëgjojë. Askush nuk dëshiron të dëgjojë se ata janë duke ngrënë limon. Së bashku ju qeshni me mua dhe ju talleni me mua.

Megjithatë, provat janë shumë të qarta, por ju nuk doni dhe nuk mund ta shihni atë, sepse truri juaj po kalon informacionin. Megjithatë, limoni është kaq i thartë:

 1. Qeveritë aplikojnë lajme të rreme, teknikat e prodhimit televiziv, përmes deepfakes dhe teknikave të softuerit operacionet psikologjike (PsyOps) në mënyrë që të përqafoni legjislacionin që çdo qytetar mund të marrë nga rruga pa ndërhyrjen e një psikiatri ose gjyqtari (shih ky artikull en ky shpjegim mbi të). Poshtë me disidentët!
 2. Një rrjet 5G është duke u ndërtuar që u mundëson qeverive të bëjnë njerëzit pjesë të një sistemi dixhital të kontrollit, përmes të cilit ADN mund të modifikohet në internet dhe truri i njeriut mund të rrijë në internet (funksionalitetin e leximit dhe të shkrimit). Kjo u jep atyre kontroll të plotë mbi popullsinë. Legjislacioni për këtë është duke u përgatitur përmes operacioneve të lajmeve të rreme psikologjike që duhet të hapin rrugën për pranimin e tyre Databaza të ADN-së, asgjësimi i trupit të njeriut (ligji për dhurimin e organeve). Lidhja e trurit u shitet masave përmes nga njëra anë kërcënimi që inteligjenca artificiale (AI) do të na kapë dhe paraqet një kërcënim, në mënyrë që të mund të lidhemi më mirë me të (Elon Musk) dhe nga ana tjetër duke i dhënë brezit të ri mundësinë për të mësuar më shpejt dhe, për shembull, përmes industrisë së lojës dhe pornografisë.
 3. Qeveritë po punojnë në një projekt globalizimi që përdor të kundërta ose dualizëm. Ju duhet të mendoni për SHBA kundër Rusisë / Kinës, por edhe për dualizmin në politikë. Kjo është shfaqja e së majtës përkundrejt të drejtës ose rendit të vjetër të themeluar dhe "lëvizjeve të reja politike". në ky artikull Unë shpjegoj se si, për shembull, politika kombëtare funksionon përmes kundërshtimit të kontrolluar.
 4. Qeveritë në mbarë botën nxisin propagandën transgjinore (LGBTI) sepse ata po ndjekin një popullsi botërore transgjinore-transhuman. Një popullatë në të cilën standardi biologjik heteroseksual zëvendësohet nga një standard neutral ndaj gjinisë (duke filluar me të gjitha format e përzierjes të quajtur LGBTI); Kjo popullatë nuk do të jetë më në gjendje të riprodhojë në mënyrë të natyrshme dhe kështu që kontrolli do të jetë edhe me shtetin. Variantet gjinore neutrale janë gjithashtu të një natyre fetare (Luciferian, ylber). Rendi i ri botëror i Luciferit në përpjekje përpiqet për 1 fenë botërore, gjininë 1 (gjinore neutrale dhe transhuman) dhe qeverinë botërore 1.

Lista e mësipërme është vetëm një përmbledhje e shkurtër e acidit citrik që konsumoni. Ka shumë më tepër, por kjo është një përshtypje e vogël.

Unë ju kërkoj që të dilni nga hipnozë tuaj dhe të tronditni njerëzit që janë në këmbë me ju në skenën Rasti Rostelli. Marco Borsato e kësaj bote është atje për t'ju mbajtur nën hipnozë me distractions dhe shfaqje të bukura. Në fshehtësi ose pa qenë i vetëdijshëm për këtë, ata kontribuojnë në axhendën e madhe.

Ju mund të pyesni: Nëse Marco Borsato me qëllim ka marrë pjesë në propagandën transgjinore përmes Davina Michelle (shih ky artikulla do të ishte akoma kaq krenar për punën e tij dhe do të ishte kaq i lumtur me një llogari bankare të mbushur plot, duke e ditur se fëmijët e tij mund të zgjedhin një ndryshim seksual brenda pak vitesh? A është John de Mol, pronar i ANP, i kënaqur me të gjithë ata miliarda në llogarinë e tij bankare apo po djershet gjatë natës kur ai ëndërron se është përgjegjës për prodhimet e lajmeve të rreme PsyOp? A do të jemi kaq të lumtur për disa vite ndërsa jetojmë nën një sistem kontrolli totalitar? Deri në atë kohë, megjithatë, ju nuk keni më lirinë e mendjes (fjalë për fjalë, sepse truri juaj është online) për të qenë në gjendje të mendoni për këtë.

Ju nuk keni nevojë të mbyllni sytë. Ju gjithashtu nuk duhet të presim që ndërtuesit e Truman Show-it papritur të jenë përpara jush në të ardhmen. Ata duan një kontroll të plotë të popullsisë botërore të kontrolluar nga reja. Pra, duhet ta bëni vetë ndryshimin! lexoj këtu si e bëni këtë.

Lista e lidhjeve burimore: imdb.com

Etiketa: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Guppy ka shkruajtur:

  Mesazhi më i rëndësishëm nga tregimi i së vërtetës është se ju duhet të kapërceni frikën e lirimit. Në fund të filmit ai vjen në mur që ai duhet të rritet për të qenë i lirë. Pasi në krye ai duhet të hyjë në errësirë ​​nga (artificiale) dritë. Ju së pari duhet të kaloni nëpër errësirë ​​për të arritur dritën e vërtetë.

  Duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë që ne po ngjitemi mbi muret e akullit që rrethon tokën tonë për të zbuluar kontinentet e tjera 33. Ekziston vetëm një problem që ju jeni ende në të njëjtin gjendje fizike njerëzore që keni tani. Kjo është kurthi i teorisë së sheshtë të tokës, akoma ju mban të bllokuar në shtetin në të cilin jeni aktualisht.

  Mendoj se ka vetëm një rrugëdalje dhe kjo është nëpërmjet vdekjes (frikës).

  Ne nuk do të mendonim për një kohë të gjatë, kështu që është mirë që një parti të organizohet rregullisht.

  Sot është e kuqe 🎈😉

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Teoria e sheshtë e tokës është një korrupsion i rremë (dezinformimi) i dimensionit të grimcuar (më të ulët) në të cilin ne (mendojmë) jetojmë. Çështja është që ne të zbulojmë se jetojmë në një simulim Luciferian (përmasë më të ulët).

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër