Kritikët e Greta Thunberg janë frikacakë jo-miqësorë të falimentuar nga ana morale e fëmijës-frikacakë: fundi i arsyes

paraqitur në Rebelimi i zhdukjes, ANALIZA E LAJME by në 30 Shtator 2019 5 Comments

burimi: gfycat.com

Historia e Greta Thunberg po bëhet më e qartë dhe më e qartë një mënyrë për të eleminuar çdo lloj kritike mbi bazën e arsyes, por mbi bazën e ndjenjës së zorrëve. Këtë fundjavë postova një mesazh në afatin tim privat në Facebook dhe u informova se postimi im ishte shumë përtej kufijve të sjelljes së pranueshme. Dhe kjo ishte vetëm pjesa e përgjigjes, të cilën e mora më shpejt se personi që mund të kishte shikuar videon që kam postuar fare. Ajo video nga David Icke, në të cilën ai sqaron shumë saktë se shifrat e klimës duket se janë manipuluar, nuk ishte e vlefshme për tu parë. Dhe ky është pikërisht efekti për të cilin Greta Thunberg duket se është përdorur. Mesazhi themelor është "Ne nuk kemi më kohë për diskutim dhe kritikët janë frikacakë reagues të gjinisë, të cilët falimentojnë fëmijë-miqësorë'

Teksti që vendosa me videon e Icke ka të bëjë edhe me vetë Davidin, dhe që të gjitha duket se janë pjesë e planit për të mos dëgjuar më kritikë të bazuar, por për ta djegur atë si 'të drejtë' dhe 'të rrezikshëm', pa pasur asnjë përmbajtje fare për të dëgjuar "Arsyeja" dhe "kritika e vërtetuar" janë stigmatizuar për "politikisht jo korrekte" dhe "të rrezikshme". Nuk mund të jetë më rreth arsyes dhe arsyes. Tani e tutje është gjithçka për 'dëgjoni ato që ju janë thënë'dhe të rinjtë e kërcënuar me zhdukje përmes ngrohjes globale, tani e tutje po fillojnë kursin. Më poshtë është teksti që vendosa me videon e David Icke:

Do të udhëheqeni nga shara e ndryshimit të klimës. Por sigurisht nuk duhet ta dëgjoni, sepse është e prirur (anglisht për: e ndërtuar me kujdes si një 'markë') të lidhet me 'idiotët e komplotit të krahut të djathtë', të cilët mund të fajësohen për dështimin e Brexit dhe humbjen ekonomike për shkak të luftërave tregtare ; njerëzit që besojnë se zvarranikët kontrollojnë botën. Gënjeshtrat e paqëndrueshme digjen në diçka që është një okupim i idiotëve të plotë, kështu që ne nuk e dëgjojmë më atë.

PsyOp i ngrohjes globale sillet rreth prezantimit të qeverisjes globale dhe kontrollit të çdo aspekti të jetës tuaj duke krijuar një problem global në mënyrë që të përqafojmë zgjidhjen që normalisht nuk do ta pranonim kurrë. Fokusi është tek gjeneratat më të reja, sepse ata nuk kanë njohuri për teknikat e propagandës (ashtu si shumica e të rriturve, nga rruga).

Skeptikët për ngrohjen globale ’janë të lidhura me Donald Trump dhe Boris Johnson. Nëse atëherë lejoni që ekonomia të rrëzohet dhe ta vendosni atë në këpucët e atyre idiotëve të krahut të djathtë, keni trajtuar skeptikë në 1x. Duke e lidhur 'kritikën' me markën e ndërtuar me kujdes në të djathtë (anti-globalistët, ndryshimet anti-klimë, nacionalistët, misogynistic dhe teoricienët e komplotit) ju mund t'i zemëroni të gjithë me këtë markë të krahut të djathtë, nëse e bëni përplasjen e ekonomisë. Kjo është mënyra më e lehtë dhe më efektive për të thyer kritikën në planin afatgjatë. Shtë me dizajn.

Arsyeja që kemi të bëjmë me armë të kontrolluara të opozitës që kanë tërhequr shumë vëmendjen sepse ato janë shtyrë nga vëmendja kryesore e mediave (si David Icke, Alex Jones dhe shumë të tjerë) është sepse këto gurë duhej të lidheshin me atë shënoni "të djathtë" ("djathtas" në anglisht). Dhe tani kemi arritur në fazën që kjo markë duhet të stigmatizohet 'e drejtë' për të rrezikshme. Formdo formë e argumentimit nuk është më e rëndësishme: "kritikët janë të rrezikshëm". Ky është programimi që ne po shohim tani drejtpërdrejt, me Greta Thunberg në rolin kryesor.

Stigma e mosmarrëveshjes gjinore dhe fëmijërore u veprua gjithashtu nga pengu i kontrolluar i opozitës Robert Jensen, i cili thotë në videon më poshtë se ai do të preferonte të hidhte Greta me gërshetat e saj sipër kokës. A mendoni vërtet se ky i ashtuquajtur rebel i thotë të gjitha spontanisht? Jo, ai i përmbahet një shkrimi demagogjik të menduar mirë dhe të vendosur me kujdes.

Roli i të gjitha shtyllave të kontrolluara të opozitës nga Icke deri në Jensen është se ata mund të shpallin shumë të vërtetë. Tani kemi arritur në fazën e planifikuar që ajo e vërtetë nuk do të ketë më rëndësi përsëri. Greta Thunberg do të merret me atë specie tashmë aq të rrezikshme majmunësh me shumë testosteron. Fundi i fundit i njeriut si specie është në pamje. Donald Trump dhe Boris Johnson u lejuan të kryenin aktrimin e tyre në këtë skenar në katin e fazës politike ndërkombëtare për thjerrëzat e kamerave të propagandës. Ky është rezultat i markës së krijuar me kujdes në të djathtë ('krahu i djathtë' në anglisht): e vërteta është e lidhur me markën në të djathtë dhe për këtë arsye derdhet në pusin e lavamanit shoqëror.

Burri zakonisht pak macho ose jomiqesore ndaj grave (shiko punët atu en Johnson), besoni në komplotet, janë nacionalistë dhe proteksionistë "vendi i parë". Ata janë anti-globalistë dhe nuk besojnë në ngrohjen globale të krijuar nga njeriu. Ata janë shkaku i gjithë mjerimit ekonomik sepse duhet të jenë kritikë dhe kokëfortë mashkullorë nëse është e nevojshme. Të qenit kritik dhe skeptik është diçka për speciet e rrezikshme që quhen 'njeri'. Ne nuk duhet të dëgjojmë më atë në të ardhmen. Ne do të fillojmë me 'turp shaka'. Tani e tutje të gjithë ata burra do të marrin Gifa Thunberg gif (shiko foton me artikullin) që thotë: "Sa guxon!"

Fundi i fjalimit është në pamje. Ne jemi dëshmitarë të një fushate propagandistike të ndërtuar me shumë kujdes në të gjithë botën, në të cilën marka në të djathtë u lejua të merrte vrull në fuqinë politike dhe të merrte drejtimin, dhe pastaj përfundimisht ta zgjidhë atë. Kjo hap plotësisht rrugën për sprintin përfundimtar drejt qeverisë botërore, ku kritikët nuk do të dëgjohen kurrë më dhe do të zhduken drejt gulagut.

Lista e lidhjeve burimore: trouw.nl, thetimes.co.uk, smh.com.au

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Farë do të thotë që i bën gjërat emocionuese, a është në rregull?

  Nuk ka asgjë të keqe nëse i emociononi gjërat, thotë propagandistja e ngrohjes globale
  Ex ED Greenpeace International

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Shihni gjithashtu këtë artikull në besnikëri me titullin: "Skepticizmi i klimës shkon paralelisht me urrejtjen e grave"

  https://www.trouw.nl/duurzaamheid-natuur/de-klimaatscepsis-gaat-hand-in-hand-met-vrouwenhaat~b3c67b8a/?utm_campaign=shared_earned&utm_medium=social&utm_source=copylink

 3. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  ju duhet t'ua jepni atyre, ata e kanë ndërtuar atë mirë në faza. Gjithçka shkon sipas skenarit ...

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   duke i dhënë të gjitha ndodhi sipas teknikës Delphi

   Teknika Delphi (ne) ”për të drejtuar qytetarët drejt një kolapsi, elitat tashmë kanë vendosur. Kryesisht kjo do të përfshijë ndonjë program apo drejtim të ri që qeveria dëshiron të shkojë, por kërkon që qytetarët të blejnë. Teknika është krijuar posaçërisht për të zvogëluar dhe mbyllur zërat e opozitës, zakonisht duke izoluar kundërshtimin dhe duke sugjeruar se mospajtuesit janë mizorë, nuk kanë empati, ose janë thjesht budallenj. Qeveritë lokale zakonisht punësojnë një firmë këshillimi, personeli i së cilës është i trajnuar në këtë teknikë ose duke arritur në një përfundim të arritur tashmë nga qeveria në një mënyrë që bën që qytetarët të fillojnë të mendojnë se ishte ideja e tyre, dhe jo qeveria.

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Shiko përgjigjet e 21

  Tim Butler
  3 ditë më parë

  Asnjë bisedë e pastër për 'ngrohjen globale' nuk mund të ndodhë DUAJ PARAJ duke folur për ELEPHANTIN N IN RRJET që është gjeneruese. NUK është ngrohja globale, është KONTROLLUAR KLIMA. Nga ngrohësit jonosferik, aerosolet stratosferike (kimtrailet), trilion lazer watt, karburanti bunker nga anijet ... etj., Moti është bërë dhe nuk është më i natyrshëm. kjo është e vërteta.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër