Kur do të paguajnë taksat e SHBA për të gjitha ato bomba që hedhin?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shtator 2019 2 Comments

burimi: vija.com

Tooshtë shumë e trishtueshme për fjalët për të parë se si SH.B.A. vazhdon t'i shpërndaj bomba me pandëshkime ndërsa popullata botërore nën argumentin e rremë të "ngrohja globale për shkak të CO2 shumë në atmosferë'ngarkohet me taksa të larta. Plot krenari telegrafi sot në mëngjes se si forca ajrore e Task Force e Kombinuar e Bashkuar (e cila gjithashtu përfshin Hollandën) do të bombardonte një ishull në Irak me më shumë se 40 ton eksploziv. Luftëtarët e IS do të fshiheshin në ishull.

Ne jemi ndoshta këtu përsëri dëshmitarë të lajmeve të rreme për propagandën tuaj të pastër, për të dhënë përshtypjen se ende ka luftë kundër asaj ushtrie të krijuar vetë të IS-së që ishte aq e nevojshme për atë luftë të turpshme në Siri. Ajo luftë në Siri ishte e domosdoshme për të mprehur marrëdhëniet në skenën e kundërshtive ndërkombëtare midis superfuqive. Ju dhe unë duhet të vazhdojmë të besojmë se vendet luftojnë njëri-tjetrin, kështu që ne vazhdojmë të besojmë në aktrimin pas skenarit master që shpaloset.

Cili është atëherë ai skenar master? Ky skenar bazohet në polaritet ose, me fjalë të tjera, dualizëm. Shtë një skenar që pason profecitë fetare, në të cilat udhëheqësit politikë dhe vasalët e tyre drejtojnë botën drejt një lufte të madhe botërore. Ajo luftë e fundit botërore duhet të ketë të bëjë me Jeruzalemin. Sigurisht që kjo nuk do të ndodhë menjëherë nesër, sepse pasi të filloni ta shihni përmes skenarit, mund të zbuloni se një perandori e madhe islamike së pari do të duhet të qëndrojë për këtë. Analiza ime ka çuar për vite me radhë në përfundimin se kjo është ndoshta Perandoria Osmane. Perandoria Osmane ka të ngjarë të rimarrë në 2023, me marrjen e Turqisë nga BE në përputhje me pritjet. Ju këshilloj në atë kontekst ky artikull lexojeni plotësisht, sepse e shpjegoj gjerësisht këtë pritje. Lufta në Siri i dha ushtrisë turke një terren të bukur trainimi për të gjitha armët e saj të reja dhe gjithashtu tregoi se si u shfaqën plasaritjet e para të flokëve (ose më mirë: çarje) në marrëdhëniet midis SH.B.A. dhe Turqisë.

IS ishte armiku i vetë-krijuar që ishte i nevojshëm për këtë luftë në të cilën mund të testoheshin të gjitha llojet e armëve të reja dhe ku dolën në sipërfaqe shenjat e shkrimit të zotit. Turqia është fuqia botërore në zhvillim dhe SH.B.A. është perandoria e madhe Zioniste në rënie. Ndoshta nuk do të kalojë shumë kohë para se të përfundojë hegjemonia amerikane, e cila kryesisht bazohet në dollarin dhe epërsinë ushtarake. Dhe ndërsa të gjithë përqendrohen në luftën tregtare midis SH.B.A. dhe Kinës dhe një përfundim të mundshëm të kësaj në një luftë fizike, Turqia merr mundësinë për të pjekur kompleksin e saj ushtarak-industrial, ndërsa të gjithë shikojnë dy gjigantët luftarak. Lufta në Siri i dha Turqisë, përveç testimit të fuqisë së saj luftarake në Sirinë Veriore, armën e 'vinçit të refugjatëve', e cila mund (dhe akoma mund) të bëjë presion mbi BE.

In ky artikull nga Brandon Smit mund të lexoni përsëri sesi beteja midis SH.B.A.-së dhe Kinës është gjithashtu pjesë e skenarit master. Të gjitha fuqitë botërore punojnë përmes skenarit të luftërave të vetë-krijuara dhe "kundërshtive të vështira në fushën e dukshme", fshehurazi në të njëjtën axhendë me qëllimin përfundimtar të një qeverie botërore që do të ngrihet nga kaosi i një lufte përfundimtare botërore. Rimëkëmbja e pritshme e Perandorisë Osmane, pra, do të jetë e përkohshme dhe do të kontribuojë vetëm në kaosin global që do të krijohet përmes kësaj lufte të tretë botërore.

Deklaratat e mësipërme mund të kuptohen siç duhet vetëm nëse i lexoni artikujt nën lidhjet blu.

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl, alt-market.com

Etiketa: , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (2)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Sadshtë e trishtueshme por është norma dhe gjithçka
  nën emrin Mbrojtje

  ose e quajtur edhe siguri globale

  Një anije e mirë lundrimi përdor vetëm ton karburant 200 (= litra 200.000) në ditë, ndonjëherë edhe më shumë.
  Ju mund të shihni se çfarë një transportues aeroplan konsumon në ditë, edhe nëse ato janë veshur paksa
  praktikuar. shiko nën flotën dhe më shumë

  https://www.globalsecurity.org/military/world/europe/damen-omega.htm

  https://fas.org/man/dod-101/sys/ship/index.html

 2. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Ne thjesht hedhim një model të ri të llogaritjes dhe atëherë gjithçka është më mirë. Atëherë kemi një të vërtetë, realitet apo realitet të ri ... Zgjedhja është e juaja!

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër