Largimi i Henk Ottenit në Forum për Demokraci (Fvd) është kaq i parashikueshëm

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Prill 2019 11 Comments

burim: tpo.nl

Mashtrimi politik po bëhet gjithnjë e më i parashikueshëm. Ju pothuajse hani këpucët tuaja kur shihni gjithë brengën për largimin e Henk Ottenit. Çdokush që ka lexuar këtu për një kohë mund të zbulojë se Forumi për Demokraci (FvD) është i bazuar në Instituti Clingendael është nisur. Pra, kjo është një parti e mjekut mbretëror spin e të cilit këmbët nuk bëjnë asgjë, por të dërgojë ndjenjë në shoqëri dhe të sigurojë një rrjet të sigurisë në të djathtë. Ky treg thjesht ekziston dhe demokracia ka të bëjë me të gjitha shijet dhe ngjyrat e një zëdhënësi të rendit të vendosur.

Ajo kishte për qëllim që në të gjithë Evropën të rritet në të djathtë. Le ta quajmë këtë kampin Brexit - Trump. Është lëvizjet anti-BE dhe "nacionaliste" që kritikojnë politikën e vjetër dhe mediat e vjetra. Është gjithashtu synimi që këto tendenca të mos bëhen shumë të suksesshme. Unë e kam quajtur këtë këtu që nga fillimi i FvD. Është edhe qëllimi që dështimi i Brexit dhe rënia ekonomike (e afërt) e ekonomisë, duke përfshirë trazira sociale (kaos), do të lidhet me atë grup. Ne jemi dëshmitarë të lojës së quajtur 'Ordo ab Chao'.

Nëse rriteni një grup të tillë në një mënyrë të kontrolluar dhe jeni në gjendje të lidhni disa stigma të caktuara me atë grup, ju jeni duke ndërtuar një markë për një mendim të caktuar. Ju mund të thoni, "Oh, ju jeni kritik ndaj historisë dhe origjinës së BE-së" ose "Ju jeni një person i tillë që beson në komplotet" ose "Ju jeni kundër paktit të emigracionit ose besoni në një mashtrim klimaterik". me të drejtën e markës dhe me markën 'Fvd'. Ky është i tërë qëllimi i manipulimit të një partie të tillë politike. Unë kam qenë duke e quajtur këtë 'strategji të sigurisë neto' për vite me rradhë. Ne e shohim të njëjtin proces në media dhe media alternative. Mediat alternative janë të lidhura me këtë grup të krahut të djathtë. Tani ne njohim shumë faqe interneti të mediave alternative dhe ne kemi parë, për shembull, se si i shërbente Robert Jensen këtij grupi, por edhe Café Weltschmertz, TPO dhe, për shembull, një krijues teatri si George van Houts.

Parashikimi im ka qenë gjithmonë se bomba në fundin e dyfishtë do të aktivizohet herët ose vonë për ta hedhur në erë këtë grup. Megjithëse mendoj se rënia e tanishme e partisë është e pastër duke vepruar dhe bomba e vërtetë nuk është e aktivizuar në fundin e dyfishtë, ekuipazhi i anijes së sigurisë mund ta vendosë anijen pak në mënyrë të pjerrët në valë. Kjo është për shkak se nuk është qëllimi që ky anije neto e sigurisë (e kontrolluar) e krahut të djathtë t'i afrohet portit shumë mirë. Së shpejti njerëzit do të besojnë seriozisht në të dhe do të ndjehen të sigurt në atë anije. Nuk ka për qëllim që anija të përfundojë në port. Qëllimi është që anija në fund të fundoset; njerëzit e mbytur mund të ngrihen në bordin e anijeve të rregullta të vendosura dhe se politika e vjetër dhe mediat e saj janë në kontroll të plotë.

Arsyeja që grupi i krahut të djathtë lejohet të rritet në mënyrë të kontrolluar është sepse synimi është që e gjithë Evropa së shpejti do të zemërohet me atë grup; ajo mund të tregojë gishtat; ajo mund të lidhet me dështimin e ekonomisë dhe të shkaktojë kaos. Në këtë mënyrë ju i bindni masat që ka vetëm një mënyrë, domethënë atë të centralizimit të mëtejshëm të pushtetit dhe atë të censurës ndaj "komplotit" në devijimin e ideve me stigmën. Nuk ka mënyrë më të mirë për t'u marrë me një grup që përfaqëson rezistencë të mundshme sesa të lejojë që grupi të jetë po aq i suksesshëm dhe më pas të shkaktojë që ata të shkaktojnë një përplasje me zinxhirë. "Ne do të fillojmë!"

Fundërri këtu përsëri si funksionon teoria politike në të vërtetë. Tani është koha që shihni përmes saj. Më pas lexoni këtu çfarë mund të bëni në vend që të kërcej vazhdimisht prapa atyre këmbëve politike. Apo mendoni se kjo luftë është spontane dhe autentike? Jo, natyrisht jo. Ju po dëshmoni një lojë të kontrolluar.

Etiketa: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (11)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Ian ka shkruajtur:

  Owl i Minerva thotë mjaft. Puna që vepron në freemason është duke ecur me shpejtësi të plotë.

 2. Zonnetje ka shkruajtur:

  Në Holandë gjithçka është e drejtuar !!!

  Unë nuk kam marrë një fjongo këtë vit. Çfarë keqardhjeje.
  Ju, Martin? Vitin e ardhshëm një shans i ri

 3. Guppy ka shkruajtur:

  Kjo është e gjitha për energjinë, pse është e gjitha në këtë kohë? Pse të gjitha këto festivale, sakrificat e viktimave dhe përkujtimet e tyre në këto data?
  Pse e shohim obeliskun kudo? Vjedhja e energjisë nga injoranca dhe pafajësia.

  https://nos.nl/artikel/2282177-er-is-iets-gebeurd-in-apeldoorn-en-pap-is-erbij-betrokken.html

  https://youtu.be/Yb5x0aDduPg

  E gjithë kultura kthehet në Egjipt. Ne jemi ende skllevër në Egjipt dhe ka vetëm një mënyrë për të gjetur rrugën tonë prapa në tokën e premtuar. Kjo është brenda vetes, vetëm jepni energjinë tuaj me vetëdije.

 4. Analizoj ka shkruajtur:

  .. edhe FvD qëndron për 'festimet për Debiles', Willy mund të flasim për të ... një humbje të tas tualet ... 😀

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër