Libri nga viti 2016 The Eyes of Darkness nga Dean Koontz flet për një bioweapon të virusit Wuhan-400

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shkurt 2020 16 Comments

burimi: amazon.com

"Ishte rreth asaj kohe që një shkencëtar kinez me emrin Li Chen u transferua në Shtetet e Bashkuara ndërsa mbante një disketë të të dhënave nga arma e re biologjike më e rëndësishme dhe e rrezikshme e dekadës së kaluar. Ata e quajnë atë Wuhan-400 sepse është zhvilluar në laboratorin e tyre RDNA vetëm jashtë qytetit të Wuhan ", siç mund të lexohet në librin me titull 'Sytë e errësirës' të shkrimtarit bestseller Dean Koontz (shih këtu)

Sigurisht që mund të themi se ky është vetëm një hit i rastësishëm nga Dean Koontz, por kjo ngjashmëri shumë e jashtëzakonshme me shpërthimin e virusit të koronës në të njëjtin qytet kinez Wuhan nuk do të dëmtojë aspak. Mbi të gjitha, tani do të jetë shumë interesante të porosisni atë libër dhe të lexoni tërë tregimin.

Për lehtësi, thjesht kam kopjuar faqen përkatëse nga libri më poshtë.

A është kjo një shenjë që Dean Koontz është një iniciator i cili tashmë e dinte se diçka do të ndodhte në qytetin e Wuhan? Unë ende nuk e kam lexuar të gjithë librin, por megjithëse skena e tregimit është e ndryshme nga ajo që po ndodh tani, përmendja e qytetit të Wuhan është sigurisht e jashtëzakonshme. Përveç kësaj, është gjithashtu shumë e jashtëzakonshme që shkrimtari flet për një armë biologjike.

Sigurisht që mund të pyesim pse qeveria kineze do të dëshironte të vriste njerëzit e saj në praktikë me një armë bio. Apo është qeveria amerikane (si në librin e Dean Koontz)? Nëse konsiderojmë se mund të ketë testime të një virusi (të krijuar vetë) dhe mundësinë e transferimit të të dhënave në internet (gjenomit të këtij virusi) nga rrjeti 5G (siç shpjegohet në ky artikull), ne nuk duhet të përjashtojmë faktin se ky virus me të vërtetë u lëshua me dashje mbi popullatën si një provë për teknologjinë e redaktimit të gjeneve në internet dhe për të prezantuar një zgjidhje si kjo. Në çdo rast, Wuhan është një nga qytetet e para në Kinë që ka një mbulim të plotë 5G në kohën e shpërthimit të virusit korona. Ju lutemi lexoni artikujt e lidhur me kujdes për një kuptim më të mirë.

Fakti që emri Wuhan shfaqet në këtë libër mund të jetë gjithashtu një tregues që tregimet e prejardhjes që do të proklamohen nga media dhe media alternative janë shkruar si një lloj skenari nga shkrimtarë të tillë bestseller. Në librin tim unë shpjegoj tashmë se si ne jemi dëshmitarë të një skenari master dhe në disa artikuj këtu në faqe kam treguar se ne mund të njohim rolin e shkrimtarëve të skenarëve në ngjarje të ndryshme të mëdha. Shkrimtarët e skenarëve që përgatisin skenarët për të Problemi, Reagimi, Zgjidhja lojë që duhet të shtyjë njerëzit përmes një problemi kryesor të vetë-krijuar drejt zgjidhjes së gatshme; zgjidhjen që ata kurrë nuk do ta përqafonin pa këtë problem dhe përgjigjen ndaj tij.

Në çdo rast, vlen të përmendet se ky shkrimtar bestselling bën një lidhje midis Wuhan dhe bioweapons. Read vazhdoni këtu ..

Për të qenë në gjendje të vazhdoni me hulumtimin dhe shkrimin tim të pavarur, mbështetja juaj është më shumë se kurrë e nevojshme. Prandaj bëhuni anëtar dhe mbështesni punën time.

mbështetjen tuaj

Lista e lidhjeve burimore: books.google.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (16)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Libri u shkrua fillimisht nga Leigh Nichols, por që gjithashtu mund të ketë qenë pseudonimi i tij i vjetër.

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/02/Leigh-Nichols-the-eyes-of-darkness.png

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  5G është dukshëm shumë i nevojshëm për "luftimin e virusit":

  https://www.gizchina.com/2020/01/26/huawei-coronavirus-5g-base-stations/

  • Kamera 2 ka shkruajtur:

   kështu

   Kjo do të thotë që 5G kërkon urgjencën më të lartë kudo në botë
   të aktivizohet? (A është vërtetuar akoma?)
   Kjo ju bën paria nëse jeni kundër 5G, sepse mund ta përdorni për të luftuar sëmundjet vdekjeprurëse.
   (apo është problem, skenar i zgjidhjes së reagimit për të shtyrë 5G nëpër fyt të të gjithëve në tokë? kush do ta thotë atë)
   Nëse, zbatimi më i madh ndonjëherë

 3. Mind Furnizimi ka shkruajtur:

  Përgatitjet për vendosjen e njerëzve në internet janë në proces të plotë ...

 4. Zonnetje ka shkruajtur:

  Tek Dean Koontz kam ndjenjën e Aldous Huxley, Aleister Crowley etj. A do të ishte një fantazmë që punon për shërbimet e inteligjencës këtë Daniel Cohen?

 5. Riffian ka shkruajtur:

  këtu është një rastësi tjetër:

  Skenarët e Rockefeller për Ardhmërinë e Teknologjisë dhe Zhvillimit Ndërkombëtar
  mund 2010

  Hapi i bllokimit

  Një botë me kontroll më të rreptë të qeverisë nga lart poshtë dhe udhëheqje më autoritare, me një risi të kufizuar dhe reagim në rritje të qytetarëve

  Vendosja dhe zbatimi i shpejtë i qeverisë kineze të karantinës së detyrueshme për të gjithë qytetarët, si dhe nënshkrimin e saj të menjëhershëm dhe gati-hermetik jashtë të gjitha kufijve, shpëtuan miliona jetë, duke ndaluar përhapjen e virusit shumë më herët se në vendet e tjera dhe duke mundësuar një shpejtësi të shpejtë rikuperimi i pandemisë.
  https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf?fbclid=IwAR3c2AJQU6DO49bFUZM9SBU3VKKnMNCKuaG_e-ruA4btDacoDryq6nlg2uc

 6. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Një ngjashmëri tjetër e habitshme është se libri flet për Li Chen dhe shkencëtarin e përfshirë në laboratorin P4 përmban edhe emrin Chen (Chen Wei).

  Dhe diçka e jashtëzakonshme:
  https://www.zerohedge.com/geopolitical/sudden-militarization-wuhans-p4-lab-raises-new-questions-about-origin-deadly-covid-19

 7. Analizoj ka shkruajtur:

  plot simbolikë, referenca për KB dhe Bota e Re .. për të gjitha vendet në botë

  Ceremonia e hapjes së Lojërave Botërore Ushtarake 2019 në Wuhan, Kinë
  18 tetor 2019

 8. arthur ka shkruajtur:

  Lidhja e pikave:

  Profesori i Universitetit të Harvardit dhe dy shtetas kinezë të ngarkuar në tre raste të veçanta të lidhura me Kinën

  > Zaosong Zheng, 30 vjeç, një shtetas kinez, u arrestua në dhjetor. 10, 2019, në Aeroportin Ndërkombëtar të Boston Logan dhe i akuzuar nga kallëzimi penal për përpjekje për të kontrabanduar 21 shishka të kërkimeve biologjike drejt Kinës. Në janar 21, 2020, Zheng u akuzua për një akuzë të kontrabandës së mallrave nga Shtetet e Bashkuara dhe një akuzë për të bërë deklarata false, fiktive ose mashtruese. Ai është ndaluar që nga dhjetori. 30, 2019.

  https://www.justice.gov/usao-ma/pr/harvard-university-professor-and-two-chinese-nationals-charged-three-separate-china

  Arthur
  Në vitin 2011, Lieber u paraqit në një artikull të Revistës Harvard për punën e tij në "transistorët me madhësi të virusit:"

  Lieber ka punuar për dekadën e kaluar në hartimin dhe sintezën e pjesëve të nanokalës që do t'i mundësojnë atij të ndërtojë pajisje të vogla elektronike (shiko "Liquid Computing", nëntor-dhjetor 2001, faqja 20).

  Gjykimi vjen pasi Wuhan është nën karantinë pas përhapjes së virusit të romanit korona, me mijëra të infektuar dhe shumë më të vdekur.

  https://harvardmagazine.com/2011/01/virus-sized-transistors

 9. Ben ka shkruajtur:

  0: 30
  https://blog.iyannis.com/tony-pantalleresco-2020-02-17-vaccines-are-against-mankind-fortify-the-heart-read-validate-and-stay-informed/

  Shkoni te:
  A është ky një virus apo një bio sintetik me konstruksione nga poshtë lart
  biologji e inxhinierizuar e nanos

  Asamble NANO e Papilloma Virus (vini re asamblenë Pentagon !!!)
  https://www.youtube.com/watch?v=XYtV034mQvQ&feature=youtu.be

  16:20 virusi papilloma

 10. Pema e pagesës ka shkruajtur:

  400 është 33 i ri:

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër