A do të ketë një luftë midis SHBA dhe Iranit shumë shpejt tani?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 18 Shtator 2019 7 Comments

burim: nieuwsblad.be

Ditët e fundit kemi parë një sulm shumë të madh në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. SH.B.A. menjëherë shënoi gishtin drejt Iranit dhe Trump cicëroi se SH.B.A. ishte 'e mbyllur dhe e ngarkuar'. Ndërkohë, duket gjithnjë e më shumë se nuk është Irani, por rebelët Houthi nga Jemeni janë fajtorët. Si rezultat, duket gjithnjë e më shumë që sistemet Patriot të furnizuar nga SH.B.A. kanë dështuar. Arabia Saudite është një nga blerësit më të mëdhenj të armëve në SH.B.A. dhe mund të nënkuptojë se skenari master tani i çon Sauditët të kthejnë shpinën në SHBA. Mendje; ne po flasim për fushën e dukshme që na shfaqet nga media. Pas skenave, të gjitha fuqitë kryesore botërore po punojnë në të njëjtin skenar master, përmes përçarjes dhe rregullit dhe 'Ordo ab Chao'.

Isfarë është atëherë skenari master? Skenari master thuajse sigurisht thotë që bota islame do të përfundojë në një betejë me mbetjet e Sionizmit. Do ta gjeni atë skenar të masterit të shpjeguar në detaje, ndër të tjera ky artikull. Për disa vjet kam parashikuar që perandoria e madhe amerikane do të shembet. Me sa duket Izraeli do të përpiqet të tërheq hegjemoninë ushtarake. Dhe kjo do të jetë një pjesë e pjesës së skenarit në të cilin do të shpërthejë një betejë për Jeruzalemin. Paralelisht, do të përjetojmë (siç është parashikuar me vite) ringjalljen e Perandorisë Osmane. Kjo do të ndodhë pasi, ndër të tjera, Brexit do të përfundojë kaosin (krijuar me paramendim) në Evropë dhe Turqia me siguri do të rrokulliset në Evropë në një lloj Blitz Krieg. Kjo e fundit me siguri nuk kërkon aq shumë forcë ushtarake, sepse SH.B.A. do të ketë duart e veta me të dhe Evropa duke shpërthyer dhe Turqia ka ushtrinë më të madhe të të gjitha vendeve në zonën e BE-së dhe të dytin më të madh brenda aleancës së NATO-s (i cili më në fund do të shpërthejë).

Para rënies së SHBA, hegjemonia e dollarit amerikan mbi tregtinë botërore dhe sistemin bankar do të duhet të bjerë. Dhe kjo është për mendimin tim pikërisht arsyeja që sulmi i raketave nga Jemeni tani duhet (sipas shkrimit) t'i japë Sauditëve një alibi për të kthyer shpinën në SHBA. Presidenti rus Putin hodhi naftë në zjarr duke rekomanduar Sauditët sistemin e tij anti-aeroplan S-400 (shiko këtu). Reagimi im i parë në Facebook në 16 Shtator ishte:

Gjithçka përsëri çon në aludimin e luftës me Iranin. Sidoqoftë, mund të jetë gjithashtu një shkas për rënien e dollarit, sepse Sauditët mund të largohen nga SHBA si një partner jo i besueshëm (sepse teknologjia e shtrenjtë e blerë ushtarake dështon). Ju lutemi vini re: ne jemi akoma dëshmitarë të skenarit të një masteri dhe rënia e perandorisë së madhe Amerikane tashmë është parashikuar nga unë. Një ndërprerje e mundshme e dollarit nga sauditët do të nënkuptojë fundin e hegjemonisë së dollarit dhe për këtë arsye të SHBA. Ndoshta kjo ngjarje është një domino e parë.

Duket e pamundur që SH.B.A. të fillojë një luftë me Iranin në një afat të shkurtër, sepse për të filluar me sulmin nuk duket se vjen nga Irani (por nga Jemeni) dhe, së dyti, sepse ata së pari do të jenë po aq të ëmbël me të. kënaqin dhe sigurojnë Arabinë Saudite. Ky vend nuk është vetëm i rëndësishëm për sa i përket furnizimit të naftës dhe ruajtjes së fuqisë së petro-dollarit, por ai gjithashtu ka një vendndodhje ushtarake strategjike për SH.B.A. Sipas mendimit tim, në periudhën e ardhshme (mbase para zgjedhjeve të reja në 2020 në SH.B.A.) do të përjetojmë rënien e Trump dhe rënien e dollarit. Kjo do të zhvillojë paralel me kaosin që debaku Brexit do të kërkojë. Pse? Sepse është e gjitha pjesë e skenarit master dhe rënia e markës në të djathtë do të lidhet me katastrofën ekonomike të shkaktuar nga këta nacionalistë, mendimtarë të komplotit, revizionistë, proteksionistë dhe anti-globalistë ("kuptohet" për skenën). Unë këtë efekt e kam, ndër të tjera ky artikull shpjegoi. Një efekt shtesë është se rënia e dollarit do të nxisë thirrjen për një sistem të ri financiar global. Ne jemi dëshmitarë të një skenari shumëplanësh 'Ordo ab Chao'.

Nëse i vlerësoni artikujt këtu në faqe, konsideroni të bëheni anëtar ose ta mbështesni shkrimtarin me një dhurim një herë, pasi është urgjente të jeni në gjendje të vazhdoni. Ju mund të bëni një dhurim të vetëm në NL27 ABNA 0558 4469 22 në emër të Fondacionit Martin Vrijland. Mund të bëheni anëtare këtu. Mbështetja juaj është e nevojshme urgjentisht. Faleminderit paraprakisht.

Lista e lidhjeve burimore: rt.com, rt.com

Etiketa: , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Kam bërë një koleksion videosh që tregojnë se kjo ishte planifikuar për ca kohë.
  https://youtu.be/6sCW4IasWXc
  https://youtu.be/QeqiHfj0OFY

  Patrick Clawson "Pra, nëse në fakt iranianët nuk do të bëjnë kompromis, do të ishte mirë që dikush tjetër të fillojë luftën."

 2. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  I kapur majtas dhe djathtas: I gjithë sulmi është një tjetër operacion i rremë me flamurin e Cabo Zio Nazi për të filluar një luftë të tretë botërore. Izraelitët me F35 dyshohet se kryenin sulmin ndoshta në kombinim me disa kopshte shtëpish dhe raketa kuzhine nga Jemeni. Kryeja në Iran përbëhet nga një Ali Rotschild kundrejt një Qafa të Kuqe të Rothschild të SHBA ... etj etj.

 3. chris-fëmijë ka shkruajtur:

  Sot, Sauditët kontaktuan Houthis për një marrëveshje, sulmet ajrore saudite do të ndalen nëse Houthis gjithashtu mbajnë dronët e tyre dhe raketat balistike në shtëpi. Jo, reparti amerikan dhe zionistët nuk duket se kanë ndonjë kontroll mbi këtë moment përkundër faktit se SH.B.A. po dërgon sisteme moderne të armëve, siç është BLADE-anoni-drone në Rijad. të ketë të plotë urën tokësore midis Damaskut / Bagdadit dhe Teheranit. Pika kufitare në Albu Kamal së shpejti do të hapet, një gjemb në sy për planin Yinon, sepse më në fund, gjithçka rrotullohet rreth kësaj, zgjerimi i Izraelit Sionist. bibi dhe bashkëpunëtorët janë duke luftuar për momentin, nuk është e mundur të bashkohet një qeveri e re. Për të fituar zemrat, Sionistët kanë premtuar aneksimin e Luginës Jordan, kur njerëzit e gjarprit mbeten në pushtet në Fakekistan. Sulmi ajror në një ndërtesë të Hezbollahut në Beirut dy javë më parë ishte një gabim fatal nga Bibi pasi Hezollah u shfaq në media me prova të qarta të droneve izraelite. Kërcënimi i ndjekur nga Hezbollah bëri që IDF të tërhiqej kilometra larg vijës së demarkacionit, IDF oh aq "i fuqishëm" tregon një dobësi këtu. Më duket se pavarësisht shkrimeve janë bërë shumë gabime të cilat janë të vështira për tu riparuar. "perandoria" nuk është ende e gatshme për një betejë madhore dhe, për mendimin tim, do të zgjasë disa vjet. për ata që nuk ndjekin betejën në Jemen, Houthies nuk e nënvlerësojnë, dronët e tyre arrijnë deri në Dubai, ku ata tashmë kanë sulmuar aeroportin ndërkombëtar, pothuajse të gjithë aleatët e shtëpisë së Saudit bëjnë thirrje për armëpushim dhe ngadalë tërhiqen nga zjarri i Jemenit .

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Unë e kuptoj historinë tuaj, por ju nuk e shihni akoma që kjo është fusha e dukshme ("skena") dhe që zonja dhe zotërinj udhëheqës politikë - që fluturojnë njëri-tjetrin në fushën e dukshme - ndjekin të njëjtin skenar master.

   Prandaj ju rekomandoj të merrni telashe për të klikuar në lidhje dhe për të hyrë në atë skenar master.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër