Nieuwsuur profesor Micha de Winter rreth RTL fshehtë nxënësit e rreme Veenendaal: axhenda reale fshehtë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 11 Shkurt 2019 7 Comments

burim: vn.nl

Trazirat rreth nxënësve të rremë në Velexhallën e Liceut Christelijk më shtynë të vështroja transmetuar Nieuwsuurg të premten e kaluar 8 Shkurt në diçka shumë të ndryshme nga ç'mund të prisni. Për të filluar, unë kam treguar këtu në këtë faqe se mediat punojnë me skenën e trazirave nga aktorë, si gjatë kohës së Zaanse vloggersrel në Poelenburg (këtu pjesë 1, pjesë 2 en pjesë 3) Në kjo Demonstrim Pegida / Antifa në Hagë, me Powned në krye. Sytë e mi ra gjatë këtij transmetimi sidomos në ylberin që gjithmonë erdhi dukshëm në foto. Ngjyrat e ylberit që duken të shkëlqyera në fasadë janë një simbol i qartë nënliminal për axhendën luciferiane në arsim. Unë do t'ju shpjegoj pse unë dua t'ju tregoj këtë dhe pse kjo është kaq e mrekullueshme.

Po aq i palidhur me pyetjen nëse kjo trazirë është një mënyrë e mençur për të punuar me aktorët pak a shumë në sipërfaqe dhe për t'i bërë njerëzit të mësohen me të, syri im ishte kryesisht në këtë simbolizëm. Tani do të thuash: "Bueien Vrijland, rrinë në këtë temë. Një ylber në një shkollë nuk është interesante". Deri sa ju tregoj profesorin që u ul në tryezë me Mariëlle Tweebeeke në Nieuwsuur. Në fakt, dua t'ju theksoj lojë të lartë që luhet këtu:

Liminal (dukshëm) unmasking e një programi të fshehtë fsheh mesazhin subkoshiencës për agjendën e vërtetë të fshehtë që është ekzekutuar pa ju parë atë.

Intuita ime më tha se ka një erë të këtij Micha de Winter. Para së gjithash, ajo ishte në konturet e fytyrës së njeriut, e cila në sytë e mi kishte diçka femërore. Kam një përshtypje të vogël që ne mund të kemi për t'u marrë me dikë që i do shumë fëmijët (për të thënë kështu). Kështu që unë mendova se do të ishte interesante për Google në atë emër dhe kjo ishte mënyra se si dola në atë që dyshoja se do të ishte e dukshme. Megjithëse ne duket se jemi përballur me shkollën Veenendaal me një "axhendë sekrete" të menaxhimit, axhenda e vërtetë sekrete duket të jetë shumë më tepër në simbolizmin subkoshnjë.

Ylberi u shfaq në historinë biblike për Përmbytjen në ajër kur Noeu dërgoi një pëllumb (gjithashtu një simbol i rëndësishëm) dhe gjeti përsëri vendin. Rainbow përfaqëson transformimin nga toka e vjetër në tokën e re. Është, siç shpjegohet në ky artikull, simboli i transformimit nga njerëzimi i vjetër tek i riu. Nuk është për asgjë se ylberi është simbol i komunitetit LGBTI (lexo ky shpjegim!). Në disa artikuj kam shpjeguar se si ylberi simbolizon transformimin e njerëzimit drejt fesë Luciferiane dhe qeverisë botërore, ku njerëzimi duhet të bëhet transhuman i gjinisë neutrale. Kjo bëhet përmes një plani hap pas hapi, në të cilin fjala 'transformim' ose termi 'trans' luan një rol të madh. Kjo është arsyeja pse ne do të shohim një shtysë të madhe drejt transgjinancave në vitet e ardhshme. Kjo do të thotë se ne (dhe kjo ka vazhduar për disa vjet) po përjetojnë një fushatë të madhe propaganduese në të cilën fëmijët duhet të merren në pyetje në lidhje me gjininë dhe seksualitetin e tyre. Ne jemi duke punuar me vetëdije për një krizë identiteti gjinor. Kjo jo vetëm që kërkon që fëmijët të jenë seksualisht të vetëdijshëm në një moshë të re, por gjithashtu se mësohen që ju mund ta ndjeni burrin tuaj në trupin e gruas ose anasjelltas.

Është shquar se ky profesor i edukimit social nxjerr lektor universitar Utrecht dhe veçanërisht të rinjtë HU, Nieuwsuur për t'u ulur në tryezë, duke pasur parasysh subkoshiencës simbolika ylber praktikisht e përhershme vjen në fokus në intervistat me fëmijët. Micha de Winter është në fakt bashkë-autor i librit 'Për fëmijët dhe seksin'. Le të shohim se çfarë po flet ky libër:

Ky libër përmban pikëpamje historike mbi seksualitetin e fëmijëve dhe të rinjve. Prej epokës së vjetër viktoriane, deri në shekullin 20 deri në vitet e gjashtëdhjeta. Dhjetë autorë kanë fituar një doktoraturë në psikologji, antropologji, biologji ose pedagogji. Të gjithë u kujdesën për një kapitull. Me tituj si Fundi i tabunës mbi seksualitetin, Djemtë, vajzat dhe seksualiteti, In trupi i gabuar, Rinia, kultura dhe seksi dhe Edukimi seksual: detyrë apo sfidë? Çdo kapitull fillon me një fotografi ilustruese ose vizatim. Përmban disa tabela dhe grafika, një pasqyrë të literaturës dhe informacion rreth autorëve. Deklarata e mëposhtme nga kapitulli i fundit tipizon qasjen e autorëve: 'Mos e bëjmë edukimin seksual më të madh se sa është, pjesë e edukimit të përgjithshëm'. Veçanërisht i përshtatshëm si një libër studimi për studentët e arsimit të lartë profesional në psikologjinë zhvillimore dhe pedagogjinë. Por gjithashtu interesante për edukatorët profesionistë dhe prindërit me interes mbi mesataren në këtë temë.

Pra, ku prindërit janë të hutuar tani me një të ashtuquajtur shok që fëmijët e tyre janë pjesë e një lloj programi televiziv RTL fshehtë, prindërit u alarmuan të jetë më shumë në lidhje me programin e fshehtë të programimit që është instaluar në shkolla përmes trajnimit të mësuesve të saj. Procesi i indoktrinimit të të rinjve është i kontrolluar nga ky lloj i profesorëve që në të vërtetë luajnë një rol të madh në përpjekje për sexualization dhe dëshpërim gjinore sjellë të rinjtë. Çdo gjë në këtë transmetim ka të bëjë me termat "sekret" dhe jo duke i informuar studentët dhe prindërit. Është ndoshta shtresa më e thellë kjo është e drejtë!?

Hidhni një sy se sa shpesh termi 'seksualiteti' kalon përmes transmetimit Nieuwsuur. Gjithashtu i kushtoj vëmendje se si në raportin e Nieuwsuur të undercoverseries në shkollën amerikane fjalët 'transformuar'. 'fizikisht' dhe 'seksualitet' gjithmonë kalojnë. Një shenjë e qartë e programimit subliminal.

Mund të vazhdosh të shtrëngosh shpatullat. dëshpërim gjinore sipas mendimit tim shtyrë qëllimisht, sepse shoqëria si të steamed gati për një revolucion seksual që do të duhet për të siguruar se gjenerata e ardhshme e pranon se ne do të prodhojë fëmijë-neutral gjinore përmes krijimit të jetës e cila është e rregulluar vetëm nga shteti. Fëmijët që rriten për të qenë të rritur, me një botëkuptim në të cilin koncepti burrë / grua si jonormal (dhe me atë riprodhim të vjetër biologjik) janë gati për hapin tjetër në evolucion: transhuman. Nga transgjinorët në transhuman; kjo është agjenda (siç shpjegohet në ky artikull). Rinia është e ardhmja dhe që mund të ndërroj pikëpamje e dikujt të rinjtë me agjendën ylber, së shpejti do të ketë një brez që gjen atë mjaft normale që shteti do të rregullojë riprodhim dhe që fëmijët vetëm gjinore-neutral lindin. Pastaj ne ngadalë futemi në fazën e ardhshme të rendit të ditës, domethënë atë në të cilin transhumanizimi mund të bëhet. Njeriu si një cyborg në rrjetin e kontrolluar nga qendra; në re.

Programi televiziv i fshehtë mund të jetë i demaskuar, por programi i fshehtë i vërtetë subliminalizohet në fytyrë. Dhe askush nuk e sheh! Kjo Micha de Winter do të duket të luajë një rol të rëndësishëm në këtë program të vërtetë të fshehtë që nxënësit dhe prindërit duhet të alarmuar! Ne kemi qenë dëshmitarë të demaskim e një programi të fshehtë televiziv që mbulon programin e vërtetë sekret operohet nga njerëz si Micha de dimër? Programi i vërtetë Sekreti Luciferian në të cilat të rinjtë janë riprogramuar drejt transhuman transgjinor, nëpër rrugën e konfuzionit mbjellë qëllimisht mbi identitetin gjinor (programimit). Hapni sytë para se të jetë tepër vonë dhe të rinjtë janë gati për skllavërinë dixhitale nën regjimin botëror të Luciferit! Kush ka të rinj ka të ardhme.

Dhe cili është mesazhi subkoshiencial i aktorëve më të vjetër që duken më të rinj dhe përzihen mes shokëve të rinj të klasës (dhe flasin për seksualitetin me ta)? Mendoni për letrën e humbur në termin LGBTI: letra P.

Lista e lidhjeve burimore: npostart.nl

Tags: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (7)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Është sërish një klub, hej. Gjithmonë inxhinieri sociale, e tmerrshme. Ju nuk dëgjoni një tingull të kundërt, sepse nuk ka kundërshtim në këtë vend. Ndryshimi i regjimit menjëherë.

 2. elvedeha ka shkruajtur:

  Unë besoj se pedo fjala është shkruar me një P ... po, kështu që letra së shpejti do të shtohet hapur.

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Më shumë arsye për të menduar si një prind për të nxjerrë fëmijët tuaj nga kampet e indoktrinimit dhe të bëheni më pak të varur nga sistemi.

  • ZalmInBlik ka shkruajtur:

   Qendra për Teknologji në Brookings do të organizojë një panel për të diskutuar mbi të ardhmen e UA në zonat metropolitane, duke u fokusuar në AI si një mjet për integrimin e informacionit, koordinimin e shërbimeve dhe përmirësimin e vendimmarrjes së lidershipit.

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Keni përdorur për të vënë gishtin mbi, ose vetëm dora jote ... tani plagosjen e fëmijëve (duke përfshirë Arie "Jam ligjin në mënyrë të ëmbël dhe të përsosur" Boomsma 32 :. min 45) gjest të dorës Luciferian (shih 24: min 12.): Rozë dhe gishtin e indeksit lart, gishtat e mesëm palosur

  Duket një program i tillë i mrekullueshëm që ka ndjenja për ngacmimin, por fundi i dyfishtë është se ne jemi "të gjithë të njëjtë" dhe kjo është agjenda e përshkruar në artikullin e mësipërm, të mbështjellë me një xhaketë të mirë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër