Marka 'e drejtë' dhe strategjia e planifikuar me kujdes e stigmës

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 4 Tetor 2019 4 Comments

bron.ied.eu

Bandat e rrezikshme të motorëve kriminelë që vrasin të gjithë, Mocro Mafia, sulme ndaj Parool dhe Telegraaf (të paktën kështu duhet imazhet na bëjnë të besojmë). "Nga BE dhe anti-globalizimi" përkundrejt "gazit të plotë më tej drejt centralizimit". Dënuesit e klimës përkundrejt 'ne do të futemi brenda tij brenda viteve 12'. Nacionalistët kundër Islamizmit. Besimtarët e mediave përkundrejt akuzuesve të lajmeve të rreme. Ne jemi dëshmitarë të polarizimit dhe krijimit të markës të ndërtuara përmes marketingut të shkëlqyeshëm. Marka right e drejtë ’është e lidhur me racizmin, anti-islamin, gratë jo miqësore, anti-GretaThumberg, anti-BE dhe besimin në teoritë e komplotit etj. Kjo është një lojë globale ku marka right e duhur ’është e lidhur me Trump, Brexit Boris, Thierry Baudet, Marine LePen, etj.

Duke e shndërruar atë në një markë, media stigmatizon të gjithë me një vëmendje kritike ndaj lajmeve për 'të drejtën'. "Oh, ju jeni një" mohues i klimës "i tillë ose" Oh, ju jeni një person i tillë që nuk beson në ligjëratën zyrtare 911 ". Kjo quhet markë.

Mediat kanë djegur me kujdes markën 'e duhur' përmes pawns si Thierry Baudet, Robert Jensen, George van Houts, etj. Ju e ndërtoni markën qartë të dukshme për të gjithë dhe më pas e lini të rrëzohet ekonomia. Unë kam parashikuar që për një kohë të gjatë dhe kjo është për shkak se kritika nga shoqëria duhet të kthehet. Kjo është arsyeja pse 'e djathta' lejohej të ishte në qendër të vëmendjes për një kohë, sepse marka duhej të përcaktohej qartë, kështu që nëse ajo ekonomi do të rrëzohej, të gjithë do të përçmojnë atë grup dhe pështyjnë.

Të gjithë ata njerëz që kanë një nga karakteristikat e markës 'të drejtë' (të krijuara nga media dhe aktorë të lartë në politikë), ndërkohë mbajnë një 'yll hebre' të dukshëm të markës 'të drejtë'. Kjo markë do të zbulohet nëse dështimi i gjithçkaje mund të vihet në atë markë. Ju lutemi vini re: se dështimi (ajo përplasje ekonomike) është planifikuar dhe strukturuar në mënyrë të koordinuar. Kjo është arsyeja pse luftërat tregtare Trump dhe për këtë arsye një debutim në Brexit. Isshtë e gjatë planifikuar paraprakisht!

Marka 'e drejtë' duhej të ndërtohej me kujdes dhe të fryhej më tej, në mënyrë që në të ardhmen askush të mos ketë më kritikë ndaj rendit të vjetër të vendosur dhe hartës rrugore drejt globalizmit. Atëherë grupi është në gjendje të keqe dhe fajtor për gjithçka që qëndron në dështim. Ne jemi dëshmitarë të një fushate të marketingut të drejtuar në mbarë botën për të trajtuar përfundimisht kritikat nga shoqëria. Nëse jeni kritik, atëherë keni 'të drejtë' dhe i përkisni këtij grupi. Jo! Ajo markë ndërtohet nga media dhe politika. Mos merrni pjesë. Mos u bëni për rrjetat e sigurisë politike që përpiqen t'ju vendosin në atë markë. Mos bini për pirgje të kontrolluar si Baudet dhe Robert Jensen. Merrni distancën nga marka 'e duhur' dhe polarizimi!

Politika dhe media luajnë në masë. Nuk ka më gunga në shpinë. Bukur të dëgjosh të gjithë ata traktorë në Hagë këtë javë, por të gjitha janë të koordinuara, kontrolluar dhe kapsuluar bukur. Ndryshimi i vërtetë vjen pasi nuk i jepet më legjitimitet politikës dhe mediave dhe duke mos u dhënë atyre zë.

Etiketa: , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (4)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Willem S ka shkruajtur:

  Në të majtë është Fashizmi i Ri ..

 2. Guppy ka shkruajtur:

  Mendoni se është me të vërtetë më mirë të besoni se bota nuk është aq e keqe sa na është thënë. Bangmakerij na mban në kuti të vogla.

  Unë mendoj se fermerët tregojnë protesta dita ditës që mund ta vendosni me lehtësi tërë vendin. Nëse ndaloni pagimin (taksën) me një grup shumë të madh, atëherë ata me të vërtetë nuk mund të bëjnë asgjë. A mendoni se qeveria jonë do të vazhdojë të punojë e papaguar në Hagë? A mendoni se Wim Lex vazhdon të prerë shiritat e papaguar? Nuk e di me siguri, ata janë atje sepse ne të gjithë e duam atë dhe ata i dinë shumë mirë. Bastardët po ankohen gjatë gjithë ditës por kur Marku ose Wim Lex vijnë së bashku ata qëndrojnë përpara me një flamur.

  Edhe pse mendojmë se jemi zgjuar, duhet të pyesim veten çdo ditë nëse mendimet tona nuk ndikohen nga jashtë.

  Unë e shoh këtë artikull si pozitiv, pa TV, gazetë, radio dhe smartphone është një ditë mjaft e bukur në një botë të bukur

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Tani duke e lidhur temën 5G me markën 'e djathtë' (krahu i djathtë) përmes Boris Johnson dhe kjo kritikë së shpejti do të fshihet përfundimisht:

  https://www.globalresearch.ca/telcos-losing-battle-impose-5g/5691065

 4. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Taktikat e frikësimit

  Fundi i fjalës së lirë

  Media ju lejon të gëlltisni puspin nëse është e nevojshme, propagandë masive

  https://www.yahoo.com/news/teacher-placed-leave-posting-threatening-153609299.html

  Media ka gjithnjë të drejtë, është si prifti në kishë, po bëhet realitet, shiko filmin e shkurtër poshtë, këtu jemi

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër