Maurice de Hond gjen një rregull e një metër e gjysmë të pakuptimtë (video)

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 22 Maj 2020 13 Comments

burimi: eksitim

Në 33 minutat e ardhshme, shikoni Maurice de Hond, njeriu që qëndron pas sondazheve të mëdha kombëtare, të cilave ne mund t'i "besojmë plotësisht". De Hond ka zbuluar se studime të caktuara tregojnë se rregulli një e gjysmë metër është i pakuptimtë dhe se koronavirusi përhapet kryesisht kur ventilimi është i dobët.

Maurice sigurisht që është plotësisht i bindur për ekzistencën e virusit dhe përmes faqes së tij të internetit smartexit.nu ne gjejmë një thirrje për të plotësuar detajet tuaja në lidhje me faktin nëse jeni të infektuar apo jo dhe cilat simptoma keni. Në fakt, kjo është tashmë një mënyrë e zgjuar drejt aplikacioneve që së shpejti do të duhet të na monitorojnë.

Po, këtu në faqe ne shpesh flasim për kundërshtimin e kontrolluar dhe njohjen e numrit 33 të përdorur nga Freemasonry për të sinjalizuar se ata janë në kontroll. Nuk i besoj Maurice de Hond, me sondazhet e tij kombëtare dhe videon e tij 33-minutëshe, për një metër të vetëm.

Ajo që dimë është se është aq e vjetër sa rruga për në Romë, se gjithmonë është më mirë të organizoni vetë kritika ndaj shtetit. Nëse njëkohësisht motivoni njerëzit që të plotësojnë të dhënat e tyre shëndetësore gjatë asaj kritike, tashmë keni ata njerëz në web-in tuaj. Së shpejti shkarkoni aplikacionet dhe Maurice mund të monitorojnë më mirë "përhapjen e koronavirusit".

Përkundër kritikave të tij, Maurice de Hond ju motivon të merrni pjesë në monitorim dhe ju përgatit për aplikacionet e mëdha të të dhënave

Të gjithë mund të kuptojnë në mashtrimet e tyre se kjo shoqëri një e gjysmë metër është e lagësht dhe se po mashtrohemi në një shkallë të gjerë. Të gjithë mendojnë intuitivisht se ka më shumë se ai metër e gjysmë. Në ky artikull Unë argumentoj (me provë që) se një e gjysmë metër është e nevojshme për të mundësuar funksionimin e drejtpërdrejtë të leximit dhe shkrimit të ADN / ARN-së tuaj. Prandaj, të gjithë duhet të mbajnë distanca të mjaftueshme për këtë. Kjo distancë është e dobishme dhe e domosdoshme në «internetin e gjërave» në të cilat njeriu do të formojë 1 gjëra.

Ne duhet të lëvizim nga Krimson Maurice de Hond nga një "bllokim inteligjent" në një "dalje të zgjuar". Që të gjitha tingëllojnë shumë bukur dhe në të vërtetë nuk ka asgjë për të thënë, por unë kurrë nuk i besova De Hond me statistikat e tij dhe nuk i besoj statistikave të shtetit gjithsesi. A është ai paranojak? Po, quajeni dyshim të shëndetshëm.

Sa më përket mua, ne nuk duhet të shkojmë në një dalje të zgjuar, por në një ndëshkim brutal të një qeverie gënjeshtare që menjëherë duhet të tërhiqet dhe të zëvendësohet nga përfaqësuesit e njerëzve të furnizuar nga njerëzit. Ministrat e zgjedhur përmes demokracisë së drejtpërdrejtë që betohen për besnikëri ndaj popullit dhe jo për kurorë.

Ne duhet të ndalemi së ankuari ndaj një qeverie sepse po i japim legjitimitetin qeverisë. Maurice de Hond tregon respekt dhe vlerësim për Mark Rutte dhe për shumë vite ishte vendosur si njeriu që i është lejuar të shesë demokracinë politike të demokracisë fals përmes "sondazheve" të tij. E vetmja rrugëdalje nga kjo situatë është që të merren me vështirësi me këtë kabinet listash dhe mashtrimesh dhe të mos u japin më atyre asnjë kredi. Jo një dalje e zgjuar, por një revolucion!

Mos jesh i joshur në rrjetën tjetër të sigurisë; ai që mban shpresën më të madhe për ndryshim, ndërsa ju jeni duke u shtyrë drejt mendimit 'po dihet'. Zgjedhin për një revolucion të ashpër dhe të qartë që është i nevojshëm, për shembull, për të parandaluar legjislacionin e detyrueshëm të vaksinimit dhe për të hequr një e gjysmë të pakuptimtë. Shko tek www.fvvd.nl

UPDATE 26-05-2020: me sa duket videoja e Café Weltschmertz dhe intervista me Maurice de Hond janë marrë jashtë linje nga YouTube.

Burimi i hyrjes së bojës: wikipedia.org, smartexit.nu, fvvd.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (13)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Po atje keni një tjetër, një nga klubi dhe gjithmonë flasim për shitjet e qetë. Kur i dëgjoni duke folur, sikur të kenë gjithë 'mençurinë' në duar. Ata mund të vëzhgojnë heshtjen e mediave për disa vjet ose thjesht të largohen përgjithmonë dhe të marrin 'Corona' tuaj me vete. E tmerrshme dhe thjesht vazhdoni të tronditeni.

  Njerëzit firmosin peticionin Tani! https://www.fvvd.nl

 2. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Mund të jetë, por mund të kishim shmangur gjithsej 33 vdekje nëse do të kishim marrë masat. 😷

  https://breda.nieuws.nl/nieuws/245923/rivm-update-ruim-2-500-doden-in-verpleeghuizen-33-nieuwe-coronadoden-vandaag/

  ps: Në Amerikë ushtrimi quhet C ontagion C rimson [33] ai thjesht mund të ketë qenë një titull Suske en Wiske.

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Po, po, ju gjithashtu filloni të maskoni gjithçka në kontekstin e kufizimit të lirisë së shprehjes. Vetëm shaka.
   Epo, nuk është për t'u habitur kur të moshuarit me ankesa serioze fizike dhe shpesh kequshqyerja, ushqimi i gatshëm, vdesin në ato shtëpi pleqsh. Të moshuarit rrinë bashkë dhe afër njeri-tjetrit dhe kështu infektojnë njëri-tjetrin me grip. Qeveria ka dështuar, të moshuarit nuk duhet të ishin mbajtur së bashku. Kjo është e kuptueshme dhe madje e dënueshme për aq sa unë jam i interesuar. A ka akoma oficerë dhe prokurorë të ashpër që do të arrestojnë shefin e tyre dhe / ose menaxhimin e shtëpive të pensioneve / RIVM etj. Sigurisht që jo. Për fat të mirë ne jetojmë në një vend "të lirë" një "shtet kushtetues".

   • ZalmInBlik ka shkruajtur:

    është e lehtë të flasim Sunny nëse thjesht bëjmë një llogaritje racionale të të gjitha detyrimeve të AOW dhe pensioneve, do të shfaqen mungesa dhe ne nuk mund të garantojmë shpenzime për të ardhmen. Në fund të fundit, qeveria është largpamësi dhe nga shtrirja, kampet e përqendrimit Covid janë një kërkesë thjesht sterile pa rritur pulsin.

    Këtu një tjetër

    • Pse doni ta dini këtë? ka shkruajtur:

     Një zgjidhje është gjetur edhe për ato probleme pensionale:

     "Sistemi i ri tani në tryezë duhet t'i japë fund diskutimeve për gjendjen e keqe të fondeve të pensioneve, si rezultat i të cilave ata nuk janë në gjendje të plotësojnë pretendimet e premtuara më parë nga anëtarët e tyre. Gjithashtu nuk do të jetë më e domosdoshme të negociosh vazhdimisht "normën e interesit aktuarial" ose nëse do të ulen ose jo pensionet ".

     Me fjalë të tjera: nuk ka më garanci në pensionin tuaj dhe madje edhe nëse fondet e mbajnë vetë atë, ato nuk duhet të përgjigjen. Mbi të gjitha, kjo ishte për shkak të luhatjeve në bursë.

     Burimi: https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/direct-verband-tussen-hoogte-van-salaris-en-pensioen-verdwijnt~b56da03c/

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Emrat e Crypto:

  pallua
  de Mol
  qeni
  Luani

 4. Zonnetje ka shkruajtur:

  Nuk u jap komplimente. Ata nuk e bëjnë këtë me asnjërën
  personat që nuk i përkasin Klubit të tyre që mund të jenë / bëhen konkurrentët e tyre .. Ah, ata tashmë kanë parashikuar një epidemi të re të gripit, mbase renditja është një fjalë më e mirë. Se si janë të paqartë dhe të veçantë. Mbajini skllevërit në pezull dhe të hutuar, Motoja e tyre. Kur po largohen vërtet. Më mirë dje sesa sot.

  Nënshkruaju peticionin tani! Nuk ju kushton asgjë.

 5. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Farë nuk shohim

  Tmerri total në Afrikë

  Mijëra viktima të malaries TB kanë vdekur vitet e fundit.

  Por tani në disa raste korona, janë ngritur kampe paraburgimi ... shiko më poshtë

  Ata kapin njerëz nga rruga dhe ata janë hedhur në kampe 🙁

 6. Sephus ka shkruajtur:

  Ky klip më poshtë zgjat saktësisht 13 minuta. Rastësi? Unë mendoj se është bërë bukur
  Ose siç thotë dikush në komente: Ka më shumë të vërteta këtu në 13 minuta sesa të merrni në 12 vjet arsim shtetëror

 7. Sephus ka shkruajtur:

  Qeni dhe statistikat e tij ai i merr nga përkrenarja e tij kur lindi. Asnjë hulumtim, vetëm atë që ai mendon se si dhe çfarë.
  Keshtu mendoj.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër