Mendimi i madh: Cila botë do të ndërtojmë pas krizës së koronës?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 6 Prill 2020 2 Comments

burimi: shpëtimiime.com

Psikiatri zviceran Karl Jung deklaroi, "Ajo që ju jep vëmendje po rritet". Tani mund të pyesni nëse ky është një ligj i vërtetuar natyror, sepse si e provoni një gjë të tillë shkencërisht? Tani jemi mësuar të dëgjojmë 'ekspertët' dhe gjithashtu mendojmë se ka aq shumë informacione sa është e vështirë të filtrohet gjithçka.

Megjithatë ka shumë të vërteta në ato që thotë Jung. Tani nëse po ju them: "Mos mendoni për një mace". Cfare mendoni ju Një mace. Shtë e dobishme për të kuptuar se si funksionon truri ynë dhe kështu është koha për të aktivizuar potencialin e tij të vërtetë.

Tani nuk do të thoja se duhet të më dëgjosh. Tani nuk do të dëshiroja t'ju them që të bashkoheni në këtë sit dhe të anuloni pajtimin tuaj në gazetë ose TV, por duhet të jeni në gjendje të mendoni se janë bërë parashikime të sakta dhe kështu mund të mendoni se është e rëndësishme. Sidomos tani.

Kur të jeni gati, tani ka një vend të veçantë ku mund të shprehni idetë tuaja dhe ku të tjerët mund të përgjigjen. Shtë vendi ku ju mund t'i kushtoni vëmendjen tuaj asaj që dëshironi të rritet.

Unë nuk do t'ju them që së pari të lexoni librin tim ose të lexoni artikuj këtu në faqe. Isshtë e mundur, lejohet dhe është e dobishme nëse merrni pjesë se dini se si funksionon menaxhimi i perceptimit dhe që dini se si funksionojnë punonjësit e IMB. Pra, është e dobishme nëse shihni se si është realizuar ashtu siç e perceptojmë. Bëni atë

Në libër shpjegoj që ju keni shumë më tepër fuqi sesa mendoni. Mund ta aktivizoni tani. Ajo që ju tërheq vëmendjen është në rritje, tha Jung. Ajo që ju jep vëmendje krijuese krijon. Një virus nuk mund të mbijetojë më vete. Ajo ka nevojë për një qelizë të ftuar. E njëjta vlen edhe për sistemin gjithëpërfshirës të virusit që drejton këtë planet; sado e fuqishme dhe e pafalshme mund të duket. Ne mund ta kapërcejmë këtë situatë të virusit nga origjina jonë krijuese.

Nëse e dini që në moshë të re se e keni atë origjinalitet tek ju, nëse keni vite që ndiheni se diçka duhet të ndryshojë, nëse jeni tani në shtëpi dhe gjithçka është ndryshe; pikërisht atëherë është koha për të aktivizuar atë origjinalitet. Prandaj, hyni në botën në të cilën po krijoni nga vetëdija juaj dhe tani ndani idetë tuaja. Bëni zgjedhjen tuaj për të filluar.

librin tuaj forumi juaj

Etiketa: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (2)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. jupasch ka shkruajtur:

  Në çdo rast, është e qartë se çfarë qëllimi ka Bill Gates për mua këtë 'bllokim' ...
  https://youtu.be/OGsqtF0MhlI

 2. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Fise të tëra dhe të gjithë kanë qenë vazhdimisht të kondicionuar dhe indoktrinuar dhe shpëlarë trurin gjatë 2-3 brezave të fundit me idenë se qeveria duhet të kujdeset për ju dhe se qeveria është atje për tu kujdesur për ju nga djepi në varr.
  Fakti që grupe shumë të mëdha janë bërë të varura nga ushqimi dhe pijet e tyre përmes përfitimeve / subvencioneve / shtesave ose përmes një pune qeveritare, e ka ankoruar këtë varësi edhe më shumë në trurin tonë.

  Media të tilla si (për shembull, por ka mijëra shembuj) programet e konsumatorit vazhdimisht insistojnë që çështjet që nuk rregullohen siç duhet nga qeveria duhet të merren dhe zgjidhen sepse qeveria duhet të rregullojë gjithçka dhe të bëjë gjithçka për ne. Qeveria jonë e dashur.

  kisha ka pasur një funksion të ngjashëm, por që është zbehur pak.

  Isshtë koha që njerëzit të kuptojnë se JO NJ O nuk është atje për ju dhe që JO NJNE është aty për t'u siguruar që nuk ka asnjë të tillë mund të bini përsëri. Qeveritë janë vetëm atje për qëllimin e madh, për t'i shërbyer Z. L për prezantimin e axhendës së tij, dhe kushdo që është edhe një milimetër mbi nivelin e tokës, do të punojë për të ose si një vetë-insider ose mbase pa e kuptuar atë.

  Ne kemi vetëm veten të biem prapa dhe kjo ndonjëherë mund të jetë mjaft e vështirë.

  Babai im e dinte gjithashtu, ai nuk dinte asgjë për komplotin e madh (të them kështu) por gjithmonë më ka nxitur që kurrë nuk do të ketë dikush që do t'ju ndihmojë ose që ju mund të bini prapa, ju do gjithmonë duhet ta bëjmë vetëm.

  Nëse e kuptoni këtë dhe më në fund mund të ndjeni se është e vërtetë në kapilarët tuaj, kjo gjithashtu mund t'ju japë forcë.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër