Michael P. Thijs H. Jos B. të gjitha rastet e vrasjeve në media çojnë në futjen e shpejtë të legjislacionit të tmerrit që prek të gjithë

paraqitur në ANNE FABER, ANALIZA E LAJME by në 29 Maj 2019 3 Comments

burim: hartvannederland.nl

Dje ishim dëshmitarë të një shfaqjeje mediale në lidhje me rastin e Anne Faber, ku fliste "babai i Anne". Në fakt, ishte një argument në të cilin ishte fituar simpati për heqjen e sa më shumë të drejtave të mundshme nga një vrasës i tillë i tmerrshëm si Michael P. "Babai i Anne" është aq i zemëruar sa nuk do të kishte ndërmend nëse Michael P. kryen vetëvrasje.

I kam vënë titullin "babai i Anne Faber" në thonjëza, sepse nëse kemi të bëjmë këtu me një operacion psikologjik (PsyOp) në të cilin ekzistenca e Anës është shtrembëruar me anë të teknikave të thella, atëherë Anne Faber nuk ekziston dhe në atë rast babai një aktor (ashtu si nëna, xhaxhai, mikja, etj.). Ne nuk mund të themi me siguri me 100 nëse një fjalim i tillë në gjykatë është me të vërtetë një fjalim në gjykatë ose nëse po shikojmë një prodhim të ANP John de Mol dhe deepfakes.

Karakteristikat e teknologjisë së thellë janë se ju mund të krijoni një person nga e para përmes sistemeve softuerike AI (inteligjente artificiale). Ju mund të krijoni një histori të tërë, duke përfshirë fotot dhe videot. Kjo është tashmë kaq e thjeshtë me softuerin e sotëm se ka tashmë aplikacione komerciale në treg që përdorin pjesë të një teknologjie të tillë në aplikacionet smartphone.

Për shembull, mund të mbani një intervistë me një aktor dhe të mbivendosni zërin dhe fytyrën e një tjetri (ose të një dublli) në një transmetim video të drejtpërdrejtë. Askush nuk do ta shohë ndryshimin. Ju mund të bëni të njëjtën gjë me profilet e mediave sociale dhe rrjetin e miqve të tyre. Profilet e krijuara, të kompletuara me listat e miqve, përgjigjet e shokëve. fotot dhe videot, mund të përdorni si ushtria troll që monitoron të gjitha diskutimet e mediave sociale. Këto janë "njerëzit" që shohim duke u shfaqur në diskutimet mbi Facebook dhe forumet. Njerëzit të cilët thonë se e njohin një viktimë ose njohin dikë që e njeh mirë personin ose ka qenë atje në klasë; tej. Kjo është ushtria e trollit që duhet të monitorojë PsyOps online në diskutime.

Në rastet e vrasjeve të mediave sot, ne shohim që nga fillimi se ata kanë për qëllim të luajnë popullin në një mënyrë të tillë që të përqafojnë legjislacionin e ri që normalisht nuk do ta pranonin. në ky artikull Unë shpjegoj këtë në detaje (duke përfshirë një shpjegim për deepfakes).

Në të gjitha rastet e Anne Faber, Nicky Verstappen, Michael Panhuis, Thijs H., Jos Brech (ose me çfarëdo emra që është gdhendur në kujtesën tuaj), ne gjithmonë shohim se ajo çon në legjislacion të ri që askush pa këto raste vrasjeje ndikim të madh. Në artikullin e përmendur (klikoni në linkun) shpjegoj se si në PsyOp ka rëndësi maksimale Problemi, Reagimi, Zgjidhja aplikuar për të shtyrë përmes legjislacionit të ri. Unë tregoj se si fëmijëror thjeshtë ju mund të vendosni së bashku një PsyOp me mjetet aktuale teknike. Ju krijoni, si të vërtetë, një problem të vetë-krijuar (një rast vrasjeje me ndikim të madh), ju luani popullin në një shkallë të madhe përmes mediave në emocionet e tyre, në mënyrë që ata të jenë gati të hyjnë në fazën përfundimtare; ato në të cilat ata përqafojnë legjislacionin e tmerrit që ata mund të prekin.

Rasti Thijs H. duhet të çojë në heqjen e sekretit profesional në institucionet ku njerëzit janë për "kujdesin e shëndetit mendor", sepse Thijs H. mohon vrasjet, por mbërriti me duart dhe veshjet e përgjakshme në institucionin GGZ Vijverdal në Heerlen. Pra, ka prova, por kjo është në formën e deklaratës së Thijs H. tek psikiatri dhe ai nuk mund të thotë asgjë. Në këtë Psyop nuk duket të jetë një ngërç i krijuar me qëllim në të cilin Thijs H. nuk mund të dënohet nëse psikiatri nuk e thyen sekretin e tij profesional. Kjo është ajo që PsyOp duhet të çojë në: heqjen e sekretit profesional. Rasti i Thijs H. do të ndihmojë gjithashtu për të siguruar që njerëzit që bëjnë një përshtypje të hutuar mund të mbyllen për vëzhgim pa dhënë asnjë arsye dhe pa ndërhyrjen e një psikiatri Projektligji i Edith Schippers).

Rasti Anne Faber - Michael P. duhej të çonte në pranimin e legjislacionit në lidhje me dënimin ndaj TBS pa të dyshuarin që dëshironte të bashkëpunonte në një hetim psikiatrik. Gjithashtu, ajo duhet të çojë në sigurimin gjatë gjithë jetës (TBS) dhe ndoshta edhe në heqjen e të drejtës për të apeluar. Dëshira për heqjen e kësaj të drejte është e fshehur në dëshminë e supozuar emocionale të mikut të Anne Faber (Nathan Fidder). Avokati i tij foli.

Rasti i Jos Brech duhej të çonte në pranimin e përdorimit të ADN-së, ku ADN-ja u arrit në një rast tjetër nga ai për të cilin dyshohet të kërkohet. Në fakt, ishte futja e së drejtës për një blerje të pakufizuar të ADN-së dhe përdorimi i papenguar i saj në çështjet ligjore. Përveç kësaj, njerëzit janë sjellë gjithnjë e më shumë në mënyrën e pranimit për krijimin e bazës së të dhënave të ADN-së Kombëtare (shih këtu shpjegimi).

In artikullin e përmendur, në të cilën jap një shpjegim të gjerë të krijimit të karaktereve të thella, unë gjithashtu shpjegoj se ANP (Zyra e Përgjithshme e Shtypit Hollandez) është në duart e një producenti televiziv. Ne po flasim për miliarderin John de Mol. Pra, nuk duhet të vijë si befasi që kur të shihni imazhe në media, këto janë thjesht prodhime filmike. Kjo është e gjitha e shpejtë dhe e lehtë për të krijuar me softuer dhe teknikat studio. Shikuesi nuk e vëren këtë dhe mendon të shikojë lajmet e vërteta. Kjo është ajo që ju bëni në një operacion të mirë psikologjik. Ndërkohë, njerëzit janë të bindur nga të njëjtat media se lajmet e rreme dhe ushtritë e trolleve vijnë vetëm nga Rusia, dhe kështu të gjithë besojnë sërish në media.

Megjithatë, është e mundur që Anne Faber nuk ekzistonte kurrë, por është një prodhim i thellë.

Lista e lidhjeve burimore: nu.nl, 1limburg.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Hej John de Mol! Nëse më vonë jetojmë në një burg totalitar të dixhitalizuar, me vetëm legjislacionin që kufizon lirinë, ku njerëzit pa mëshirë mund të zhduken në gulag dhe të gjithë fëmijët tanë janë transgjinorë, a mund të vijmë dhe të të ndjekim nga vila të mëdha?

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/05/johndemol.jpg

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Die Gorsse Lüge: vazhdoni të përsëritni një gënjeshtër dhe të gjithë do ta besojnë atë.

  Dhe kështu mjekët e spin-it të PsyOp-it vetëm shpërthejnë një ikje të re:
  https://www.ad.nl/utrecht/woede-en-frustratie-in-den-dolder-na-ontsnapping-levensgevaarlijke-patient~a79a19f1/

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër