Mijëra njerëz në Sheshin Dam kanë paguar protesta ose spontanisht për George Floyd që askush nuk e di?

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 2 Qershor 2020 16 Comments

burim: ad.nl

Ajo protestë dje në Diga në Amsterdam duket si një shembull tipik i një proteste të paguar në të cilën shteti përmes shërbimit të tij të inteligjencës një grup Inoffizieller Mitarbeiter punësuar. Për muaj të tërë, asnjë holandez nuk është djegur përpara rezistencës kundër masave të koronavirusit siç është bllokimi dhe një e gjysmë metër, por për një njeri të zi amerikan (i panjohur për të gjithë), George Floyd, mijëra janë papritmas Liveështje të Zeza të Lira (BLM) dhe janë kundër brutalitetit të policisë.

Ishte befasuese që kryebashkiaku (e qeshur pak) Femke Halsema ishte e pranishme pa maskë në shesh dhe ndalimi i mbledhjes papritmas u shfuqizua. Femke u lejua të bëjë swish saj Op1 dhe natyrisht ajo erdhi të shpjegojë se nuk e kishte pritur të gjitha këto. Aktori i VVD-së, Klaas Dijkhof, gjithashtu u lejua të hidhte një lojë kundër tij duke thënë se protestuesit menjëherë iu bashkuan GGD duhej të raportontesepse ato tani po shënojnë bomba me kohë korona.

Sa më përket mua, protesta në Sheshin Dam në dje tregoi kryesisht se sa njerëz janë në xhepin e shërbimeve dhe kush fiton pak para. Nën Stasi në ish-RDGJ ata e quajtën Inoffizieller Mitarbeiter (IMB'ers). Këta janë njerëz që janë fshehurazi në listën e pagave të shtetit dhe janë lehtësisht në thirrje për demonstrime ose "spiun për fqinjin tuaj".

Diçka nuk është e duhur këtu diku. Logjika mungon. Ju nuk merrni 5 njerëz në një shesh për diçka që ndodhi në një vend në SH.B.A., që nuk ka asnjë lidhje me Hollandën. Papritur kemi mijëra ndjekës të Lështjes së Jetës së Zezë? Bëni atë djalë të zi të mençur. Po, unë e di, vrasja e policisë së Mitch Henriquez 5 vjet më parë, por ne nuk e mbushëm Digën me të 5 vjet më parë (në atë kohë vetëm Njeriu 150). Hollandezët nuk janë aq të lehtë për t'u motivuar për një demonstrim. Bën nëse jep para xhepi. Ju jeni duke u mashtruar!

E vetmja rrugëdalje nga kjo metodë ruse dhe mashtrimi të shtetit dhe mediave është demokracia e drejtpërdrejtë. Shikoni në www.fvvd.nl

Lista e lidhjeve burimore: npo.nl, hartvannederland.nl, socialisme.nu

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (16)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Janë bërë thirrje për të veshur mbrojtjen e fytyrës (jo një surrat)

  Femme H thotë (pa ndonjë gjykim gjyqësor dhe gjykim për çështjen George Floyd)

  - Nuk ka arsye (terren) për të ndërhyrë, ide të rëndësishme, ha ha
  - Njerëzit duhet të marrin përgjegjësinë e tyre ??? (Ky do të jetë vendimi i ri standard nëse policia ju drejtohet rreth 1,5mtr (ne marrim vetë përgjegjësinë tonë !!!)

  Njerëzit në demo janë plot në fotografi, por vetëm nëse janë të panjohshëm me maskë dhe mbrojtje të syve (pra me mbrojtje të plotë të fytyrës), AT5 i ka dhënë publikut pak pamjet e demonstruesve, është pak e dukshme!

  https://www.at5.nl/artikelen/202344/burgemeester-over-drukte-dam-geen-grond-om-demonstratie-te-ontbindend

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Një zonjë e re në Facebook po përpiqet të më bindë se protestat janë plotësisht autentike dhe se ajo dhe miqtë e saj thjesht po e bëjnë këtë sepse janë kundër racizmit dhe skllavërisë nga sundimi i të bardhëve. Kur ajo fillon të flasë për punën e saj dhe pastaj papritmas thotë se ajo është pushuar nga puna dhe unë vazhdoj të pyes, ajo bie.

  IMBers… paguan punëtorët që monitorojnë diskutimin në mediat sociale dhe që mund të përdoren për demonstrime.

  Karakteristikë për anëtarët e IMB të ushtrisë së mediave sociale është se ata gjithmonë përpiqen të vendosin pendën në gomarin tuaj. "Unë të dua", "lexoj artikujt e tu" ose "Zakonisht pajtohem me ty" ..

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er1.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er2.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er3.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er4.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er5.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er6.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er7.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er8.png

  https://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2020/06/imb-er9.png

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Nëse vazhdoni të pyesni (sepse ajo është kontradiktore në ato që thotë, gjegjësisht së pari ajo është punonjëse sociale dhe më pas ajo siç duket pushohet nga puna), atëherë ata braktisin.

   Mos u mashtroni nga forcat e paguara të ushtrisë së mediave sociale! IMB'ers: Inoffizieller Mitarbeiter.

   Në profilin e Facebook të kësaj zonje thuhet se ajo ende punon për komunën e Roterdamit. Nuk mund ta imagjinoj që ajo u pushua nga puna gjatë krizës së koronës dhe është e çuditshme që ajo do ta heqë atë pyetje. Sa më përket mua, një çështje e qartë IMB'er. Vlerësimi i moshës: rreth 20

   • Martin Vrijland ka shkruajtur:

    I varfër Paul Witteman, tani e kuptoj pse Jeroen Pauw duhej ta bënte vetëm 😉

    • ZalmInBlik ka shkruajtur:

     Martin, mos harroni dhe nënvlerësoni shpejtësinë e organizimit të OJQ-ve si Fondacioni i Shoqërisë së Hapur, Rebelimi i shfarosjes etj., Ata shpesh përdorin kanale të reja si Signal për t'u organizuar.

     Halsema është një mik i mirë i zuskut gangstik Wisse Smit i cili mund të lidhet me të dyshuarin e zakonshëm dhe anëtarin e kosher nostra Soros.

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      Sigurisht. Padyshim që pagesa e xhepit komunist, për shembull të protestuesve të Antifa, nuk kalon në llogarinë bankare të ministrisë, por unë nuk do të isha i befasuar nëse ministria gjithashtu ka një hije, të cilën e llogarit për Inoffizieller Mitarbeiter.

     • ZalmInBlik ka shkruajtur:

      kjo është përtej mosmarrëveshjes, unë thjesht e shoh modelin e shtetit si një front ose. murmuritje për qytetarin injorant. Pas kësaj, forcat e errëta rrjedhin në njëra-tjetrën dhe të dyshuarit e zakonshëm thjesht punojnë së bashku.

      Raportet e para në kontekstin e problemit / reagimit / zgjidhjes janë duke u rikthyer në median e zhveshur:

      Grapperhaus on mat Dhoma pas demonstrimit në Amsterdam
      https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/grapperhaus-op-matje-kamer-om-demonstratie-amsterdam/ar-BB14UGxu

      Ndalimi i protestës është i afërt, kushtetuta thjesht po injorohet. Madurodam tregon fytyrën e saj të vërtetë ..

     • ZalmInBlik ka shkruajtur:

      këtu një tjetër bilderberger

      Aboutaleb: 'Demonstrata në Roterdam nuk do të zhvillohet me më shumë se 80 njerëz'
      https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/aboutaleb-bij-meer-dan-80-mensen-gaat-demonstratie-rotterdam-niet-door/ar-BB14U6pB

     • Martin Vrijland ka shkruajtur:

      Nëse shikoni regjistrimin e Op1 nga natën e kaluar, Halsema do të jetë i shtrembëruar thellë dhe i skamur dhe të gjithë mund menjëherë të heqin çdo biletë që lidhet me formimin e grupit ose distancimin shoqëror. Shikoni nga 9:10 min.

      Ajo thotë se atje nuk mund të kishte bërë asgjë kundër demonstratës, sepse është një e drejtë kushtetuese. Në fakt, ajo madje thotë se nuk ka nevojë për leje. Kështu që Aboutaleb në parim mund të paketojë. Në fakt, asnjëherë mos aplikoni për leje për demonstrim.

      Por kjo tashmë e dinte .. turma thjesht nuk e di

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Historia e zhurmshme e Femke (kuzhinier) Halsema në Op1 se ajo priste vetëm disa qindra burra dhe se ajo ishte në kontakt me policinë çdo orë dhe se totali nuk mbërriti është një pararendës për miratimin e përdorimit të të dhënave të mëdha. Ata i kanë pasur ato të dhëna të mëdha për një kohë të gjatë dhe mund të shohin plotësisht automatikisht se kush po planifikon ku të shkojë. Për këtë ata nuk duhet të vizitojnë grupet në Facebook me disa agjentë që qëndrojnë pas një PC. Kjo është bërë me anë të shkrimeve AI.

  Me pak fjalë:

  Halsema dhe protesta (Inoffizieller Mitarbeiter) mbi Digën kanë hapur derën për miratimin e legalizimit të mbledhjes së informacionit nga distanca sociale nga shteti.

 4. Analizoj ka shkruajtur:

  dhe pastaj të duket i çmendur që ata duan BOA me aftësi të ulëta për të bërë punën e ndyrë. Kërkesat e pranimit janë për mendimin tim edhe më të ulëta se standardi i vjetër LTS, pavarësisht nga numri i burrave që ata nuk kanë në polici për të zgjidhur këtë "problem"

  BOA (🐍) me motivin e saj shah Sturmabteilung i ri ??

 5. rebel ka shkruajtur:

  Google për këtë "Chauvin dhe Floyd të dy kanë punuar si roje të sigurisë në të njëjtin restorant / klub nate, El Nuevo Rodeo, në pronësi të një gruaje të quajtur Maya Santamaria. Ajo e kishte shitur vendin brenda dy muajve të fundit. "

  Ata e njihnin njëri-tjetrin. Hoax.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër