Kur të vijë bllokimi total i koronavirusit dhe si duket: postimet e provës dhe ushtria

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 21 Mars 2020 25 Comments

burimi: rt.com

Ne mund të presim për një mbyllje totale në Hollandë. Fjalimet e Rutte dhe Mbretit Willem Alexander janë shenja në mur dhe shërbejnë kryesisht për të qetësuar njerëzit dhe për të dhënë përshtypjen se gjithçka do të jetë në rregull. "Mund të zgjasë pak më shumëKjo është mënyra se si ata e bëjnë atë të shfaqet. Unë po ju them: është i përhershëm.

Ne jemi dëshmitarë të mbarimit të (turpit) demokracisë dhe fillimit të një komunizmi teknokratik që do të sillet si zgjidhja e kursimit, por që do të bëjë përfundimin e të gjitha masave totalitare të bllokimit.

Tashmë në ky artikull Unë përshkroi se si do të duket një mbyllje e tillë. Këtë herë, thjesht dua ta bëj atë edhe më vizive për ju sesa unë tashmë bëri këtu.

Automjetet e blinduara ngasin makinën në shtetin amerikan të Maryland (afër Uashington DC) tashmë nëpër rrugë. Edhe atje raportohet se popullsia nuk ka pse të shqetësohet dhe se shteti po mbron njerëzit; ashtu si në Hollandë.

Mund të thuash që kjo do të ndodhë edhe në Hollandë. Në Spanjë ka ardhur koha dhe njerëzit tashmë janë arrestuar në Francë. Sigurisht që kjo po ju shitet nga politika dhe media duke thënë se ata njerëz nuk i zbatuan udhëzimet, por hajde me njerëzit, a nuk është vërtet e qartë se çfarë po shpaloset para syve të tu?

Për çfarë mendoni dhjetëra mijëra trupa amerikane në Vlissingen gati? Ata erdhën për stërvitjen Defender Europe 2020, por sapo kanë zënë vendin. Shtë e lehtë të merret me mend se për çfarë përdoren.

Shtë e kuptueshme nëse jeni futur në humor të festës dhe besoni se babai po bën gjithçka për të shtypur virusin e tmerrshëm, por çka nëse kjo "gjithçka" gjithashtu do të thotë fjalë për fjalë që do të bëhen mbledhje dhe njerëzit do të arrestohen ? Mbi të gjitha, Mark Rutte dhe Mbreti ju folën kaq ngushëlluese! Ju mbështeteni në atë.

A ka dikush që mund të kontrollojë nëse njerëzit në të vërtetë kanë atë virus të tmerrshëm të rrezikshëm për të gjithë-vrasjen kur ata përfundojnë në një pikë kontrolli? A shihni prova përveç tregimeve dhe imazheve në median (përjetësisht dhe gjithmonë të dëshmuar të besueshëm)? A është kjo vetëm mburrja e shtetit policor totalitar, që unë gjithmonë e kam parashikuar këtu?

Ata do të vendosin poste provash ashtu si në Maryland. Ju lutemi shikoni raportin më poshtë. Kjo do të ndodhë edhe në Hollandë dhe pjesën tjetër të Evropës. Ky nuk është një parashikim i veçantë profetik. Ky është vetëm realizëm.

Politika dhe media do të na tregojnë se virusi është edhe më i rrezikshëm dhe tejet i pakapshëm nga sa mendonin dikur. Ekspertët më pas do të këshillojnë një mbyllje totale. Një bllokim në të cilin kushdo që ka indikacionin më të vogël se mund të ketë virus duhet të shoqërohet.

Do t'ju shitet si çështje urgjente. Do të shitet për ju si shumë të qëllimshëm dhe për të mirën tuaj. Bllokimi i të gjithëve është për të mirën dhe sigurinë tuaj.

Ka të ngjarë të bëhet shumë më keq sesa mund ta imagjinonit në ëndrrën tuaj më të dobët. Ne kalojmë në zona si në filmin Lojërat e urisë, dhe ndërkohë shteti do të vendoset si një shpëtimtar duke ndihmuar vrullin e parave dhe duke ju ofruar të ardhura themelore, të kombinuara me një angazhim për të thithur të gjithë dëmin tuaj financiar. Kush do të paguajë për këtë? (Shih, këtu)

Ne po kalojmë në një rivendosje totale që tani ju prezanton me utopinë komuniste teknokratike që do të vazhdojë të shesë fytyrën e saj totalitare si një shpëtimtar kundër virusit të padukshëm. Dhe ka më shumë viruse përgjojnë dhe kriza e klimës, etj. Dhe ushtria do të thotë:

"Ne jemi këtu për t'ju mbrojtur, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar, ne jemi këtu për të mirën tuaj. Ne jemi këtu për të mbështetur punëtorët e ndihmës. Ne jemi këtu për të lehtësuar kujdesin mjekësor. Kemi ardhur për të ofruar mbështetje kundër koronavirusit të pakapshëm. Njerëzit vijnë këtu vetëm vullnetarisht dhe shkojnë vetëm vullnetarisht. ”…”.Ju duhet të dëgjoni udhëzimet!"

Mbështetni punën time. Prandaj lexoni këtë libër në të cilin unë shpjegoj 'skenarin master' dhe qëllimet përfundimtare; në të cilën unë parashikoj një pandemi dhe flas për sistemin gjithëpërfshirës të virusit. Është koha! Ju mundeni wel bej dicka

librin tuaj

Lista e lidhjeve burimore: eur.army.mil, rt.com, telegraaf.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (25)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  "E vërteta është në pamje të thjeshtë"
  Illuminati dhe frimasoneria Luciferiane japin gjithmonë “të dhëna” në të cilat ju mund të shihni të vërtetën, ata e bëjnë këtë përmes simboleve, teksteve, ose në filma, muzikë dhe gjithçka që mund të mendoni.

  Rutte tha në Telegraf disa ditë më parë "Unë thjesht ndjehem sikur jemi në një film të keq", ky është një shembull i së vërtetës në pamje të thjeshtë. Kjo duhet të merret fjalë për fjalë, por njerëzit janë bërë plotësisht të verbër nga këto të dhëna duke kushtëzuar e kështu me radhë. Ne jemi fjalë për fjalë në një film ku është shkruar skenari dhe në të cilin jemi të gjithë aktorë, problemi është se skenari është shkruar nga ata dhe ne jemi delet që duhen vrarë kështu për të folur.

  Sipas mendimit tim, fillon të duket gjithnjë e më shumë si një film horror.

 2. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Përveç faktit që Michael është akuzuar për pedofili ... por kjo mund të ketë qenë për shkak të kësaj. Fatkeqësisht ai mendoi se Rooseveld dhe Marten Luther King ishin djemtë e mirë ... por është korri

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Fondet e pensioneve në Hollandë: 1560 miliardë. A është ajo tenxhere që do të bëhet e disponueshme kur të gjitha pleqtë "vdesin nga koronavirusi"? Hollanda si një financuese e shtetit komunist të paqes? Jo baba .. "Mendimtar i komplotit!"

 4. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Me pak fjalë: paratë falas për të gjithë ata holandezë .. nëse të gjithë ata pleqëri vdesin nga koronavirus ... a mund të vijnë nga ai tenxhere?

 5. rebel ka shkruajtur:

  Po, ky është një Test… ..
  Sepse, ky është një provë, por nuk është një provë nga ju dhe kabina juaj mbi masat e palara, për të parë se çfarë niveli të gënjeshtrave tuaja do të blejmë këtë muaj. Isshtë një provë TUAJ, një që nuk jeni as në dijeni që po merrni. E gjithë jeta është një provë, për të gjithë të gjallë. Ne të gjithë po shkruajmë tregimet tona dita ditës, dhe forma që ato histori marrin përcakton përparimin e shpirtrave tanë. Pra, ndërsa qeveritarët i shkruajnë këto trillime madhështore, ata nuk përpiqen vetëm të përcaktojnë përgjigjen tuaj, për fitim dhe kontroll më të madh të tyre, ata padashje po shkruajnë historitë e tyre të jetës, ku ata kanë pranuar rolin e një personi të keq. Ata duket se mendojnë se gjithçka nuk ka rëndësi, pasi jeta është një fazë gjithsesi, ku djali i keq është roli më i mirë - përveç që është më fitimprurësi. Por, duke menduar kështu, ata janë bllokuar në këtë nivel më të ulët të mendimit dhe ekzistencës, duke injoruar nivelin mbi atë. Ky është një gabim i rëndë, sepse niveli i mësipërm përcakton vlerën e gjithçkaje në nivelin e tyre. Duke u bllokuar në këtë nivel më të ulët, ata mendojnë se vlera përcaktohet nga llogari bankare ose autoriteti i gjithanshëm, por nuk është ashtu. Vlera përcaktohet nga pasurimi shpirtëror: a ju ka bërë juve një histori më të madhe, më të mirë historia që keni shkruar për ju?

 6. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Faleminderit xhevahir Martin,

  Unë ika në Zandvoort, morra me qira një makinë dhe ngarkova të gjitha gjërat e gatshme.

  Quietshtë e qetë këtu, shumë e qetë, gjithçka është afër super markës, kjo është ajo që kemi parë të vijë për shumë vite, si është e mundur që njerëzit afër meje të mos shqetësojnë as të klikojnë në faqen tuaj të internetit . Ju jeni thjesht të çmendur që dëgjoj gjatë gjithë kohës, por jam i lumtur me ju Bro!

  Jini të Qetë dhe Dijeni se Unë jam Brenda jush është …… ..

  dashuri

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Faleminderit.
   Shumica e sulmeve janë nga rojet e paguara të mediave sociale të cilët thjesht mund të paraqiten në listën e miqve tuaj; njerëz që thjesht duket se marrin pjesë në shoqëri. Cila ushtri mendoni se është më e rëndësishme tani? Se me krahë përreth shpatullave apo asaj ushtrie që ruan mediat sociale? Sa ushtarë të mediave sociale ka Hollanda? Ata që thjesht ulen me rroba civile në PC-të e tyre nga shtëpia dhe vijnë të paraqiten në demonstrata kur pyeten? "Puna vullnetare duke ruajtur një përfitim të mirë?" Influencers ...

   Softuer special për të ndjekur të gjitha diskutimet në internet dhe paralajmërohet se ku synojnë plumbat e tyre në median sociale ...

   • Harry ngrijë ka shkruajtur:

    Ata nuk janë vetëm mbrapa PC-së, ka edhe një numër të madh të mobilizuar, të cilët janë vendosur në pikat e shitjes (p.sh. supermarkete) dhe pretendojnë të bëjnë dyqan, ata janë edhe në parqe dhe pyje, mirë ku kudo që njerëzit duhet të shkojnë apo shkojnë.

 7. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Tani mund të gjesh punëtorin migrant jo-zyrtar kudo në vendet strategjike ku njerëzit (ende) duhet / guxojnë.
  Për shembull, në hyrje të Jumbo, është vendosur një lavaman ku njerëzit (vetëm 25 njerëz mund të jenë në xhup në një moment) janë të detyruar të lajnë duart. Ekzistojnë gjithashtu të gjithë IM-të përreth, të cilët gjithashtu supozohet se bëjnë blerje.

  Shembull i vogël. U futa në xhup (i thashë rojes që duhet të monitorojë larjen e duarve që sapo kisha larë duart në shtëpi, kështu që më lejuan të hyja pa larë me duar). Dhe u fut në një bisedë me një zotëri i cili gjithashtu dëshironte të shkonte në pazar. Unë i thashë që nuk besoja me të vërtetë në masa, dhe se ata ishin hedhurterisht kolektivisht nga politika dhe media, dhe se virusi korona ishte ndoshta 100 ose 1000 herë më pak i keq nëse parashikohet.

  Burri menjëherë filloi të më përgjigjej: "Jo, ju e shihni këtë plotësisht gabim, korona është me të vërtetë shumë e rrezikshme dhe masat janë vërtet të nevojshme. Një vajzë e motrës së një të njohuri të fqinjit tonë, ka qenë shumë e sëmurë dhe ka kaluar 4 ditë në ICU, ajo u la e lirë vetëm dje nga ICU dhe tani është përsëri në repart, por ka qenë një punë anësore, kështu që korona është shumë e rrezikshme për të gjithë ".

  Unë mendoj se mund të jetë që ekzistojnë 1 milion IM gjithandej në Hollandë tani, veçanërisht në vendet ku shumë njerëz akoma duhet të vijnë, veçanërisht për shkak të dyshimeve për epideminë e koronës ose njerëz që nuk shohin dobinë e masave në përputhje. për të marrë

  Gjithashtu dje në Nieuwsuur një shembull i shkëlqyeshëm i kushtëzimit përmes aktorëve:

  U intervistuan 2 aktore të reja, të cilat ishin sëmurë shumë për shkak të koronës (të dy natyrisht që ishin kontraktuar gjatë sporteve dimërore). Ishte shumë e lehtë të shihej që ata ishin aktore.
  Në të njëjtën kohë, një zotëri në dyqanin e pajisjeve (gjithashtu një aktor) u intervistua që kishte marrë dru sepse donte të vendoste një gardh. Ai zmadhoi stokun e drurit që kishte blerë për këtë (unë mendoj se ishte 6 borde), gjë që tregoi se ai e dinte që ishte e papërgjegjshme që ishte jashtë, por mendoi se ishte pak e humbur për tu mbyllur.

  Një prej aktoreve u prezantua me imazhet e aktorit në dyqanin e pajisjeve dhe ata i shikuan me përçmim, "ata duhet të qëndrojnë brenda për të mos kuptuar se sa e rëndësishme është".

  Fine imazhe këtu për njerëzit që nuk kanë shikuar lajme.

  https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2327850-de-uitzending-van-21-maart-houd-afstand-uitstel-niet-corona-zorg-vs-verder-in-lockdown.html

  • Kamera 2 ka shkruajtur:

   Harry vries, ju falënderoj shumë për raportin tuaj.
   Të gjithë ata roje (roje sigurie) për industrinë e madhe të parave janë pjesërisht për të fajësuar dhe janë të drejtpërdrejtë
   duke privuar fqinjin e tyre nga liria, pa vetëdije ose me vetëdije.
   Në të vërtetë të gjithë aktorët dhe nëse ua tregoni njerëzve ata thonë që jeni të çmendur, nuk jeni të çmendur por të vetëdijshëm!

   Dhe Rutte gjithmonë flet të vërtetën, madje edhe në dhomën e dytë kur Rutte i quajti aktorët në Poelenburg Zaandam "mantelin e parvazit", i cili, nga rruga, vërtetoi se nuk ishte një litar i kreshtës, por tokëzues i parvazit (lecka më e ndyrë e tokës) në shërbimi qeveritar Me një masë që kamerat mund të varen kudo dhe në mënyrë jo të duhur dhe më shumë pika të axhendës,
   Faleminderit Harry, shpresoj se të gjithë bëhen të vetëdijshëm si ju, keni një ditë të mbarë

   https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/powned-zette-poelenburgse-vloggersrel-in-scene-met-acteurs-figuranten-en-regie/

 8. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Media sociale shpërthen: “Thirrje masive, Qëndroni në shtëpi”.

  Nuk ka kaluar shumë kohë kur numri i infeksioneve është "gjoja jashtë kthetrave", dhe është vendosur që kjo gjysmë bllokimi, e cila është në të vërtetë tashmë një bllokim gjysmë vullnetar nga lart, do të imponohet në NL dhe më pas do të jetë 5x më i rreptë se në Spanja dhe Franca.

  Dhe kjo sigurisht që do të jetë pak a shumë e përhershme, do të relaksohet pak çdo herë e më pas, por atëherë mund të vendosni lehtësisht një mashtrim të virusit përsëri dhe më pas mbyllja mund të rritet përsëri.

 9. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Pyete Martinin.

  Unë kam lexuar faqen e alt-market.com për disa vite, dhe artikujt nga Brandon Smith (njeriu kryesor i tregut alt) në veçanti më kanë mbajtur gjithmonë shumë mirë të informuar. Unë gjithmonë (gjithmonë) kam pasur shumë besim tek ai dhe mendoj (mendoj) se ai me siguri nuk është (ka qenë) një "opozitë e kontrolluar" sepse ai gjithmonë shumë mirë i referohet paradigmës së rreme të së majtës, dhe në mënyrë të arsyeshme gjithmonë tregon që majtas dhe djathtas punojnë pa përjashtim për të njëjtët "bukë" dhe kanë për qëllim vetëm të kapin në mënyrë efektive të gjitha mendimet e të gjithë njerëzve. Ai gjithashtu e ka emëruar shumë mirë Trump si një mjet të përsosur të elitës i cili është një vetëvrasës i vërtetë i cili shërben si një piper i varur si kapiten i anijes "alt djathtas" për të fundosur atë kur të vijë koha.

  Por për momentin ai është gjithashtu pak a shumë në kampin e vendosësve të frikës në lidhje me virusin covid-19. Ai sqaron qartë se virusi kovid po përdoret si një nga mbulesat për të futur "flluskën e gjithçkaje" në mënyrë që bankat qendrore të mos fajësohen për krizën më të madhe të të gjitha kohërave, nga të cilat ata vetë (me qëllim) janë shkaku kryesor i tij .

  Ai tregon se ky virus është shumë më i rrezikshëm dhe vdekjeprurës sesa mund të mendojë, ndërsa unë mendoj dhe mendoj (jo bazuar në celular, por në atë që unë vërej vetë) që ky virus, si gripi, prek ndoshta njerëzit që janë tashmë shumë të prekshëm ose ishin afër vdekjes, siç janë të sëmurët dhe të moshuarit që gjithashtu do të ishin shumë të prekshëm në një epidemi gripi.

  Kështu që ai tregon që qeveritë në fakt po minimizojnë rrezikun e virusit, kur në realitet virusi është shumë më i rrezikshëm,

  • Martin Vrijland ka shkruajtur:

   Po, kjo është sigurisht e habitshme. Një rrjetë e sigurisë së linjës së fundit? Thuaj vetëm…

   • Harry ngrijë ka shkruajtur:

    Ajo që më godet më shumë për artikujt e tij të fundit të gjatë që kanë të bëjnë me shpërthimin e koronës dhe vëllain e madh që po vjen një botë që do të rrokulliset në kohë reale është që Brandon Smith tregon që MSM VDEKJET VDEKJE DHE SERIOZENCA E CORONAVIRUS nga fillimi ishte gjithnjë në rënie dhe akoma po përpiqet të minimizojë seriozitetin, pasi që do të paraprihet nga njerëzit duke u përgatitur për kohën.

    Ai gjithashtu argumenton pak a shumë për karantinën, me kusht që kjo të ndodhë në mënyrë vullnetare, sigurisht që nuk është shumë e çuditshme.

    Kjo është shumë e çuditshme sepse unë e perceptoj të kundërtën në MSM, qoftë ajo MSM Hollandeze apo MSM në vendet e tjera evropiane, ata janë krejtësisht histerikë dhe jashtë njëri-tjetrit për të na folur për armatosjen totale. (të paktën kjo është ajo që unë shoh) Ata i kanë vënë njerëzit në frikë dhe histerinë totale për javë të tëra dhe ata e bënë mirë, duke pasur parasysh që gjysma e popullsisë Hollandeze është në bllokim vullnetar, për shembull.

    Ajo gjithashtu luan shumë mirë elitën (për mendimin tim) në hartë që e sjell popullsinë në frikë paniku sepse një popullatë e frikësuar është larg nga më e lehta për të dërguar në drejtimin (zgjidhjet) që dëshironi, etj.

    Nga rruga, unë kam familje në një vend afrikan dhe atje gjithashtu popullsia (e cila është mësuar me shumë më shumë katastrofa se popullata evropiane dhe nuk trembet lehtë nga një virus) është sjellë në një frikë totale paniku, njerëzit mendojnë atje se gjysma e Evropës tani është zhvendosur në vendet e gjuetisë së përjetshme dhe pjesa tjetër po vdes, kështu që banori mesatar i atij vendi është gjithashtu shumë i panik, megjithëse korona nuk është pothuajse aty ende, popullsia atje gjithashtu pranon masa shumë drastike të hutimit dhe të gjitha dyqanet janë mbyllur për ditë të tëra.

    Unë mendoj se virusi në të vërtetë ekziston dhe është me të vërtetë i rrezikshëm dhe unë vetë mendoj se është sigurisht më i rrezikshëm sesa një virus gripi, por jo super shumë më i rrezikshëm, dhe këtë mund ta dëgjoni edhe nga raportet (megjithëse nuk mund të besoni asgjë) sepse sidomos të moshuarit dhe të moshuarit dhe njerëzit që nuk janë aq të shëndetshëm (grupet e rrezikut) humbasin. Kështu ndodh edhe me gripin dhe mendoj se simptomat kanë të bëjnë edhe me gripin.

    Nuk e di nëse ai është kontrolluar apo jo, mbase ka të bëjë me mënyrën sesi elita duan të punojnë (strategji elitare). Por kjo më jep një shije të çuditshme në gojë.

 10. Harry ngrijë ka shkruajtur:

  Një thirrje për kryengritje të gjallë mund të ketë një perspektivë më të mirë. Në vendet e goditura, diçka si 1 në 5.000 banorë ka këtë grip të fortë dhe masat janë ekzagjeruar rreth 1000x

 11. Riffian ka shkruajtur:

  Para se të ndodhte Ngjarja 201 kishte një stërvitje amerikane të quajtur Crimson Contagion [33], ajo ishte e gjitha në skenë. Një ditë më parë Pompeo foli për një "Ngjarje Live" gjatë një konference për shtyp:

  https://prd.blogs.nh.gov/dos/hsem/?p=5841
  https://azcher.org/event/save-the-date-crimson-contagion-exercise-event/
  https:// int.nyt.com/data/documenthelper/6824-2019-10-key-findings-and-after/05bd797500ea55be0724/optimized/full.pdf?fbclid=IwAR3Ju4VW9ivPwH-0XdMyu2C9-_jqTrQ6s2hTCOWrdTjzja2iN6tOIVWsJCE

 12. Analizoj ka shkruajtur:

  Ndodh saktësisht sipas skenarit të të dyshuarve të zakonshëm

  Kryeministri Rutte: hapi tjetër është bllokimi i plotë

  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/premier-rutte-volgende-stap-is-volledige-lockdown/ar-BB11B6dy

  Hapi i bllokimit . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18

  ScenarioNarratives

  HAPI LOCK - Një botë me forcë nga lart poshtë
  kontrolli qeveritar dhe më autoritar
  eadership, me risi të kufizuar dhe
  reagim në rritje i qytetarëve
  https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf?fbclid=IwAR3c2AJQU6DO49bFUZM9SBU3VKKnMNCKuaG_e-ruA4btDacoDryq6nlg2uc

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër