Ndërsa Trump hedh naftë në zjarr mbi Korenë e Veriut, Jerusalemin dhe Venezuelën, fuqia zhvendoset drejt lindjes

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 14 Dhjetor 2017 25 Comments

Diçka e madhe po ndodh. SHBA duket se sillet si një qen i egër, por në mënyrë të panevojshme humb gjithnjë e më shumë forcë nën Donald Trump. Jo vetëm që shohim se Presidenti turk Erdogan po fiton gjithnjë e më shumë pushtet; Rusia, por sidomos Kina, po rritet gjithashtu në pushtet.

Unë ju kontaktoj me deklaratën e mëposhtme: Ajo është e gjitha e ndërthurur dhe është pjesë e një plani master, në të cilin qytetari i zakonshëm duhet të besojë se ka një betejë spontane. Nuk ka luftë spontane; ka vetëm një hartë rrugore drejt qeverisë botërore përmes betejës së krijuar sipas rregullave të lojës Dialekti hegeliane.

Kjo do të thotë që ju gjithmonë krijoni kontradikta dhe përpjekje për të arritur përfundimisht qëllimin tuaj. Trump mund të zhvendosë fuqinë e Amerikës në lindje. Për këtë ai duhet të bëjë disa lëvizje ekstreme. Në këtë mënyrë ai duhet të shkundë zjarrin në Korenë e Veriut dhe të bëjë atë që të gjithë paraardhësit e tij nuk guxojnë të bëjnë. Ai duhet të zhdukë popujt, të sfidojë krerët e qeverisë dhe përfundimisht të rrëzojë ekonominë amerikane. Ky është një parashikim që bëra më parë dhe përsëris këtu përsëri. Ne gjithashtu mund ta shohim atë në veprimet e Trump. në Nëntor 21 2016 Shkrova:

Nëse ekonomia është zhytur me të vërtetë në kaos nën Donald Trump ose (si disa parashikojnë) për emërimin e Trump, krijon hapësirë ​​për ndërrime në blloqet e pushtetit. Mbetet e vështirë të parashikohet, por ajo do të ulë se ekonomia amerikane do të ketë direkt ndikim në ekonominë globale dhe padyshim prezantuar tjetër (të thellë) krizën e shumëpritur.

Ajo tashmë filloi me masën e zgjuar të Trump për të deklaruar Jeruzalemin kryeqytetin e shtetit të Izraelit. Kjo bëri që presidenti turk Erdogan t'i thërriste të gjitha vendet muslimane së bashku. Bëni asnjë gabim; kjo është e mirë dhe se kjo nuk është shpjeguar shumë më gjerësisht në media, është një shenjë se nuk kemi shumë media. Ata heshtin se ku duhet të flasin dhe anasjelltas. Erdogan të gjitha vendet muslimane për të marrë tryezë është një shenjë e solidaritetit po del në mes të fraksioneve gjithnjë deri tani ndërluftuese të sunitëve dhe shiitëve. Kjo duket të jetë parashikimi që kam Gusht 2016 bëri kur thashë:

Supozoni se Rusia dhe Turqia do të bashkojnë forcat dhe kështu bota bota suni dhe shiitë janë të bashkuar, atëherë beteja përfundimtare do të drejtohet një herë në çdo luftë në mes botës islame dhe Izraelit (dhe të gjitha palëve të lidhur të saj). Është letra nga Albert Pike nga 1871 atëherë ndoshta jo një fallco? A do të bëheshin ende profecitë e feve të ndryshme?

Natyrisht, solidariteti është sjellë shumë shpejt nga lëvizja e Trumpit në Jeruzalem. Erdogan kishte edhe sot një 1 në takimin 1 me udhëheqësin iranian Hassan Rouhani.

Ndërkohë ne pamë një pamje interesante në atë samit islamik (të ndjekur nga më shumë se vendet e 50) në Stamboll. Gjatë këtij samiti, nuk u diskutua vetëm lëvizja e Jeruzalemit e Donald Trump, por vendet myslimane shpallën Jerusalemin Lindor Kryeqytetin palestinez. E gjithë kjo ndodhi me praninë e një udhëheqësi jomusliman; pak e një duck të çuditshme, por ai ishte atje: Presidenti Nicolás Maduro i Venezuelës. Çfarë duhej të bënte Maduro mes të gjithë atyre krerëve të shtetit musliman? E pra, kjo ka të bëjë gjithçka me ndryshimin e lartpërmendur të pushtetit dhe me sanksionet e vendosura nga SHBA. Këto sanksione janë kryesisht për naftën dhe ju mund të kuptoni se në një konferencë të tillë me shtetet muslimane 50 ka shumë blerës të naftës përreth. Ka edhe vende atje që mund të tregtojnë pak vaj dhe është e lehtë të hamendësoni atë që u diskutua gjatë këtij samiti.

Ndërsa Donald Trump ndërkohë, me një flotën e rëndë detare duke bllokuar portin e Koresë së Veriut dhe duke hedhur edhe më shumë naftë në zjarr, kështu që çdo gjë që pushteti amerikan shkatërron ndodh. Duket se presidenti venezuelas Maduro ka arritur të fitojë miq të mjaftueshëm për të lehtësuar dhimbjen e sanksioneve të vendosura të Shteteve të Bashkuara, por diçka shumë më interesante po ndodh. Kina ka njoftuar naftës në monedhën kineze që duan të tregtisë juan, që vendet që ata "nuk duan" të marrë të aksioneve të monedhës, do të bëjë të mundur për të paguar në ari, RT raporton:

Më parë këtë vit, qeveria kineze njoftoi planet për të filluar një kontratë të të ardhmes së naftës bruto në yuan dhe të konvertueshme në ar. Kontrata do t'i mundësojë partnerëve tregtarë të vendit të konvertojnë arin në asete kineze ose ta kthejnë atë në dollarë amerikanë.

Pika e re do të lejojë eksportuesit, të tilla si Rusia, Irani ose Venezuela për të shmangur sanksionet e SHBA duke tregtuar naftë në juan.

Pra, duket se nën Donald Trump po ndodh një zhvendosje e pushtetit në bllokun islamik të udhëhequr nga Presidenti Erdogan dhe gjithashtu një zhvendosje e fuqisë drejt Kinës dhe Rusisë. Pra mund të themi se ka një zhvendosje të fuqisë drejt Lindjes që po ndodh. Kjo mund të kthehet në një luftë midis një luani të plagosur (SHBA) i cili pastaj hidhet në një betejë përfundimtare të vdekjes dhe bllokun e ri të fuqisë në rritje. Unë kam bërë thirrje për një kohë që Perandoria Osmane është në procesin e krijimit dhe atë 2023 është viti i synuar. Ne fakt mund të marrim helmim se në gjithë këtë skenar të profecitë fetare do të jetë parimi udhëheqës dhe se lufta përfundimtare do të rrotullohet rreth Jerusalemit.

Dhe ndërsa ju dhe unë le të mbetemi të ëmbël nga të gjitha ato dialektikë hegeliane të atyre fushave të pushtetit, të gjitha ato vende janë që luftojnë njëri-tjetrin në fushën e dukshme, Ndërkohë mirë për të kontribuar në ndërtimin e burgut dixhitale dhe qeveri botërore nën kontrollin e inteligjencës artificiale (AI), centralizimi i pushtetit pa u vënë re do t'i drejtohet me anë të teknologjisë zinxhir bllok që tani është hyping e Bitcoin dhe valutë tjetër crypto. Ju dhe unë po ndërtojmë vetë Renditjen e Re Botërore. E gjithë kjo kapacitet kompjuterik i minierave kontribuon në përbindëshin e AI që përfundimisht do të paraqitet si Mesia e rreme ose anti-Krishti. Sipas mendimit tim, do Mesia fakt asgjë më shumë se një organ bio-avatar ndërtuar duke përdorur Nanotech në të cilën zinxhiri bllok super AI është vendosur. Mendoni për këtë robot SophiaPor pastaj një version më realiste me qelizat e vërtetë biologjike 100% bëra nga ADN Nanotech, truri i Mesisë ka qasje në super-rrjeti (për të bllokuar informatikë zinxhir dhe Big dhënave, të tilla si Qendra e të dhënave Palantir).

Atëherë Shpëtimtari përfundimisht do të paraqesë nëpërmjet rrugës së Problemi, Reagimi, Zgjidhja. UA "anti-christ" do të shkaktojë zhurmë për një kohë, dyshoj. Shpëtimtari, i cili pastaj vjen, "Mesia e vërtetë", do të heqë çdo opozitë fetare dhe do të bashkojë botën nën krahun e tij. Pastaj "Unë jam i Madh"Paraqisni veten; AI super që ndërtoi këtë simulim; ndërtues i kësaj burgu shpirtëror që na çon përmes frikës dhe konflikteve në ueb-faqen e tij në mbarë botën AI; rrjeti i veçantisë.

Çfarë ka të bëjë me ndryshimin e fuqisë në lindje dhe çfarë ka të bëjë me një krizë të mundshme të afërt në SHBA? Një krizë e mundshme (e plotësuar nga luftërat apo një luftë botërore) do t'i vendosë përsëri bankat në telashe. Kjo do të çojë në një fluturim drejt tregut të monedhës së tanishme që po pjeket. Dhe pikërisht kjo ishte qëllimi. Kjo teknologji blockchain kontribuon në rritjen e inteligjencës artificiale dhe globalisht rrjetit të kontrollit, duhet të jeni të qartë deri tani. Dhe ndërsa ne jemi të hutuar nga grindjet rreth naftës, Jeruzalemit dhe dallimeve fetare, të gjitha ato vende (që fluturojnë njëri-tjetrin në fushën e dukshme) tani po ndërtojnë allemaal në një rrjet dixhital të mbikëqyrjes së të gjithë qytetarët e tyre. Pra, nëse shkoni përtej gjithë grindjeve dhe të gjitha grindjeve fetare dhe ekonomike, mund të vini në zbulimin e mëposhtëm: të gjithë u shërbejnë të njëjtave gjë Plani master i Luciferit.

Lista e lidhjeve burimore: dailysabah.com, turksemedia.nl, rt.com, ad.nl, rt.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (25)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Profecitë në fund të fundit janë një shkrim vetë-përmbushës, në të cilin Vatikani dhe krishterët aristokratik luajnë një rol qendror. Ne shohim përfaqësuesit e tyre politikë në arenën publike, njerëzit duhet të ndahen dhe kontrollohen nëpërmjet besimit dhe rrymave politike. Derisa koha të jetë e drejtë dhe popullsia është si morale dhe fizike e lodhur për të luftuar. Shih Il Principe e Niccolò Machiavellit ..

  Sionizmi, socializmi, komunizmi, masoneria etj janë mjetet e elitës, shih p.sh. simbolizmin e përdorur në flamurin e BRSS / DDR. Dhe gjithashtu simbolizmi me të cilin 'mur' në (9-11) -1989 ashtuquajturi u rrëzua. B-aktori Reagan vetë një komunist i fortë i dha Gorbaçovit detyrën për të rrëzuar muret. Por vetë Gorbaçovi i tha këto në Kongresin 1987 Times të Politburove:

  "Zotërinj, shokë, mos u shqetësoni për të gjitha ato që dëgjoni
  Glasnost dhe Perestrojka dhe demokracia në vitet e ardhshme. Ata janë
  kryesisht për konsum të jashtëm. Nuk do të ketë të brendshme të rëndësishme
  ndryshime në Bashkimin Sovjetik, përveçse për qëllime kozmetike.
  Qëllimi ynë është çarmatosja e amerikanëve dhe le të bien në gjumë.
  Ne duam të përmbushim tri gjëra:

  Një, ne duam që amerikanët të tërheqin forcat konvencionale nga Evropa.
  Dy, ne duam që ata të tërheqin forcat bërthamore nga Evropa.
  Tre, ne duam që amerikanët të ndalojnë procedimin me Iniciativën e Mbrojtjes Strategjike ".
  Cituar nga: Mikhail Gorbaçov
  (1931-) Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Komuniste të Bashkimit Sovjetik, kreu i fundit i shtetit të BRSS (1985-1991)
  Data: Nëntor 1987
  Burimi: fjalim në Politburoun Sovjetik, nëntor 1987

  Ai tha gjithashtu në vijim për bllokun e BE-së:

  "Gjëja më e dukshme që duhet të bëjmë në politikë gjatë dekadës së fundit është përcaktimi i qartë i udhëheqësve të Europës Perëndimore për të rikrijuar Bashkimin Sovjetik në Evropën Perëndimore".
  - Mikhail Gorbaçov

  Këtu jemi 30 vite më vonë dhe dëgjojmë Trump të flasë përsëri se ai do të ndërtojë 'Murin'. Në emër të kujt?

  • Zandi Eyes ka shkruajtur:

   Sipas mendimit tim, komunizmi / kolektivizmi është projekti për Rendin e Ri të Kohëve:

   • Zandi Eyes ka shkruajtur:

    Reagan flet për një Wall dhe Trump fizik rreth një muri 'transparent'. Rara çfarë thotë ai me këtë? Rrjeti i kontrollit AI?

    • Zandi Eyes ka shkruajtur:

     Interneti është infrastrukturë për shtetin policor

     Axhenda e Iluminatit është të skllavërojë njerëzimin mentalisht, shpirtërisht dhe përfundimisht fizikisht. Interneti është mjeti ideal për të identifikuar dhe monitoruar çdo individ. Ata kanë filluar të ndëshkojnë njerëzit që i rezistojnë shpronësimit. Sipas GAB, "rregullat e rreptë të zbatimit të Twitter do të jenë në dhjetor 18th. Twitter do të gjykohet si sjellja e përdoruesit si në dhe jashtë faqes së tyre të internetit. Do të thotë nëse vizitoni një faqe tjetër që ata nuk i pëlqejnë ose tregojnë "mbështetje" për grupet që nuk u pëlqen, ju mund të ndalohet. Ky nivel i paprecedentë i censurës dhe listës së zezë apo grupeve nga sheshi publik është ndryshe nga çdo gjë në histori. "

     Sapo paraja të jetë e vjetëruar, do të jetë e lehtë të ndërpritet llogari bankare digjitale ose individi i pabindur

     https://www.henrymakow.com/2017/12/internet-basis-of-police-state.html

 2. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Shembull: Trump flet për problemin e drogës që legjitimon ndërtimin e "murit", por i njëjti problem u krijua nga të njëjtat departamente qeveritare që më pas mbikqyrën të gjithë. Mendoni edhe për Afganistanin dhe fushat e lulekuqe, ku NATO me një motiv të rremë pushtoi vendin për të luftuar 'terrorin' dhe për të sjellë 'demokraci'. Në të shkurtër PRS ose dialektikë hegeliane.

 3. Kamera ka shkruajtur:

  Frikë nga bomba? si "Doe Maar" ka kënduar ndonjëherë! Asgjë nuk është rastësi, asgjë

  Këtu është një shpjegim logjik disa ditë më parë

  Frika nga uria, Machiavelli Prices (Jan Marijnissen), ndahet dhe ....?

  mendoni për veten tuaj! Këtu është një shpjegim logjik disa ditë më parë, në anglisht

  • Zandi Eyes ka shkruajtur:

   Freemason dhe Junior-trajnuar Jong-Un pëlqen të luajnë lojë. Mendoj se kjo mund të bëhet më e lehtë sesa mendojmë. Merrni një nëndetëse të vjedhur (Argjentinë), kreu për Manhattan (NY) dhe detononi një kokë bërthamore jashtë brigjeve për të shkaktuar një cunami dhe SHBA (Agent Orange) akuzon Korenë e Veriut. Hegeli mund të thith një tip ??

   • Zandi Eyes ka shkruajtur:

    A do t'i përkasë klubit të zgjedhur? Mendova t ... dora e fshehur është duke bërë mirë në ato qarqe

   • Kamera ka shkruajtur:

    @ Rërë në sy

    Rruga e shkuar, në të vërtetë "Një nëndetëse" sapo ka shkuar për një muaj, Sinjalet e fatkeqësive? Sistemi i ndjekjes? për nëndetëset ekzistojnë, madje edhe pa satelitë

    https://www.alcen.com/en/defence-security/releasable-buoys-submarines

    https://www.volkskrant.nl/buitenland/hoofd-argentijnse-marine-ontslagen-na-drama-met-onderzeeer~a4546073/

    • Zandi Eyes ka shkruajtur:

     Mekanizmi i cabal (ists) po bëhet mjaft transparent, ne kemi parë më parë, për shembull, me avionë "të zhdukur" që përdoren në zona të ndjeshme gjeopolitike. Ky plan (2e 9 / 11) është shumë i gjatë në krijim dhe përmes mesazheve sugjestive në arenën publike ju jeni në gjendje të shihni se çfarë planifikojnë. Dhe qëllimi i tyre është centralizimi total natyror i pushtetit .. shih UN

     "Dua të flas për përgjegjësitë tona të përbashkëta përballë një rreziku të përbashkët. Ngjarjet ose javët e fundit mund të kenë ndihmuar për ta ndriçuar atë sfidë për disa; por dimensionet e kërcënimit janë të mëdha në horizont për shumë vite. Çfarëdo që shpresat tona mund të jetë për të ardhmen-për zvogëlimin këtë kërcënim, ose që jetojnë me të, nuk ka asnjë ikin ose graviteti ose tërësinë e sfidës së saj për mbijetesën tonë dhe për sigurinë tonë një sfidë që na ballafaqon në mënyra të pamësuar në çdo sferë e aktivitetit njerëzor. "
     - JFK

     Përveç kësaj, raketat e Koresë së Veriut nuk shkojnë më tej se Japonia, si do të arrijnë ato në SHBA? Unë mendoj se kabineti i ka dhënë një përgjigje kësaj. + Trupat amerikane janë kryesisht të vendosur në zonën e Koresë së Jugut. Nuk ka kohë më të mirë për t'u takuar ...

     • Zandi Eyes ka shkruajtur:

      Dhe sidomos nëse psikopatët si Cheney ju paralajmërojnë disa herë për një 2e 9 / 11. Ata kanë pranga të ndryshme (lexojnë skenarët) në zjarr dhe ju duhet të krijoni hekurin kur është e nxehtë. Cui bono? Kjo është e qartë:

      Richard Cheney
      Zëvendës Presidenti 46th i Shteteve të Bashkuara. Nënkryetari Cheney shërbeu gjithashtu si President dhe Drejtor Ekzekutiv i kompanisë Halliburton dhe Sekretarit të Mbrojtjes të SHBA nga 1989 në 1993.

      Jacob Rothschild, OM, GBE
      Kryetar i grupit J. Rothschild të kompanive dhe RIT Capital Partners plc. Kryetari i Pesë Shigjetave të Kufizuar. Zoti Rothschold është një filantrop i vuri në dukje dhe Kryetar i Fondacionit Rothschild.

      R. James Woolsey
      Drejtor i Inteligjencës Qendrore nga 1993 në 1995 dhe si nën sekretar i Marinës nga 1977 në 1979. Zoti Woolsey është bashkë-themelues i Këshillit të Sigurimit të Energjisë të Shteteve të Bashkuara dhe Kryetar i Fondacionit për Mbrojtjen e Demokracive.
      https://genieoilgas.com/about-us/strategic-advisory-board/

      https://www.youtube.com/watch?v=9C2Pnjz7FoM

 4. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Pse një vend komunist është kaq popullor me elitën dhe 2020 është me sa duket një moment historik (shih gjithashtu 5G):

  Rrjeti i survejimit të CCTV në Kinë mori vetëm minuta 7 për të kapur gazetarin e BBC

  Autoritetet kineze morën vetëm shtatë minuta për të gjetur dhe kapur gazetarin e BBC John Sudworth duke përdorur rrjetin e tij të fuqishëm ose kamerën CCTV dhe teknologjinë e njohjes së fytyrës.

  Ky nuk ishte një rast i largimit me forcë nga shteti. Ndjekja ishte një marifet i ngritur për të ilustruar se sa e fuqishme dhe efektive mund të jetë sistemi i mbikëqyrjes së qeverisë kineze. Është një shembull i qartë i llojit të monitorimit që Kina ka investuar shumë në vitet e fundit me qëllim që policia të bëjë punën e tyre në mënyrë më efikase.

  Sisteme të tilla përdoren gjithashtu në organizata private, për shembull për të monitoruar punëtorët dhe proceset në fabrika, por kritikët e qeverisë kanë paralajmëruar kundër mundësisë së abuzimit në duart e shtetit.

  Kina ka sistemin më të madh të monitorimit në botë. Ekzistojnë disa 170 milion kamera CCTV anembanë vendit, dhe kjo ka rëndësi të rritet më shumë se trefish me 400 milion. <-
  https://techcrunch.com/2017/12/13/china-cctv-bbc-reporter/
  https://finance.yahoo.com/news/china-apos-cctv-surveillance-network-065054696.html

 5. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Kështjella NWO OKB është gati të pushtojë një vend sovran, një lajm i madh më duket.

  Fuqia nuk zhvendoset në Lindje, ajo është dorëzuar, themelet e duhur e centralizuara të NWO të tilla si FMN (DVT-ve), VN, etj Nuk është rastësi që e gjithë kjo ndodh në të njëjtën kohë në mbarë botën, Ditto në BE. Por askush nuk duket ta shohë atë:

  "Udhëheqësit e BE miratuan më herët të hënën mbrëma në Bruksel bashkëpunimin e pandërprerë të strukturuar, ose PESCO, pa probleme."
  http://www.zerohedge.com/news/2017-12-15/who-ya-gonna-fight-landmark-treat-signed-create-eu-army

  Ju u paralajmëruan ...

  https://chicagoinformer.com/464280/chicago-requesting-u-n-troops-instead-of-supporting-police-chicago-video/

 6. Zandi Eyes ka shkruajtur:

  Ky ligj ushtarak do të shpallet në shtetet e ndara është një çështje kohe ... ajo është vetëm duke pritur për krizën e duhur:

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër