Ne do të fillojmë! Një 2019 e lumtur dhe e shëndetshme për të gjithë lexuesit!

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 3 Janar 2019 3 Comments

burimi: elseone.nl

Një përshëndetje e Vitit të Ri për të gjithë lexuesit për 2019! Ishte një vit tjetër plot trazira dhe shenja për një perspektivë jo shumë të begatë që shkrova në artikullin tim të fundit të vitit të kaluar. Kjo është arsyeja pse britmat e Jeroen Pauw "Po fillojmë!" Dukej një ide e mirë për të filluar. Duket sikur partia po fillon. Dhe pastaj ne nuk po flasim për festën e 'Çdo gjë shtrihet në Rusi' ose revolta të vetë-krijuar si ato të xhaketa të verdha. Ne nuk po flasim për manipulimin psikologjik të njerëzve nëpërmjet maksimumit Problemi, Reagimi, Zgjidhja në operacionet psikologjike të ngjashme me Hollivudin me rolin kryesor Peter R. de Vries dhe shfaqës të tjerë të rremë të lajmeve. Jo, tashmë jemi përdorur për këtë. Po flasim për partinë ku ka filluar të shpërthente kaosi.

Po, kjo gjithashtu përshtatet në rregullin e deklaruar Problemi, Reagimi, ZgjidhjaKu problemi është ushqyer ose krijuar gjithmonë vetë, reagimi provokuar nga media dhe përforcohet, dhe pastaj të arrijnë te zgjidhjes, por këtë herë ne po flasim për një kolaps brutale ekonomik dhe rënies së Perandorisë Romake të Perëndimit (edhe quajtur SHBA), me Evropën në prag të saj.

"Wow! Ky është një mesazh tjetër shpresëdhënës për 2019! Faleminderit Vrijland!"Do të doja t'i referohesha cretologjisë së miqve tanë më të vjetër:"Nuk mund ta bëjmë më zbavitëse, më të thjeshtë". Kjo thjeshtësi qëndron në vështrimin përmes pamjes së madhe. Vetëm kur ju filloni për të parë ngjarjet në një shkallë globale nuk janë në mënyrë të rastësishme (dhe gjithashtu nga të gjithë fundeve të rreme të shtetit të dukshme thellë, maskimin e gjendjes aktuale të thellë - siç promovohet nga Q-Anon ose tregimet e pëlqen e Benjamin Fulford - ju mund të etiketoni veten si qesharake. Planifikimi është në të vërtetë i qartë. Për këtë arsye, dua t'ju jap disa këshilla.

Për të filluar, unë rekomandoj leximin e artikujve nën menunë 'simulimi' në rend kronologjik. Pastaj filloni në faqen 2 të kësaj pike të menusë. Edhe pse për shumë njerëz, ndoshta në 'besim UFO "ose" sillies sheshtë Tokës do të vendoset, unë dëshiroj të theksoj se kjo nuk është për mua. Është një teori që është rrëmbyer nga sundimtarët për të bërë të njëjtën mashtrim të vjetër për të përzier të vërtetën me pakuptimta, për të dërguar anijen në breg. Megjithatë, në qoftë se ju merrni se ka një lloj realiteti stimulues (të cilat ju dhe unë jetoj) dhe e sheh se kodi burim ka qenë një lojë multi-player në të cilën së bashku me lojtarët e tjerë të vendosë rezultatin, ju do script për të zbuluar kodin burimor. Ju do të zbuloni se ka një ndërtues. Ju me siguri tingëllon si pakuptimta veshët plotë qesharake, deri sa ju filloni për të parë provat shkencore, të cilën 'slits dyfishtë eksperiment "është shumë i dobishëm për studim. Tregon se materia vetëm materializohet kur shihet. Konsideroni shpirtin tuaj një herë si lojtar me kontrolluesin në dorë dhe kukullën në ekran si avatar në lojë dhe studioni të gjitha artikujt e përmendur. Pastaj ju keni bazën.

Pasi të keni këtë kuptim themelor, do të shihni se kjo lojë është e pajisur me 'avatarë' të caktuar në lojë drejtimin duhet të dërgojë. Këto janë ato që i quaj linjat e faraonit. Këto janë avatarët në lojë në pozicionet më të larta që i bëjnë ligjet dhe rregullat, shtypin paratë, kontrollojnë mediat dhe mbushin gjithë piramidën e energjisë. Ata drejtojnë drejtimin dhe monitorojnë skenarin. Ju e pranoni atë shkrim në, ndër të tjera, profecitë fetare dhe të gjitha llojet e parashikimeve të tjera.

Një shembull i kësaj është letra që Albert Pike i shkroi Giuseppe Mazzinit në 1871. Kjo letër shpesh thuhet se nuk ka ekzistuar kurrë, sepse letra flet për nazizmin, dhe kjo ende nuk ekziston në 1871. Por pikërisht kjo është keqkuptimi. Rojet e shkrimit tashmë e dinë se çfarë po vjen dhe kështu ata mund të përdorin terma që ende nuk ekzistojnë. Ky nivel i lirë i 33e Pike, parashikoi tre luftëra botërore, dy prej të cilave tashmë janë liruar. E treta duket të jetë e afërt. Dy luftërat e Parë Botërore ishin të përgatitur për krijimin e shtetit të Izraelit (shkurtimisht), për shkak të Deklaratës Balfour në 1917 (Luftës së Parë Botërore), ku toka ishte e rezervuar për shtetin e Izraelit dhe persekutimin e pretenduar e hebrenjve në Luftën e Dytë Botërore, pas së cilës, në 1948, shteti i Izraelit mund të krijohej mjaft lehtë në kurriz të popullsisë palestineze. Lufta e tretë botërore do të rrotullohet rreth Jerusalemit. Dhe kjo e fundit përshtatet në mënyrë perfekte në profecitë fetare në fund të kohës, të cilat janë gjerësisht të ngjashme, por janë konflikt në disa pika. Dhe ato elemente kontradiktore janë në vetvete faktori udhëheqës për të përgatitur popullsinë (dhe për këtë arsye ushtritë) për atë betejë përfundimtare.

Pra, në të vërtetë është shumë e lehtë të parashikohet se çfarë do të ndodhë. Është e vështirë të shikosh nëpër të gjitha fasadat e falsifikimit të historisë, propagandës së mediave, rrjetave të sigurisë alternative të mediave dhe të ngjashme.

Tani jemi në prag të rënies së SHBA. Shtetet e Bashkuara, të cilat duhej të rriteshin pas Luftës së Dytë Botërore, për të reduktuar botën dhe për të sjellë ndryshime të mëdha, por tani duhet të zhyten përsëri në pushtet, për të sjellë një forcë tjetër në fuqi. Kjo fushë tjetër e forcës nuk është vetëm në letrën e Albert Pikës, por është gjithashtu logjike nëse shikojmë profecitë në fund të kohës. Po flasim për fushën e forcës islamike. Jo, jo ato trupa terroriste të vetë-krijuar (financuar nga Perëndimi për luftëra të ndërlikuara dhe terrorizëm), por Islami autentik. Konkretisht, po flasim për Perandorinë Osmane. Duhet të ketë një betejë përfundimtare për Jerusalemin. Kjo ka të bëjë me ardhjen e pritshme të një lloj figure të Mesisë (nga ato shkrime fetare). Ju do ta konsideroni krejtësisht të palogjikshëm se SHBA-të do të bien dhe si rezultat Turqi do të rritet në një fuqi botërore, sepse në këtë moment mund të prisni më shpejt që Rusia ose Kina të bëhen më të fortë. Kjo është për shkak se ju nuk do të shihni përmes shkrimit. Skenari nuk ka të bëjë me logjikën, por me planifikimin. Kjo planifikim tejkalon logjikën. Ju lutem më merrni për një çast dhe pritni vitin e ardhshëm. A ju kujtohet kur ju kam thënë se Amerika do të bjerë dhe Turqia do të bëhet fuqia e re botërore.

Kalifati Islam, i udhëhequr nga Erdogan, dëshiron të parandalojë rindërtimin e kërcënuar të Tempullit të Solomonit dhe gjithashtu të dëshirojë të zgjidhë shtypjen e palestinezëve. SHBA do të humbasin fuqinë nën Trump dhe kështu të dy fushat e forcës do të arrijnë një nivel më të barabartë. Pastaj do të ketë një betejë për Jerusalemin dhe Izraeli do të luftojë kundër këtij kalifati islamik së bashku me SHBA. Para kësaj kohe, kaosi duhet së pari të arrijë në Evropë. Ky kaos do të fillojë me një krizë ekonomike në SHBA, duke lënë mënjanë në Evropë dhe në pjesën tjetër të botës. Në Evropë lëvizjet e protestës do të nxiten nga brenda. Vests të verdhë përshtaten në mënyrë perfekte në atë skenar. Është duke ndërtuar një kaos të vetë-krijuar që hap rrugën për marrjen e Evropës nga një njeri i ri i fortë: Erdogan.

Rexhep Tajip Erdogan është faraoni i ri i Perandorisë Romake të Lindjes ose më mirë "kalifati islamik" i mbështetur, ndër të tjera, nga Rusia. Ordo ab Chao vazhdon të njohë në shkrimin. Së pari duhet të vijë kaosi. Prandaj unë parashikoj kaosin në Evropë me një ngurrim, pasuar nga kapja e Europës nga Turqia. Në fshehtësi, njerëzit në krye (si Angela Merkel) po kontribuojnë në këtë axhendë. Ata e bëjnë këtë sepse janë rojet e shkrimit (drejt pilotit).

Lajm i mirë është se ju mund të merrni mësime turke dhe e enjtja nga tani është quajtur Dönnerdag në të ardhmen e afërt, por përndryshe jo shumë do të ndryshojë. Dhe nga rruga një flamur i bukur i kuq në fasadë është gjithashtu mjaft i këndshëm. Ne ndoshta do të humbasë një ditë pak King, por Pride Amsterdam ndoshta mund të vazhdojë të shtyjë agjendën e ylberit.

Shqyrtimi i Europës, sipas mendimit tim, do të jetë në mënyrë të arsyeshme të qetë. Do të jetë një lloj Blitzkrieg. Kjo është për shkak se njerëzit kryesorë të BE janë tashmë të vetëdijshëm për këtë axhendë dhe po e përgatisin atë. Europa së shpejti do të bëhet osmane. Kështjella civile në Bruksel thjesht mund të vazhdojë dhe Willem Alexander mund të bëhet një stadholder i bukur i rajonit të Holandës. Frans Timmermans ndoshta është gjithashtu në fuqi në Bruksel, sepse është mirë të shërbejë. Lufta e vërtetë do të fillojë vetëm kur ajo perandori otomane është rivendosur në lavdinë e saj të plotë. Sipas shkrimit, ky është viti 2023.

Koha për ta konsideruar teorinë e simulimit si 'asnjë teori, por fakt'. Merrni probleme. Vlen ajo. Gëzuar vitin e ri!

Etiketa: , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (3)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

  1. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM ka shkruajtur:

    A e rrokullisin atë përsëri?

  2. Zonnetje ka shkruajtur:

    Një përmbledhje e shkurtër e asaj që po ndodh. Shpresoj, psherëtimë, që madje edhe njerëzit e zakonshëm në fund të marrin njohuri për atë që po ndodh, çfarë po ndodh. Si duken copat në shah, mos harrojmë se kush janë këta faktorë, protagonistë, janë në këtë matricë dhe skriptin që ata duan të ndjekin në letër, me ose pa tym dhe pasqyra. Po, dua të them ata, të dyshuarit e zakonshëm, të cilët mbajnë pozitat kyçe në të gjithë botën dhe sigurojnë që nëse nuk jeni anëtar i klubit nuk mund të kualifikoheni kurrë për Keypositions në mënyrë që të ndryshoni shoqërinë në mënyrë drastike. Kjo e bën të vështirë për të ardhur në një ndryshim të regjimit, e vështirë, por jo e pamundur. Ndryshimi i regjimit është i mundur, edhe në Holandë dhe në Holandë është i nevojshëm sepse ka relativisht shumë anëtarë të Klubit që jetojnë këtu me ndikim të huaj. Vests të verdhë në Holandë pëlqejnë, por nuk drejtohen nga provokuesit e agjentëve të shtetit dhe bashkëpunëtorë të tjerë. Jini të ndershëm në qëllimet tuaja dhe veproni sipas ligjit.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër