NOS dhe RTL i kushtojnë vëmendje të plotë ithtarëve për të maskuar prodhimet e tyre të thella

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Shtator 2019 11 Comments

burimi: superguide.nl

Ditët e fundit, RTL dhe NOS doli t'i kushtojnë vëmendje të plotë fenomenit të thellimeve. Ne shohim të njëjtin fenomen këtu si me temën e 'lajmeve të rreme'. Prodhuesit më të mëdhenj të lajmeve të rreme dhe përdoruesit më të mëdhenj të teknologjisë së thellë do të largojnë vëmendjen nga vetë ata duke deklaruar se organizatat kriminale, terroristët ose Rusia janë ato që e përdorin atë. Dhe natyrisht DARPA (Agjencia e Projekteve Kërkimore të Avancuara të Mbrojtjes është një institucion i Departamentit të Mbrojtjes së SHBA) zhvillojnë teknologji i cili njeh dhe njeh filmat autentikë, në mënyrë që media kryesore të mbështetet gjithnjë në atë shenjë të cilësisë. Merrni fotografinë?

Kush i ka të gjitha paratë dhe burimet për të luajtur njerëzit me thellime? Po në lidhje me mikun tonë të madh John de Mol me miliardat e tij? Familja de Mol ka të paktën të gjitha paratë dhe burimet për t'i dhënë vetes një imazh të lezetshëm përmes Johnny rebel dhe Linda i gëzuar. Ndërkohë, John de Mol është pronar i Algemeen Nederlands Persbureau.

Kur John D. Rockefeller u bë miliarderi i parë në SH.B.A. me kompaninë e tij të naftës, ai përdori një kineast për të treguar se po shpërndante para në rrugë. Rockefeller e ktheu veten nga një mbushës i urryer i qeseve në një filantrop të dashur. Shtë koha që ju të hapni sytë tuaj të gjerë dhe të shihni se si ecin heret dhe cilat tunele nishan gërmojnë nën themelin e ekzistencës sonë. Ju jeni duke u mbajtur në një Trumanshow kolektive nga media, nga të cilat unë kam treguar këtu në faqen e internetit në disa situata që ata vendosnin arrestime para kamerës dhe vendosni trazira të tëra me ndihmën e drejtimit të drejtpërdrejtë për t’i treguar ato në lajmet në mbrëmje (shih, këtu en këtu). Dhe këta prodhues të lajmeve nuk do të na mashtrojnë në të gjitha frontet? Pse mendoni se Jeroen Pauw dhe Matthijs van Nieuwkerk etj kanë paga kaq të larta? Sepse ata janë lojtarët e numrit 1 të perceptimit tuaj për botën. Mysafirët e tryezave të punësuar u lejohet të plotësojnë pamjen e diskutimit dhe kritikës, në mënyrë që të besoni se "me të vërtetë diçka po ndodh". Do të mashtroheni.

Shtë e rëndësishme që të filloni të shihni se media jo vetëm që prodhon lajme të rreme, por edhe të punojë me teknologji të thellë. Ata përpiqen të largojnë vëmendjen tuaj nga vetja me probleme të tilla si zhvatje ose video porno me Dionne Stax. Ky është një shkak shqetësimi dhe ky është qëllimi, sepse ju duhet të shqetësoheni veçanërisht për 'kriminelët' në mënyrë që qeveria të kthejë rregullimin e veprimtarive të saj kriminale në dobi të vet. 'Problemi, Reagimi, Zgjidhjaquhet ajo maksimum. Atëherë ju krijoni një problem për të cilin shoqëria duhet të shqetësohet; atëherë ju provokoni përgjigje emocionale përmes njerëzve si Jeroen Pauw, Matthijs van Nieuwkerk dhe pjesa tjetër e menaxherëve të perceptimit; për të dhënë më pas zgjidhjen. "Ju mund t'i besoni vetëm imazheve që vijnë nga media kryesore dhe shtypi i aprovuar", është mesazhi. Tregtari i gomave shpërndan thonjtë përgjatë rrugëve të hyrjes, në mënyrë që të shkoni te tregtari i gomave për zgjidhjen.

Shërbimi i Prokurorisë Publike (OM) është i shqetësuar për mundësinë e abuzimit me të ashtuquajturat filma të thellë, me të cilat imazhet manipulohen nga algoritmet. Kjo shkruan NOS Të shtunën.

Prokurori publik, Lodewijk van Zwieten, thotë për këtë NOS të shqetësohen për lehtësinë me të cilën mund të bëhen video të thella. "Ne duhet të kuptojmë se nëse shohim diçka, nuk do të jemi më në gjendje ta besojmë këtë. Së shpejti mund të vizualizoni me lehtësi diçka ndërsa nuk ka ndodhur vërtet. "

Lexoni, ndër të tjera ky artikull (Në këtu en këtu) sa ka ekzistuar realiteti për vite me rradhë dhe si profilet e mediave sociale zakonisht maskohen nga thellime, në mënyrë që qeveria të ketë telemarkët e saj ose punëtorët e shtëpisë të monitorojnë diskutimet e mediave sociale, të fshehura prapa profileve shumë të besueshëm të thellë me një rrjet të besueshëm dhe foto dhe video të besueshme. Lexoni vërtet! Dhe mendoni seriozisht për mbështetjen e shkrimtarit që i heq qafën, për të nxjerrë në dritë të gjitha këto. Bëhuni anëtar ose bashkohuni me një një donacion një herë dhe ndajini artikujt sa më shumë që të jetë e mundur. Faleminderit paraprakisht.

Lista e lidhjeve burimore: futurizëm, shownieuws.nl

Etiketa: , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (11)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Mos bini për diskutime në forume ose media sociale. Ju ka të ngjarë të flisni me një profil të rremë (të thellë) që fsheh një agjent shtetëror,

 2. Analizoj ka shkruajtur:

  kjo thikë prerë gjithashtu nga të dy anët, është gjithashtu e mundur që njerëzit të parashikojnë se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen. Për shembull, imazhe të kompromentuara të politikanëve, aktorëve të famshëm, etj ku mund të vendoset etiketa e marrjes së thellë pas

 3. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Ajo që unë pastaj e pyes veten është kjo një ide e thellë ... 😀

 4. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Unë nuk kam aq shumë (më) me Flits West, por përveç disa belbëzimeve ai ishte në pikëpamje! Për pjesën tjetër: Sambal në Flits ?!

 5. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  PS ...

  Unë jam në të vërtetë më kurioz nëse mbushësit e xhepit nga Oranje do të largohen me fatura të dyfishta në lidhje me mirëmbajtjen dhe rinovimin, etj., Dhe ndihmën e prapambetur për gjirin e padobishëm të Portokallit! Farëdo që të thotë Rutte, e rreme apo jo, është xhel # 1 në hapësirë. Dhe gjëja më e keqe është: Ai largohet me të!

 6. Cezari Lion Cachet ka shkruajtur:

  LS ...

  Vetëm mos harroni se Halla Bea van Oranje ngriti topat e Rutte mbi kalin. Prandaj, pra!

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër