Ju nuk mund të hyni më në dyqan nëse nuk jepni emrin tuaj dhe numrin e skllevërve në banak dhe ky është vetëm fillimi

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 19 Maj 2020 12 Comments

burimi: theglobeandmail.com

"Qeveria na kërkon që ta bëjmë këtë dhe unë thjesht ndjek Bef Befehl ist Befehl ’. Ju duhet të jepni emrin dhe numrin tuaj të identitetit në mënyrë që të mund të mbani nën kontroll se me kë keni qenë në kontakt. Nëse nuk e bëni këtë, mund të mos hyni në dyqan, por gjithashtu mund të bëni blerje në internet me ne".

Do të fillojë. Unë i kam parashikuar me vite këto masa policore të shtetit, por tani që ekziston armiku i padukshëm dhe specialistët e programimit të mediave NLP si Jeroen Pauw kanë bindur përsëri njerëzit në bashkëpunim me politikanë dhe ekspertë, shumica e njerëzve janë të verbër ndaj të cilave po shpaloset shteti totalitar i policisë.

Kjo bëhet hap pas hapi dhe në fazat vijuese:

 1. "Bllokim inteligjent" (habitati i mbylljes në një variant të butë) me valën e gripit (ndoshta jo më shumë se një normale vjetore normale) si alibi; kryesisht të programuar përmes ankthit në media, shifrave RIVM dhe imazheve të prodhuara midis veshëve të njerëzve
 2. Kompensimi financiar për të ruajtur simpatinë ndaj qeverisë
 3. Futja e një metër e gjysmë të shoqërisë dhe masat e kontrollit plus gjobat
 4. Përgatitja e aplikacioneve, sistemeve të kamerave dhe të dhënave të mëdha dhe angazhimit të mediave për t'i bërë njerëzit të mësuar me prezantimin e ardhshëm
 5. Lehtësim i lehtë i bllokimit për të mbajtur mbështetjen e njerëzve
 6. Ringjallja e virusit por një nisje e vërtetë me miliona sasi të dukshme të vdekjeve (bioweapon ose ndryshe)
 7. Bllokim i ashpër dhe veprim i ashpër policor, përfshirë karantinën e detyrueshme dhe rrumbullakosjet

Atëherë kushdo që e merrte virusin shumë dritë, kushdo që thirri që të hiqet bllokimi dhe kushdo që e ndjeu se ishte alibi për futjen e një shteti policie, mund të gërmohet dhe të merret në karantinë ose kampe riedukimi. Atëherë rrotullimi i çdo metode teknologjike të kontrollit, certifikatat dixhitale (të lidhura me trupin tuaj) dhe futja e parave gjurmuese dixhitale mund të zbatohen me shpejtësi të madhe dhe zonja (robot) në banak është zëvendësuar nga një skaner plus portë.

Merrni gjërat në duart tuaja përmes demokracisë së drejtpërdrejtë dhe mos prisni derisa të jetë vonë: www.fvvd.nl

Video: klik hier

Etiketa: , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (12)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Zonnetje ka shkruajtur:

  Për lexuesin. Bëni diçka pikërisht sot. Është e nevojshme. Nënshkruajeni peticionin e Martinit sepse ne nuk jetojmë në demokraci të vërtetë dhe sundim të vërtetë të ligjit.

  Beje tani!

 2. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Zelanda e Re (Britani e Madhe) kjo ndodh hapur, këtu gjithçka ndodhë e poshtër

  Super-i më i madh tashmë i ka të gjitha të dhënat me sistemin e tyre Bonus Bullshit, njohja e fytyrës gjithashtu ka qenë në supers për një kohë të gjatë, sepse nuk përmendet në media nuk do të thotë se i kanë ato gjatë dhe gjerësisht. (Ata i kanë pasur për një kohë të gjatë)
  Një armik i padukshëm mund të sulmojë, mbrojë dhe forcojë rregulla në të gjitha drejtimet, gjithçka! sepse ai është i padukshëm.

  Tani kjo lojë përsëri

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/privacywaakhond-trapt-op-de-rem-minister-de-jonge-mag-locatiedata-niet-gebruiken~be25d19b/?referer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

 3. kokërr ka shkruajtur:

  Nisma të tilla po shfaqen kudo, por është e jashtëzakonshme që po ndodh në të gjithë botën.

  Për shembull në Tajlandë: https://www.khaosodenglish.com/news/crimecourtscalamity/2020/05/18/malls-deploy-robots-tracing-app-for-new-normal-shopping/

 4. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Maska e fytyrës: Një simbol i fuqishëm i shtypjes COVID

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/the-face-mask-a-powerful-symbol-of-covid-oppression/

  Dhe firmosur!

 5. Riffian ka shkruajtur:

  Ne e dimë rolin e IBM gjatë Luftës së Dytë Botërore, tani ata duan të shënojnë të gjithë "K (JO) W Identityity" Mendoni ID2020
  https://youtu.be/oQyPz286xiA

  Gjithçka vjen në blockchain…

 6. Zonnetje ka shkruajtur:

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/972882918/obamagate-en-corona-bewijzen-we-hebben-meer-dwarsdenkers-nodig

  Whatfarë vendi i hipokritëve ata kanë nevojë për më shumë-mendimtarë kryq ’. Zum kotzen.

 7. Adriaan W ka shkruajtur:

  Wudituni se cili është qëllimi i shoqërisë në distancë prej 1,5 metrash, a do të ishte që në një të ardhme të afërt njerëzit do të jenë më të dallueshëm nga njëri-tjetri nga mbikëqyrja elektronike, mbikëqyrja.

  Një kërcënim tjetër, më pak i qartë, por jo më pak themelor, ballafaqohet me demokracinë liberale. Më e lidhur drejtpërdrejt me ndikimin e teknologjisë, bëhet fjalë për shfaqjen graduale të një shoqërie më të kontrolluar dhe të përqendruar. Një shoqëri e tillë do të mbizotërohej nga një elitë, pretendimi i së cilës për pushtet politik do të mbështetej në gjoja njohuri shkencore superiore. E pa ndikuar nga kufizimet e vlerave tradicionale liberale, kjo elitë nuk do të hezitonte të arrijë qëllimet e saj politike duke përdorur teknikat më të fundit moderne për të ndikuar në sjelljen publike dhe për ta mbajtur shoqërinë nën mbikëqyrje dhe kontroll të ngushtë. Në rrethana të tilla, vrulli shkencor dhe teknologjik i vendit nuk do të kthehej, por në të vërtetë do të ushqehej me situatën që shfrytëzon.

  … Kriza e vazhdueshme sociale, shfaqja e një personaliteti karizmatik dhe shfrytëzimi i mediave masive për të fituar besimin e publikut mund të ishin hapa në transformimin fragmentar të Shteteve të Bashkuara në një shoqëri shumë të kontrolluar.

  - Zbigniew Brzezinski

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër