Panairet janë në të kuqe në mbarë botën, por për fat të mirë nuk është lufta vlogger

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 12 Shtator 2016 0 Comments

Saturni-bull-AEX AmsterdamMegjithëse tregjet e aksioneve në mbarë botën kanë rënë që nga e premtja e kaluar, ne kemi një shpërqendrim të mjaftueshëm në Holandë me një luftë vlogresh. Edhe një luftë midis vloggers të shumta. Ka një luftë mes vlogger dhe (gjithashtu rapper) Crook dhe rivale Para Soma dhe pastaj ne kemi 'vërdallë vërdallë' Ismail Ilgun nga rrethi Poelenburg në Zaandam që shkakton të gjitha llojet e rrëmujës. Ky Ismail tani është praktikisht i sulmuar nga një shok turk. Është vetëm një moment që e dini. Kjo është shumë e rëndësishme; se ka trazirat që të shpërqendrojnë. Preferohet mes bashkatdhetarëve turq që e quajnë veten 'ushtarë të Erdoganit'. Ndoshta kjo kontribuon në imazhin që ne duhet të marrim nga turqit, domethënë që ata do të dalin si luftëtarë për Erdoganin nëse kjo diskutohet. Pra, do të vazhdoni të ëmbël përsëri me një trazirë. Mediat dhe politikanët mund ta hedhin përsëri në erë dhe ta përdorin atë për pozita të forta ose ligje të reja. Ndoshta efekti më i rëndësishëm është që ju të shikoni shkopin e magjistarit dhe nuk shihni se çfarë po ndodh prapa kanavacës. Shumë ndodh prapa ekranit. Ekonomia globale është nën tension të lartë dhe kjo u bë e dukshme këtë mëngjes në Damrak në Amsterdam. AEX u hap thellë në të kuqe.

Këtë herë duket se tensioni ekonomik është shkaktuar nga BOJ (Banka e Japonisë). Faqja e internetit Zerohedge.com shpjegoi se çfarë po ndodhte të premten e kaluar. Sot ata tregojnë se obligacionet e qeverisë po bien në mbarë botën. Bursa e Gjermanisë DAX u përgjigj ndoshta më e vështira në stimulimin e dhimbjes së lidhjeve duke rënë tashmë në% 2,5 në tregtinë e hershme. AEX ishte në 10 edhe këtë mëngjes 2% në min. Rezerva Federale (banka private që huazon para nga shteti amerikan) duket të jetë gati të rrisë normat e interesit. De Telegraaf raporton [quote] Frika për normën e interesit në Wall Street u ushqyer nga komentet e drejtorit të Fed, Eric Rosengren. Ai tha se ekonomia amerikane rrezikon të mbinxehjes dhe se Rezerva Federale nuk mund të shtyjë një normë interesi për një kohë të gjatë. Të hënën, tre drejtorë të tjerë të Fed do të japin fjalime.

Më parë këtë vit ne pamë se si aksionet e bankave ranë, që bankat janë duke u përgatitur për një dimër financiar bërthamor, si Bankat italiane mori në telashe, se banka Deutsche no shpenzojnë më shumë ari për klientët e saj dhe se një enë e madhe kompani anijeve është gati të bjerë. Pra, ka një mijë e një sinjal se tensionet financiare janë të larta. Se qeveria gjermane ka thirrur popullatën a racion emergjent u tha më vonë me argumentin e një krize të mundshme të energjisë, por është e qartë se diçka po fsheh. Nga statistikat e dyqani i uebit të lidhur me këtë faqe, duket se gjithnjë e më shumë njerëz vizitojnë këtë faqe duke kërkuar për pastrues të ujit ose pako ushqimore me ushqim urgjent. Njerëzit thjesht mbajnë duart në prerje dhe kjo është arsyeja pse është një vendosja e promovimit të zbritjes. Në fund të fundit, është mjaft e vështirë që shumë njerëz të lidhin vargjet; e lëre më pas të ndërtojmë një furnizim ushqimor nëse ekonomia bie. Kjo e fundit duket sikur po lëron nëse i shtojmë të gjitha sinjalet. Pra, përkundër faktit se ka gjithmonë shpërqendrim të mjaftueshëm në media (siç është tani me trazirat e vloggers), është e dobishme të qëndroni vigjilentë dhe të shihni se ku magjistari (media) nuk dëshiron që ju të shikoni. Sinjalet ekonomike janë atje. Pra përgatiteni veten.

Lista e lidhjeve burimore: telegraaf.nl, telegraaf.nl, zerohedge.com, zerohedge.com, telegraaf.nl, rt.com, lajmi Xander

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër