Fundi i parashikuar i Brexit në sytë e pas mosmarrëveshjes së Dhomës Britanike të Komuneve

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 16 Janar 2019 19 Comments

burim: cnbc.com

Siç është tashmë në vend parashikuar që nga fillimi, Brexit ndoshta nuk po kalon Shtëpinë e Komuneve Britanike marrëveshjen e Theresa May ka hedhur poshtë. Ishte tashmë e qartë se Brexit u kthye për të lidhur në fund grupin e kritikëve në shoqëri me anti-BE dhe anti-globalizimit, siç është bërë në SHBA nëpërmjet lidhjes së këtij grupi kritik me Donald Trump. Nëse ju 'lëvizjet nacionaliste (opozita kontrollohen) vetëm jep një dukje të suksesshëm, atëherë të gjithë gjë rrahje deri ju jo vetëm që definitivisht' teoricienët e konspiracionit "(ku" të menduarit konspiracionit 'sinonim është krijuar për' kritike ') bombarduar me dështime, por gjithashtu u vendosën me nacionalizëm.

Gjatë gjithë kësaj kohe unë kam për këtë arsye parashikuar që të dy Brexit do të dështojnë dhe se Donald Trump përfundimisht do të dështojnë. Trump duhet të hidhte në erë ekonominë amerikane. Referendumi Anëtarësimi Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimi Evropian në fund të fundit do të dështojnë nga cicërimë Donald Tusk që në fakt aluzion në "E vetmja zgjidhje pozitive", të cilën ai padyshim nënkuptuar në "pa Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimit Evropian referendum për anëtarësim.

Suksesi i përkohshëm i Brexit ndoshta kishte një qëllim tjetër dhe kjo është diçka që ne e dimë edhe nën termin 'nivelim'. Me nivelim afat, ju mund të mendoni më mirë dy anije të lëngshme të lidhura në fund. Nëse ka më shumë lëngje në një anije se tjetra, lëngja do të përhapet në mënyrë të barabartë në të dy enët kur valvula lidhëse të hapet. E pra, duke vënë në vend të përkohshëm Brexit, shumë janë ngritur. Në çdo rast, funt britanike që nga referendumi i Brexit në qershor 2016 me 15% është zvogëluar dhe kjo është një arritje e rëndësishme. Në fakt, ajo ka të bëjë me barazimin e prosperitetit ose më mirë: niveli në të gjitha anijet e lidhura duhet të arrijë të njëjtin nivel. Dhe nëse doni të mbushni fuçitë e zbrazëta, është e dobishme nëse lidhni fuçitë më të plota dhe pushimet e fundit të rezistencës për të hapur plotësisht trokitje e lehtë.

Nëse referendumi Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimi Evropian Anëtarësimi në mesin Tereza maj si e manipuluar mund të jetë se ajo mund të shitet si një kanosës katastrofë financiare gjigand për njerëzit (si ka gjoja kishte zvarritur një marrëveshje më të mirë), ju keni njerëzit besojnë se referendumi anëtarësimi Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimi Evropian ndoshta jo aq ' n ishte një ide e mirë. Kjo ishte pikërisht qëllimi, natyrisht. Problemi, Reagimi, Zgjidhja; se parimi i mirë i vjetër që gjithmonë duket të jetë duke bërë. Dhe si krem ​​mbi tortë, ju mund të shtrihet dhe të bëjë për një kohë në lojë sigurohet se grindjet e fundit politike katastrofa është edhe më i madh në qoftë se BE-ja është duke shkuar për të vënë thembrat në rërë dhe britanikët kërcënojnë për të marrë marrëveshjen. Ju mund të thoni bubullimë se britanikët duhet të shkojnë dhe të tërheqin portofolin gjithsesi dhe pastaj llogaritja do të tregojë se është më mirë të qëndroni brenda BE-së gjithsesi. Në fakt, nëse doni të qëndroni me atë BE të mrekullueshme dhe të mirë, dhe nuk doni të merrni qindra miliarda dëme, ju duhet të paguani që të jeni në gjendje të ktheheni përsëri.

Dhe kush do të fajësohet? Natyrisht: ata që planifikonin të fajësoheshin. Të gjithë ata që kishin nevojë për të dëgjuar Nigel Farage. Folësi karizmatik që të çojë të gjithë liderët në takimet e BE-së guxuar të vënë zjarr mbi Tom Jery, por kur Mbretëria e Bashkuar dhe referendum anëtarësimi Gibraltar Bashkimi Evropian, klubi nuk ka fituar në shtëpi dha punë që në fakt nga BE-ja në Mbretërinë e Bashkuar. Logjike, sepse ajo duhej të dështonte dhe kështu një lloj i ri i aktores ngathët duhej të paraqitej; nuk ka përmendur klloun Boris Johnsen i cili e ka plotësuar mirë këtë shfaqje. Kështu, siç parashihet, ju keni vendosur përfundimisht me grupin e mendimtarëve kritikë që mund të lidhen me Nigel Farage. Kushdo që guxon kritikojnë në të ardhmen të ketë BE ose, për shembull, rrënjët naziste të BE-së, do të jetë i tallur dhe mund të jetë i lidhur me "The misfits që dëshironin referendumin e anëtarësimit Mbretëria e Bashkuar dhe Gjibraltar Bashkimit Evropian nëse është e nevojshme. Fundi i kritikave; fundi i ndjenjës anti-BE; filloni leveling.

Sigurisht, ky është vetëm domino e parë që kujdeset për kaosin në Evropë. Ekonomia britanike, në çdo rast, do të shkaktojë dëme. Dhe nga kaosi ju gjithmonë mund të krijoni më shumë rend. Kjo zakonisht kërkon një krah të fortë.

Lista e lidhjeve burimore: zerohedge.com, businessinsider.nl

Etiketa: , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (19)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Kjo është për bankierët qendrorë cq. Planifikuesit padyshim një mbulesë ideale për të kaluar të gjitha keqpërdorimet financiare (shih ECB / Deutsche Bank) dhe ndikimin e konsekuent në politikanët, kjo është se si lojë është luajtur për shekuj me radhë. Pra, ky kaos i krijuar ka ende një dimension të padukshëm.

  Dhe nuk është rastësi që kukullat Trump, Macron, May dhe Merkel, të cilët janë përgjegjës për kaosin e emigrantëve, në të njëjtën kohë luajnë në mënyrë të përsosur standardin e agjendës së centralizimit. 'Kaosi' do të thotë se fuqia gjithnjë e më shumë tërheq një elitë më të vogël dhe kjo nuk është rastësi.

  Dhe kjo shkoi aq mirë Super Mario 😀

 2. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Vetëm fillimi i stuhisë së gjatë në pension

  Macron është SHPRESESI I FUNDIT i BE-së deklaron Farage ndërsa ai përshëndet thirrjen e francezit për MEP-në për FREXIT

  https://www.express.co.uk/news/world/947598/Emmanuel-Macron-Strasbourg-interview-European-Union-France-President-Frexit

 3. Zonnetje ka shkruajtur:

  Këto kukulla nuk janë rastësisht të gjithë anëtarët e Klubit të njëjtë, të dyshuarit e zakonshëm të cilët punojnë së bashku në nivel ndërkombëtar dhe punojnë drejt një centralizimi të koordinuar, në fakt në bashkimin e pushtetit. Çfarë mund të luajnë të gjithë ata mirë dhe skllevërit shohin tymin dhe pasqyrat me sy të mbyllur.
  Goodnight duke kërkuar fëmijë tub.

 4. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM ka shkruajtur:

  Rregullat Brittain! 1 këmbë në BE, tjetri në Pasurinë e Përbashkët!

 5. IBERI ka shkruajtur:

  Maji ishte në parim kundër Brexit! Për më tepër, kjo ishte vetëm një referendum 'këshillues'! Kurora do të marrë një forcë të re ushtarake! Pas të gjitha, ka pothuajse të gjitha ari shkuar atje! Rusia nuk është në të vërtetë duke pritur për këtë ose! A federal (sovjetike) Evropë do të jenë të konsiderueshme në gjysmën e lot (si miku ynë Greek (Varoufakis) vjet më parë do të mund të raportojnë! Një bllok pushtet anglo-sakson-skandinave (përfshirë Francën)! Dhe në radhë të parë një aleancë katolike dhe në një fazë të mëvonshme Aleanca katolike ortodokse nëse marrëdhëniet me Rusinë do të përmirësohen!

 6. aurora0026 ka shkruajtur:

  interesante:

  Nigel Farage është / ishte Partia e Bashkuar e Bashkuar e Bashkuar (UKIP)

  Themeluesi UKIP është Alan Sked

  Alan Sked është anëtar i projektit BAP (British-American Project)

  Projekti britaniko-amerikan (BAP) është një shoqëri transatlantike ose liderë 1,200 dhe krijues të mendimeve nga spektri i gjerë i profesioneve, prejardhjeve dhe pikëpamjeve politike. BAP vepron në një bazë jo-fitimprurëse, të financuar nëpërmjet anëtarësimit të saj dhe mbështetjes nga partnerët e korporatave ...
  https://en.wikipedia.org/wiki/British-American_Project

  John Pilger rreth BAP:

  http://johnpilger.com/articles/how-the-anglo-american-elite-shares-its-values-

  "John Pilger sulmoi BAP si një shembull i" Frankmasonerisë Atlantistëve. "Ai deklaroi në nëntor 1998 se" shumë anëtarë janë gazetarë, të footsoldiers thelbësore në ndonjë rrjet të përkushtuar për pushtet dhe propagandës. "[4]

  Në 2003 John Pilger në dukje se "Pesë anëtarë të kabinetit të parë Blair, së bashku me shefin e tij të stafit, Jonathan Powell, ishin anëtarë të Projektit Amerikane britanike për pasardhës Gjenerimit, një mur apo politikanë të zgjedhur dhe gazetarë, Konceptuar nga ekstremit të djathtë baroni i naftës J. Howard Pew dhe Ronald Reagan dhe Rupert Murdoch. "

  "Një shumëllojshmëri e politikanëve Punës të lartë - Peter Mandelson, Xhorxh Robertson, Mo Mowlam, Chris Smith, Elizabeth Symons, Xhorxh Robertson dhe shefi Bler e stafit Jonathan Powell, ishin anëtarë të Projektit britanik-amerikan për pasardhës Gjenerimit (BAP), një pak i njohur, por shumë ndikim rrjeti transatlantik ose "zgjedhur" politikanë, gazetarë dhe akademikë. Gjurmët e gishtërinjve të inteligjencës britanike dhe amerikane janë kudo në rrjetin e anëtarëve të BAP; të pranishmit e rregullt në mbledhjet e BAP-it janë specialistë të mbrojtjes dhe sigurisë, këshilltarë të NATO-s, njerëz mendimtarë të ministrisë së mbrojtjes dhe ekspertë kundër-kryengritës. Gjithashtu përfshihet edhe Jonathan Powell, diplomati i karrierës së Tony Blair i cili tani drejton. Zyra 10 si shef i stafit. Powell është vëllai më i ri i Powell, ose Charles, më i madhi, ishte specialist i politikës së jashtme të Margaret Thatcher. Në konferencat BAP përfshijnë subjektet e diskutuara tituj të tillë si "Ndarja barrën Mbrojtjes 'dhe' mirëqenien shtetëror për gjyqi.

  Emërimi i parë i regjistruar i "gjeneratës së pasardhësve" erdhi në 1983 kur Presidenti Reagan foli me Rupert Murdoch, Sir James Goldsmith dhe zyrtarë të lartë të CIA-s, në Shtëpinë e Bardhë. Reagani u tha atyre: "Qershorin e kaluar, fola me Parlamentin Britanik, duke propozuar që ne - demokracitë e botës - të punojmë së bashku për të ndërtuar infrastrukturën e demokracisë. Kjo do të kërkojë kohë, para dhe përpjekje nga qeveria dhe sektori privat. Ne kemi nevojë sidomos për lidhjet e çimentos midis sektorëve të ndryshëm të shoqërive tona në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë. Një shqetësim i veçantë do të jenë gjeneratat pasardhëse, pasi këta janë njerëzit që duan të punojnë së bashku në të ardhmen në çështjet e mbrojtjes dhe sigurisë ".

  BAP financohet nga Trusts bamirëse Pew të Filadelfias, e cila është themeluar në 1985 nga miliarderi Howard J. Pew, një mbështetës i devotshëm i Partisë Republikane dhe grupet e tjera të krahut të djathtë. Këto përfshijnë ekstremit të djathtë Heritage Foundation dhe Institutin Manhattan për Hulumtime të Politikave, një themel Sa pasuesit u ngritur nga ish-kreu i CIA-s William Casey të sponsorizojë libra "i përdorur konsiderohet gjerësisht si Ndikimi administratës Reagan menduarit ekonomik dhe social." Një libër i tillë është duke humbur terren nga Charles Murray, shpikësi ekstrem-djathtas i termit "nënclass" dhe avokati i heqjes së mirëqenies ... "
  https://www.bilderberg.org/bap.htm

  Në revistën 1997 Lobster, një revistë britanike e inteligjencës, parapolitikës dhe kërkimit shtetëror botoi një artikull në lidhje me projektin britanik amerikan.

  > Shkolla e Studimeve Ndërkombëtare të Avancuara (SAIS) ose Johns Hopkins
  > Universiteti,
  > Uashington DC, do të administrojë anën amerikane. Instituti Mbretëror i
  > Çështjet Ndërkombëtare
  > në Chatham House, Londër, do të shërbente në një funksion të ngjashëm në Britani.

  Instituti Mbretëror i Çështjeve Ndërkombëtare është organizata motra e Anglisë CFR.

  Serendipitously, Këshilli për Marrëdhënie të Jashtme dhe Institutit Mbretëror të Çështjeve Ndërkombëtare u krijua zyrtarisht në një tjetër Hotel Majestic në Paris në mars 19, 1919, nga një grup i anëtarëve të fshehta Rodosit i shoqërisë i cili mori pjesë në Konferencën e Paqes në Paris, si diplomatë, anëtarë të Sekret Britanik Shërbimi ose anëtarët e agjencisë së parë të inteligjencës së SH.BA-së, Hetim. Edward Mandell House, këshilltar personal i Presidentit Woodrow Wilson dhe Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA, e priti takimin.

  Propaganda, është përpjekja për të zëvendësuar një model social për një tjetër. Propaganda përdoret për krijimin e botëve të rreme të realitetit duke përdorur trullosjen e mendjes. Operacionet psiko-politike janë fushata propaganduese. Operacionet strategjike psiko-politike përqendrojnë propagandën tek individë të fuqishëm, ose grupe të vogla njerëzish të afta për të ndikuar opinionin publik ose qeverinë e një vendi të caktuar. operacioneve taktike psiko-politike të përqëndrohen propagandë në meshat nga ndërhyrja në ngjarje të veçanta, komentet e tyre, si dhe ankesat e tyre përmes komunikimit mediave masive (p.sh. gazeta, radio, televizion, tekstet shkollore, materiale edukative, artistike, argëtuese, etj). Të dy format e propagandës përdoren për të manipuluar qëllimet e politikës së jashtme në një periudhë të caktuar. Nëse operacionet janë projektuar për të fshehur operacionin dhe sponsorin, operacioni është klandestinë. Nëse operacionet janë të dizajnuara për të fshehur vetëm sponsorin, operacioni është i fshehtë.

  CFR / RIIA është bërë aq i suksesshëm në scripting, drejtimin, dhe zbatimin e operacioneve psiko-politike që ne jemi tani jetojnë në një moshë të propagandës racionalizuar mbështetur nga një shtyp i fuqishëm dhe medias teknike që me vetëdije manipulon simbolet dhe mitet në një mannerville calculated_PCR që i përshtaten Qëllimet CFR / RIIA. Tensionet e larta ndërkombëtare ngrihen me shpejtësi të mahnitshme në diktaturën e grupeve kontrolluese. Tensionet Menduar për të maksimizuar fitimet apo CFR / RIIA mjekësisë kontrolluar, municione, media, ushqim, dhe industritë bankare Sa pasuesit përfituar më gjatë periudhave të trazirave dhe të luftës. Iluzionet dhe mashtrimet vendosen qëllimisht në konflikte të mëdha ndërkombëtare të botës reale të një rëndësie më të madhe.

  Shoqëria Sekrete e Cecil Rhodes përdorën "grupe diskutimi" për të gjeneruar materiale të përdorura në fushatat propaganduese për formimin e politikave kombëtare dhe ndikimin e opinionit publik. Këshilli për Marrëdhëniet me Jashtë, Instituti Mbretëror i Çështjeve Ndërkombëtare dhe organizatat e tjera të sektorit të shoqërisë sekrete përdorin "grupe diskutimi" dhe një program më formal i njohur si "grupe studimi" deri më sot. "Grupet studimore" organizohen për të hetuar një çështje të rëndësishme kombëtare të politikave. Një ekspert i caktuar përgatit një projekt-deklaratë dhe e paraqet atë në një grup ekspertësh të tjerë të cilët shpesh mbajnë pikëpamje gjerësisht të ndryshme. Çështja është diskutuar tërësisht, nganjëherë në disa takime të njëpasnjëshme, dhe diskutimi është regjistruar nga një sekretar hulumtimi. Është prodhuar një burim i vetëm. Materiali i gjeneruar është përdorur për të formësuar politikën kombëtare dhe për të ndikuar në opinionin publik.

  Projekti amerikan britanike nuk është asgjë më shumë se një Këshilli për Marrëdhënie të Jashtme / Instituti Mbretëror i Punëve të Brendshme, sponsorizuar studim-grup, do të thotë për të gjeneruar material për krijimin e operacioneve të fshehta strategjike dhe taktike psiko-politike për të ndikuar opinionin publik për të lejuar industritë CFR / RIIA për të maksimizuar fitimet e tyre në qëllimin CFR / RIIA për të formuar një qeveri botërore të drejtuar nga anëtarët e CFR / RIIA. Organizimi i takimit në Hotel Majestic është një çelës për historianët e ardhshëm të Rendit të Ri Botëror të Shoqërisë Sekrete të Cecilit.
  https://www.bilderberg.org/bap.htm

  Kush është J. Howard Pew, themeluesi i BAP?
  https://www.nytimes.com/1971/10/10/archives/the-pews-of-philadelphia-the-shy-super-rich-behind-sun-oil-the-pews.html

  Unë mund të gërmoj shumë më tej dhe ndoshta do të kthehesha tek të dyshuarit e zakonshëm, si Rockefellerët.
  Kohët e fundit kam dhënë një artikull shumë interesant për Rockefeller. Bëhet fjalë për atë me të vërtetë se Rockefeller janë dhe ku vijnë me të vërtetë.
  http://mileswmathis.com/rock2.pdf

 7. aurora0026 ka shkruajtur:

  Fjalët e David Rockefeller:

  "Për ekstremistët ideologjikë më shumë se një shekull ose në fund të spektrit politik kanë kapur mbi incidente të mirë-publicitet zoals takimin tim me Castro për të sulmuar familjen Rockefeller për ndikimin tepruar ata pretendojnë që ne të zotërojë mbi institucionet politike dhe ekonomike amerikane. Disa madje besojnë se ne jemi pjesë e një kabale fshehtë duke punuar kundër interesave më të mira të Shteteve të Bashkuara, që karakterizon familjen time dhe mua si "internacionalistë" dhe për konspiracion me të tjerët e gjithë bota për të ndërtuar një më të integruar globale politike dhe ekonomike strukturë-një botë nëse do. Nëse kjo është akuza, unë qëndroj fajtor dhe unë jam krenar për këtë ".
  - David Rockefeller, Memoirs

 8. aurora0026 ka shkruajtur:

  Për ata që janë të interesuar për të ardhur nga këto familje në pushtet, mund të rekomandoj tekstin e mëposhtëm 4. Ju duhet të merrni kohë për të, sepse është një tekst i gjatë, por me siguri ia vlen dhe shumë udhëzues.

  Ajo ka të bëjë me fenikasit, familjet në pushtet dhe lidhjen me aristokracinë hebraike.

  SHENJAT E MADHE
  Pjesa I: Faktori Pun në spookery
  http://mileswmathis.com/phoen1.pdf

  Pjesa II: Marrëdhëniet spookish
  http://mileswmathis.com/phoen2.pdf

  Pjesa III: Lidhje me një kostum drithërues
  http://mileswmathis.com/phoen3.pdf

  Pjesa IV: Gjurmët e Ghostdom në histori
  http://mileswmathis.com/phoen4.pdf

  • Zonnetje ka shkruajtur:

   Informata interesante nëse është e saktë. Përfundoj nga kjo që të gjitha ose pothuajse të gjitha familjet mbretërore, elita dhe gjithashtu në Holandë, mund të kenë origjinë hebraike. Nuk e dija këtë dhe mendoj se shumë njerëz holandezë, njerëzit e thjeshtë, nuk e dinë këtë.
   Kjo mund të shpjegojë lidhjen e ngrohtë midis familjes mbretërore dhe bashkësisë hebraike në Holandë. Faleminderit Aurorës. Mësoi diçka përsëri.

 9. ZalmInBlik ka shkruajtur:

  Eine Verbotene Geschichte

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër