Pas Thijs H., projektligji i Edith Schipper për ndalimin e vëzhgimit, i hedhur poshtë në qeverinë e mëparshme, do të përqafohet nga të gjithë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 9 Maj 2019 9 Comments

burim: omroepwest.nl

Njerëzit nuk ishin ende gati. një një kërkesë nga kjo faqe fitoi më shumë se 5.000 firma kundër faturës së Edith Schippers sipas kabinetit të mëparshëm të Rutte. Në përmbledhje, ai faturë do të thoshte aq shumë sa miqtë, fqinjët apo familjen tënde psikologjinë duhet të telefononi për të siguruar që ju të hidheni në qelizën e izolimit për vëzhgim. Ju mund ta lexoni atë përsëri më poshtë. Pas vrasjeve të Thijs H. (nga të cilat ne vetëm dëshmitari 1 me syze dielli në media, me të cilët Thijs H. do të jetonte për më pak se dy javë dhe që do ta kishte kapur atë duke shkelmuar në derën e dushit) tek njerëzit që po i lëshuan qentë, të gjithë ndoshta do të përqafonin këtë legjislacion.

Çfarë ishte atë faturë atëherë? Hidhni një sy:

 • Një masë e vëzhgimit do të bëjë të mundur për të vëzhguar dikush ditë 3 - dhe duke bërë studime të rasteve dhe të konsultohet me familje / afërmit - nëse ekziston dyshimi shumë i fortë se ai ka një çrregullim të rëndë mendore dhe ekziston dyshimi se në këtë mënyrë rrezikon vetë ose mjedisin e tij. Në këtë mënyrë mund të përcaktohet serioziteti i rrezikut dhe, nëse është e nevojshme, mund të merret masa e krizës ose mund të vendoset një formë tjetër ndihme. Nuk ka ende trajtim në një masë vëzhgimi.
 • Përveç kësaj, ky ligj bën të mundur që kujdesi i detyrueshëm të jepet përpara një matje krizash të orëve 18. Kjo ka të bëjë me rastet në të cilat është e sigurt se do të merret një masë krizash, por kur vetë marrja e masës akoma kërkon kohë. Në pritje të futjes së kësaj mase, mund të jetë e nevojshme të kufizohet personi në fjalë në lirinë e tij ose të administrojë ilaçe për ta qetësuar atë dhe për ta bërë situatën përsëri të menaxhueshme.

"E pra kjo është mirë, sepse nuk duam që ky lloj vrasjeje sipas llojeve si Thijs H. dhe të gjithë ende kujtojnë Anne Faber (dhe të mos harrojnë vrasjen e Julie van Espen belg)". Mos besoni Martin Vrijland në veçanti. Ky mendimtar i çmendur i konspiracionit përpiqet t'ju bindë se mund të luhet me PsyOps (operacione psikologjike) nëpërmjet Problemi, Reagimi, Zgjidhja Maxim. Kjo do të thotë aq shumë sa që të shisni një problem (të organizuar) të ndikimit të madh shoqëror përmes mediave. Për këtë, përdorimi mund të bëhet nga një arsenal i të dyja mjeteve teknike dhe personave të kompromentuar, por edhe (dhe ndoshta veçanërisht) karaktere të rreme të rreme të krijuara (duke përfshirë prova video).

Pak do të kujdeset me të vërtetë se legjislacioni i TBS është ndryshuar pas rastit të Anne Faber; derisa të kuptojmë se mund të kemi pranuar diçka të ngjashme me atë që ndodhi me disidentët nën Bashkimin Sovjetik; kundërshtarët e regjimit të cilët u eliminuan në gulag. Tani nuk mund të kundërshtoni regjimin, por vetëm prisni derisa të mos pajtoheni me ndonjë prindër të caktuar ose (në të ardhmen e afërt) çështje të detyrueshme siç është vaksinimi.

Dyshimi im është se ky Thijs H. shkaktojnë njerëzit nëpërmjet Problemi, Reagimi, Zgjidhja maksimumi duhet të përgatitet për pranimin e legjislacionit të atëhershëm që nuk është futur ende Edith Schippers. Përmendja është se Thijsi po trajtohej në një klinikë të GGZ. Shëno fjalët e mia që pas kësaj zbulohet se nëse fqinjët apo të njohurit mund ta kishin quajtur psikologjinë, e gjithë kjo mund të ishte parandaluar. Për këtë ne duhet vetëm të presim për disa diskutime Nieuwsuur, DWDD, Pauw dhe Jinek dhe njerëzit janë sjellë në mënyrë të pranimit nga 'ekspertët'. Ju nuk duhet të mbani parasysh se ky legjislacion mund të prekë gjithkënd përsëri dhe se shërbimet e psikologjisë mund t'i shtyjnë shumë njerëz në gulag (pa ndërhyrjen e një gjyqtari ose psikiatri). Ju mund ta bëni më mirë nëse është tepër vonë. infermieret janë tashmë në trajnim. Oh mirë, ndoshta nuk jeni disident.

Lista e lidhjeve burimore: nos.nl

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (9)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Kamera 2 ka shkruajtur:

  Po, atëherë Peter R de Vries ka gjithashtu të drejtë, De Dwangbuis: ju kujtohet

  A keni një mendim të ndryshëm? : "Atëherë ju mund të hiqni në një këmishë"

  RREZIK TUBE ARTICLE

  https://www.ad.nl/binnenland/publicist-wim-dankbaar-sleept-peter-r-de-vries-voor-rechter~a505a951/

  Tani të gjithë e dinë që Wim Dankbaar duhet të mbajë historinë Vaatstra (në të vërtetë Psyopp), por ai punoi me Pjetrin për të dhënë një lëvizje të parë.

  Për shkak se sigurisht Wim do të duhej të kishte turp nëse ai rast do të kishte qenë "jo" psyopp.

  Dhe pastaj kjo nuk mund të quhet e ndjeshme, pavarësisht nëse ka apo jo wimmetje

 2. heray ka shkruajtur:

  "Infermieret janë tashmë në stërvitje."

  Haha, qesharake. Pjesët e enigmës me të vërtetë bien së bashku bukur.

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Sa qartë ju doni që lista e kompanisë dhe mashtrimi të jenë në funksion me shtyrjen drejt legjislacionit të Edith Schippers?

  https://www.npostart.nl/pauw/09-05-2019/BV_101393367

 4. Wilfred Bakker ka shkruajtur:

  Thijs ... vullnetarisht ecën në një lagje të mbyllur dhe përpiqet të shpëtojë më pas?

  https://www.ad.nl/binnenland/thijs-h-ontsnapte-na-steekpartijen-uit-gesloten-afdeling-ggz-instelling~a8f7812e/

 5. danny ka shkruajtur:

  Kjo menjëherë goditi mua, sapo ju të kuptoni se si funksionon, është e qartë se si është luajtur.
  Ju gjithashtu mendoni se diçka nuk është e gabuar me këtë lloj lajmesh, nëse jeni pak të zgjuar të paktën.
  Duket gjithashtu se ata as që po përpiqen ta bëjnë atë të besueshëm.
  Sikur po përpiqen të krijojnë imazhin se ka kudo vrasës seriozë vrasësish ... të cilët me drejtësi i vrasin njerëzit ...

 6. një sy hapur ka shkruajtur:

  Thjesht bëjeni, atëherë do të jeni mjaft të hutuar.

  Mendimtarët, kritikët, mendimtarët e jashtëm të cilët ju shpejt po hutoheni sot.
  Ndihmoni të gjithë vendin të përmbytur nga një seri e mundshme e përdhunuesve / vrasësve, psikopatëve dhe terroristëve! Në vitet e fundit, shumë gjëra kanë ndryshuar në Holandë, ose akoma nuk është vënë në qendër të vëmendjes. Çfarë jetojmë në një vend të rrezikshëm? Çdo herë, diçka mund të ndodhë. Por jo në gaypride apo mbretit ditë atëherë ka një përjashtim, edhe vrasësit, rapers etj janë të lumtur dhe spontanisht gëzuar.

Lini një Përgjigju

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër