Studimet neurologjike të pedofilëve të Jeffrey Epstein janë thellësisht të integruara në rrjetin më të rëndësishëm të UA në botë

paraqitur në ANALIZA E LAJME by në 26 Korrik 2019 5 Comments

burimi: steemitimages.com

Ajo është mendje defekt në qoftë se ju lexoni atë që unë pashë në këtë artikull Steemit.com. Ndërsa e gjithë vëmendja në botë është përqendruar në lidhjet e Epstein në politikë dhe shumë (me sa duket e rreme) kanë shpresën se titujt në fund do të fillojnë të rrokulliset, askush nuk duket se e sheh rolin e rëndësishëm që Epstein ka në zhvillimet në fushën e UA-së.

E pra ju mund të mendoni:E pra, AI (inteligjencës artificiale) që do të marrë kohën time dhe kjo është bërë gjithandej shumë e rëndësishme". Atëherë ju nuk e kuptoni se, për shembull, të rinjtë e sotëm me qindra miliona në të njëjtën kohë luajnë lojëra online që janë plot me UA të Epstein-it. Industria e lojrave ka tejkaluar shumë industrinë e filmit në drejtim të qarkullimit dhe buxheteve. Pra, kjo është një sport me ndikim. Përveç kësaj, një robot është zhvilluar që së shpejti do të jetë në gjendje të populloj qindra miliona dhoma gjumi të fëmijëve. Shumë më keq: Epsitein investoi miliarda në neuroscience dhe njohuritë e fituara prej tij përdoren në rrjetin AI që përdoret në mbarë botën për të ndihmuar në zhvillimin e sistemeve të tjera të UA.

Është në fakt shumë e shumë për të përmendur dhe për këtë arsye është e këshillueshme për të lexuar edhe artikullin Steemit. Në përmbledhje, ajo vjen poshtë tek inteligjenca artificiale që është aktualisht në zhvillim duke u përpjekur të simulojë tiparet njerëzore dhe emocionale. Epstein është investitori prapa Ben Goertzel(njeriu nga robot Sophia) kompania OpenCog. Kjo kompani, me seli në Hong Kong, nisi 'Little Sophia' Hanson Robokid: një robot i ngjashëm me foshnjën (shih videon më poshtë). Sfida që qëndronte pas këtij robot ishte transferimi i inteligjencës themelore të avatars virtuale (të zhvilluara në industrinë e lojrave) në një strukturë robotike. Roboti duhej bërë emocionalisht inteligjent. Duhej të ishte në gjendje të interpretonte botën e jashtme. Karakteret virtuale OpenCog tashmë e kishin këtë kapacitet.

Çdo karakter në një lojë të bazuar në OpenCog ka një bazë të dhënash të quajtur 'AtomSpace', ku mijëra 'atome' ekzistojnë si një lloj konceptesh të njohurive (shkrimet e njohurive AI të njohurive) që përfaqësojnë veprime dhe ndjenja (zemërim, frikë, lumturi). Çdo herë që një person ndesh objekte ose koncepte në mjedisin e tij, një atom i ri krijohet në AtomSpace të atij karakteri. Lidhjet regjistrohen gjithashtu kur një person shkon nga një koncept në tjetrin. Me përsëritjen, lidhjet asociative bëhen më të forta, ato ndikojnë në zgjedhjen e rrugës së një karakteri dhe ata ndërtojnë memorien shoqëruese. Këto lidhje shoqëruese gjithashtu mund të përfundojnë me kalimin e kohës nëse ato nuk përdoren nga algoritma. Avatarët virtuale në industrinë e lojës të bazuar në OpenCog tashmë posedojnë atë inteligjencë artificiale. Ne gjithashtu e quajmë këtë Inteligjencë Artificiale të Përgjithshme (GAI). Prandaj Sophia pak gjithashtu përdor OpenCog GAI.

Kjo GAI duket për ngjashmëri në mes të 'atomeve' në 'AtomSpace'. Algoritme të ndryshme mund të përdoren njëkohësisht, me lidhjet shoqëruese dhe rrjetet shoqëruese që aktivizohen nga marrëveshjet. Teoria prapa kësaj "sinergjie njohëse" është se njerëzit kanë procese të shumëfishta mendimi në të njëjtën kohë, me një prioritet mbi tjetrin për të funksionuar. "Sfida në të gjithë këtë,Jeffrey Epstein komentoi, "po krijon një sistem nervor robotik që mund të perceptojë konceptet në mjedisin e tij. OpenCog është në rrugë të mirë për zhvillimin e një sistemi dixhital dhe perceptimi digjital, i cili momentalisht fokusohet në gjuhët themelore, të shëndosha, njohjen e prekjes dhe sensorë të imazhit të imazhit të bazuar në DeSTIN Machine Vision". Prandaj Epstein është themeluesi i një rrjeti nervor me pronat emocionale dhe njerëzore të interpretimit.

Kështu që mund të bëni pyetjen: A do të mbushen shpejt dhomat e jetesës së qindra miliona fëmijëve me robotët AI që kanë ndërtuar karakteristikat pedofile të investitorit më të madh të tyre në AGI të tyre? Dhe kush vëzhgon me sytë e kësaj Sophie pak të lidhur me re? Dhe çfarë lidhje me ndikimin e industrisë së lojrave në shumë miliona të rinj që tashmë janë të varur nga lojërat?

Nëse e keni kuptuar si të mirë dhe keni lexuar artikujt e mi nga dy javët e kaluara, mund të zbuloni kaq ngadalë saqë ne tashmë jemi të rrethuar nga shumë avatars organike pa shpirt. Ju pastaj mund të vini në pyetjen e mëposhtme: A janë zhvillimet në fushën e UA ndoshta një kopje të situata në të cilën jemi tashmë? Pyetja e fundit mund të jetë përtej mundësive të disa, por vlen të merret parasysh. Prandaj është e këshillueshme që të shikoni mirë artikujt nën këto dy lidhje të fundit. Në të njëjtën kohë, është e nevojshme të mbani mend se është koha për të tërhequr frenat e urgjencës. Unë shpjegoj se si ta bëj këtë në artikullin e fundit.

Lista e lidhjeve burimore: steemit.com

Etiketa: , , , , , , , , , , , , , ,

Rreth Autorit ()

Komente (5)

ndjekëse URL | Komente Feed RSS

 1. Guppy ka shkruajtur:

  Kjo është mënyra e fundit për të edukuar fëmijët përmes faqes së re të internetit. Vitet e para të ndotjes së internetit kështu që tani të gjithë po bërtitnin për një filtër për brezin e ri. Është me të vërtetë më e rëndësishme se kurrë që ne i tregojmë gjeneratës së ardhshme atë që kemi mësuar gjatë viteve të fundit. Handy një robot që ndihmon me detyrat e shtëpisë, ne mund të bukur në Facebook.

 2. Analizoj ka shkruajtur:

  Ky artikull bazohet në punën e Quinn Michaels dhe hulumtimit të tij.

 3. Martin Vrijland ka shkruajtur:

  Me sa duket është shumë e rëndësishme që fëmijët të blejnë këtë robot. Historia është se nëse fëmijët mësojnë të shkruajnë kodin AI me Little Sophia, atëherë shtohen më shumë shkencëtarë. Mijnsinziems është mbi të gjitha të dhënat e mëdha që fëmijët ofrojnë nëpërmjet këtij dhoma gjumi.

  https://youtu.be/AlUfhdnuHgg

 4. Pse doni ta dini këtë? ka shkruajtur:

  WTF?

  https://youtu.be/FcZGW2oeYF8?t=388

  Diçka më jep një ndjenjë të çuditshme gjatë intervistave me Sofinë. Shpesh thuhet nga zhvilluesi i saj se AI i Sophia nuk është ende i aftë për shumë. Pa pasur shumë njohuri për këtë vetë, e kam të vështirë ta imagjinoj.

  Nëse AI mund ta mësojë veten të rrahë një lojë të Poker me njerëz biologjikë 20 në orë 6, atëherë me disa vjet qasje në qendrën e të dhënave mega Saudite Palantir, Sophia me siguri do të ketë më shumë për të ofruar sesa një lojë poker ...

  Unë do të bëj një rimorkim me motorin tim përsëri, me një karburator, kështu që nuk ka nevojë për kompjuter 🙂

Lini një Përgjigju

CLOSE
CLOSE

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. Meer informatie

Cilësimet e cookie në këtë faqe interneti janë të vendosur për të "lejuar cookies" për t'ju dhënë mundësinë më të mirë të shfletimit të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet tuaja të cookie-t ose klikoni mbi "Prano" më poshtë, atëherë pajtoheni me këto cilësime.

afër